Запознаване
Аз съм мъж на 30 години. Образован съм, стабилен работещ човек. Позитивно мислещ и уравновесен. Но секса не ме интересува и вълнува почти никак. Искам да се запозная с момиче което също е асексуално, защото мисля и вярвам, че има платоническа любов. Дори този вид обич може би е по силна, защото се гради на друга основа. А не искам да бъда сам. И такива хора като мен имат право на щастие. Ако някой може да ме насочи има ли сайтове за такива запознанста ще бъда безкрайно благодарен.

Коментари

1.   Виж, по-разумно ще да е да отидеш на лекар да ти изследват нивата на хормона Тестостерон. Ако имаш ниски нива, не само си асексуален, но си и апатичен, не поемаш рискове и като цяло живееш живот на мъж 65 . На мъж без достатачно тестостерон. Това е номер 1 причина за асексуалността при мъжете, докато при жените е повече на психическа основа.

2.   За България не знам, но в Русия има цели сайтове на асексуални хора, които не искат да насилват себе си да правят нещо, което не ги влече. И тези хора се събират, и се получават добри и трайни партньорства. Чел съм техни постове и изповеди, нищо сбъркано няма в тях, просто не искат да лъжат партньорите си, защото всеки средно-статистичен мъж иска секс от партньорката си и обратното, жените също си искат. Всяка коза си сака пръч... Ще опитам да ти намеря такъв сайт- рускиня може да се заинтересува- те искат да попаднат в страна от ЕС, така че... ако тая мисъл не те отвращава, може и да е шанс за теб. Мисля, че има готини асексуални рускини. Ето, на първо търсене:

http://ru. asexuality. org/discussion/

Ето още: http://feministki. livejournal. com/3236995. html

Можеш и ти да се поровиш, разбира се. Сигурно и в България има нещо такова.