Не познавам момичета, които бих харесал.
Здравейте,
искам да започна с това, че това, което ще споделя не бих искал да се тълкува като самохвалство. Не това е идеята ми на поста ми.
Проблемът е следния: млад мъж съм, а нямам приятелки.
Просто не познавам такива момичета, а и с ежедневието си просто няма къде да се запознаем...
Изключвам варианта да заговоря красиво момиче на пътя, в мола или на обществено място. Знам, че първото впечатление е определящо, а заговаряйки я изглеждам не по-различен от десет други преди мен само в този ден, съответно изглеждам жалък, отчаян и като цяло не особено привлекателен в позиция на слабост.
Никога не съм си позволявал да съм в позиция на слабост, не вярвам и да се случи скоро...
Малко за мен:
на 25 съм, юрист. Работя в кантората на родителите си.
Финансово съм доста добре. Имам хубав апартамент, хубав джип и съм самостоятелен.
Спортувам редовно и изглеждам доста добре. Всеки ден съм спретнат с костюм. Интересувам се от доста неща, имам хобита и въпреки, че звучи крайно нескромно съм си улов. Наясно съм с това. Не ми липсва внимание. Момичетата, които ме познават, макар и само като познати определено имат интерес към мен, уви аз към тях - не. Повечето са стари познати от училище или студентството, момичета без перспектива, които на 24-5 работят като сервитьорки и търсят някой да ги издържа и да им подари живот, който не заслужават. Отделно, че чисто физически не ме привличат с посредствената си визия.
Нямам проблем с флирта, общо взето момичета, с които съм се запознал в нормална обстановка и имаме нещо общо - почти винаги имаме заигравка, не съм притеснителен и се държа добре, не изтъквам определени факти и не изглеждам надут.
Харесвам красиви момичета, които се грижат добре за себе си и визията си, съответно и знаят колко струват. Уви, не познавам такива лично...
Ежедневието ми е вкъщи-работа-вкъщи, като на работа контактувам с по-възрастни от мен колеги, тъй като кантората е специализирана в корпоративните кръгове, където клиентите обикновено са заможни хора с бизнес, а такива под 45 почти няма. Пак греда, поне от моя гледна точка.
Уикендите си позволявам излизане вечер, но то е с колеги от университета по ресторанти и това е... всеки път една и съща компания. Хобитата ми са чисто мъжки и една жена няма там. Събираме се само мъже и всеки гледа как да избяга от жена си, та запознанство с приятелка на нечия съпруга досега не се е случвало...
Чувствам се зле, защото доста години се старах да постигна определени неща (вярно, родителите ми дадоха летящ старт, но все пак... ) и нямам с кого да ги споделя... и то не, че аз имам проблем, просто живота ме завъртя така, че не познавам такива...
Не съм имал сериозна приятелка от около 3 години. Преди това не съм имал проблем, тъй като в студентството познаваш хиляди хора и често се озоваваш в компании с нови хора.
Въпреки, че търся съвет къде да се запозная с красиви момичета, не съм уверен, че съществува такъв.
По-скоро ми олеква като споделя...
Благодаря.

Коментари

1-50 от 57

1.   Имам чувството, че те мъчи "синдрома на богатия". Всяка жена се пресява според това колко пари има и дали ще зависи финансово от теб. Е, може да я отсвирваш и като не достатъчно красива, поддържана или като незнаеща колко струва, но това е самоубеждение на мозъка ти, драги юристе! Щом не харесаш някоя по точка 1, мозъкът ти се самоубеждава, че тя не струва и по другите точки. Както влюбените виждат другия като идеален, ти ги виждаш изцяло в черни краски.

Какво като е сервитьорка да речем? И такава да е, намери някоя с цели в живота! Ако има нужда, помогни й дори финансово! Не казвам да я хрантутиш до гроб, а да й помогнеш еднократно да гони мечтите си с някаква дребна сума за теб, но нужна за нея. Е, стига мечтите й да не са да е сервитьорка! Освен ако проблемът не идва от твърде взискателни родители, на които се мъчиш да угодиш. Те дават парите, понякога решават да поискат нещо в замяна и най-често това нещо е пълен контрол и тотална доминация над живота ти.

С няколко думи: ти търсиш някакви принцеси, а родните жени не са такива. Нито откъм характер, нито откъм пари. Можеш да тормозиш Александра Андресен с предложения по Интернет (убеден съм, че няма да ти иска пари) или да се задоволиш с нещо с една идея по-малко от очакванията си. От опит ти казвам - щом сега не намираш нищо, ще продължи така. Няма да срещнеш някаква приказна жена на работното място или другаде. Това важи за всеки - от добрия улов като теб до най-големия смотаняк като някои мои познати от срещите на класа ми. Ще попадаш на двата основни вида - златотърсачки и обикновени жени. Първите са неспасяеми, но от някоя по-обикновена може и да излезе лебед. Предполагам, че можеш да прецениш характера им. Едно е временно да е сервитьорка, друго сервитьорка да е тавана й в живота. :(

3.   Оу, батенце, не било самохвалство... Ти ще се пръснеш по шевовете бе!
Първо - приеми, че си човек като всички останали. При всичките ти "предимства" и ти една душа носиш. Второ - животът е палачинка: днес си отгоре, утре си отдолу, и никой не може да ти гарантира докога къде ще си.
Самостоятелен бил, ама работел в кантората на техните. Не обичал момичета без перспектива, ама самият той за нищо в живота си не му се е налагало да се пребори... Тези "момичета без перспектива" днес са сервитьорки, но утре ще са съдийки или прокурорки, защото в момента трупат житейски опит, докато ти спиш още детския си сън.
Трето - "красотата" не е критерий за нищо. Наблюденията са ми точно обратните - външно красивите, отвътре са блато, или недоразвити, или прекалено хитри и нагли, използващи, хитруващи. На такива няма да им "подариш живот" - те сами ще си го вземат от тебе, и след тях ще се озовеш в същото положение, като сега, само че с 10-15 години по-стар, и без всичкото си имане, което си натрупал през тези години... :)
В стремежа си "да си поживееш" си изпуснал влака, струва ми се... Човек обикновено се задомява с някоя от студентските си любови. Ти вместо да използваш това време и многото си контакти да си намериш момиче и да започнеш да градиш връзка с него, си го прахосал за горното... Или пък ти е липсвало самочувствие, защото си бил безпаричен студент като тях, и не ти е стискало, понеже от тази си позиция не си могъл да гледаш със снизхождение на тях... Ходи по платена "любов" сега!
Въобще - осъзнай се, момче, свали малко (доста! ) летвата и нещата ще потръгнат. Даже започни да заговаряш момичета от улицата, понеже така, въпреки многото откази, ще започнеш да трупаш житейски опит. И не забравяй, че дори да се хванеш с някоя "дропла", дето иска да ѝ подориш живот, който не заслужава, същата тази "овца" може един ден да те измъкне от блатото, в което съвсем заслужено ще попаднеш, ако не промениш нещо в отношението си към хората...

4.   Това не е реално, как ще си сам? Обрзован и материално стабилен. Жените имат стремеж, към такива като теб! Зарязват се обикновени момчета със средно или бачкатори. Ще ти кажа само едно! Или не си много добре външно, или си тегав характер.. може и да си търсиш нещо специално.

5.   На кухи лейки като тебе (които дори не могат да осъзнаят колко са кухи) препоръчвам филма "Свалячът Хал" ("Shallow Hal") от 2001 г.
Там чудесно е описан подобен персонаж, че и приятеля му даже.

6.   "Хобитата ми са чисто мъжки и една жена няма там. "

Елементарно - намери си хобита, в които участват и жени. Има хиляди такива, харесай си някое.

7.   И аз съм в същата ситуация... чуствам се като в някакъв затворен кръг.

8.   Сега ще почнат едни коментари от сорта на "запиши се на танци"...
Според мен имаш твърде високи изисквания, от което в главата ти се получава един идеал за перфектната жена, и от там отхвърляш всички, които не се вписват в него. Няма лошо човек да си има стандарти, обаче трябва да си по-отворен, перфектни хора няма.

9.   Не бива да съдиш хората по настоящата им работа, тъй като не всеки както теб се е родил с късмет и уредено бъдеще, а и както знаеш в България животът не е лесен и реализация дори и със завършено висше образование трудно се намира. Мислиш ли, че ако родителите ти нямаха кантора, в момента ти щеше да си успял юрист? И ако беше роден в бедно семейство, дали нямаше да си барман в някое заведение или да миеш чинии в чужбина? Е за съжаление няма как да знаеш.
Щом нямаш проблем с флирта и си толкова хубав, няма да имаш проблем да заговориш някое момиче на улицата или в заведение, тъй като друг вариант за запознанство няма. И в никакъв случай не смятам това за жалко или срамно. Другия вариант са сайтовете за запознанства, но там е по-рисковано, тъй като си правиш една представа за човека, а на живо се появява съвсем друг. Повечето от добре изглеждащите жени с перфектен външен вид, каквато търсиш ти са мързеливи, търсещи финансово заможен мъж, като теб, който да им плаща всички процедури и да ги глези със скъпи подаръци и почивки. Не мисля, че ще ти е проблем да си намериш приятелка, просто свали малко самочувствието, критериите и бъди по-комуникативен.
Имаш високи критерии, каквито винаги съм имала и аз. Интересно ще ми е да се запознаем, но за съжаление е невъзможно. Успех :)

10.   Ами отиди на места, където има красиви момичета, както ти ги определяш. Например-курс по танци, курс за манекени и модели, курсове към НАТФИЗ за актьорско майсторство и пр. Запиши се там, забавлявай се и ще срещнеш такива момичета.

11.   А да, и да добавя-гледай и какво има под красивата и поддържана фасада.

12.   Аз имам същия проблем с момчетата. Познавам много, които са готови да са с мен, но след малко вереме с някого...Никой не е достатъчно добър за мен...

13.   'Събираме се само мъже и всеки гледа как да избяга от жена си' - вие май сте доста задръстена компания, защото така се изразяват обикновено възрастни хора с 15-20 години семеен живот. Също и някои селски бекове, дето ходят да пият всяка вечер на кръчмата на център ;)

Според мен трябва да започнеш да излизаш с други момчета, които не са като твоите приятели, дето се изживяват като 50 годишни чичковци.
С някакви, които също са в търсене на половинка.
Също така те усещам, че всъщност ти липсва увереност в себе си въпреки, че ни си се представил като човек, който има за какво да е с най - малкото достатъчно самочувствие, и примерно за завиждане от някои хора.
Другото което е, стига с тези ретроградни селски нагласи - аз съм мъж, ние сме мъже, а пък тя е жена, те са жени.
Ако все пак намериш такъв тип жена - хем да е красива и много добре поддържана, хем да иска да се развива, да работи, да е самостоятелна, а не ти да ѝ подаряваш живот, то селската логика 'ние всме мъже.. пък вие сте жени' е първото нещо, което ще я отблъсне от теб.
Защото всички сме хора най - първо!

Къде да я намериш половинката - ами започни да разсъждаваш: къде би излизала такъв тип момиче?

14.   Авторът:
Благодаря ви за коментарите!
Някои от вас са разбрали добре това, което искам да кажа, докато някои чисто и просто си тролят и демагогстват ненужно в незнайна посока... жалко.
Та, няма да цитирам всеки един, но ще обобщя така:
Не съдя по професиите на въпросните сервитьорки, съдя по тавана им. Няма как в 12ти клас да си вееш байряка, докато другите учим за кандидатстване и да ми вземеш интереса. После влизаш някаква никаква специалност, цялото студентство ти минава в купони, завършваш и изведнъж осъзнаваш, че всъщност не си толкова ценен кадър, не можеш и не знаеш почти нищо и продължаваш започнатото сервитьорство или там каквото е бачкане, което може да прави всеки и без образование... Това за мен е несериозно... въпрос на разбирания.
Та, към вторият коментирал - не, тези момичета утре не могат да станат съдии и прокурори и аз да завися от тях. Това имах предвид, не, че сервитьорството е нещо лошо. Аз самият през летата съм работил като пощальон в друга държава. Не е срамно, даже изгражда.
Трудно се свалят критерии, хора! Не виждам и причина, честно казано. Да, имам проблем, но той е в ежедневието, не в критериите. За последното може и да не съм прав, но веднъж горе, трудно се слиза долу и влюбването в по-малко привлекателна жена би било на инат, което автоматично го прави глупаво.
На танци, актьорско майсторство и т. н. няма да се запиша. Едно, че нямам желание, друго, че нямам абсолютно никакво време за жалост... наистина имам много работа.
Някой писа за хобитата ми - не са с чичаци, около 30-тата годишнина са, просто жени там няма. Караме офроуд АТВ-та в гората. Харесвам зимни и водни спортове, практикувам според сезона, макар и на аматьорско ниво.
Относно даденото ми в живота - да, помогнато ми е като начин на мислене. Никой не е кандидатствал вместо мен, никой не е бил в университета вместо мен, никой не е учил езици вместо мен. (знам три чужди езика на ниво, което ми позволява да кандидатствам в университети където желая) Та, и аз съм се борил, просто в насоката в която са се борили и родителите ми. Почти нищо нямам даром, ако ме разбираш. Може и да не си съгласен, но здраве да е...

Интересна е идеята за имагинерната перфектна жена в чийто граници не се вписват реалните. Замислих се, че наистина има нещо такова, но това пак не мисля, че е основата на проблема. Хубави виждам често - по клубове, заведения, молове... просто не се познаваме. Вече казах защо не искам запознанство тип морски гларус в селска дискотека.

Благодаря на коментиралите досега. Ще се радвам, ако дискусията продължи.

15.   Вече за кой път чета поредната история с надутия мъж с претенциите до небето. А бе с сигурност няма да си най добрия на света защото имаш пари! Евала ти правя, че работиш и имаш всичко, което описваш, НО все пак да не забравяме летящия старт който спомена от родителите ти! Тези момичета където били сервитьорки и прочие с нисък доход, които сами си изкарват парите, учат и работят, МОЖЕ БИ НЯМАТ ЛЕТЯЩИЯ СТАРТ КАТО ТЕБ, но може би като хора са по добри от теб и от други кифли от твоя "клас". Огледай се и оцени кое в хората е смислено да гледаш, щото, че били красиви, богати и т. н., ами и ти цял живот няма изглеждаш така, все пак не се надценявай толкова, не се знае за финансовото ти състояние как ще се завърти живота, а когато е най трудно да си сам това е най лошото да си знаеш. Мама и тате няма цял живот да са до теб!

17.   Добре, ясно е, че на теб приятелка ще ти е доста трудно да си намериш, след като нямаш желание да промениш нищо в живота си и смяташ, че това да заговориш момиче на обществено място е срамно и под нивото ти. А тогава как си със сексуалния живот? Ти секс не правиш ли като не можеш да намериш момиче, което не те привлича и имаш толкова високи критерии? И от инат и гордост я караш само на мастурбация ли? Питам, защото и аз имам подобен проблем :D

18.   Напълно те разбирам, авторе. Като гледам доста от коментиралите са комплексирани, заради финансовите си възможности...Та не приемай мненията им много лично. И така изобщо не трябва да сваляш летвата според мен. Ако наистина отговаряш на описанието, то ти заслужаваш красива и умна жена с амбиции, и повярвай да намериш такава не е никак трудно, но трябва да започнеш да търсиш. Пробвай да заговаряш непознати, да възобновяваш контакти със стари познати, да се запознаеш с приятели на твоите приятели и може дори да пробваш със сайт за запознанства (знам звучи отчаяно, но понякога дава резултати). Никога не знаеш, къде може да попаднеш на невероятна жена, но колкото повече опитваш толкова по-голям шанс имаш. Не се отчайвай. Не те познавам, но само от това, което си написал вярвам, че ще успееш.

19.   Ами то няма много начини за запознанства. Или ще си в ролята на гларус, някой приятел ще те запознае или покрай някакъв клуб по интереси. Това са общо взето вариантите. Виж и приложението тиндер, може да ти свърши работа.

20.   Авторе, аз съм жена, която е изградила сама себе, сама се е изучила, сама е усвоила професия, сама работи.
И въпреки това виждам хората като хора, а не като професии или "таван".
Животът не е мил към всички ни, но към теб е бил много мил.
И като всеки човек, към който животът е бил добър, ти си твърдо убеден, че успехът ти се дължи само и единствено на теб и твоите невероятни качества, ти дори си вярваш, че превъзхождаш другите.
Още по-смешно е, че докато ни убеждаваш колко си успял и уникален, работиш за родителите си, ползваш връзките на родителите си и вероятно никога не ти се е налагало сам да се бориш с живота.
Не е красива картинка.
Като една от жените, които ти вероятно би харесал, ще ти кажа защо бих те отблъснала, а вероятно и защо други като мен биха те отблъснали:
1) не си човечен, виждаш хората като средство и ако те не могат да ти послужат за целите, то ги слагаш в графа безполезни
2) разглезен си, не си свикнал сам да се бориш с живота, не разбираш, че успехът, както и неуспехът е временно явление (всеки, който сам е постигнал успехите си е наясно с това, защото се е сблъскал с много неуспехи докато ги постигне) и зад тях всички ние сме просто хора
Моят съвет не е да намалиш критериите, а да поработиш над егото си, за да станеш човек, към когото жените да имат интерес.

21.   Тая тирада трябва да е сериозна по някакъв начин ли?
Имал пари, външен вид, ама нямало жени. Ако си хубав с пари, трябва се скриеш в някоя пещера че да не те намират жените. Не просто да нямаш особено досег с тях.
Ама пък искал и някоя доцентка с външен вид на манекенка. Отгоре на това не искал той да я гони, ами тя него едва ли не. Излез малко от тоя фантастичен свят дето си се вкарал. Хубава и умна жена има толкова избор от мъже колкото ти жени сигурно не си и виждал. Ако чакаш тя да тръгне да те търси си умреш девствен пенсионер.
А колко си умен е силно спорно нещо. Понеже като не познаваш красиви жени има само едно решение - запознай се. "Оплакване" в интернет нищо няма да промени.
А като искате връзки, почнете да гледате на хората като хора. Не като сервитьори/адвокати и т. н. Защото ти колко си успял е силно спорно след като тати ти плаща заплатата. Но пък ако наистина си намериш успяла жена за която кариерата винаги ще е приоритет пред теб, гъза да ти е як.

22.   Аз съм жена на 48 години. Мъжът, за когото се ожених на 25 беше умен, но с компромис, хубав, но пак с компромис, перспективен, но с компромис... Абе, уж добре, но не съвсем. 20 години по късно мога спокойно да кажа, че съм си загубила времето да наливам от своят ресурс в него. Загубено време, загубени години. Имаше години, в които се надявах, че ще компенсира тази липса, че ще дръпне напред и ще покрие моите очаквания. Не успя. Опитвала съм се да го мотивирам, с добро, с лошо, с какви ли не методи и приоми. Сърдех се, често го презирах. Накрая разбрах, че всъщност той толкова може. Аз направих компромис със себе си. Свалих летвата, за да може той да я прескочи и да дойде до мен. Грешка е. Човека не е виновен. Толкова може толкова прави. За това съветвам автора да не допуска компромиси със себе си и със своите стандарти. Според мен има много подходящи момичета, жени, които отговарят на високи критерии. Мисли къде да ги срещнеш. Използвай Интернет, участвай в благотворителни организации, в организации с кауза... Знам ли. Умните хора са ангажирани, няма да ги намериш да се мотаят по улиците. Успех. Слушай сърцето си..

23.   А защо едно красиво, умно и успяло момиче да избере точно теб, измежду толкова много мамини синчета? Хубавият апартамент и джип са в голяма степен заслуга на мама и тати (не е нужно да ме убеждаваш в обратното, защото на 25 няма как да си ги позволиш САМ), ти реално (поне до момента в живота си) не си показал още никакви личностни качества. И под личностни, нямам предвид вземането на диплома - хиляди взимат същата диплома ежегодно, не е big deal, както се казва. Говоря за определени житейски уроци, които са ти били спестени - досега не си показал нито твърдост, нито издържливост, нито самостоятелност (тя е илюзорна), нито човечност (съдя по разсъжденията ти за "сервитьорките"). Може би трябва да поработиш над характера си, да спреш да оценяваш хората по това какво са постигнали в живота или имат шанса да постигнат, защото не всички хора са имали твоите преимущества, а и не това е най-важното.

П. П. Респект към дамата под номер 20. Много добре казано.

Сори, че коментарът ми е малко по-остър, но винаги предпочитам да си говоря директно и без недомлъвки.

24.   Няма лошо, човек да има изисквания. Млад си, възрастта ти го позволява. С напредване на годините, един по един критериите падат, защото никой не иска да е самотен.
Разбирам какво търсиш - умна, но и красива. Има такива момичета, но няма да ги срещнеш нито в дискотеките, нито (тук могат да ме нападнат другите) нито във фитнеса.
Помисли - къде може да ходят свестните момичета. Живея в голям град и се срещам с млади, образовани хора. От моя опит местата, на които може да намериш добри девойки са:
1. Уроци по танци - самба, латино, народни. Правят отделно сбирки по клубове и това дава добра възможност да се опознаете в неформална обстановка. В моя град ходят дори съдии на подобни уроци.
2. Запиши се в библиотеката - пълно е с млади, амбициозни, ученолюбиви момичета. Щом нямаш проблем с комуникацията, няма да ти е проблем да заговориш някоя.
3. Неделна служба в църква. Ще се изненадаш колко млади хора има. Обикновено после се събират на кафе.

Флиртувай -жените харесваме активните, инициативни мъже. В аптеката, в супермаркета, на спирката- хареса ли ти момиче, заговаряй го, но не от типа " Много си хубава", а нещо общо - за времето, сезона, автобусите и разписанията и междудругото я каниш на чай, примерно. Ако откаже - здраве да е. Продължаваш напред. Все някога ще намериш твоето момиче.
О, и още нещо. Ако държиш да е свястна, не казвай, че си материално обезпечен, че и в кантората на мама се трудиш. Работиш във фирма и толкова.
Успех!
Похвали се като Я откриеш.

25.   А понеже си умен, успешен и симпатичен се очаква да не е трудно да откриеш сродната си душа ли? Останах с впечатление, че се описваш като някакво изключение...
Не качествата и социалното положение, които си описал за себе си, ще доведат до желаната половинка и хармония в личния ти живот. Същия проблем като теб имат хора от всякакви нива и прослойки. Нито пък ще ти помогне това, че си се запънал каква не трябва да бъде твоята любима.
За да успееш да допуснеш до себе си човек, определяща е нагласата на съзнанието, големината на сърцето, възможността на ума да проникне зад видимото. Не изграждай търсен образ, а остави на живота да те изненада, съдбата най-добре си знае работата, просто... не й пречи.
И вероятно малко ще помогне, ако се опиташ да поразчупиш стегналия те обръч от снобски компании и хобита. Нямането на време също е проблем, който трябва да решиш незабавно! Защото всяка връзка и семейство иска време и, ако продължаваш да го отделяш приоритетно за работа, занемарявайки личния си живот, се обричаш на самота.

26.   22, а може би грешката е в теб, че постоянно се мъчиш да го промениш. Ако го беще приела какъвто си е, може би щеше да е по-мотивиран да се развива или най-малкото отношенията ви щяха да са по-хармонични, защото нямаше да има съдене и излишно очаквания.

27.   Здравей, авторе. Мисля, че си успял да натиснеш "бутоните" на голяма част от коментиращите. Това ти показва нагледно как хора не от твоята черга няма как да те разберат. Затова си търси в момиче от близки до твоите среди. Аз смятам, че не трябва да си снижаваш критериите, а по-скоро да си изработиш стратегия и да я следваш. Жената, която търсиш къде може да бъде срещната? Най-хармоничните двойки са между хора с общи интереси, ценности и визия за сериозна връзка. Смятам, че отговарям на твоите критерии, но съм по-голяма от теб: завършила съм на Запад, говоря свободно няколко чужди езика, специалист съм в международна компания, чиста, спретната и редовно спортуваща съм. Къде можеш да ме срещнеш? На изложби, клубове по литературно четене, на ритрийти за медитация и йога или на групови занятия по йога. Целя да ти дам идеи за "разчупване" на ежедневието. Вече отделен въпрос е, че такива като мен често са и обвързани, но който търси, намира. Затова без сваляне на критериите, разчупи си малко ежедневието, пътувай в страната и чужбина и се записвай на различни групи по интереси. И най-вече спри да мислиш, че си търсиш приятелка: просто се забавлявай и няма да усетиш как ще се появи принцесата! :)

28.   Номер 24, свестните красиви и умни момичета със сигурност не ходят по дискотеки и фитнеси, но в библиотеката или църквата на опашка се редят.. само така ще е, да знаеш :D Моля ви се, хора, не се излагайте. Ти сигурно не си стъпвала в дискотека или и ти спадаш към нас, НЕсвестните, тъй като извършваме срамната постъпка да прекрачим прага на дискотека...

29.   Направи си профил в тиндър и напиши:
Изисквания:
Да има IQ над 135.
Да има магистратура по право, архитектура или медицина от СУ или университет в чужбина, който е в топ 100 в световната ранглиста.
Да има доход от над 50 000 лева годишно.
Пусни няколко снимки къв си убавец и се снимай до новото си Порше и си посни креденциите, пък каквото ще да става!

30.   До 28.

Не считам, че ти дължа обяснение. Ходила съм на дискотека, за да видя какво е, но това определено НЕ Е моето място. А и на 37 определено предпочитам тихите ресторанти, пред шумните сбирщини в дискотеките.
За църквата - живея във Варна и колкото и трудно за вярване да е, на Неделните служби е пълно с народ - млади хора с бебета и малки деца, което е похвално.
Наложи ми се да потърся конкретна книга в библиотеката - изненадах се колко млади хора видях там.
Естествено, че има и безброй други места, където да срещне момичета.
Работя с млади хора и точно затова имам личен поглед къде и как прекарват свободното си време добрите деца.

31.   Автор:
Хора, пак тръгвате в разни чудати посоки... поне някои от вас.
Пояснявам - имам проблем със запознанството, не с по-нататъшните контакти, съответно няма нужда да променям характера си и да мисля защо биха ме отблъснали. Не са ме отблъсвали от ученик. Не, че е невъзможно и за напред, но не това е основният ми проблем за момента.
Ще опитам да си освободя повече свободно време в което да... правя нещо. Все още не знам какво. Едно е сигурно - няма да са танци, рисуване или нещо артистично.
Събирам още идеи. Благодаря.

32.   Ами някои жени миличък, не обичат мамини глезльовци, които нищо досега в живота си не са постигнали без намесата на родителите си! Аз лично не бих се хванала с такъв като теб, който всичко в тоя живот го е получил на готово! Ти в тоя живот дали щеше да постигнеш нещо, ако мама и тате не те бяха взели в кантората си или щеше да си гола вода?

34.   Автора, един умен човек, преди доста години ми каза, една много хубава приказка, за кастите в Индия, та там, не е много прието, да се мешят.

Един въпрос, как имаш проблем със запознанството, а след това не?

Как по дяволите, първия дефект, го превръщаш в ефект?

Как става така, че втророто не е проблем, а първото, принципно пречи на второто?

Въпросите станаха малко повече от един, но.... ако успееш да си отговориш на тях, може й да успееш, да намериш това което търсиш.

Мацката от пост 27, ти е написала нещо, но ти категорично го отказа, явно тия неща не са за теб:) Искаш нещо, на което никоя, жена, или мъж, не са способни, СЪВЪРШЕНСТВо.

Спри да се изживяваш като съдия (събирам още доказателства, факти, експертизи, дознатели, събирам още идеи), живота не е съд, Темида също греши.

Правилно си се ориентирал за свободното време, то е най-скъпият ни ресурс, как ще го оползотворяваш, въпрос на личен избор. Затова не питай нас, направи сам избор, ако няма по-нататъшните контакти, или жените там, не са за теб, или ти не си за тях. Винаги има начин.

Успех:)

35.   Авторе, не се променяй заради жена.

А, тези госпожици и госпожи, които непрекъснато "мучат", цитирам "някои жени миличък, не обичат мамини глезльовци, които нищо досега в живота си не са постигнали без намесата на родителите си", да ги попитам, те какво са постигнали, че държат сметка? Смятате ли, че само защото сте красиви или поне чаровни (защото очевидно не сте умни, щом заявявате подобно нещо), някой различен от "средностатистическия българин" ще ви се върже?

Хората като автора са се родили с късмет и цял живот работят за него и като гледам не държи сметка на някой, за разлика от бедните интелектуално същества, тук... Света работи така - усетиш ли късмета, работиш за него. Никой нищо не дава даром...

Пиша това от позиция на човек, който също е имал финансовата подкрепа на близките си. Получавах необходимото, но никога за глезотии. Живях благодарение на стипендиите, които получа от университета, а и високия успех осигурява работа при най-добрите. :)

Така, че свободно.

36.   Авторчето, то си е твой проблем дали ще си променяш характера. Но е пределно ясно че имаш страх да не те отблъснат или да изглеждаш слаб при запознанство, което няма нищо общо с "успял" човек. И точно това ти е основния проблем. Всичко което си "постигнал" е било летящ старт или нещо което дори не си и опитвал да направиш.
Успелите хора, освен че почти никога не говорят колко са успели и да се изтъкват, имат един основен закон - опитват да постигнат това което искат, дори и шанса за успех да е минимален. Като те гледам колко опитваш да се запознаваш с качествени жени, толкова ще ти е и успеха. А такива има и по чалготеките, колкото и да не и се вярва на каката от Варна с църквите и библиотеките. Че са малко - малко са. Ама явно заради това че си получил почти всичко сервирано от мама и тати, не си се научил че за да постигнеш нещо в тоя живот обикновено се иска много труд, ако не тръгнеш по пътя на мошениците. Но нито мама и тати, нито мошеническия път могат да ти намерят красива и умна жена за връзка - ако е за секса, винаги може да си платиш.
Та вземи си промени ако не характера, поне начина на мислене за запознанството, и започни да се запознаваш с тия жени които искаш и по улиците и моловете ако ще. Никой няма да тръгне да ти ги води у вас да те запознава с тях. Няма значение колко "банален", "слаб" и "неоригинален" ще изглеждаш. Ако има взаимен интерес, тия неща никой не ги забелязва.
А вече ако имаш проблеми със социализирането - елементарното запознанство, едва ли някой може да ти помогне. Принципно уж има "специалисти", които ще ти говорят заучени фрази. Но ако не си отпуснат и не ти идва отвътре, повечето жени ще го забележат отдалече.

37.   Към номер 35, сто пъти предпочитам някой гол, като пушка, но земен човек който от нищото е постигнал нещо, отколкото някой като автора, който всичко всичко в тоя живот го е получил на сребърен поднос.

38.   Авторе, аз пък ти се чудя, на 25 г си, а от три години нямаш приятелка. Непонятно ми е как на такава възраст можеш да бедеш без момиче. Извинявам се, но ти нямаш ли нужда от секс. В най-хубавите ти години да я караш така нещо не го асимилирам. И защо непременно търсиш тя да е красавица. Някои много красиви жени може да са много грозни в характера. Обикновено много красивата жена е много надменна, тя си мисли, че света е неин. Една не много красива жена, но добре изглеждаща, чаровна, със секс апил, добродушна, може да е много по-красива духовно и с добро сърце. Защо непремено трябва да е красавица. Красотата и тя не е вечна. Някои красавици бързо си губят красотата. Зависи каква генетика е унаследила така, че може рано да си загуби хубоста. Може да напълнее, може много други телесни неща да и се случат и тогава какво ще правиш. Ти искаш физически най-хубавото в жената, но това може да ти изиграе лоша шега. Търси в жената характера ѝ и нейните ценностни качества, разбира се трябва и визуално да те привлича, но недей да търсиш непремено да е красавица. Понякога красавицата може и да не е само твоя, мисли и за това. Ако намериш едно свястно момиче добре изглеждащо ами това което си постигнал ще го споделяш с нея. И тя ще ти е благодарна за това. И защо да не я търсиш и на обществено място. Дали е мол, църква или библиотека, това са също общестени места. Например в супермаркет много често съм се заговарял с млади момичета, които също пазаруват. Случили сме се на един щанд и се заговаряме за плодове или за зеленчуци, а в библиотека се заговаряме за книги или интересни списания. Причини много има за завързване на разговор, но трябва да го пожелаеш и да го направиш. Дано се осъзнаеш, че иначе си пропиляваш младоста. Свали летвата по-надолу.

39.   Проблемът със социалния кръг си е сериозен. След като искаш красива, умна и заможна, може би, трябва да се насочиш към съответните кръгове, което става обикновено с членство в клубове. Проучи подходящи клубове, независимо от целта им - например конна езда, ротари клуб, с професионална насоченост и др. Ще трябва да си жертваш от времето и да участваш в разни мероприятия, няма как. Така ще завържеш много нови познанства и със сигурност ще си осигуриш по-голям шанс да срещнеш подходящия човек. Може да пробваш и с форуми, които са с свързани с твоите интереси. Да огледаш там дамите, знае ли човек. Друг начин е да завържеш познанства с туристически агентки и споделяйки каква компания предпочиташ, те да ти подбират дестинации с групи, в които има млади, привлекателни дами. А що се отнася до красотата, всеки има някакъв модел в съзнанието си, но на практика може да установиш, че нямаш сексуално привличане с образеца за красота, а с жена, която примерно е по-пълничка или пък е много слаба. Просто не подценявай личното излъчване на човека, по-скоро се стреми към душевна и умствена съвместимост, а на живо следи за наличие на физическо привличане, независимо от външните белези. Ако много си харесаш някой случайно, прояви малко детективски способности. Можеш ненатрапчиво да проследиш обекта, докато установиш някакви факти - номер на автомобил, работно място или нещо друго, после да откриеш човека по тези факти и да обмислиш, ако няма връзка, как да подходиш, че да не изглежда натрапващо и нахално. Аз лично съм го правила това, и не е толкова сложно. Но като видях що за публикации има във фб и моментално ми спадна интереса. Така че, търси начини да разшириш социалния си кръг.

40.   Ами ще звучи малко глупаво-търси по интернет.
Сайтове бол. И само с писма. Там личи коя каква е. На писма на латиница не отговарям. За 2 години се срещнах с страхотни жени, с една живях половин година, а сега от 3 години живея с жената която съм търсил цял живот.
Това го казвам на базата на провален брак с 18 годишна давност, с жена която беше с по нисък потенциал от това което търсих, с надеждата, че ще се"съвземе".
И правилно са ти казали хората по горе-професията не е проблем, проблем е потенциала, светоусещането, разбирането на действията и процесите около нас. Не е важно да е правилно, важното е да съвпада или да е близо до твоето.
Не прави компромиси с това. Аз просто късно го разбрах:(
А и парите са прокоба-и да имаш и да нямаш-тежат.
Успех!

42.   Авторчето, уверявам те ако си хубав мъж, дори да не си богат и умен, ние ще те разкъсаме. Хич няма да те чакаме да ни заговаряш. Щом няма навалица от жени при теб, значи нещо в критерия ти за хубост сериозно се разминава с нашия.
Значи имаме не много привлекатен мъж който е и срамежлив и плашлив. Лоша комбинация. Ще ти дам един нестандартен съвет. Вземи си отпуск от тати... и иди поработи сред хората. Може би като те поуволнят от тук от там, ще се сетиш че не си светая светих. После ще понаучиш и нещо от практичната страна на живота.

43.   Доста хора нападнаха автора, но ми се струва, че не разбраха какво точно има предвид. Не става въпрос дали дадено момиче е сервитьорка, готвачка или продавачка, а че има много жени, които не са положили абсолютно никакви усилия през живота си нито да учат, нито да работят, а имат огромни претенции. Точно такива преценяват човека единствено и само по парите. Ако не дай Боже нещо ти се случи и повече не можеш да осигуряваш нужният стандарт на живот, максимум след няколко месеца подобна жена те е напуснала, без да й мигне окото. Затова и автора иска жената до него да е самостоятелна, с добра професия и образование. Само, че това е само едно нещата. Важно е преди всичко момичето да има чисто човешки качества. Без тях и сто дипломи да има - все тая. Излизал съм за кратко с такова момиче. На пръв поглед всичко беше повече от идеално - добра работа, добро образование, добър стил на обличане и т. н. Под черупката си обаче беше доста надута, лицемерна и егоистична натура.

44.   № 22, той е бездушен човек. Ако имаше сърце и наистина е толкова умен, той ще прегърне някоя кауза, която ще го води в живота. Само глупаците и себичните се водят от свои "стандарти". Ако има малко емпатия той ще хареса жената, а не собствения си идеал за жена.
Драги авторе, ти си влюбен в образа си в огледалото и искаш само да го разкрасиш с някой атрибут. Интелигентите хора се борят за другите, затова се влюбват и отглеждат деца. Ако приемеш присърце някое чуждо чувство или поне някоя кауза животът ти ще претърпи тотална промяна. Ти си самотен човек, който дружи само с огледалото.

45.   Здравейте. Прочетох почти всички коментари. Ще кажа моята си гледна точка. Да, аз съм обикновенно момиче, но такива като автора ги взимат само материалистки, и в такива и се влюбват и после се развеждат или си имат любовница и плюят жена си. Истината е и че дори аз не бих излязла с тебе, дори и с многото пари и хубава професия. За какво ми е мъж дето ще ми се хвали с работата, а няма да обръща внимание на мен? Освен това има жени като мен дето не се впечатляват от това каква кола караш. А по-скоро от други неща. Такива като тебе са субер заети и бързо губят интерес към наличното. И по-дяволите как издържаш без секс?! Колкото до хобитата, тва с типично мъжки е оправдания. То има и жени дето се интересуват от мъжки хобита. Не всички ама ги има.

47.   'Интелигентите хора се борят за другите, затова се влюбват и отглеждат деца' - значи ромите са най - интелигентни ;-)

Иначе по темата: Автора е просто неуверен в себе си.
Този проблем се среща и при бедни и при богати, и при образовани и при необразовани, и при интелигентни и съответно неинтелигентни.. и при успели и при неуспели.
Чао.

48.   Хората завиждат и винаги ще завиждат. Аз ще ти кажа моето мнение. Много ти се е вдигнала летвата и понеже масово твоето поколение са боклуци момичетата и това те спича още повече. Докато мисли къде да я срещнеш няма да я срещнел Докато мислиш предварително каква търсиш няма да я намериш. Тези неща просто се случват, не се мислят предварително. Може би критерииите ти са завишени, може да е с основание, но трябва да даваш шанс, а не да казваш таз сервитьорка, оназ не знам каква. Това в един етап от живота си, че човек бил еди какъв си не е показател за нищо. Аз докато учих 6 год. Също работих като сервитьорка, но на 28 с мъжа ми без 1лв. помощ от никой(освен от ДСК)си купихме апартамент и отглеждаме без никаква помощ първото си дете. Човек трябва да знае от къде е тръгнал. Амбицията е на второ място. Ти си имал шанс да ти помогнат, няма лошо, помогни и ти. Не съди и само външния вид. Външния вид е нож с две остриета. На мен лично ми е пречел, защото съм знаела, че мъжете гледат само това в мен. Може и за много от жените точно това да е проблем, че си много красив, оттам ти не можеш да си с една и че си богат и успял, оттам ти нищо не си постигнал сам и затова. И друго-мн си малък да търсиш от сега последната, влизяй във врьзки, излизай, живей, трупай опит. То когато ще става ще стане

49.   С такова заглавие бих ти казала, че най-вероятно няма и момиче, което да те хареса.

50.   Номер 43 съм и понеже до някаква степен се асоциирам с автора, бих искал отново да се намеся.
Въпросът ми е към номер 45. Казваш, че автора е супер зает и нямало да може, да ти обръща внимание. По всяка вероятност наистина е зает, но парите не падат от въздуха и трябва да се изкарват. Съгласна ли си примерно, автора да зареже всичко и да се хване някъде общ работник за 500 лева? Ще бъдеш ли с такъв човек? Единственото, което ще можете да си позволите при подобни доходи ще бъде някое и друго кафе навън, ако изобщо се стигне до там. За почивки, жилища, автомобили и т. н. - просто забрави. Естествено, ще трябва да живеете или при неговите родители, или при твоите. Интересно ми е какво ще отговориш, понеже съм живял с подобни доходи малко след като завърших и знам как ме гледаха тогава точно обикновените момичета. Помня и как ме загледаха, когато доходите ми започнаха да растат. Не твърдя, че си материалистка, просто искам да знам мнението ти. Авторът мисля, че точно от кухи материалистки бяга. И не се хвали какво има, а е описал ситуацията, за да се разбере по-добре положението му. Защото, като разберат, че разполагаш с пари, подобни жени директно ти се предлагат по няколко на ден и ако си по наивен, наистина се жениш за материалистка.

51.   Номер 45 съм. Излизала съм и с беден с 500лв., и с богат мъж (а в момента и без двата хаха). Има разлика и между двамата. Бих положила усилия бедния да стане нещо от него, а богатия - ами отново бих му помагала. Просто съм такъв тип човек. А и ме интересуват и други неща освен колата, парите и т. н. Не бих могла да живея с човек който не може да води нормален разговор с мен или само да ме чука и толкова и да съм му трофей да ме показва.
Не казвам човека да зареже всичко и да работи за 500лв. общ работник, а просто може би да не парадира толкова с парите и може и да впечатли някоя с другп, защото така само материалистки ще хване, освен ако не иска такава. Жена трофей, с която само да може да мисли за маникюр и солариум. Може да пробва със сайтове за запознанства, защо не, поне ще отсее жените и ще излиза повече, аз поне така правя ;)

52.   50 - Познавам няколко невротични новобогаташчета, които блъскат по 14 часа на ден (от които най-много 3-4 ефективно), взимат се хапчета, редбули не знам си какви наркотици. Според единия, само така, можело да изкарва пари. Другия ми каза, че можело да намали часовете, до нормално работно време, но "доходоността" му страдала с 25%. Не съм много на ти със сметките, но мисля, че от 15000 лева, които той твърди, че изкарва чисто, без 25% са - 11250 лева - Олеле, представи си мизерята на която обрича себе си и семейстовот си... А не, чакай, пак са 10 пъти повече, отколтко изкарват всички останали.
Не знам, колко процента му струва живота, приятелката, децата, родителите, приятелите, хобитата и здравето... Но не вярвам да "покрие" щетите с 25те си процента. Не е, като да остане на улицата. Поне ще има и време да кара тази нова и скъпа кола, която е на година и половина, но има само 3000 километра, защото работата е наблизо.
Знам ли пък, може и да му харесва на моя човек. Само се надявам, да се виждаме повече от веднъж на 4 месеца.

53.   Пробвай с фейсбук-а. Мой познат така се запозна с приятелката си преди повече от 2 години. Различни среди - тя богато момиче, той от село и си работи като шофьор и чрез момиче което му е в приятели попаднал на профила на приятелката а и от писане на писане, после среща и допаднали си и като отношение един към друг, философия за живота и нещата се получили. Иначе то това си е божа работа. Преди години много се тормозих, че съм сама, бях си втълпила че ми има нещо, че никой не ми харесва, канеха ме мъжете ама аз все отказвах. Все някакви кусури им намирах - кой лигав, кой по-пълен, на кой му била дълга косата, кой пък стар ми изглеждаше, с кой няма да има за какво да си говорим на срещата, все едни такива повърхностни неща вместо да излизам и опознавам хората срещу мен. Не че аз съм идеална ама усещане някакво. Знаеш от всеки можеш да чуеш нещо полезно и да ти потрябва в бъдеще колкото и абсурдно да ти звучи в момента когато ти говорят и обясняват нещо. Та да се върна бях се фокусирала в това и как никой не ми харесва не само визуално но и като отношение, изказ, поведение бях свикнала с това, че едва ли ще срещна някой който да ми хареса и 7 месеца по- късно се появи сегашният ми приятел на работното ми място беше ми клиент и за няколко месеца нещата се развиха много бързо, още на 3-тата аедмица и се пренесе при мен, после заедно си избрахме квартира и се борим с трудностите заедно вече 2 години, а ние имахме и имаме много- здравословни , финансови, различия в характерите но продължаваме да се борим с нашият карък.
Преди време моят приятел е бил богат имал е фирма но фалира и остава без нищо освен надменността и голямото си самочувствие. аз съм си просто момиче от село но той цени нещо в мян и аз въпреки всичко ценя неговите качества като грижовност, състрадателност

54.   Аз пък разбирам автора. Зарежвте парите не е е там проблема. Пич или намали критериите или няма да се задомиш.

55.   'Може и за много от жените точно това да е проблем, че си много красив, оттам ти не можеш да си с една' - баси селската логика.
И напротив 48, точно сега момичета са много по - точни. Просто има такива, които са по - уверени в себе си, а това е нещо, което мачка неуверените хора. Не са като поколението на първите дискотечни чалга феи, от което предполагам, че си ти.
Иначе принципно във всяко поколение има боклуци и от жените и от мъжета, ама теб май просто те е яд на младите момичета, които все още не им трябва кремче против бръчици.

1-50 от 57