За умните жени, които плашат до смърт мъжете....
Искам да споделя колко много съм уморена от неуспехите във връзките си.
На кратко за мен: Жена на 30г, миньонче, руса, винаги усмихната. Оглавявам отдел в голяма компания и имам над 30 подчинени. Чета книги, забавна съм, общителна, умна..
И явно там ми е проблема, всичките ми връзки завършват с: "Амии... не ги чувствам вече нещата, но ти си най-умната и прекрасна жена, МОЛЯ те да си останем приятели"
И вярно е, нямала съм връзка, в която бивш приятел да не ми е останал наистина приятел. Търсят ме за съвети, за споделяне, за излизане понякога (никакъв случай секс), но всичко до там. У дома се прибирам винаги сама, почивните дни прекарвам самичка.
Не се хваля, не съм най-красивата жена в света, но смея да твърдя, че изглеждам добре. Поддържана съм. Обличам се стилно, нокти, коса, мигли.. всичко ми е на 6!
Сексуална съм, разкрепостена в леглото. Изобщо не съм досадна, никога не обсебвам с телефонни обаждания и покани за излизане. Давам абсолютна свобода. Не се държа майчински, нито ги обгрижвам прекалено.
Не знам къде греша? Винаги е едно и също.
Плашат ли се наистина мъжете от силни, умни и самостоятелни жени?

Коментари

151-200 от 247

181.   Жените съзнателно се държат далеч от властта, защото властта покварява и убива всичко човешко. Много е лесно на мъжете да подпишат смъртната присъда на хиляди хора, защото не са износили един живот и не знаят колко усилия се изискват.

Жените са били винаги по-висшите същества, защото те имат чувства, емпатия, те създават уют и семейство.

Нека мъжете да се избиват на бойното поле, след като толкова им се иска, това показва, че не са надраснали първобитния строй.

Що се отнася до работата - имам доста широки наблюдения, поради дългогодишната ми работа с човешки ресурси. Мъжете винаги имат нереалистични очаквания, нямат реална преценка за собствените си качества и постоянно изискват повече, без да дават нещо допълнително в замяна. Никакво чувство за лоялност.

При жените наблюдавам точно обратното. Ниско самочувствие, неувереност в способностите си, но работят като за последно, супер изпълнителни са и много рядко ще напуснат работата си заради по-висока заплата някъде другаде. Е, познайте аз като работодател кого ще наема!

183.   Да, така е, както казва авторката - мъжете се плашат от силните жени. За да успееш в професията, трябва да полагаш продължителни и големи усилия, нещо за което повечето мъже нямат търпението /поне у нас/. Жените по принцип са по-способни да поемат по-голям товар в живота и да се мобилизират максимално - познавам много жени, които сами успяват да изгледат и изучат децата си, след като бащите им са напуснали семейството, но не познавам мъже, които сами са изгледали децата си. А колко бащи напускат семейството, когато се роди дете с увреждане, но майките остават да се борят и да се грижат за такива деца. Познавам и силни мъже, които не се плашат от силни жени, но не са толкова много. Мисля, че ако у нас имаше по-добри условия за професионално развитие и бизнес, по-високи доходи, щеше да има и повече силни мъже, които сами да издържат семействата си, а много от жените биха се занимавали само с отглеждането и възпитанието на децата си, както е в много от развитите страни. И което ми се струва по-нормално и по-добре за възпитанието на децата и за стабилността на семействата.

184.   183 темата е за умните, а не за силните жени...

186.   184, умните жени са и силни жени като характер. Как мислиш, дали авторката, която е постигнала много в кариерата си само на 30 г., е слаба жена? Силен ум върви със силен характер и ми се струва, че точно силата на характера плаши мъжете с по-слаб характер, а не просто ума.

187.   184, двете неща са взаимносвързани!
А това, с което аз няма да се съглася със 183 е, че у нас трябвало 'да има' условия. Защото Хората са тези, които Създават условията! Всеки човек отговаря сам за своето развитие след като навърши пълнолетие! Всеки е свободен да се развива! Всичко останало е оправдания и глезотии!

188.   Глупости на търкалета! Силни жени няма! Нито пък умни! Мъжете като пол са по-силни и по-умни от жените! Ако жените бяха силни, нямаше мъжете да ги пребиват от бой, когато биват предизвикани, а ако бяха умни, нямаше да предизвикват мъжете, и нямаше да ядат често бой заради това, пък нека си плещят после, че мъжете били комплекари, ориенталци, динозаври от средновековието и други там женски измишльотини за успокоение, след като са изяли боя!!

189.   До 183/ 186 - силен характер и акъл въобще не са толкова взаимосвързани, колкото изглежда. Със сигурност човек може да има силен характер, без да е умен. А умни хора, със слаби характери - често това политици; преподаватели; всякакви квалифицирани кадри, които тъпчат на едно и също място с години.

"Как мислиш, дали авторката, която е постигнала много в кариерата си само на 30 г., е слаба жена? " - това пък е най-голямата смехория. Във фирмите, шефовете (и от двата пола) задължително назначават на ръководни длъжности хора, които са послушни, безгръбначни, готови да доносничат и по възможност глуповати (начина на писане на поста на авторката свидетелства силно за последното).

Кариеризъм и силен характер са взаимоизключващи се. Умните хора знаят това :)

190.   Номер 188 чете прекалено много средновековни романи и е забравил къде се намира. Да го оставим да си мечтае завалията, лошо няма.

Аз не познавам жена, която да не е постигнала каквото си е наумила. Жените са изкусни манипулаторки и мъжете не могат да се мерят с тях. Що се отнася до физическата сила и едно животно може да ни убие, но това не го прави много умно.

Явно 188 не уважава мъжкия пол, след като принизява всички мъже до престъпници, които пребиват други хора.

191.   Номер 188, гнус ме е от "мъже" като теб.
Това ли е мъжката роля според теб?
Ще ти го обясни някой по-силен мъж, та да се научиш да си трайкаш, да не изядеш пак боя...

192.   Коментар номер 188 е отвратителен и призоваващ съм насилие и дискриминация, моля да бъде изтрит за доброто на сайта и да не бъдат допускани подобни на него! Благодаря!

193.   До 189 - Работила съм и с шефове, които си назначават глуповати и послушни хора на ръководни длъжности, но съм работила и с умни шефове, които си назначават умни хора на ръководни длъжности. В първия случай фирмите западаха, във втория - просперираха. А ти много ми напомняш за съпруга на моя позната, който непрекъснато се опакваше колко бил умен, но шефовете му не го издигали, защото предпочитали глупави и послушни хора. Жена му никога не се оплакваше от шефовете си, напротив, казваше, че много е научила от тях. Накрая й писна от него, разведе се и започна свой частен бизнес, възползвайки се от наученото в досегашните си работи. Намери си много добра ниша в бизнес, от който разбира. Вярно, не е много голям, но й осигурява независимост и един доста добър стандарт на живот за нашите условия.

194.   189 дo 193 - хех, пак нападки на лична основа, при липса на аргументи... И пак смесваш понятията "умен" и "силен", както ти отърва.

Не знам на кого ти приличам, но само човек с проблеми с възприемането на реалността може да си мисли, че някъде ще те назначат на ръководна длъжност, защото имаш силен характер... Може да те назначат ако си едновременно умен в твоята тясна професионална област и слаб като характер, или ако знаят за някоя твоя слабост (компромат/ финансови проблеми), с която да те държат на каишка.

В редки случаи може да назначат умен и силен човек - в критични ситуации, когато фирмата едва крета или когато предстои изключително важна сделка, и все някой кадърен трябва да спаси гемията.. Но това няма как да трае дълго, И щом се оправят нещата, въпросният кадърен човек бива моментално кастриран от реална власт. Никой шеф не иска съперници. Никой шеф не може да ги диша.

А що се отнася до големи корпорации (а не фирми под 50 души), в каквато работи авторката на поста, е немислимо да те назначат заради сила на характера или заради ум.

И ако погледнеш реалността, ще видиш, че фирмите с този модел на управление не западат. Да не споменавам имена на родни фирми, че модераторите може да не ми публикуват коментара. Има родни фирми с успехи на световния пазар, а се управляват от болни егоманиаци, назначили си няколко ешелона "силни" мениджърки, напомнящи на авторката на поста...

ПП: тази твоя позната като е била при шеф, който цени умните хора, защо е тръгнала да търси независимост в частния бизнес? :))) По твоите собствени думи, тя е започнала бизнес, защото й е писнало от мъжа й!? :))))

Не е ли логично да започне частен бизнес защото й е писнало от шефа й? :)

196.   До № 194 - Ти започна с личните нападки още в първия си пост и продължаваш и във втория. Аз ти отговорих в същия стил само за да видиш как изглежда този стил. Иначе не го харесвам. Приеми, че не можеш да наложиш на останалите да мислят като теб и ако не мислят като теб, да ги обиждаш. Обяснявам си го с това, че вероятно работиш или си работил само във фирми с описаните от теб ръководители и разбирам за какво говориш, защото и на мен ми се е случвало да работя на 2 такива места. Но на останалите 3 места, където съм работила, беше съвсем различно - умни и стабилни ръководители, приятна атмосфера за работа. Така се стекоха обстоятелствата, че все съм работила в големи фирми /може би в по-малки фирми до 50 души щеше да е по-лесно/. Що се отнася до моята позната с частния бизнес мога да кажа, че тя нямаше проблеми с шефовете си, но й идваше в повече напрежението в работата /колкото по-голяма е фирмата, толкова по-голямо е напрежението поради повечето и по-големите отговорности/. А след работа в къщи я чака съпруг, който не спира да се оплаква вместо да направи нещо по въпроса - най-малкото да си потърси друга работа. Сега, в частния си бизнес, напрежението й е по-малко, а доходите й са по-големи. А го няма и дразнителя у дома. Моят съвсем добронамерен съвет към теб е да си търсиш друга/други работи, докато не попаднеш на място, където ще оценят способностите ти, ако трябва дори и в чужбина. А може и да опиташ да започнеш частен бизнес, макар че у нас е много трудно, но пък сам ще си бъдеш началник. Пожелавам ти успех и в двете посоки! Най-искрено!

197.   Авторке подържаш ли добра устна хигиена? Аз имах такава умна и независима жена. Но устата и миришеше на умряло куче. И затова я зарязах!

198.   197 просто утрепа котето с лопатата :) Мене ми се чини, че този трябва да си поговори искрено и лично с някои от по запалените участници тук :)

199.   Много сте докачливи бе! Нападнахте 188 по женски, като сами не знаете какво защитавате. 191, от къде знаеш, че коментар 188 е на мъж? И, като те е гнус от "такива мъже" поне кажи от кое точно те е гнус, че мъжете дето четат темата да се коригират, за да не са гнусливи за теб? А, по-силният мъж от този, дето те е гнус, защо трябва да пребие гнусния? Защото е с особено мнение, или само защото те е гнус от такива мъже, и по-силните от тях мъже трябва да ги пребиват, за да си трайкат и да не говорят неща (истини), които на теб не ти харесват? 192, прочетох 5 пъти коментар188 и никъде не видях призиви за насилие или дискриминация! Къде видя призив "мъже, пребивайте жените, които са силни и умни, и не ги уважавайте, защото са такива"? 192, ако вникнеш проницателно в коментара на 188, ще разбереш, че той/тя говори за обратното! Обяснява, че силните (в прекия смисъл на думата) жени са много по-слаби от мъжете, колкото и силни да са, и че при изостряне на спора в разгорещен конфликт, винаги могат да изядат боя от мъжете, и ако са в действителност умни, няма да предизвикват мъжете да ги пребият! По същата логика, всеки може да иска и твоят коментар да бъде изтрит, защото прокламира дискриминация за останалите потребители, които искат да изкажат мнението си относно дебатите по темата. 190, 188 едва ли е забравил къде се намира, а ако е мъж никога няма да седне да чете средновековни романи, защото това е женско развлечение. Той/тя въобще не си мечтае за казаното в случая, а е описал/а обективно действителността, и не виждам защо да не уважава мъжкия пол, след като уважението се разбира погрешно от всеки, който е предубеден. Мъжете стават престъпници заради жените, които злонамерено ги предизвикват, с надеждата да им се размине злодеянието. За това в много случаи жените-жертви са по-големи престъпници от извършителите на престъплението, въпрос на гледна точка е. Дали жените са изкусни манипулаторки и постигат каквото са си наумили го кажи на убитите (изклани и застреляни от мъжете) жени само през тази година, но едва ли ще имаш тази възможност, тъй като вече са мъртви и са постигнали каквото са си наумили! Но, сигурно си прав/а, че не познаваш жена, която да не е постигнала, каквото си е наумила. За това, коментар 188 е най-стойностен от всички останали коментари, и е точно по темата, но се иска интелигентност за да се разбере написаното от него!

200.   189/ 194 до 196 - офф, сега пък аз съм я бил нападнал... Обясних нагледно защо авторката на темата трудно може да спада към графата "силна" и "умна", ама това си е женска тактика, като не ви отърват фактите и аргументите, последното спасение е да се правите на обидени... на никого не налагам да мисли като мен, излагам наблюдения и логика, от които следват определени изводи. Вече, ако на някого не му харесват изводите и се чувства обиден, негов си проблем :)

В достатъчно фирми съм работил от различен калибър и за още повече фирми знам къде неща от кухнята, къде неща, които са очеизвадни (за този, който не го е страх да приеме истината), така че спокойно заставам зад думите си.

И пак не се връзва историята с твоята позната - като си гледала частния бизнес, дразнителя го нямало :))) Ами нали и на работа като ходи го няма дразнителя, или 8 часа (с още 1 час обедна почивка и още 2 в транспорт) са й били прекалено малко да е далеч от съпруга си? :))) И защо по дяволите се е изолирала от съпруга си търтей в частен бизнес, вместо просто да го разкара? :)))) По всичко изглежда, че тя е една умна и силна жена, но мъжът й пък е толкова голям глупак, че чак не се е сетил да се уплаши до смърт :))))

201.   199, ти май си точно 188, пишещ от различни устройства.

Прати ми линк към официална световна статистика, ако обичаш, която да показва колко жени са изклани от мъже тази година и колко от тях са загубили живота си, защото "злонамерено" са ги предизвикали. Иначе просто приемам, че си чешеш езика.

Така наречените "силни" във физически смисъл мъже или жени нямат място в темата. Да, мъжете са физически по-силни, но и горилите и мечките са по-силни от вас. Това какво отношение по въпроса има, не можах да разбера.

Освен това - няма такова нещо като "абе аз убих, защото ме предизвикаха". Има си закони, които трябва да се спазват. Ти също принизяваш с коментара си мъжете, като ги изкарваш толкова слаби, че могат да предизвикат убийство само, защото някой ги е "предизвикал" (каквото и да означава това). Естествено, всеки съди по себе си - жалко, че имаш мислене на престъпник. Твоят коментар също трябва да бъде изтрит.

202.   Не само знаем, че 188 е мъж, но знаем и че е чичо Херкулес!

211.   Що за тема е това? Жените били силни, а мъжете слаби и лесно били манипулирани от жените? Коментар 192 и 201 пък заплашва пишещите мъже, да не пишат всички истини, а само неща с които да величаят жените, защото иначе ще им изтрият коментарите? Е, това дали е равноправие, или женска наглост и злоупотреба с правомощия? Промъкнали се на високи постове в управлението, феминистките влияят на законодателството, като чрез законите насърчават жените към женски произвол, обещавайки им безнаказаност. По презумпция, мъжът винаги да е виновен, а ако се докаже, че е невинен, да няма никакви последствия за обвинилата го жена! Статуквото също така насърчава жените към асертивно поведение, но асертивността предполага уважение и зачитане правата и на мъжете. 192 и 201 не разрешава на мъжете да кажат какво мислят! Директно нарежда на модовете да трият мъжки коментари, защото и се сторило, че в тях има насилие! Това е на практика "женската умнотия"! И какво ще спечелят жените, като няма да разберат мъжката гледна точка, след като се изтриват неудобните за жените мъжки коментари?

"Дръж приятелите си близо, а враговете си още по-близо." - Сун Дзъ

Това е цитат-метафора, не че мъжете са врагове на жените в буквалния смисъл, но с действията и стремеж към женско управление на обществото, феминистките ги превръщат в такива! Е, то е ясно, че жените нямат необходимия потенциал като мъжете, за да участват наравно в гореща война, но претенциите им са огромни. И аз прочетох коментар 188 няколко пъти, и не видях нищо стряскащо, за да бъде изтрит. Казано е най-откровено без превземки самата същност на отношенията мъже/жени. 192, 201, чети внимателно, и проумей казаното в коментар 188! Говори се за жените като пол, а не като индивиди. Но, дори и да има силни индивиди-жени, те пак не са по-силни физически от над 70 % от мъжете. Ако сега коментирам пък колко са и умни жените като пол, сигурно ще искаш не само да ме изтрият-баннат, ами и да ме арестуват. За това нищо няма да кажа, само ще покажа част от коментар188, а ти ако си достатъчно интелигентна, ще проумееш казаното!

...........................................................................................
" Ако жените бяха силни, нямаше мъжете да ги пребиват от бой, когато биват предизвикани, а ако бяха умни, нямаше да предизвикват мъжете, и нямаше да ядат често бой заради това, пък нека си плещят после, че мъжете били комплексари, ориенталци, динозаври от средновековието и други там женски измишльотини за успокоение, след като са изяли боя!!"
..............................................................................................
Това е. Казано кратко, ясно и точно! Къде тук виждаш призив за насилие над жените. Напротив! Потребителят обяснява защо го има насилието над жените и че жените сами са си виновни за това! Само че, представителките на слабия пол явно трудно схващат!

"191. Номер 188, гнус ме е от "мъже" като теб.
Това ли е мъжката роля според теб?
Ще ти го обясни някой по-силен мъж, та да се научиш да си трайкаш, да не изядеш пак боя..."

Хайде сега се самопрочети и прецени, кой прокламира насилие? Значи, на практика няма как да те е гнус от №188, защото нямаш визуален контакт с него, но протестираш срещу него, защото казва истина, която не ти изнася! Като сте толкова силни жените, защо не го пребиеш сама, а търсиш помощ от по-силен мъж? Ето това казва и коментар188.

"Освен това - няма такова нещо като "абе аз убих, защото ме предизвикаха". Има си закони, които трябва да се спазват. Ти също принизяваш с коментара си мъжете, като ги изкарваш толкова слаби, че могат да предизвикат убийство само, защото някой ги е "предизвикал" (каквото и да означава това). Естествено, всеки съди по себе си - жалко, че имаш мислене на престъпник. Твоят коментар също трябва да бъде изтрит."

Това твое изказване приемам като предизвикателство и съм длъжен да ти отговоря, ако публикуват коментара ми, че не се знае дали няма да наредиш на модовете да не го публикуват! Няма следствие без причина. Естествено, че мъжът ще убие жената, когато бъде предизвикан от нея по такъв начин, който излиза от рамките на допустимото. Тези закони, дето трябва да се спазват, трябва да важат и за двата пола. След като жената е физически много по-слаба, дали е и толкова умна, че да предизвика мъжа с гаврата на недосегаемост, гарантирана и от законите. Така е, има си закони, които трябва да се спазват, но когато тези закони сами по себе си са престъпни, и унижават мъжете, тогава по-силният пол раздава своето си правосъдие, като ги пренебрегва. И стига с тази мантра "силните мъже са слаби, защото бият жените, гаврили се с мъжкия авторитет".
Тази женска философия я запази за себе си.
. Мъжете не предизвикват убийствата на жени, те само ги извършват, заради женско предизвикателство.
Като искаш световната статистика за изкланите жени по света, намери си я сама. Мога да те насоча към Боко харам, организация за ликвидиране на феминистки в Мексико, мъжете убиват по над 1 000 жени на година в Бразилия, но това не е толкова важно. Всички тези убийства са предизвикани от лумпенизираните феминистки, които се мислят за недосегаеми и могат да дирижират живота на мъжете подстрекаващ жените чрез социалните мрежи! За това мъжете ги избиват, защото могат, когато се почувстват омерзени от женските закони. Статистика за изкланите от мъжете жени можеш и сама да си намериш. Аз няма да ти посочвам, че ще вземеш пак да повръщаш, само ще ти посоча убитите жени у нас, проявили "разум и далновидност" да обиждат и заплашват със законите мъжете!
http://podtepeto.com/novini/29-zheni-sa-zagubili-zhivota-si-v-sledstvie-na-domashno-nasilie-u-nas-za-edna-godina/

Това са убитите жени само до месец май, а БФЖ твърдят, че до края на 2018 са станали повече от 32!
Сама прецени, дали някаква превенция би спряла мъжете да убиват жени, когато жените ги предизвикват за това? Когато един мъж загуби всичко (най-вече авторитета си) заради женска наглост, тогава никакви закони няма да го спрат, да търси отмъщение. Има си философско обяснение, но не съм сигурен дали ще го разбереш. Законите трябва да са еднакви за двата пола, а не да толерират само жените, които злоупотребяват с тях.

Авторке, изтъкваш завидни качества за жена, но трябва да знаеш основното правило! А то е: - "мъжът винаги има право" - природата му го е осигурила, като го е дарила с физическа сила и ум, и "мъж жена не пита". Ако се придържаш към тези правила, ще успееш да си намериш подходящ човек до себе си, с който да остареете заедно! Мъжът лесно се прави на манипулиран и изпълнява всички женски желания, когато хареса и се влюби в жената. А, властните жени никой мъж не ги иска до себе си, камо ли да се влюби в тях.

- мъжът трябва да господства, а жената да се подчинява. Жесток закон, но – закон. — Пиер-Жозеф Прудон!

212.   До модераторите - моля, коментар 211 да бъде изтрит като подстрекаващ към убийства.

Цитат: "Естествено, че мъжът ще убие жената, когато бъде предизвикан от нея по такъв начин, който излиза от рамките на допустимото."

213.   212, престани с нарежданията си към модераторите да изтриват коментари на този или онзи, защото ги намираш, като подстрекаващи към убийство! Този сайт да не ти е бащиния? Иди на психиатър и ли на психотерапевт, за да се успокоиш. Как тълкуваш това?

"Цитат: "Естествено, че мъжът ще убие жената, когато бъде предизвикан от нея по такъв начин, който излиза от рамките на допустимото." "

Кое според теб излиза от рамките на допустимото?????

Аз го разбирам, когато жената предизвика мъжа и го нападне с нож, пистолет или с друго нещо, чрез което може да го убие, защото нещо не е станало по нейното желание!
Тогава какво? Мъжът да се остави жената да го убие ли? Естествено че няма да се остави жена да го убие, а той ще я убие, ако иска да остане жив! По-добре мъжът да влезе в затвора, отколкото на два метра под земята! Аз намирам това женско предизвикателство за недопустимо, а ти престани да се вживяваш като съдия, с огромни пълномощия, на когото всичко му е позволено, и може да казва кой коментар да бъде изтрит, и кой не! Женската еманципация не означава безграничен женски произвол. Това твоето не е нищо друго освен женска наглост и злоупотреба с влияние над модераторите! Дано не те послушат.

215.   213 - разбирам, че имаш психически проблеми и само търсиш теми, които да спамиш. Явно няма смисъл да ти обяснявам, че е подсъдно да се потиква към насилие - един насилник няма как да го разбере.

За доброто на обществото ни- потърси квалифицирана помощ!

216.   215, по същата логика от коментара ти, може да се съди, че си с психически проблем. Всеки четящ тази тема може да забележи, признаци на депресивни и маниакални състояния при теб. Чувството ти за женска справедливост от позиция на властта предлагана от феминизма не те напуска. Как определяш, че точно аз №213 в тази тема спамя , и търся други теми в които също да спамя ? По какво съдиш, че съм писал и в други теми в този сайт? Знаеш ли какво е спам ? А, офтопик ? Какви въпроси е задала авторката и какви са отговорите, които получава? Къде виждаш спам ? Това да се говори и показва насилието не значи, че е подстрекателство към насилие, а напротив. Приеми го като превантивна мярка срещу насилието, ако изобщо ти достигат умствените способности за това. Това, кое е подсъдно и кое не е го решават юристите. Ти юрист ли си? Вербалното насилие също е подсъдно и със същата тежест както и физическото насилие!!! Дори наскоро приеха специално и за него закон и съответните наказания от три до .......години! Като говорим за отношенията м/у половете, което е точно по темата на авторката и защо мъжете се "плашели" от "умните" жени как мислиш? Кой над кого упражнява вербално насилие между мъже/жени??

Извадка от новините на нова:

"И една нова тенденция - в последните години все повече мъже признават, че са подложени на системен тормоз от страна на половинката си, които вдигат скандали, чупят чинии, опитват се да изнудват, че ще лишат мъжете от жилището или от децата им, ако не направят едно или друго. Има жени, които извършват и физическо насилие, коментира Иванова."

215, ти подтикваш към насилие, което да извършват модераторите и да изтриват коментари, които на теб не ти харесват, но не осъзнаваш това, и продължаваш да тероризираш пишещите мъже, като мен със заплахи от наказания за несъществуващи престъпления, плод на фантазията ти.. По почерка ти си личи, че си и № 212. За доброто на обществото ни ще е по-добре наистина да потърсиш квалифицирана помощ от специалист, в болнични заведения предназначени за извършване на такива лечения, като преди това се посъветваш с психолог или психо-терапевт!

217.   "почивните дни прекарвам самичка"

Няма ли някой да се жертва за малкия Фродо, някой да подхвърли няколко огризки милост и съпричастие на миловидното пигмейче? Не? Е, опитахме!

Насериозно - колко силничка си ако нарочно използваш умалителна форма? "Сама" върши работа, сама седи племенницта ми вкъщи. Принцес(к)ата обаче седяла самичка, била миньонче. Представям си само пискливия ти гласец. Този вид самосъжаление не е привлекателен. Убеден съм, че го проявяваш и на други места. А относно силната ти личност - силният не се нуждае от никого. Не от мама, не от тати, не от пратньор. Не би и хленчил защо не му връзва в умалителна форма. Ако се чувастваш толкова самотна, защото не си с някого... не си толкова калена.

218.   Жалко е, че живеем в 21-ви век, а все още някои хора приемат убийството за нещо нормално. По тази логика може да убиете не само жена си, защото ви е, , предизвикала", а също децата си, колегите си, шефа си и т. н. А всякакъв акт на насилие е равносилен на липса на интелект и/или сериозен психически проблем. И домашното насилие над жени се дължи на това, че точно тези жени очевидно са приели неудачната патриархална идеология, която 1-2 мъже от целия сайт защитават тук и съответно когато жената е зависима от мъжа, тъй като тя се занимава с домакинството и няма доходи, тя трябва да търпи пиянските истерии на мъжа си, типични за повечето привърженици на патриархата. В крайна сметка се стига до убийство - мъжът няма как по друг начин да докаже на себе си несъществуващото си в действителност, , превъзходство" над жената. И заради това свое ограничено мислене ще прекара живота си на едно хубаво място без жени, където от мъжествеността му няма да остане и следа, сещайте се защо.
В днешно време не може да се чака на мъжете. Всеки човек трябва да може да се грижи сам за себе си, а при жените се включват и децата, защото очевидно мъжът не може да се грижи за тях и дори майката да няма никакви условия за живот съдът ги присъжда на нея. Семейството е хубаво нещо, но когато мъжът реши, че иска да е с друга, неговата жена какво ще прави след като е останала без професия и сигурност? Има условия тя също да работи и да е независима, но забележете - това не й пречи да има деца. Мога да продължа й още, но ще спра до тук. Още нещо - изказвания от рода на, , мъжете са по-умни/по-силни, превъзхождат жените; така е определено от природата" и т. н. не са аргументи, а празни приказки, които доказват единствено липсата на здрав разум и реални аргументи. Мъжете, които се смятат за по-висши най-вероятно са с прикрита хомосексуална ориентация, защото в противен случай няма как при своето величие да осъществяват контакт с жена. Така че, поне си признайте :) няма да ви дискриминираме, спокойно!

219.   218, жалкото в 21 век е, че либерализмът провокира ненавист към диктатът на по-слабия пол и малцинствата, паразитиращи чрез силния пол и производителността на мнозинството! Никой не приема убийството за нещо нормално, а напротив. Не нормално е всяко убийство на човек, причинено умишлено от друг човек. Тук въпросът е не дали това е нормално, или е ненормално, а защо има убийство и коя е причината тези убийства прогресивно да се увеличават през 21 век, вместо да намаляват?
"По тази логика може да убиете не само жена си, защото ви е, , предизвикала", а също децата си, колегите си, шефа си и т. н. "
Точно това се случва и няма такива закони с които това да се избегне. Тогава нека разсъждаваме по друга логика! Жена ми знае какво ще последва, и за това се старае да не ме предизвиква. Децата трябва да знаят, че у дома и навън има правила, които се спазват, в противен случай има наказания, а при добро поведение - награди! Шефът трябва също да знае, че не е несменяем и не може да се гаври с подчинените си, защото никой не може да избегне отмъщението на потърпевшия-мъж, който държи на честта и на авторитета си! А, какво става на практика в 21 век? Феминизмът, най-мръсната идеология от всички "изми" промива мозъците на женския пол и им обещава безнаказаност и неограничени права за жените, щото видите ли били равноправни с мъжете, и за това могат да правят каквото си искат у дома, против волята на главата на семейството - мъжа! Ето ти го на практика генерирането на домашното насилие насърчавано от феминистките, срещу патриархалната дисциплина, съществувала от възникването на човечеството. Измислиха се какви ли не глупави философии за защита на феминистките безобразия, и дори до там се е разпростряла тази простотия, че вече се изучава и предмет "феминизъм" в СУ и се плаща на професорки-феминистки, за да преподават като наука тази болестотворна и много заразна идея, унищожаваща ценностна система изграждана с хилядолетия и съхранила Хр. свят и до днес! Всичко се свежда до женската независимост, и налагане на закони поставящи под юридическа репресия мъжкия пол, за да не може да използва физическата си сила срещу женския, който от своя страна да се чувства недосегаем, и да върши безобразия, унижаващи мъжете, и гаврещи се с мъжкия облик! Публикации в медиите като "мъжете са изчезващ вид" (като че ли жените са от друг вид) или "на жената и трябва мъж, колкото на рибата чадър", както и ред други женски изцепки, предизвикващи мъжката агресия. Не ми се вярва мъжете убиващи жени да го правят за удоволствие. Правят го, защото са предизвикани. За това има схващане от обществото, че жените сами са си виновни за насилието над тях! Мъжкото превъзходство е очевадно, и надеждата на жените, че всички мъже насилници ще попаднат в затвора е абсурдна. Статистиката сочи, че повечето насилници-мъже са работещи в репресивната власт... полицаи, военни, охранители и др. За това по-добре ще е да се ликвидира феминизма, или да се ограничи в рамките на допустимото, за да няма повече убийства на жени, прекрачили границата с правата си. 218, правилно си разбрала! В днешно време жените вече не може да чакат само на мъжете, и за това са си виновни те самите, прегърнали идеята за равенство. Еманципацията освободи и мъжете от семейни задължения, а моралът като съставна част от статуквото вече не съществува. За това мъжете вече не искат да се женят, а я карат "шапка на тояга", като си живеят отдали се на удоволствия. За това напускат жените, които са им омръзнали и си намират други по-млади и без целулит за нови развлечения. А, жените, каквото са си надробили, това и ще сърбат! Да се сърдят на феминизма! Колкото до това... кой е по-умен, мъжът или жената, мнооооого отдавна това е доказано в исторически пран, и всякакви нови изследвания и "открития" са безпочвени и са творение на феминизма. Ако болшинството жени бяха много умни, нямаше да допуснат опиума за равенство с мъжете, заради който сега ще опъват каиша, а мъжете ще им се подсмиват на напъните в състезанието. И, глупостта, че мъжете с с претенции за по висши от жените и с мизогинни възгледи са прикрити хомосексуалисти е сред феминистичната пропаганда. Те, хомосексуалистите, педофили, геронтофили, зоофили и всички парафили са си все женски електорат. За това и прокарват феми-закони в съдебната система, които не действат, защото са против природните закони, определящи върховенството на хетеро-мъжа, създаващ условията за живот на планетата. През 21 век дигиталните технологии все повече изместват интимните отношения между половете. Мъжете намират удоволствия на друго място и либидото им намалява. За това над 40% процента вече от мъжете са А сексуални и не им трябват повече да се докосват до жени. Жените им трябват само за разплод, но и за това вече не им трябват, защото раждането на деца не е приоритет в "цивилизования свят".

220.   Мизогинията е причинена от гинофобията, тоест страхът от жени.
Цицерон

222.   С право Платон се е колебаел към кой род живи същества да причисли жената: към разумните или към неразумните, с което е искал да покаже, че глупостта е отличителен белег за женския пол! За това жените грешно тълкуват цитатите на Цицерон! Мъжът се страхува от жената толкова, колкото лъвът се страхува от козата!

"Никога не вярвайте на жените, дори и когато казват истината!" - Еврипид!

223.   Имам въпрос към 219.
Аз съм на 28 г. и не съм феминистично настроена, не харесвам такива жени, които не са жени, няма нищо мило в тях. Не искам да се правя на много можеща и борбена, нито съм кариеристка. Занимавам се с изкуство, спокойна и разбрана съм на фона, на жените, които познавам, имам си хобита, любовта ми е важна, не се вълнувам от несериозни по отношение на любовта мъже.
Казваш, че жените ще си търпят последствията от еманципацията, но има жени като мен, които са потърпевши без вина. Може ли, според теб, един мъж да се държи подходящо, в днешното време, с момиче като мен, защото казваш, че мъжете са ”шапка на тояга”, това виждам и аз, затова съм сама.

224.   Значи Цицерон е бил прав и за Платон и за Еврипид и за номер 222!
Мъж съм и не тълкувам нищо, но сексизъм и кретенизъм не са по малко кофти от феминизъм и който и да е друг "изъм" ако ме разбираш! А лъва може да не се страхува от козата, но една слоница може да му е. е майката така че сравненията ти са супер смешни.

225.   223, права си! Има и още свестни жени, но за съжаление са много малко. Повечето хетеро мъже вече не вярват на жените, че са способни да бъдат добри майки на децата им, за това не искат да се женят и избират да живеят на семейни начала.. В днешния 21 век тръбят за демокрация, налагана от либералите, която не е никаква демокрация, а вид терор-диктат налаган от малцинствата. Повече прилича на анархия, но и анархия не е, защото девизът на анархистите е всеки може да прави всичко каквото си иска, при условие че няма да пречи на никого, което в същност е утопия, защото на практика е невъзможно! Мъдрите хора са казали: "покрай сухото гори и зеленото! " Заради феминизма страдат и добри жени, потърпевши от разпрострялата се отрова. Утопичната идеология цели да убие мъжкото у мъжа, чрез директиви налагани от световното правителство, за равенство, квоти и позитивна дискриминация в полза на жените. Няма мъж на света уважаващ себе си, да се остави да е подчинен на жена у дома. Днес на мода е джендъризмът, неопределен пол, клонящ съм женския и с хомосексеуална посока. Извращенията с издигането на жени на високи постове командващи мъже е отново с определена цел. Общество с женско управление става слабо, лесно манипулируемо и не защитено от чужда инвазия. Ако ти, 223 си това за което се представяш, сигурен съм, че ще имаш шанс да те открие свестен мъж, който цени женското у жената и желае да изгради дом и семейство с жена, която да му роди наследници. 28 е възраст за жената на границата предпочитана от мъжа, имащ намерение да се ожени. За това ще трябва да побързаш да направиш така, че мъжете да те забележат. Скромността никога не е излишна, а в съчетание с добър външен вид успехът ти ще е сигурен. Фертилната възраст при жената е до 45-50 години, но най-добре е да роди от 23 до 30 години. Това го твърди науката, защото след тази възраст всички придобити болести се предават на децата. И знай едно! Мъжете търсят жени, с които да остареят заедно за семейство и деца. За развлечение винаги могат да си намерят временно жена. Авторката на темата няма да има голям шанс с това поведение на властна жена. Най много да си намери някой търтей-използвач, който да лежи на гърба и, и да си живее за нейна сметка.

226.   224, мъж, който обвинява мъжете в сексизъм не е никакъв мъж, а е феминист-хомосексуалист или жена. "Сексизъм" е нов термин измислен от феминистките, който едва от скоро го има в тълковните речници. Ако попитат с анкета хората какво означава, над 70 % няма да знаят значението му. Явно доста не ти достига за да разбереш метафората. Сравненията са за определен вид животни, а не за различни полове при животните! И какъв мъж ще е този, който ще го е страх от жена? Явно този готвач дето удушил моделката в квартал Банишора ще да го е било много страх от нея! И тези мъже дето убиха над 35 жени през изминалата 2018 г. сигурно са били големи страхливци, а жените са били доста смели, и за това предали Богу дух! :)))

229.   Чичка, обвиняваш модераторите в "анти-мъжка" модерация, когато одобряват коментари, които не ти отърват, ама иначе се ядосваш, когато другите се оплачат от твоите злобни, прокобни, подстрекаващи към убийства коментари и искат да ги изтрият (между другото, с пълно право), защото подканват към реални престъпления? Има нещо много лицемерно в тоя твой двоен стандарт, хем да одобряват твоите коментари, хем на другите не - ааа, ама не може така! Стандартите трябва да важат еднакво за всички, а това, че на теб навсякъде ти се привиждат някакви феминистки и някаква си велика "женска конспирация" срещу мъжете, само щото не ти одобряват малоумните коментари не е наш проблем, а си е твой, затова те съветвам най-добрите вечно да посетиш квалифициран психотерапевт и да се излекуваш качествено от болестта, от която страдаш!

230.   229, чичката не може да се примири, че има по-умни жени от него:)И като не може да защити малоумните си тези, започва да разтяга локуми и да пише глупости буквално:)
Авторке, един истински мъж няма да се комплексира от успехите на жена си, ще се гордее с тях! Ако трябва да се правиш на по-тъпа за да си с някой, или да да омаловажаваш успехите си, за да се почувства половинката ти "мъж", значи това не е човекът за теб:)Тук не става въпрос да го комплексираш, като му натякваш, а да се развиваш, никой не го е спрял и той да се развива!
223, ти си потенциална жертва, ако смяташ, че мъжът е по-важен от теб и ти ТРЯБВА да му служиш! Точно с това грешно схващане се бори феминизмът, според който ВСИЧКИ трябва да са с равни права. Тук не става въпрос да си кариеристка, не става въпрос дали искаш да си само домакиня и майка и да не работиш. Идеята е да имаш избор. Ти избираш да не работиш-ок, друга избира да работи-пак е ок, трета избира да е кариеристка-пак е ок. Важен е личният избор, а не налаганите стереотипи- щом си жена- боса, бременна и до печката! Без право на глас и боя е само "домашно превъзпитание"!
И кой ти каза, че феминистките не са женствени! Аз не съм чула някоя да си отреже гърдите и да си присади брада, заради това, че е феминистка! Напротив, обичат си и токчетата, и роклите, и грима, и женствеността! Но са разбрали и, че да си жена не означава да си втора категория човек. Всеки има право на избор и трябва да се уважава.
А мъж, който не е склонен да поеме отговорност и да се обвърже, той няма да го прави в никое време или ще го прави по задължение(АКО СТЕРЕОТИПИТЕ СА ТАКИВА) и ще прехвърля вината на другите!
А затова, че днес не се женят хората, -зависи как ще представиш нещата. Ако му кажеш:"Ще забременея и родя, когато се оженим", ако иска да има дете от теб ще търчи да купува пръстен и още как.

231.   229, кого имаш предвид под "чичка"? Ако имаш предвид мен №211 грешиш! Аз не съм "чичка", може би съм батко, и никога не съм искал да трият ничии коментари, защото те са отговор на въпроси от други коментари. Триенето на коментари или цензура на различно мислещите определя политика на дискриминация, противоречаща на либерализма и днешната свобода, пропагандирана от НСР. Друг е въпросът, когато има ЛИЧНИ обиди към някой от потребителите, с терминология от булевардния език. Тогава решават модераторите, дали коментарът е подходящ за останалите. Политически пристрастия или феминистични лобита не трябва да има сред модовете, защото тогава се обезсмисля темата, а дискусията се опорочава и се провежда насилствена политика към инакомислещите.

"Стандартите трябва да важат еднакво за всички, а това, че на теб навсякъде ти се привиждат някакви феминистки и някаква си велика "женска конспирация" срещу мъжете, само щото не ти одобряват малоумните коментари не е наш проблем, а си е твой"

229, няма как на мен да ми се привиждат феминистки и велика женска конспирация срещу мъжете, защото това е очевадно и не може да се скрие. Истанбулската конвенция е факт, и слава Богу народът се осъзна и отхвърли тази извратения, която щеше да затрие българщината, а България щеше да стане само територия без българско население. Опасността от ратификацията на този анти-човешки документ още не е преминала, но аз се надявам, че след изборите за Евро-парламент, а след това и у нас, на феминистките ще им се подрежат крилцата и ще пърхат като оси, попаднали в буркан-капан, заложен заради жиленето на мъжката интелигентност, допринесла за развитието на човечеството до днес! 229, аз нямам нужда, но може би ти трябва да посетиш психолог или квалифициран психо-терапевт, който да ти помогне да се освободиш от параноята, която те е подгонила. Феминизмът убива щастието на жените и принуждава мъжете да раздават мъжко правосъдие!

232.   От 223 до 230

Изпадаш в крайности. Никъде не съм написала, че трябва да служа на мъжа... ще го обичам, което включва много неща. Ако намеря подходящ за мен, разбира се.
Доста си войнствена... аз не съм такава, но не значи, че не съм мислещ човек, с професия, с интереси и собствен доход. Бъди си човек, живееш в 21 век, в една от уж цивилизованите държави, така че, не би следвало да се чувстваш дискриминирана заради това, че си жена. Няма да изпадам в конкретика, но хората са пристрастни, залагат на личните си пристрастия и няма закон, който да промени това. Ако смяташ, че си дискриминирана, да речем, в работна ситуация, заради това, че си жена, то трябва да го докажеш, но никой не изразява гласно мисли от типа на ” тя е жена и затова не може да се справи с работата”, дори и да го мисли, работодателят ти е достатъчно правно - грамотен, за да не формулира изказването си така, защото има закони, и може да го осъдиш. Дали са това право на жените. По закон - половете са равни, но няма закон за личните пристрастия и убеждения, не само по този казус, а за всичко. Има толкова много важни въпроси, по които да се работи... Не искам да навлизам и в политически размисли, т. нар. демокрация, която дава права, ООН и организации за права... на никого не му пука, всичко е с други цели.

233.   Чичака има нужда да си поства мнението всеки ден. Харесва му на човека да спори с вятъра. Може би това му е алтернативата на психолог.

Темата е толкова стара и отдавна изчерпана и чичката е този, който постоянно я "обновява" с едни и същи коментари.

Чичак - като квалифицирано медицинско лице мога да ти кажа, че щастливите и уравновесени хора не нападат никого и не принуждават към насилие. Явно нещо не е наред в личния ти живот - може би си под чехъл и/или мнението ти не се взима под внимание. Повярвай ми - проблемите ти няма да се оправят с постовете ти тук.

234.   Ако плашат мъжете, значи не са чак толкова умни - умната жена винаги знае, как да привлече и прикотка един мъж и как неуловимо да подхранва мъжкото его, така че мъжете да се чувстват добре в нейната компания.

235.   223/232, не съм войствена, даже съм много спокойна .Но е хубаво, когато човек отрича нещо да знае какво е то.
И преди да пишеш гръмко:" не съм феминистично настроена, не харесвам такива жени, които не са жени, няма нищо мило в тях", да си прочела поне определението за "феминизъм" в Уикипедията.
Копирам:
Феминизмът (от англ. и фр. feminism, feminisme, които пък произхождат от лат. femina „жена“[1]) включва политически, социални и други движения, които се борят за и акцентират върху свободата и равноправието на жените, женската гледна точка за света и положението като цяло на жените в обществото. Повечето феминист(к)и са загрижени най-вече за социалното, политическо и икономическо неравенство между мъжете и жените. Феминизмът се концентрира върху идеята, че полът не трябва да бъде определящ фактор за конструиране на социалната идентичност на личността или да бъде основание за различни социално-политически или икономически права.

След отвоюване на правото на собственост, на имуществени и парични притежания, правото на вот и други основни човешки права, политическите кампании на феминист(к)ите днес обикновено се фокусират около такива въпроси като правото на безопасен и легален аборт, достъпа до средства за контрацепция, домашното насилие, еднаквото заплащане на мъже и жени, борбата с дискриминацията по полов признак, сексуалния тормоз и други.
https://bg.wikipedia.org/wiki/Феминизъм

236.   235, грешиш! Обяснението за феминизъм в уикипедия не е правилно и трябва да се предефинира! Феминизмът няма нужда да се бори за повече права, защото отдавна правата на жените са равни с тези на мъжете. Феминизмът се бори за женска доминация в обществото - гиноцентризъм, където мъжете трябва да бъдат дискриминирани, и винаги виновни според закона, защото са мъже. За това мъжете ползват природното си право на по-силен пол и раздават мъжка справедливост. Жените не могат да издържат на темпото на мъжете в професиите, но имат претенции за равно заплащане, без да са свършили някаква работа. Това демотивира мъжете и те не дават максимума от възможностите си. Няма как жените да поставят на колене мъжете, защото освен по-ниско-производителни са и по-малко можещи във всяко отношение. За това равенството за което имат претенции феминистките на практика е невъзможно, а равните права са извращение към мъжката половина. Двама работещи, от които единият изработва 60%, а другият 40% после делят по равно, защото по закон са равноправни!

237.   236, ти грешиш. Феминизмът е за равноправие.Никой не иска да поставя мъжете "на колене":)
А какво теб те демотивира в професионален план , не коментирам.Един може да го демотивира, че в екипа му има жени, друг-че няма обедна почивка, трети-че през работно време не може да си подремне...
Какво мислиш за жените, също не ме вълнува особено.Да му мислят тези, които са покрай теб.

238.   Към 235
Имаш сериозни комплекси и си като кон с капаци, точно от ония жени, които наричам ”скумрия”. Не била войнствена, а говориш за отвоюване... абе, кой воюва с теб? Случаите на дискриминация са на всякакво ниво, написах го вече, че хората са пристрастни, имат лични пристрастия и няма закон, който да регулира това. По закон си равна с мъжете, какво философатваш повече? Дразниш. Такива жени сте ми противни, държите се грубо, дървено, мислите се за много умни и много дрънкате. Живееш в 21 век, за каква дискриминация философстваш, заради това, че си жена, я виж историята за какви неща свидетелства, радвай се, че живееш във век, в който има даже свободия.

239.   238, никъде и с никой не воювам. Просто ти копирах какво означава "феминизъм". Пак казвам, човек като отрича нещо е хубаво да знае какво е то.
Иначе, всеки може да си има пристрастия. Между двама мъже като избираш, пак си пристрастна, между две жени -пак.

240.   Ей, 233, толкова си прав/а, че ще този постна думите отново! Чичката те игнорира, но си напълно прав/а!
"преди: 5 дни, 4 часа
12345 (5 гласа)
233. Чичака има нужда да си поства мнението всеки ден. Харесва му на човека да спори с вятъра. Може би това му е алтернативата на психолог.

Темата е толкова стара и отдавна изчерпана и чичката е този, който постоянно я "обновява" с едни и същи коментари.

Чичак - като квалифицирано медицинско лице мога да ти кажа, че щастливите и уравновесени хора не нападат никого и не принуждават към насилие. Явно нещо не е наред в личния ти живот - може би си под чехъл и/или мнението ти не се взима под внимание. Повярвай ми - проблемите ти няма да се оправят с постовете ти тук. "

241.   Привет!

Интересна тема, интересни въпроси. Моите 5 ст'инки по темата:

Проблемът е напълно реален и осезаем. Идва от това, че една средно хубава и умна жена, която е независима и самостоятелна, ще има нужда от мъж, който е по-привлекателен от нея, по-умен и най-общо казано по-силен, за да е в състояни етой като ловец/ самец да може да я улови, укроти и ''подчини'', т. е. обладае добре. Такива мъже сигурно има, но са около 0. 1% от всички мъже.

Напомням, че това трябва да е хем добре изглеждащ, хем относително здрав, хем с добри обноски, хем умен - не само на дипломи, ами и природно, хем силен като характер - нещо от Робърт Редфорд нагоре. Дори Марлон Брандо е бил би-сексуален, а тук се търси 100% хетеросексуален.

Мисля, че от там идва драмата, която е напълно ясна и логична. Всички по-комплицирани същества, и от 2-та пола, изпитват трудности при намиране на подходящи партньори. Особено след 1 или няколко разочарования самовуереността и приветливостта повяхват.

Моето мнение е, че с времето ще е нужно да се снижат малко критериите и да се търси човек тип ''сродна душа'', в смисъл - човек, подходящ за споделяне на моменти, а не съкупност от всичко очаквано. Както знаем всички добре, външната красота е до време, а много по-приятно е човек да споделя и дава, отколкото да получава.

Здраве и успех!

242.   Умните и богати жени са особен проблем. И то голям проблем.

Това, че са умни ги прави с особени претенции защото вечно ще съдят дали мъжа им е по-прост от тях и че те са могли да го направят по-правилно. Разбирай неспирно мрънкане, хленчене, цупене и т. н. неща които нормалния мъж не харесва и не търпи.

Това, че са богати често означава че са избрали да имат кариера, която е отнела години да се реализира. Следователно тази богата жена е доста след пост пика на фертилността си. Иска да си намери мъж, който да я опознае, разбирай още 2-3 години, и след това да финансира инвитро опитите и за деца. Успех.

Да обобщя - мъжете искат млада и бедна жена, която иска да има деца.

243.   Би трябвало и на слепите да им направи впечатление че така дефинираният феминизъм си е пълна глупост по начало:
Идеята е равноправие, но да се борим за "женската гледна точка". Логика тип женска.
Равните права на жени и мъже са гарантирани отдавна с най-главните закони в цивилизованите страни. Жените, ревящи за равноправие в тях просто не са конкурентноспособни на повечето мъже и затова сега реването е за "социално равенство". Правата когато идват без съответните заслуги или задължения водят до хаос. Това и се случва към момента в "цивилизования свят".
Феминизъм може да съществува в общества където жените са все още 2 категория хора - арабските и африканските. Чудно защо ли няма обаче точно там. Останалото си е рев за привилегии, а не равенство.
Правото на аборт и достъпа до контрацепция никъде не е ограничен в Европа, освен може би Ирландия(аборт).
Срещу домашното насилие си има открай време действащи закони. Въпреки че се отнасят за двата пола, жените пак са облагодетелствани от тях. Но пък така наречените феминистки искат още по-големи облаги - жената винаги да е потърпевша, дори и когато тя е насилника.
Прикрита дискриминация по каквито и да е признаци е имало, има и винаги ще има. Половия с нищо не е по-специален за да му се обръща специално внимание. Открита дискриминация по полов признак - няма.
Сексуалния тормоз много по-често е насочен от жените към мъжете или най-малкото провокиран. Но винаги мъжете се оказват виновни. Не знам какви още привилегии се очаква да получат жените по този въпрос.
А еднакво заплащане се получава за еднаква работа. В простите правила на пазарната икономика си е заложена липсата на дискриминация по каквито и да са признаци за заплащането. Това че повечето жени не могат да свършат нещата които мъжете вършат, си е техен проблем. Ако можеха да ги правят за по-малко пари, никой нямаше да раздава "излишни" пари на мъжете само защото са мъже.
А за авторката, макар че отдавна явно не чете написаното - никой не търси връзка с хора които са си самодостатъчни. Докато го играеш такава, ще имаш проблеми със задържането на другия пол - в случая мъжете. А защо е ясно че го играеш самодостатъчна/самостоятелна - ако наистина беше такава, нямаше да ти пречи това че прекарваш уикенди/нощи сама и щеше да си намираш компания когато ти е необходимо.

244.   Ще престанете ли да поддържате тази тема жива? Ревливо хобитче, което се има за умно, прас голям. Може да ти надуе балона права и не работи баш в Макдоналдс, колко привлекателно. Но се самосъжалява, както предишен коментар посочи се жалва в умалителна форма, проси съчувствие, хленчи и се пробутва за Свещенния Граал. Не е трудно да се разбере защо е сама.

246.   Темата е толкова стара и отдавна изчерпана и чичката е този, който постоянно я "обновява" с едни и същи коментари.

151-200 от 247