Най-голямата грешка в живота ми
Влюбих се в човека, когото сама подтикнах да ме намрази.
Историята е дълга за това ще пропусна някой детайли.
Момиче съм на 17, преди 7 месеца започнах да контактувам с едно момче от предишното ми училище. В началото гледах супер скиптично на нещата, но с времето започнахме да ставаме все по-близки и по-близки. Споделях му всичко както и той на мен... Той се влюби в мен, а аз го приемах като един много важен човек, но не бях готова за връзка.
Излизали сме веднъж, но тогава него очевидно го беше много срам, а аз не съм такъв тип човек и като цяло не си затварях устата. Казах си какво правя с такъв човек не пуши, не пие, не купонясва. След тази среща намалих контактите си с него. На нова година той ме попита какво се случва с "нас", а аз просто му казах, че никога е нямало "нас". Тогава прекратихме всякакъв контакт, а аз глупачката наговорих пълни глупости за него на едни негови приятели, а той разбира се разбра.
Няколко месеца по-късно отново започнахме да си контактуваме, а аз осъзнах че нищо не е същото. Той ме мразеше, и все още ме мрази. Ненавижда ме и открито го твърди, но интересното е че той ме потърси след толкова време.
Липсва ми. Ужасно много. Искам отново да си възвърнем отношенията и му го казах, но е невъзможно.
Сега осъзнавам какво съм изгубила, един наистина стойностен човек. Човек, какъвто до сега не бях срещала. Някой, който наистина обичам и означава много за мен. Бих направила всичко, за да се сдобрим. Не съм го виждала от няколко месеца понеже не учи тук вече дори вече не си идва събота и неделя, най-вероятно заради мен.
Поредната грешка в живота ми. Това ме съсипва. Убива ме.
Какво подяволите трябва да направя за да си го върна?

Коментари

1.   Безнадеждно

2.   'Най-голямата грешка в живота ми' - с това заглавие помислих, че си на 40 години някъде. А ти си само на 17 бе момиче! Какво толкова си се шашнала? Сега ти е времето да опознаваш противоположния пол, а не да търсиш мъжа на живота си. И си избий от главата това ' Бих направила всичко, за да се сдобрим', защото много ще те манипулират разни, ако усетят такива нагласи у теб.
А това момче ти се е обидило и дори да се сдобрите с него винаги ще има едно такова стаено огорчение, за това което си говорила за него и напред във времето отношенията ви просто ще станат едни такива пасивно-агресивни, затова най - добре е просто да си дадеш зор да не го мислиш вече.

3.   Ясно си показала, че нямаш нито интерес, нито уважение към този младеж. Това, че си го клеветила зад гърба му е много грозно. Лично аз не бих имал контакти с теб, ако бях на негово място. Дори и да се извиниш, ако той е интелигентно момче, винаги ще има едно на ум, че може да ти прещрака мозъчето и да се обърнеш срещу него.

4.   Учи се от грешките си и не ги повтаряй. Така се пораства.
Но си помисли и за ценностната си система-той не пие, не пуши и не купонясва и затова не ти е харесал???? кой ти харесва-развейпрах, който пие, пуши и купонясва?? Изобщо си много объркана и си помисли защо грешиш така.
А него няма как да си го върнеш, защото си го отхвърлила, че и обидила. Освен това той вижда как хем харесваш лоши момчета, хем търсиш добро момче-тоест и ти не знаеш какво искаш.

5.   Не ти липсва той, а вниманието му.
Не си идвал заради теб? Глупости! Може заради теб да си идва, но да не си идва заради теб - не. Надценяваш се. А иначе нито историята е дълга, нито е станало нещо фатално. Живей си живота!
Той още има чувства, но не бъдете заедно. Не си за него. Той заслужава момиче, което да го обича такъв, какъвто е, а ти заслужаваш момче, което наистина да харесваш.
Don't worry, be happy!
Жените 29

6.   Значи това, че "не пие, не пуши и не купонясва", означава, че не се забавлява и че не е човек ли? Не е искам да те съдя, но защо за такива като теб пушенето, пиенето и купонясването са единствените забавления и всеки, който не е такъв, заслужава грозни думи зад гърба си? ! Питам, защото съм била на мястото на това момче много пъти и тези виждания никога не съм ги разбирала, но както и да е.
Освен да си признаеш грешката, да му се извиниш и да поговорите на четири очи, не виждам друг варинт. Мисля, че има някаква надежда нещата между вас поне малко да се оправят, но предвид, че той вече се е почувствал предаден, е нищожна. Ако е по- твърд характер, вероятно няма да ти обърне особено внимание, но няма да сбъркаш, ако пробваш. Като не се получи - просто го забрави.
И друго, едва ли не си идва заради теб или ако е така, значи прави всичко възможно да те забрави. Не искам да те стряскам, но може и да има друга в живота му.

Black Sabbath

7.   За този човек си минало. Оправяй се!

8.   Не ми липсва внимание, точно той ми липсва. Разговорите ни, шегите, това как си казвахме всичко и не се притеснявахме как ще реагира другият. Защо всички казват забрави го, а не бори се? Само глупак би се отказал от това, което го прави щастлив, а аз няма да се откажа. Скоро се очаква да си идва в моя град с един общ приятел и най-вероятно ще се видим без негово знание. Т. е. този приятел ще ни урежда среща, но не знам какво да му кажа той знае какво изпитвам към него вече...
-авторката

9.   Защото не става с борба, миличка. Става доброволно, без усилия и без условия.
Ти си го срутила емоционално и се надяваш на близост? Забрави.
А я сега ти се постави на негово място. Как би постъпила?
Моментът е минал, непоправимо е, нищо не е и няма да бъде същото.
Гледай напред и следващия път мисли. Най-важните уроци са най-трудни.
Успех!

10.   До авторката- Да се бориш, като ти сама не си наясно, какво искаш. Не заслужаваш момчето и не се "мори" напразно, защото няма да те огрее. Остави го, да намери своето щастие в очите на интелигентно и знаещо, какво иска от живота. А ти порасни и тогава се занимавай с връзки.