Заряза ме
Здравейте!
С моята любов се запознахме на работа. Аз колцентър към дадена фирма, а той - куриер. Много красив човек е вътрешно и външно. Въпреки че не работи някаква супер "умна" работа, не е следвал и няма амбиции да бъде нещо особено в този живот, аз се влюбих безкрайно в него. И го обичам все още.
За мен мога да кажа, че съм скромна жена. Нежна. Никога не съм играла баскетбол, танцувала съм балет. Никога не съм си падала по компютърни игри, запалена съм по рисуването. Не мога да говоря за политика, но за романи мога много резюмета и мнения да напиша. Всичко мъжко ми е чуждо. Предпочитам мъжът до мен да забие пирон в стената вместо мен, разчитам на него да поправи контакта и си нямам и понятие от наименованията на половината инструменти за ремонт.
Еми, такава съм си. И той ме заряза заради жена, която ги може тези неща. Сама си ремонтирала в тях, сама си правила това, сама си правила онова. Била по-самостоятелна.
Чудя се дали тя ще го посреща с еротично облекло след работа. Дали ще пълни ваната и ще го чака в нея. Дали ще му прави масажи всяка вечер и ще му обръща внимание толкова колкото аз. Дали ще му поднася закуски и вечери в интересни форми? А дали изобщо ще му готви всеки ден или ще си поръчват пица? Нима той предпочита обръщане на ролите - докато тя оправя казанчето, той да готви вечерята? Или докато тя слага ламината той да боядисва прозорците?
Никога не съм го мислила за женчо. Няма такова поведение. Тогава защо му трябва жена като нея? Защо не оцени моето внимание, моята любов, моята нежност?
Мислех, че за да задържиш един мъж е нужно да: се смееш на шегите му (никога не ми е било трудно да го правя), да си винаги готова за секс (за 3 години връзка не съм му отказвала никога, инициирала съм и сама, както и съм угаждала на фантазии), да чистиш безропотно след него и да му готвиш каквото обича, да уважаваш и дори обичаш семейството му, да се погаждаш с майка му. Не съм разчитала на него финансово, двамата заедно изкарвахме пари. И не съм мрънкала много. Само ако ме е оставил да мъкна 20-килограмови покупки до вкъщи или като две седмици не отиде да вземе пералнята, която вече бяхме платили и само трябваше да я натовари. Не съм била досадно ревнива, не съм го спирала да излиза с приятели, пържила съм им картофи като луда за всякакви мачове. Канил си е приятелите няколко пъти седмично вкъщи и са стояли до зори, не съм се дразнила. Ходил е на море и ски само с мъжката си компания без мен, не съм казала и гък.
Не разбирам защо да си говори за инструменти, ремонти и спорт с някоя му е по-важно от всичко, което му давах аз.
Това ми беше първата сериозна връзка и съм много тъжна в момента. Чудя се аз ли греша, той ли е крив... Трябва да хвана дрелката, за да задържа някой до себе си? Да запиша ли курс по строителство и ремонтни дейности? Трябва ли да проиграя футбол, баскетбол и ръгби примерно? Да почвам да ругая ли?
И най-вече се чудя дасе струва ли си промяната или да се надявам някой да ме оцени такава каквато съмси сега?

Коментари

1.   Не прочетох до край,но не те заменя,защото ти си "перфектна" или тя била самостоятелна и оправна.
Ние хората,не сме изградени,само от кости,тъкани и органи.
Има вътрешна душа,сърцата ни са жива,както отвътре така и отвън,но на сърцето и желанията си,не може да заповядваш.
Това че си му давала всичко,не значи че той е искал.
Винаги виним другите хора,а не се замисляме,какво ни има на нас.
В темата се представяше,като жена,без кусури,а той милият бил тъп и мързеливичък.
Никой не е перфектен!!! Няма отвара за пълно щастие,трябва да разбереш,че проблемът се корени главно в теб,не казвам че той е невинен,но и двамата имате вина,за случващото се.
Пожелавам му щастие и любов с новата му половинка,а на теб пожелавам,да се учиш от грешките си и да намериш любовта,която искаш.

2.   Много мъже мечтаят за жена като вас.

Не се занимавайте с този кух индивид, търсете човек на вашето ниво.

И ще сте щастлива и ценена жена.

Успех

3.   Разбирам че ти е тежко, но не се променяй мила. Има много мъже които цял живот мечтаят за жена като теб и все не я срещат. Бъди каквато си и намери своята половина. Успех.

4.   На колко години си сега? Питам, за да ти кажа имаш ли време да се ошлайфаш като зидаромазач. Тогава вече няма да имаш грижи с гаджетата. Пробвай, от опит глава не боли! ;-)

5.   Мъжете подсъзнателно търсят жени, на които да се подчиняват, жени които да им бъдат като майки - властни. Било му е скучно с теб, съжалявам. Ти си с манталитет на ханъма в харем. Някои мъже харесват това, но не и умните.

6.   И аз като някои хора, които са коментирали съм на мнение, че не самостоятелността и "майсторството" в къщните работи на онази другата са причината, да зареже теб и да тръгне с нея. Ти ли така си мислиш или той ти го е казал. Освен да е някой пълен идиот и да търси някоя, която да може да върти и къщата, защото той не може. А и защо трябва да може, за тая работа си има майстори-аз съм така, крушки например сменям и някои други дреболии, обаче ако е електгро-звъня на електротехник, ако е ВиК, звъня на подобен майстор и така.
Има нещо друго, като най-вероятното е просто да се е влюбил в онази. Не е нужно някъде да си сбъркала с нещо и да търсиш вината в себе си. Каквото, такова-не е бил твоето момче.
Също така, много жени се заблуждават, че например нещата в секса са ок, ама като ги поразпиташ малко, се оказва, че нищо не е ок. Само ти така си си мислела, със сексуалните фантазии дето уж си му угаждала. Има ли нещо например, което да е искал, а ти да не си му го давала. И той понеже не е настоявал, ти си си мислила, че всичко е наред, ей така е отминало и е отминавало уж безпроблемно, но в един момент може да се несъбрало супер сексуално напрежение в приятеля ти и да е кривнал от пътя, за да го потърси другаде. Онази го е омаяла и ето резултата. Бъди искрена, все пак тук сме анонимни и можеш да си кажеш.

7.   Авторке, ти си жена мечта! В днешно време ролите се разменят, защото повечето от съвременните момичетата не умеят да готвят, не мият чинии, защото ноктите и кожата им ще се развалят и т. н. Всеки си има роля и особено тези битови неща трябва да бъдат 50-50, а не само единия да върши всичко. Но ти си права има си мъжки работи и женски.

М 24

8.   Виж истината е една - просто не бил наистина влюбен в теб. Който е влюбен наистина приема човека до себе си такъв какъвто е. Спри да мислиш за него, защото не си заслужава и бъди такава каквато си - не прави неща, които не ти се правят наистина, защото никои няма да те заобича заради нещата, които правиш. Човек или иска да е с някого или не. Приеми, че не сте си пасвали като характери и това е. Никой не е виновен за нищо.

9.   Много добре написано. Просто в живота ти това не е бил човекът, ще намериш друг, хубаво е човек да поостане и малко сам.

10.   И аз не разбирам от инструменти и от ремонти. Не мога да боядисвам, не мога и гвоздей да забия, но пък моя човек е на ти с тези работи. Даже допълнително ходи да слага гипси-картони, бани и т. н. Дори и изпраните пердета закача, като го помоля)))
Аз не мисля, че това е причината. Просто явно не те е обичал.
Затваряш тази страница и отваряш нова. Както се казва "като загубиш, не знаеш какво печелиш"!

11.   Авторката и номер 4 са си лика прилика, и двамата са с чувство за хумор в една посока :D Авторке, кво се косиш за някакъв льолю, ако искаш деца и недорасляци, си осинови, или си роди :) Явно си умна и интелигентна, не виждаш ли, че това НЕ Е човека за теб, има време, ще го срещнеш :)

12.   " Сама си ремонтирала в тях, сама си правила това, сама си правила онова. Била по-самостоятелна.
Чудя се дали тя ще го посреща с еротично облекло след работа. Дали ще пълни ваната и ще го чака в нея. Дали ще му прави масажи всяка вечер и ще му обръща внимание толкова колкото аз. Дали ще му поднася закуски и вечери в интересни форми? А дали изобщо ще му готви всеки ден или ще си поръчват пица? Нима той предпочита обръщане на ролите - докато тя оправя казанчето, той да готви вечерята? Или докато тя слага ламината той да боядисва прозорците? "

Да, представи си, че има жени, които могат И да ремонтират, И да готвят, И да обръщат внимание на мъжа си... Съжалявам, но такива жени просто могат да предложат ПОВЕЧЕ от теб... И не се опитвай да ги изкараш мъжкарани: тя има мъж до себе си, не ти, така че....

13.   Номер 12 много си рязък/ка/...Момичето страда и ние трябва да я окуражаваме!Аз например не вам жени, които могат всичко- от ремонти, да върти къщата, да гледа децата и да ходи на работа...А пък мъжа да гледа похотливо момичета и да " хвърля"белтъци...Трябва да им осигуриш лично пространство, да се среща с приятели, а пък ние- къде оставаме?
По темата,както казах- Авторке не си загубила! Трябва ти време.Не си попаднала на точния човек.

14.   По въпроса с готвенето - искам да кажа, че никога не оставям жена да готви, освен ако няма гастрономично образование, или поне 3 години из добри кухни.

15.   От описаното ти излизаш перфектната жена за почти всеки Мъж. Навярно е преувеличена историята, поне малко. Но в крайна сметка, проблема е че не си намерила Мъж, а жена с мъжки полов орган - идеала на много жени днес. Та ако таз другата не е поне по-хубава, момчето е рядко глупаво. Че по-разбрана няма как да е, повечето от написаното ако е вярно.

18.   Здрасти,

Остани такава, каквато си. Мъж съм и ти казвам, че поне според описанието, си супер. Естествено, допускам и съм сигурен, че някои неща са преувеличени, но все пак, излъчваш много нежност и женственост, което винаги е било като магнит за мен.
Що се отнася до избраника, вижда се, че има доста простички разбирания и нужди в живота. Просто не сте един за друг. Продължи напред, сигурен съм, че ще намериш по-достоен. А те ще си правят ремонтите заедно. :)

19.   Явно просто си му била скучна.Трябва да има скандали и страст .Хората сме така устроени да обичаме тези които ни нараняват.Съжалявам за теб,но това да си нежна няма да ти помогне .Не виждам пламък в теб дори на мен ми стана скучно само докато го четях.