Приятелят ми живее в чужбина и си има много приятелки
Имам връзка от 4 години с мъж, който не е българин. Умен, начетен, внимателен. Уж всичко е наред, но всъщност не съм щастлива. Защото се съмнявам в него. Има и се гордее, че е така - много приятели и приятелки, с които се събира, празнуват и се веселят. Аз живея в България, той - в Австрия. Не ми е предлагал да живея при него, а на моята покана да дойде тук, заяви, че не може да се лиши от приятелите си и от културата на Австрия. Твърди, че има искрено приятелство с всички мъже и жени, без да е интимно.
Ужасно ми е неприятно, когато ми изпраща снимки - двама мъже и две жени в дома му, на чаша питие, пеят и свирят, приятно им е. Или пък на неговите рождени дни е с приятели и приятелка, която е сама. И всичко, което имам, е ваканции с него.
Другото, което ме притеснява, че е обсебен от телефона си и понякога вечер и нощем, коато сме заедно, получава съобщения, пише си с някого, но моето достойнство ми пречи да го питам. Веднъж го попитах дали си чати с някого в полунощ, каза, че не е - просто телефонът му правил някакви актуализации..
Параноична ли съм, глупава ли съм или това е нормално?

Коментари

1.   Човекът си живее живота, млад е и си има и любовници - да не мислиш, че живее на сухо заради теб.
Това вашето не е връзка.

2.   Ако хората в другите теми са прави, че източноевропейките са си изградили имидж на леки жени, по-добре го остави, ако не искаш да те използва само за секс...

3.   Ти по-скоро си мечтаеш за връзка с него. Докато не те покани да живеете заедно, нищо не е сигурно.Ами и ти така му показвай снимки с твои приятели за рождения ти ден илй просто за веселба. Момчета, с които сте на парти и дискотека. Виж как ще реагира. .

4.   Не си заслужава да се затваряш вкъщи и да чакаш "принца" да ти обърне внимание. Да той се забавлява, каквито и да са момичетата. Ти защо не се забавляваш? Не мисля, че той те спира по някакъв начин.
Спри да бъдеш лепка на мъжете с които излизаш. Имай индивидуалност. Жените, които имат интересен живот за тези, от чийто живот мъжете искат да станат част. Запиши се на танци? Направи си екскурзия с приятелки при възможнст. Ходи на фитнес или някъде където освен да си доволна от себе си можеш да намериш нови приятели Започни да си интересна на себе си, а не да чакаш някой друг да ти прави живота интересен.

Колкото до мъжа- надали е толкова "прекрасен" просто си се лепнала като удавник за сламка. Той ти е последния проблем.
Нормално е когато мъжа е амбициозен, интелигентен забавен да има много жени покрай него. Но ако не се открояваш с качества.. няма да можеш да задържиш който и да е мъж.

Момиче 21

5.   Далеч от очите-далеч от сърцето.
Не бъди наивна. И на това му викаш 4 годишна връзка!?

6.   За него явно си само забавление да има с кой да прави секс в България и да ходи на ваканции. На твое място бих го зарязала. Аз също живея в Австрия и мога да ти кажа. че тука на купоните всеки се забива с някого и се пие много водка. така че не ти е верен. Разкарай го и не си губи времето.

7.   През тези 4 години не сте ли имали период на съжителство или поне редовно да излизате някъде?

8.   Що за връзка, цели четири години от разстояние? Както си го представям аз, ходиш от време на време при него, правите секс, връщаш се. И се надяваш да те покани, че да се уредиш в чужбина. Пък после защо смятали българските жени за леки? !

9.   Нямаше да ти го кажа, но ти сама питаш- "параноична ли съм, глупава ли съм", тогава ще ти го кажа направо-ти наистина си глупава. Четири години връзка с мъж който живее в Австрия и който не е българин. Какво очакваш от такъв мъж, да те измъкне от мизерна България и да те направи щастлива ли. А ти през тези 4 г. в България като монахиня ли си живяла, с никакъв ли мъж не си спала? Сега да не се изкараш на светица и само него да чакаш. И ти си ходила с мъже и да не си признаеш няма да ти повярвам. А защо те игнорира ами сигурно в секса не си толкова добра като неговите приятелки. Кажи с какво си го впечатлила за да искаш и ти да му липсваш. Мисля, че с нищо. Осъзнай се.

10.   Не знам жени защо се подлагате на тези мъчения. Човека очевидно през тази ваканция те е из*укал за 1 вечер, а ти го занимаваш през интернет. Сигурен съм, че тези негови приятелки и тях ги е. И аз съм го правил като по млад. Не схващам, то е достатъчно ясно, че е за 1 нощ. Защо въобще се занимаваш толкова време мамка му?

11.   Благодаря за мненията.
Да, опитвам се да живея по този начин, по който живее той, но не ми допада особено. Не се чувствам пълноценно.
Вероятно го обичам, но в същото време ми е неприятно да правим планове само за ваканции и почивки заедно, за евентуални мои или негови посещения тук.
От друга страна когато съм в Австрия, се срещам с някои от приятелските двойки и неговото семейство. Но не знам по какъв начин те ме възприемат - като поредната обща приятелка, като личната приятелка или като по-сериозна част от живота му. Моето семейство го познава и са го възприели много сериозно като мой партньор. Дори вече ме попитаха защо не се оженим...
Според него - аз трябва да излизам повече, да се срещам с приятели, да си се отдавам на хобитата. И всичко това, според мен, е за да се чувства и той фриволен и свободен.
Много е различна нагласата ни за живот, та се чудя как да разбера има ли сериозни намерения или не.

12.   А защо ти споделя и ти праща снимки? Замисли се, ако обичаш някой би ли го дразнила по този начин, ако знаеш, че ще го за боли? И да има други би ти го спестил и много други неща би ти спестил. Събери всички сили и го избутай встрани и нека се чуди какво се случва с теб. Нека усети, че може да те изгуби. Виж какво ще предприеме за да те спечели отново и какво е готов да направи за теб. Ако се обичате е крайно време да се съберете.

13.   Авторката

През тези 4 години сме имали по 1 месец заедно - лятна отпуска, коледни празници или просто моя визита за месец. И двамата работим. Аз имам частен бизнес тук и не е лесно да захвърлиш лесно всичко. Той си има своята работа и тук не би могъл да се реализира.
Всички вие сте прави - това е някаква илюзия. Нищо не ни държи заедно.
Но не ми е лесно просто да скъсам - приятно ми е да съм с него, спокойно ми е, когато сме заедно, сексът е прекрасен. Някой ще попита - какво повече искам... Явно съм от по-консервативните жени. Искам да е до мен през добрите и лошите ми дни, да споделяме заедно дните си и нощите си. И двамата имаме по един несполучлив брак. Дали го е страх да не сбърка? Или това е животът, който иска?

14.   Не,че нещо,ама ти си глупава,извинявай..Човека си живее живота с мацки и приятелите,ти си се забила в къщата ти по цял ден и чакаш да ти обърне внимание..Щом не те е поканил да си с него в Австрия,значи че не те иска...Намери си друг приятел

15.   Е,добре ,де ,колко години трябва да чакаш, за да покаже сериозни намерения.Ако един мъж е заинтригуван от една жена,земята ще изрови,за да бъде с нея.Не мисли,че млад мъж ще стои без секс ,за да е лоялен на някоя ,която е на 1000 км.Той си живее пълноценно живота,явно не бърза да се жени или поне да се събере с теб .

16.   Разбирам, ти искаш да си остане все така за напред. Вие си имате деца и просто от време на време се виждате, за да правите секс. Не е нужно да сте верни един на друг, след като връзката ви е такава.

17.   Авторката, а дали приятеля ти случайно не е българин?

18.   Не е българин.
Благодаря Ви за мненията и съветите.
Все още не знам кое е правилно - да продължа да живея по този начин или да предприема крачката, от която ще ме заболи, след която не знам дали ще бъда по-щастлива, но човек следва да е оптимист, нали...

Авторката

19.   Ако в момента боли, кой казва, че ще те боли повече след тази крачка?

20.   Авторката

Въпросът на 19 е точно в десятката. Абсолютно не знам.
Отговорът ми е, че не мога да си представя да загубя това, което имам в момента, въпреки болката. Нашата връзка започна с една епистоларна любов - красива и вълнуваща. Премина в нежна и романтична физическа връзка, редувана от дълги периоди на разделено живеене.
И тези периоди не ми харесваха. Не, защото си има приятели и приятелки. А защото в тези периоди аз не бях част от неговия свят, както и той не беше част от моя. И - да - започнах да се съмнявам какво точно търси той, какво търся аз. Оказа се, че той е щастлив да няма планове за бъдещето си, което ме провокира да пиша тук.

21.   От №19: по-добре е да разбереш какво е. Това му е интересното на живота - да се отдадеш на любопитството и да преодолееш страха си.