Как срещна половинката си?
Здравейте, момиче на 18 г. съм...
понякога се отчайвам, че няма да открия човека за мен. Знам че съм млада и има доста време, но понякога ме обхващат негативни мисли....
И така, обичам да слушам или чета как двама човека са се открили, ще се радвам някой да сподели своята история :)

Коментари

1.   http://spodeli.net/4/story-48790.html

2.   Здравей, аз също съм момиче на 18г. При мен обаче положението е малко по различно, момчетата на моята възраст не ми харесват изобщо. Всъщност харесвам набори на баща ми, колкото и да е странно. Притеснявам се, че никога няма да намеря човек с когото да се обичаме истински. Знам, че обикновено по-възрастните мъже (35-50) използват младите момичета само за с*кс и това страшно ме натъжава.

3.   Първо ще те посъветвам да мислиш позитивно. Всеки си има сродна душа на този свят и ще дойде времето, в което ще срещнеш правилния човек. Просто трябва да си търпелива.
С едно момче се познаваме от 3 години. В момента съм на 21, а той на 22. Започнахме връзка преди една година, но обстоятелствата са такива, че в момента не можем да сме заедно. Въпреки всичко и двамата знаем, че сме един за друг и сме си го казвали неведнъж. Наясно сме, че трябва известно време да не сме във връзка, за да може и аз, и той да направим някаква жертва в името на връзката ни. Аз да поработя по някои нещо, той - също. Такъв човек ти трябва. Който всеки ден да доказва любовта си към теб и да спомага за изграждането на връзката ви. Може това, което ти написах да ти се струва напълно безсмислено, но целта ми е да ти покажа какво означава някой да държи на теб и да ти насоча вниманието към това, че всеки човек, който наистина е отдаден на половинката си, се налага понякога да направи жертва, дори и това да е известно време на раздяла. Ти сама ще усетиш кой е правилният човек, когато го срещнеш. Просто си живей живота, изграждай се като личност и този, който трябва да те намери, ще те намери. Надявам се да съм била поне малко полезна.

4.   По въпроса с това как съм срещнала половинката си...
Ами намерихме се във Вбокс, :D през пролетта на 2015г, когато аз бях на 23, а той на 25.
Той коментира визитката на Марин от предаването "Фермер търси жена", а аз със сигурност не случайно съм цъкнала на видеото и в последствие видях и отговорих на коментара, който беше оставил. Та от там се започна един чат на лични, от по едни дълги писма с по 20-30 реда, а аз по принцип съм притеснителна и рядко ми е вървяла комуникацията толкова добре с непознат.
В последствие се оказа, че той е от Търново, аз пък бях от Горна Оряховица и след като се уговорихме за първа среща (Юли месец) и тя продължи 7 часа (личен рекорд за мен) в свободни разговори по всякакви теми, Август месец официално тръгнахме. Януари се преместих при него в Търново и вече 2 години сме заедно. Той ми е първия сериозен приятел, който запознах и с родителите си.
Преди него съм имала едноседмична връзка с едно момче... но като цяло се радвам че докато приятелките ми започнаха с връзките от по на 16-18г., аз изчаках да се появи точни човек, а него откривам в лицето на сегашния си партньор :)
Така че, момиче, не бързай с връзките, радвай се на свободата и младостта си :)

5.   Е, ще срещнеш човека. Имаш много време.

6.   Има време за връзки едва на 18 си ще срещнеш все някой свестен. Сигурно много хора ти го казват. Аз през живота си съм имал само 2 връзки една за 2 месеца бях на 16 някъде и още една за седмица това ми е. А, в момента съм на 20 вече 4 години и аз от време на време се чудя е, няма ли и аз да открия точния човек за мене е, уви не го откривам колкото и да се мъча явно не попадам на правилните момичета. ;д Но, това гледам да не го мисля защото ако го мислиш много защо не мога да го открия в мен ли е грешката така не си помагаш. Гледай на нещата от по-хубавата страна тоест всичко на теб самата да ти е ок. След това мисли и за връзките. Изглеждаш ми свястно момиче така, че пак казвам недей го мисли хаха жалко, че не те познавам.. Ще следя темата с голямо удоволствие да чуя другите какво мисля.

7.   Да видим. Бях на 18 години, никога не съм приемала непознати хора във фейсбук, още по-малко хора, които никога не съм виждала. Една вечер някакво момче ми прати покана, влязох в профила му, видях, че е учил в същата гимназия като мен, изглеждаше ми познат, макар и никога да не съм говорила с него лично, се оказа, че мои приятели са излизали с него и понеже бях в особено добро настроение, го добавих (което до него момент не се беше случвало). На следващия ден се става следното, карам час по ФВС и както винаги пия кафе на пейката с най-добрия ми приятел, говорим си някакви обичайни глупости, при което получих съобщение. Първото, което казах беше :, , Ха, някакъв обитак ми праща стикер", , , Ама кой е този, сваляте ли се? ", , , Не, бе, той е учил тук, не го познавам лично. Чакай да видя какво иска. ". Първото, което казах бъдещата си любов беше, че е обитак. Прекрасно!

Та, чатът вървеше супер и вечерта ми предложи да се видим на следващия ден, в който аз така или иначе имах излизане по центъра. Знаех, че е реален човек, срещата беше на оживено място, бях в отлично настроение. Искам да отбележа, че преди това, никога не съм си и помисляла да се видя с някой от социалната мрежа, но имах невероятна интуиция за този човек. Сутринта нямах време да измия косата си, за първи път излязох с чанта, защото нямаше как да събера всичко, което трябваше да взема със себе си и за капак валеше порой. Излязохме, запознахме се официално, влязохме в някакъв магазин, за да се скрием от дъжда, скарах се с един продавач, след което пихме кафе от машинка на мокра пейка в една градинка. След като момчето прие всичките ми ненормални фази от първата ни среща, просто реших, че това е човекът за мен. Да не пропускаме факта, че се виждаме за първи път, а си говорихме за физика, книги и всякакви психопатски наши изпълнения. Което ми се стори повече от чудесно, аз не си падам от най-нормалните хора и знанията му за Айнщайн ме впечатлиха повече от много. След около седмица срещи ме целуна и тръгнахме заедно. След три месеца спахме заедно за първи път, наистина първи за мен. След две години заживяхме заедно. В момента го чакам да се прибере от работа.

Не се отчайвай, когато се срещнах с приятеля ми точно бях обявила, че не искам връзка и до третия месец не мислих, че ще е нещо сериозно, а то се оказа най-сериозното до този момент. Не търси любовта, тя ще те намери сама.