Писна ми да изневерявате и да оправдавате изневярата!
Чета теми тук и едни и същи клишета чувам. Заради децата, заради липсата на внимание/страст, от любопитство и разбира се най-тъпото, че мъжете били създадени да търсят еди що си и да пръскат генетичния си материал насам-натам. Направо ми се гади, защото доказвате, че по-скоро мислите като примати, отколкото като хора. Докато мислите с долните глави или със срамните си устни, никога няма да напредне човешкият вид. Било ни в природата. Тук става въпрос за ВОЛЯ! Кой каквото иска да прави, но аз лично мразя изневерите, изневеряващите, защото не знаете каква болка нанасяте или може да нанесете на всички около вас. Казвам го като човек, дал всичко за някого, и накрая потъпкан и измамен. Най-много ме дразни оправданието "Беше само секс". Знаете ли какво би си помислил отсрещния човек - че не го бива в леглото, че е грозен и непривлекателен, че не е достатъчно добър за вас. Ей това наранява. И също така живеем в 21-ви век, така че децата не са оправдание да оставаш с човек, който не обичаш и да си имаш любовник/ца! Поне си признайте - "беше от егоизъм, исках да изневеря, не мога да съм с един/една". Плюс това най-гнусното е, че има системно изневеряващи хора, които вместо да си търсят полигамни партньори като тях самите или просто да не влизат в сериозна връзка, те мамят и залъгват с фалшиви обещания. Защо искате да изневерявате, но на вас да не ви се изневерява? Егоисти във всичко. Няма за какво да ви съчувствам!

Коментари

51-57 от 57

58.   Добре, изневерявал е на бившата си жена, защото е бил сексуално незадоволен - а на мен защо ми изневеряваше, при положение, че беше сексуално задоволен? Болест... , но изневеряващите не искат да се лекуват.

59.   И аз преди не разбрах хората, сега съм женена и донякъде ми е ясно и аз си мислех, че женени те не се заглеждат дори.
Не съм изневерявала, но си мисля понякога за някой друг мъж или двама, които ми са симпатични.
Нямам толкова против, ако мъжа една вечер е с друга, стига да не е системно и да не знам, все пак.

60.   Лелее, че много писане е паднало досега. Ами да. И аз не одобрявам изневерите. Ако мъжът изневерява, то това е защото е говедо. Но ако жената изневерява, то е само и единствено защото мъжът е говедо. Тези думи в началото и на мен не ми бяха ясни защо.

61.   Е Авторката не оправдава изневерите. Но погледнете го от друга гледна точка. Един човек ако яде само луканка например, ще поиска и една боб чорба да опита.. Да направи сравнение и да оцени, че луканката е по хубава от боба. Така, че разнообразие, сравнение са също причина за забавления от такъв род. Друга причина е , че във времето когато е измислен брака е траел около 10 г. Продължителността на живота е била малка и приказката"докато смъртта ни раздели''е била за 10-12 год само.... А сега? Брака няма срок, а би трябвало.. Жениш се и си мислиш 'ОХХХ всяка сутрин ще ме буди със свирка както до сега. Реалност:"Ох само да се оженя за него свирка ще види през крив макарон.. Както и когато се ожених жена ми беше 52 кг, след 3 год70кг.. Не тренира.. Така че разминаване в очакванията е друга причина.. Една г-жа беше написала по долу "изневерявал е на бившата си жена, защото е бил сексуално незадоволен - а на мен защо ми изневеряваше, при положение, че беше сексуално задоволен? Е според нея е било така, но се сещам за един виц Жена разбрала, че мъжът и ходи в стриптийз бар и харчи пари и му казала ЕЕ аз за 10 лв ще ти танцувам, ще се съблека ще направя същото като "нея"Мъжът и се съгласил.. Гледал гледал. Дал парите, жена му ги прибрала в сутиена и казала. ЕЕЕ как беше хареса ли ти. А мъжът и отговорил "Евтиното си е евтино жена да знаеш... Така че дори и всеки ден да има секс не означава, че е на очакваното ниво и е достатъчен за някой от партньорите.. Не визирам мъже или жени по принцип говоря.. Защото нали се сещате, че мъжете които изневеряват го правят с жени, рядко с мъже.. Но това е друга тема.. Авторката казва, че все пак сме 21 век. -Да така е има съдомиялни, перални, храна по домовете улеснение както за жените така и за мъжете.. Партньорите са равнопоставени и ти се събуждаш сутринта без свирка, без секс вечерта, женати цял ден по анцунг сложила 15 кг отгоре ти сложи полуфабрикати да вечеряш, и ти обяснява какво трябва да свършиш ти още като ремонти вкъщи или покупки и се опъва на дивана да си играе с телефона започваш да се оглеждаш и си казваш "Хм май съм изтеглил късата клечка"И тогава се вглеждаш в колежката от офиса.. Винаги хубаво облечена гримирана, усмихната, може да говориш с нея за всичко, изслушва те, вълнува се от проблемите в работата.. радва се на всеки комплимент които и направиш на подаръчето за 8-ми март например, докато жена ти пита само това ли заслужих или не можа ли да ми купиш нещо по скъпо.. Поне при мен беше така и на един банкет се награбихме с колежката взех стая и цяла вечер се збавлявахме.. И свирка имаше на сутринта, и нищо не ми отказа.. Защо да се въздържам и да се съобразявам с жена ми? Колежката е винаги готова. Старая се и аз да е като за последно, Изненадва ме приятно било със свирка през обедната почивка или с предложение да довършим нещо през уикенда.. Не е по красива от жена ми. Не е много по млада, но е със страхотно желание за живот... Е сигурно авторката ме намрази вече. Но и аз съм доволен, щастлив.. Ще ме попитате защо не съм се развел... Ами ще го направя, все пак сме 21 век и 10 год давност на брака ми изтече. А дали и моята жена не си е намерила някого? Дори и да си е намерила не ме интересува ще я почукат малко и ще я оставят.. Е това е от мен от една различна гледна точка...

62.   До 50. А защо тогава от когато се помня(мъж на 36г. )жените винаги са налитали на най-големите боклуци, нима са били слепи??? Неее всичко си се знаеше но после, ревове, сълзи, сополи... Семеен съм от 12г. с 2 деца и според мен умереният секс навън помага за хармонията вътре!

63.   Браво 61 много точно, ясно, вярно и изчерпателно. Но все пак семейството е над всичко, не го забравяме.

65.   Аз съм млада жена. Имам приятел от 3г и нещо.. Доскоро смятах изневярата за нещо отвратително грозно и тн. Не си бях и помисляла и си казвах ако еди си какво стане, аз няма да допусна..
Преди 1г и нещо заживяхме на квартира двамата и аз освен учене редовно се налагаше и да работя, отделно от мен се очакваше за оставащите ми 2-3ч аз освен да хапна, да се окъпя, да уча за следващия ден, ами и филм да гледам и секс да правя. Отказвах, когато наистина не ми е било добре и не говоря от онова'мило, боли ме главата', а наистина да не ми е добре. Начина му на 'искане' беше отвратителен. Забравил е вече какво е да ме съблече бавно, да ме целува цялата, да ме подготви така да се каже. И като му кажа, че като се прибера имам нужда да легна и да ме прегърне, при него при всеки опит за комуникация от моя страна, той посягаше веднага да ме обарва. А в този момент наистина имах нужда от нежност. Другото щеше да се получи впоследствие. След като ме успокои, да се отпусна и всичко щеше да си се получава. Говорих му много пъти. Накрая започнах да се преобличам в другата стая и да лягам преди него или след него, само и само да не ме закача. Когато му откажех, цупения и мрънкания, ядосвания. Обяснявах му как се чувствам. Казвах му, не ми е добре уморена съм (нашия цял ден бил вкъщи, понеже работата му е такава, че последните месеци почти не е имал редовни смени, в повечето пъти е ходил максимум 5 пъти в месеца на работа и няма лошо, но той има много повече време от мен).
Осъзнах, че е свикнал жената за него да е робиня. Като се прибера от университета и работа ( това са над 12ч да съм била заета, на едното място с умствено натоварване) и вместо да ме зарадва примерно да е измил чиниите, те си стоят в мивката. Питам го защо не е помогнал (отчаяно го питах вече, изобщо не съм се карала), отговора беше : ти за какво си тука?
Когато му откажех секс поради здравословни причини и му казвам, че нямам проблем, когато има възможност да си пуска порно и да си освободи напрежението (никога не съм била от тези, които мрънкат ако мъжа гледа порно) той ми казва: ти за какво си тука? !
Друг е въпроса, че аз ако не измиех или не оправех нещо и големи скандали правеше.
Малко по малко се отдръпнах. Той ми повтаряше, че имам явно някакъв проблем. По едно време нямах сексуално желание дори да си пусна порно (което преди не ми е било проблем). Запопнах да се самообвинявам, да се чувствам зле. Давах му секс, само защото знаех, че има нужда и се караме ако не му давам.
Казвала съм му какво иска да направи, той си знае неговото.
Казвам му, че искам да ме съблече той, да съблича постепенно, да докосва еди си къде, да го прави с еди си какво темпо. Казвала съм ги тези неща, защото примерно ми е отказвал да направи нещо, не можел, не знаеш как.
А аз го насочвам и му казвам.
Накрая до такъв момент стигнах, че самата аз мислех, че имам проблем, мислех че е от противозачатъчните, които приемам (те си имат такъв ефект, но преди го нямаше при мен). Плачех, обвинявах се. Накрая какво стана.
Аз, дето се заричах, че няма да погледна друг, дето казвах, че няма да крия, че няма да чатя, че няма да излизам с друг..
В момента аз, същата, какво правя.. Да, много от Вас ще кажат, че съм боклук, курва и тн. Но и аз така мислех преди за такива жени. Но видях и другата страна на нещата.
С другият се започна от чат, и уж да прекратя още в началото, но нещо в него ми подсказваше, че може да се получи нещо. Започнахме с обикновени тайни срещи, в началото повече от това да ме държи за ръка не позволявах. Казвах, че нямаше да го целувам. Целуна ме и не можах да спра. Казвах, че няма да правим секс и това се случи. И беше най-прекрасния момент.
Възбуждам се само от мисълта за него. И не, нещата не саа само на ниво физическо привличане. Свързахме се по всички възможни начини. Разбираме се без думи. Спокойствието, което го имаме един с друг не съществува в компанията на други хора.
И да, гузно ми е. Имах шансове да се разделя с приятеля ми още преди да се започнат тези неща, просто не можах. Като знам какво сме минали и как сме драпали един за друг и сега ми е тежко да си помисля да го направя, въпреки, че осъзнаваам, че не е хубаво това зад гърба му.
Знам, че не ме оценява и че ако изобщо имаме бъдеще ще е трудно и мъчително. И не мога да го оставя.
Любовникът също. Имаме чувства вече и двамата, а уж се бяхме разбрали ако се стигне дотам да спрем. А ние не можем да се наситим един на друг. Кой знае-може и да е кратко и да не продължи по начина, по който искаме, но със сигурност ще остане най-хубавото нещо в живота ми. За което няма да мога да споделя..

51-57 от 57