Голямо момче се влюби в малко момиче и сбърка!
Здравейте на всички. :) Не искам да описвам подробно нещата, но ще отбележа възрастовата ни разлика тя(18) и аз(29). Взаимно силно привличане и пътища, които рано или късно щяха да се разделят. От три месеца се познаваме. Виждам в нея нещо, което не съм виждал при друга - откровена човечност, привлекателна външност и симпатична лудост в едно. Тя реши да сложи край преди две седмици! Здраво се влюбих. Просто се чувствам така, както се чувства един хлапак.. и само защото тя е идеализираната ми представа за жена, казвам жена, защото изглежда на повече от 18г. Сега искам да я забравя, а не мога.. Всяко преживяване, всеки миг и място са в главата ми. Исках да говоря с нея последно на живо, а тя просто отказа.. Отказа ми по една причина, няма как да ме погледне в очите и да каже " Не искам да се виждаме" обратното иска и се мъчи и тя, ама така е решила. Да се откажа ли от нея или да си пострадам няколко месеца и да отлети всичко?

Коментари

51-58 от 58

52.   Няма какво да се лъжем, истината е че някои неща се научават с опита, а на 18 просто опита липсва.
Важи с пълна сила за връзките.
Често пъти жените при първата си сериозна връзка изпитват сходни проблеми - много ревност, подценяват се, позволяват на другия човек неща, които не трябва от страх да не го загубят, склонни са към излишни драми и са много емоционални, понякога се сърдят на партньора, че е бил и с други преди тях, чувстват се недостатъчни заради липсата на опит и т. н.

53.   Не съм автора.
Аз пък си харесвам, моето момиче на 18 не искам друго. И бих се противопоставил на всеки, който се опита да ни раздели. Дразня се, когато виждам че сте против и конкретизирате. Каквото и да кажете, няма да я оставя заради вашето мислене. Важно е какво искаме аз и тя.
Авторе изчакай 2 месеца и тогава търси друга.
Ама не я и търси, ако не се бори за теб, значи не това е момичето за теб.

54.   До 51, така трудно се избягва нараняването. Не се правят опити с чувствата, опасно е. Има много примери за двойки с разлика, ходят от години заедно. :) Авторът и до 35 годишен може да движи с тая девойчица.

55.   51, защо обобщаваш, това че си попаднала на някой незрял означава ли, че всички са такива. Погледни си собствените писания и кажи дали ти си зряла - " хванах се с него единствено, защото ми беше интересно да видя какво е да със по-голям". Ние "незрелите момченца" си експериментираме с играчките, а ти зрялата си експериментираш с оная си работа. Нямам претенции, твоя си е, но не ми я навирай в носа - авторът говори за влюбване, а там няма възрастови граници, ти говориш за експеримент и е нормално той да е неуспешен защото в единия случай става въпрос за чувства, а в другия за сметка.
Иначе съм съгласен, че разлика във възрастта повече от 5 години е риск, които всеки сам преценява дали да поеме.

56.   Но 51 съм.
До номер 55 коментара ти е малко злобен. Не можеш да говориш за мен като не ме познаваш и да съдиш само по един коментар. Никъде не съм написала „всички“ и под незрял нямам предвид сексуално, а като държание и това си е мое впечатление, особено за мъжете, които си търсят доста по-млади от тях.
До Но 54 съгласна съм, това е единствения път, в който съм постъпвала така и не мисля повече да се занимавам с някой без да имам чувства и знам, че това не е хубаво и на мен ми е гадно, че постъпих така.
Написах коментара, защото реших, че и ситуацията на автора може да е подобна и по-добре да се опита да забрави момичето.

57.   Моята сага с момичето продължава до там. Че майката на момичето на 18 разбра за мен на 30 и се съгласи да бъдем заедно. А знаем, мъжът е главата, жената вратът.
Само на 18 тя вече знае, как да ме управлява. Нищо, че ме слуша за всичко. Така фино ме настройва. Че се чудя.
На жените им е вродено да водят мъжете. Нищо, че ние твърдим обратното. Въпроса е само как го направят.
Авторе ако момичето иска да е с теб, ще бъде. Но пък ако се отказваш лесно, защо да бъде.
И ние и те искат да видят как се борят за тях. То и в другите неща е така. Постоянство трябва.
Ето сега майка и ни подкрепи. Ама аз и тя продължаваме да сме заедно, въпреки всичко и всички.
Значение имаме двама. Не слушаме моралисти. Ако слушате хората нищо няма да стане. Винаги ще се намери някаква причина да не сте заедно. Да не са години, друго ще е.
Искаш ли я? Обичаш ли я? Ще чакаш да видиш, че няма никакъв шанс да сте заедно. Или ще и теглиш една и до там. Мен ми е все едно дали ще сте заедно. Но искаш ли нещо ти се стремиш към него без да те вълнуват останалите. Обикновено зададат ли въпрос, да се боря ли, струва ли си. Отговарям по един начин - Не. Самият факт че се пита, показва колебание, с колебание нещата няма да се получат. Ако виждаш само целта. Тогава другите ще отстъпят и ще те подкрепят.

58.   56, защо ме караш да те цитирам "По никакъв начан не усетих, че съм с по-зрял човек, на каквато и възраст да станете си оставате като малки деца. ", а и защо си мислиш, че има някаква злоба в коментара ми (номер 55 съм)? "на каквато и възраст да станете си оставате като малки деца" не е ли това обобщение? Помолих те да си погледнеш собствения коментар за експериментите - сега вече ще го кажа, звучи ми твърде незряло да си с някого заради експеримента (всички знаем в какво се състои такъв експеримент), а може би аз нещо съм в грешка и ти просто си пробвала да поживееш с някой без да правите секс - последно, какъв точно беше експеримента, тя половата зрялост настъпва много преди емоционалната.
Както виждаш не използвам обобщения, не казвам, че всички жени са като теб, ТИ си си избрала да съзряваш експериментирайки и невлагайки чувства - няма злоба, има учудване, на толкова ли се оцени?
Ти си знаеш де, на мен експериментите ми са чужди.

59.   До номер 26 - Брато, повярвай, ти си в по-неизгодната позиция. Викат му чичо, а на теб ти се смеят на рогата. Аз този филм съм го гледал и ще ти кажа, че в него приятелките я поущряваха да си легне с по-опитния и дори искаха да са на нейно място. Едно е да си любовник, друго е да си постоянен партньор и да ти слагат рога.

един подобен чичо

51-58 от 58