Много вдетинен
Здравейте. На 24 съм, живея с 26 годишния си приятел, а имам чувството, че живея с 16 годишно хлапе. Когато се прибере просто обува анцуг и сяда пред телевизора с джойстик в ръка. Когато дойде време за вечеря ми се налага да го викам по 5 пъти точно както майка вика детето си. Всяка седмица играе футбол с негови приятели и аз нямам нищо против, но когато се прибере просто хвърля навсякъде дрехите си и отново се залепя за телевизора. Интересува се само как да превърти някоя игра. Държи се като възрастен само в работата си и в леглото. Дори обува различни чорапи всяка сутрин. Не приема нищо на сериозно, за него животът е шега. Понякога се замислям как този човек може да гледа деца, като самият той е такъв? Как утре ще възпита дете като за него нищо в този живот не е сериозно?

Коментари

1.   Той се държи като дете. Естествено, че няма да гледа деца, нито ще ти помага в къщи. Как го виждаш да се промени на тази възраст ?

2.   Всички мъже сме така, спокойно! Това ще беде така само до 40 г. възраст:)

3.   Спокойно, повечето мъже сме си така и не само на 20 и няколко. И това съвсем не изначава, че ще е лош баща. А и човек като стане баща, обикновено се променя. Аз също нон стоп съм на компа, макар че съм на 30 , но въпреки това смея да твърдя, че съм добър баща. Разбира се, все пак можеш да изискваш от него някои неща, но не бъди прекалено настоятелна (би имало обратен ефект), а по-скоро му обясни като човек, че имаш нужда от помощ, че и ти се измаряш, работиш и т.н. Но не очаквай все пак чудеса, дори и малка и временна промяна да има, това е първата крачка. С времето ще улегне. Не си мисли, че ако беше с друг, щеше да е много по-различно. Имай търпение

6.   Не всички мъже сме такива! Само тези с инфантилното поведение! Слагайте рамки само на познатите си...

Затова първо живеете двамата, после децата... Не обратното. Красотата къща не поддържа, освен ако не ти наеме прислужница.

7.   Toва е всеобща характеристика,всички са така.Искат да са деца,ако може,поне до към 35.След тази възраст вече са толкова вкостененели в навиците си,че пак с топ не може да ги разкъртиш.Освен това,телевизия ,нет, телефон са толкова пристрастяващи,че вече не сме хора,а зомбита.Никой не иска да се напъва да общува или да прави нещо,а гледа с едното цъкане да помине.

8.   Имам познат на 37 с 3 дъщери и още играе компютърни игри, когато може. Изкарва пари с компютри и дъщерите му са в скъпи детски градини. Аз когато не играя се депресирам и започвам да мисля за глупости (смърт, болести и тн.). Игрите са евтин и ефективен антидепресант при много хора. Не говоря за тия геймъри дето ходят по турнири и не спат по 3 дни подред, за да се подготвят, а за нормални хора, които играят по 1-2 часа на ден да речем (понякога повече, понякога по-малко).

9.   Най-хубаво ми беше 2013-та година когато почти не сядах на компютър вкъщи и не използвах интернет. Куп излишна информация и глупостите на хората по форумите - трябва ли ни наистина това? На 29 съм, но не играя компютърни игри от както станах на 20. Тия с компютърните игри са някакви ненормални, но нима няма и жени които са пораснали а като малки момиченца се лигавят по парцалки и обувки?

11.   Ами добре тогава го остави и си намери друг. Никой не ти е длъжен да ти угажда на твоите привички. Какво целиш с тази тема изобщо? Самата ти реакция да пуснеш тема в интернет оплаквайки се зад гърба му, вместо да говориш с него, е адски незряла. Също така звучиш като досадница. Стига с тези чорапи и започни да си разширяваш кръгозора. И защо си позволяваш наглостта да твърдиш, че за него нищо в живота не е сериозно, най - вероятно защото не ти ходи по твоята гайда...

ж, 30г

12.   То няма лошо да играеш игри и да спортуваш, въпросът е всичко да е с мярка. Аз съм на 35 и правя същите неща. Работата ми е достатъчно сериозна и натоварваща, и имам нужда от разпускане. Всъщност всеки има нужда от такова. Смятам, че точно у дома и сред приятели е мястото, където човек не бива да се занимава с битовизми. Преди време имах за кратко приятелка, която беше точно на обратният полюс. Мислеше единствено и само за материални неща и пари. То не бяха мебели, килими, канапета, ремонти на бани, телевизори, колко много пари давала на родителите си и куп още други неща. Честно казано това за мен са супер натоварващи и най-вече излишни неща. И аз обичам, когато купувам нещо да се запозная предварително с предлагането, но не и да губя цели часове и дни за всеки отделен детайл, предъвквайки едно и също по 10 пъти все едно се строи космически кораб.

13.   И моя мъж цъка игрички по цял ден, те мъжете са така... Иначе е млад още... А ти какво искаш да прави?

15.   Защо го викаш за вечеря. Остави го гладен три пъти подред и гледай, как сам ще започне и да ти помага.

16.   Авторката:
Няма лошо да разпуска и да играе, но той се вълнува само от това. Даде куп пари за плейстейшън и продължава да купува разни игри. Стоял е до 6 часа сутринта, когато не е на работа, за да играе някаква игра. Имал е дни в които със ставането започва да играе нон стоп. Става само за да отиде до тоалетна или да хапне нещо набързо и отново се залепя за телевизора. Когато му предложа да направим нещо заедно, той ми казва да си включа другия джойстик.

17.   За каквото иска за това ще си дава парите, момиченца. Все пак той си ги изкарва, не му ги даваш ти.