Не искам да съм ничия слугиня, нито робиня...
Замислих се, че не само българските мъже, ами голяма част от мъжете - особено балканските, като се оженят или заживеят с жена изведнъж стават хладни, егоистични и готованковци. Разбирам те да плащат всичко и да ходят с някоя “щастлива домакиня” или “златотърсачка”, тогава да изискват. Но се замислих сериозно искам ли да се задомявам. Отговорът е НЕ, не и за такъв типаж. Жена програмист съм, обичам си работата и изкарвам достатъчно за един щастлив живот. Един ден бих искала деца, но не и на този етап. Но като гледам ще осиновявам при възможност. Не си се представям омъжена за мъж, който ме приема за слугинче и секс робиня. Защо трябва все ние да готвим? Да перем и неговите неща, а ако той го направи веднъж да се приема за голямо постижение? Какъв е този двоен стандарт? Като самостоятелна и успяла за себе си жена, не бих застанала на това място. Това ще е крачка надолу, не нагоре. Това не е еманципация, просто живеем в 21-ви век. Бях възмутена от историята на някакъв пикльо, който очаква приятелката му да готви и оправя всичко по празниците, а той не й благодари даже? Че на мен за какво ми е такъв плазмодий? Чист паразит, а и едва ли изглежда като Брад Пит, че да го търпя. Това ли сте мъжете? За мен е срамно! Или пък тези, очакващи редовна орална любов, а тях ги било гнус? Жената за всичко ви е длъжна явно.

Коментари

1-50 от 62

1.   За това се опознава и гледа с широко отворени очи преди, а не след.
Не бих търпяла подобен на описанията ти мъж нито миг, веднага измитам боклука.
Но тези неща се "виждат" още в първите месеци и тогава е когато се реже безкомпромисно. Никакви "ама ще се научи, ама може би с времето.. тц" Марш и следващият!
Такива да работят на две-три места ако трябва и си търсят платена прислужница, като включим и балканският манталитет, ни на майтап! Но това са "Ганьовците" и миришат на такива докато си отворят устите само.

2.   Принципно, никой не те кара да се омъжваш за такъв мъж. Можеш да се омъжиш за нормален човек, каквито има доста навън. Жените готвят, защото уж повече им се удава в общия случай. Това обаче, съвсем не означава, че в едно домакинство няма работа за мъжа. Между другото, парите и щастливият живот нямат нищо общо. Казвам ти го като човек, който е тръгнал от доста ниско стъпало. Човек не е създаден да живее сам и ако си мислиш, че парите могат да компенсират липсата на любов - жестоко се лъжеш!

3.   Има силно глуповати екземпляри от двата пола и те са навсякъде по света, а не само на балканите. Гледаш най-смотаните от смотаните и си създаваш погрешна представа. Да си мислиш, че тези мъже са "нормални" и средностатистически ще е като да вярваш, че всички български жени са зли златотърсачки, изневеряват и са безмозъчни к*рви.
Коя статия мислиш, че ще е по-четена - някоя, в която Х се изказва сексистко, или тип "X и Y имат здравословна връзка". Търси се реакция и се получава реакция. Хората обичаме драмата, да мразим, да спорим.
Ако сега си мислиш така, като научиш за incel-ите и red/black pill-ърите сигурно ще си теглиш ножа.

4.   Описваш българският мъж от комунизма... Този манталитет умря, по простата причина, че вече следваме западният модел, който е на феминизъм. Реалността е, че в днешно време има една камара мъже които са "отсети" като неприемливи, неатрактивни (без особено адекватни причини), и всъщност биха направили какво ли не да се хванат с жена, включително те да и чистят и разхождат по заведенията. Дори и да пробват да се правят на "мъже" гледайки от баща си, според мен ще е само на думи, не им стиска, нито времето в което живеем им го позволява... Във всеки случай - проблемът е ваш, че не седнете и не се разбере кой какво търси от тези взаимоотношения. Наистина сме 21-ти век, и ако не си повдигнала открито темата за съвместният живот и кой какви очаквания има към другия... извинявай, но ти си тая за психиатър. Защото е била твоя работа да седнеш, да представиш твоята гледна точка, на какво ти държиш, на какво той държи, и да прецените имате ли бъдеще заедно или не. Не са ти виновни "мъжете", за екземпляра с който ти си се събрала и си го търпяла по собствена воля, а сега изведнъж се превърна в "жертва"... Това е грешният модел който дойде от феминизма - че все някой друг ви е виновен... Но отиди при всеки кадърен психиатър и ще ти посочи наистина проблемът...

Иначе и аз мисля като теб. Аз съм също програмист, правя си добри пари, влагам ги в каквото аз реша (т. е. себе си). За какво ми е жена да ми хленчи, да ми върти номера, да ми разиграва драми, да ми харчи парите, и все да съм и аз виновен. И аз ще кажа - мъжа за всичко все ви е виновен и длъжен... Истината е, че никой в днешно време не те кара - живей си така както искаш, само не твърди, че някой ти е длъжен нещо, защото разбиваш само собствената си психика. Както не си длъжна на никой да чистиш и готвиш, никой не ти е длъжен и да те търпи. Научи това избягвано нещо - общуването. Преди да развиваш "романтични чувства" към някой, общувай малко с него преди това... виж неговите възгледи за живота, виж какви компромиси може да направите... И може и да си намериш подходящ...

А дете без баща... потърси малко информация, преди да осъкатиш нечий живот... Статистики, психология... Рискуваш да създадеш още една "жертва". Това е и най-големият проблем на "жертвите" - създават на свой ред "жертви"...

5.   Интересно... не мога да кажа, че всички мъже са такива. Хората са различни. Като си добре финансово си вземи чистачка и готвачка и си реши проблема с домакинската работа. Всичко е въпрос на уговорка между вас, кой с какво ще допринася за вашата двойка. Създадени сме да не сме сами, просто си намери мъж като теб.

6.   Защо трябва да перем, готвим, метем и мием??? Защото мужете не. са научени от жените. Във всяко семейство ролите са разпределени мъжът носи. пари, жената чисти все още върлува този вирус в много семемейства.. въпреки че жените, които не. работят с са по -малък процент. Да не забравяме, че живеем в ерата на технологите, животът ни е 1000% по-улеснен от преди 100 г.

7.   Можеш да си избереш такъв мъж, има ги доста в последно време, който да изпълнява изброените от теб функции. Иначе разбирам, че сега е модерно всички домакински работи да се делят, еманципация, няма женска мъжка работа и така. ОК така да бъде, имам обаче няколко въпроса към всички поддръжнички на това.
Да започнем с нещо лесно - колко от вас могат да сменят една автомобилна гума?
- колко от вас могат да вдигнат капака на колата и поне да разберат защо не пали?
- колко от вас могат да работят с моторна резачка?
- колко от вас могат с тази същата резачка да повалят 7-10 метрово дърво и да го нарежат на метрови дърва?
- колко от вас могат да зидат и да правят кофражи, арматури, да наливат бетон, всичко това в адски пек и в брутален студ на открито по строежите?
- колко от вас могат да минат няколко стотин километра за един ден с камион, да участват в товаро-разтоварните дейности при нужда и в поддръжката на този камион (за не запознатите не е толкова лесно, като един лек автомобил напр. )
- колко от вас могат да изкарат една цяла зима работа на открито или в неотопляеми помещения с тежък физически труд?
Мога още доста да изброявам, но няма нужда. Може би ще е много странно за повечето от читателите (или по-скоро за читателките) на форума, ама храните и стоките не се пръкват по рафтовете на хипермаркетите.
Ако отговорите на поне 80% от зададените от мен въпроси са ДА, нямам нищо против да не делим работата на мъжка и женска. До някъде съм съгласен с това, мъжът да се включва на равно в домакинството ако все пак работи в офис от 8 до 5, обаче не всички сме така. След като си изкарал един работен ден на открито през зимата и си премръзнал, скапан от работа, прибереш се в 8 вечерта и милото да те чака да сготвиш и простираш, малко не се получават нещата по този начин. Следват проблеми, раздори и все лоши неща. Това е от мен

8.   За съжаление много хора са възпитани така и до ден днешен поддържат този начин на живот.
Не мисля, обаче, че интелигентна жена би живяла с такъв тип мъж. Поне не и за дълго.
Има и друг тип мъже- такива, които искат да делят всичко с жената до себе си, включително и домакинската работа.
Не се отчайвай, потърси мъж, който да отговаря на твоите виждания за живота и не слагай всички под общ знаменател, защото все пак, хората сме различни.

9.   Ще ме извинявате за грубия език, но просто това е най-точният начин да се изкажа:- Ти си егати простото, мързеливо и лъжливо създание. Не знам на кой се опитваш да ги пробуташ тези, феминистка ненормална. Пак стигнахме до там, че не трябва да има нормално семейство и българките не бива да раждат за да не се зазмножаваме:сега не било момента, после щяла да си осинови дете. Да бе да как ли пък няма да си осиновиш дете на дърти години. И как ли пък не си жена програмист, това и на виц не съм го чувал.
Слугиня? Какво значи слугиня а? Май никога не си готвила, защото ако си щеше да знаеш, че повечето манджи стават за около час, а твоята работа е 10 мин, колкото да нарежеш картофите и лука. И се чисти за един час, апартамент от 100кв. като никой не чисти всеки ден, а веднъж два пъти в седмицата, да не говорим, че ти си чистиш и на себе си, и ядеш от манджата. Всичко което написа беше описание на жените.
Ти си един трол, на който се плаща да набива на момиченцата, курвенси и кифленски манталитет. Надявам се че ти плащат да г пишеш тези глупости, защото ако не е така, значи си психично болна и комплексирана до дъното на душата си.

10.   Не мога да разбера защо, когато хората станат на определена възраст и започват да си втълпяват, че трябва да станат родители непременно и децата са неизбежна част от живота! На мен не ми трябват деца. Защо? Защото първо никога няма да имам верен и предан съпруг и нямам никакви намерение да бъда поредната майка, която си отхлежда сама децата, докато баща им си вее байряка. Семейството е отживелица. Преди е имало стойност - вече не.

11.   Абсолютно си права, и аз мисля като теб!
Ж18

12.   Ами, намери си мъж, който няма да те третира като робиня (има и такива).

Black Sabbath

13.   Поредната феминистка. Спокойно, не "робувай" на български мъже, не прави деца. Те мюсюлманите до няколко години като ни превземат ще разбереш какво е слугинаж. :D

14.   Най-после, браво, има шанс и на българските жени да им дойде акъла в главата. А този тип мъже са просто комплексирани и смачкани, за това се опитват по всякакъв начин да ни оплюят и стъпчат. Те имат само едната физическа сила и до там, едни безполезни паразити и вредители на планетата.

16.   Сори, ама ти си наполовина мъж, само дето нямаш пенис. Мъж програмист съм, . Казвам го, щото явно си мислиш, че да си програмист е нещо супер велико. Ще видиш как, като (ако) намериш мъж, който да ти харесва, сама ще заискаш да му правиш орална и да переш дрехи.

17.   Здравей! Грешно подхождаш. Не знам какъв тип програист си, но много in the box гледаш на нещата, самонавиваш се и си правиш от там грешни и доста крайни изводи, мисля. Аз също съм програмист ( това просто го отчитам ). Имам друго наблюдение пък аз над жените, че имате някакъв страх точно от това, което ти си описала. Защо 'съжителството' с половинка, винаги го свързвате със слугуване и миене на чиний? Домакинска работа и тнт. Има хора всякакви, знаеш. Така обиждаш и другата част от мъжете, които не са такива. Има си хора за всичко. Едни са мързели в тях, активни навън, жените им се кефят. Има активни и у дома с домакинските неща. Аз лично не съм срещал пък жена, която да не мрънка и да готви по-добре от мен, че дори, ако готви... то това е много рядко. Винаги помагам в домакинството, готвенето и всичко останало. Не съм сядал на дивана и жената да се чуди кое първо да направи. Винаги преди да седна я питам дали има нужда от нещо, а доста често я оставям да си почива и аз върша нещата, защото.... така съм свикнал или да не се тормози. Аз преж живота си съм вършил доста неща и доста тежка физическа работа, бивш спортист съм и съм свикнал да си върша всичко сам. Друг въпрос е, че ако намериш такъв ( явно тип като мен ) и ако не се отнесеш сериозно към този човек, а го приемеш за даденост, а не се възползваш от човека, ако ти допада, за да го задържиш и да се развиете и двамата професионално, да си помагате заедно. Много хора забравят, че се води БРАЧЕН ПАРТНьОР, а не човек, който да те търпи. Трябва да сте партньори в този живот във всяок едно отношение. Замислете се... делите леглото си с този човек, храната, емоциите, а доста често се отнасяме най-зле с половинката си. като към кошче за боклук. За това и сега съм сам и с дете. Детето го гледа майка му, поради голямата уста и за това, че не съм правел нищо и само забележки съм бил правел, а е на 32 г. в акъла е като на 18, излиза и се на жената, не и се седи с мъжа си, предпочита приятелките си, чеееее... осъзнайте се малко реално какво искате. Човек да живеете заедно и да си купонясвате или едно партньорство в живота и да има любов. Попадала си на грешни мъже явно, разшири си мирогледа, дай си свободата да опознаваш хората малко в по-дълбоко ниво. Програмистка си, имаш многослойно мислене ( предполагам и се надявам ). Не така повърхностно на нещата. Аз също съм разочарован от жените в краен предел. Прекалено са груби в приказки, действия. Елементарни разсъждения. Няма дълбочина в мисленете. Не можеш да си говориш свободно с някой без да те помисли за луд, само и само, защото неговата мисъл е ограничена до кой какво направил и къде да отидем на заведение, и с кой да се видим.
32 М Бургас

19.   Авторката: Мога да сменям гума, мога да сменя крушка, в електротехникум съм учила и мога да се справя умело с почти всякаква техническа работа. Цепя дърва за баба и дядо всяка зима. Това не ме прави по-малко жена! Наистина българските мъже повечето ме разочароват. И аз съм натоварена, защо да съм длъжна да готвя и пера на някой друг? Да си паразит ли е модерно? Ако работата се дели - ОК. Но да съм слугиня, никога. И защо веднага се сравнявате с мюсюлманите? Що не се сравните с американците? Тука положението хич не е добре. И за сведение, 29-годишна съм, не дърта. Бих те подредила хубаво, ама има цензура в сайта.

20.   Мъж съм и донякъде съм съгласен с теб, всеки има право да е свободен и да не слугува на никой, в крайна сметка всеки е добър в нещо и е добре да прави това, което харесва, както има много мъже готвачи които готвят за удоволствие, а теб ако не те влече ок има ресторанти, можеш да поръчаш храна за вкъщи, аз никога не съм карал приятелката ми да стои до печката и да готви манджи, предпочитам да излезем на заведение или да ни доставят нещо вкъщи. Домакинската работа я вършим двамата, в смисъл аз пускам пералнята тя пуска съдомиялната и няма никой прецакан! Вземи си нормален съвременен мъж който няма подобни комунистически одъртели разбирания и ще видиш че не всички мъже сме байганьовци и задръстеняци, а нормални млади хора като теб.
М24

21.   Авторке, разбирам за какво говориш и уважавам избора ти, но не всички жени са еманципирани като теб. Ще ти дам пример:
Като студент живях на квартира и съквартирантката ми беше туркиня от Турция. Не ми даваше да готвя, да пера или да чистя. Веднъж ме видя да простирам и ми каза "за първи път виждам мъж да простира, остави на мен" и повече не ми даде да бутна домакинска работа. Според нея това е женска работа и не може мъжете да я вършат. Беше 24-годишна, живяхме 2 години заедно в квартирата и през цялото време сама желаеше да върши домакинската работа. Аз тогава учех задочно и работех, давах й пари за храна, а тя пазаруваше и готвеше. И го правеше с удоволствие! Всеки път като се прибера от работа на масата имаше сервирана храна и тя ме чакаше с усмивка. Не бяхме гаджета, а просто съквартиранти, но отношението й беше все едно сме женени. Родителите й пращаха пари от Турция и ние си разделяхме парите за наема. Обгрижваше ме много добре. Ееех, сега като се сетя, доста добре си поживях. Така, че авторке, има и жени които предпочитат да са домакини и са щастливи така.

26.   7, а КОЛКО ЧЕСТО ремонтираш колата и сменяш гумите, а!??
Ама искаш да плюскаш ТРИ ПЪТИ на ден, да си изпран и да ти е чисто всеки божи ден, нали! А едно бебе по колко пъти на денонОЩИЕ иска грижа, а!?
Я, стига с идиотските сравнения, колко тежки били задължанията на мъжете!

29.   Напротив, физическата сила на мъжете не е фактор. Мъжете сме по умни, затова сме измислили всичко в този свят, управляваме го и до ден днешен и всичко работи по нашите идеи. Има поне 20 животни които са 10 пъти по-силни от мъжете, но не са "гасподари" на света. Това са мъжете защото сме най-интелигентното създание на нашата планета. И да, ще чистиш и готвиш, затова сме създали и измислили всичко в кухнята ти.

30.   Авторке, намери си мъж да ти слугува на теб, че да се чувстваш жена, мъжът ти също да се чувства жена и после, когато някой мъж ти изкочи на хоризонта и си кажеш " ми той моя само пере, чисти и готви в къщи", че да нямаш угризения като му изневериш. Това ли искаш? Ти прочете ли ми коментара изобщо? Моят коментар е 17. Прочети го. Това не те прави слугиня. Защо така го приемате, не мога да разбера. Много сте комплексирани. Такива битови неща, избощо не трябва да се коментират. Правилната връзка за мен е, кой, когато може - помага на другият. А това, че ти не си намерила такъв човек, проблемът е в теб, а не в този който си намерила ти. Никой не ти се е натресал у вас без твое разрешение, мисля? Програмистка си... ама дали не е от курсчетата на някоя академия, където не ви карат да мислите логично. Програмирането е за хора, които мислят out of the box повечето пъти и многослойно, дълбоко. В твоите разсъждения не виждам нищо такова. Виждам една ядосана жена, която е уцелвала някакви мачовцки и мързели и сега се възмущава. Аз да не почвам да говоря за жените, че срам ще ви хване...

31.   н7, абе тези неща, дето си ги изброил с тиренцата се вършат за парички, Слънчо ;) За заплащане, заплатка Пиленце.

32.   26, когато изкараш само един работен ден на някое от споменатите неща от мен, тогава ела да ми разправяш кое са идиотски сравнения. И не плюскам вкъщи по 3 пъти на ден, а само веднъж и се съобразявам с това, дали жена ми е имала възможност да сготви. Авторката, похвално е това, че можеш тези неща, но едно е да можеш, друго е това да ти е професия и ежедневие.
Я тука надъханите феминистки ми обяснете хубаво, защо тогава аз трябва да носа пари в къщи, да поддържам дом, жена, семейство, като с тези пари мога да си карам сам, да си ходя по барове, по екскурзии и по ку*ви когато и както си поискам и да си гледам кефа? Ако вие сте слугини, тогава аз роб ли съм? Имате ли представа колко мъже се скъсват от работа само за да издържат семействата си? С този начин на мислене по добре наистина си стойте сами, защото да възприемаш като слугуване това да гледаш собствените си деца, да чистиш и поддържаш собствения си дом, да готвиш за мъжа си, децата си и себе си, така просто семейство не се прави.
Животът така е устроен, че не може и двамата да гонят кариера. Единият трябва да работи и да печели, другият трябва да работи нещо по-леко, съответно по-ниско платено и да има повече време за децата и домът. Не е задължително последния да бъде непременно жената, има и много такива мъже, в което няма нищо лошо.
от н. 7

33.   До авторката 19 от 16: На 29 без мъж с това мислене сама ще си останеш. Няма проблеми де, и такива хора е имало и ще има. Стари моми и ергени.

Но ако искаш нромални отношения (защото аз това подразбрах от темата ти, която е по-скоро подсъзнателен вик за помощ), не може без компромиси. Както цепиш дърва на баба си и дядо си, така ако имаш семейство един ден, ще трябва да вършиш някакви неща. Впрочем, вече нито прането, нито готвенето са нещо особено тежко. От десетилетия не се пере ръчно. От десетилетия има умни уреди за готвене, има супермаркети и няма нужда да се носи вода от чешмата накрай селото, и тн.

Твоят протест е протест по-скоро срещу живота като цяло, не просто срещу мъжете. За "секс робиня" никой мъж няма да те приема, няма такава опасност, освен ако не отидеш в Ислямска държава или нещо подобно.
Още повече щом си програмист би трябвало да си заобиколена от сравнително нормални и богати мъже, които със сигурност няма да те вземат за "секс робиня", нито ще искаш да им вършиш някакви неща насила.

По-скоро гроздето е кисело за теб, заради характера ти, външността ти(вероятно) и вкоренените ти разбирания, и си търсиш оправдания, защото не можеш да бъдеш честна със самата себе си, тъй като разкритието би противоречало на това, което си приела за идентичност.

34.   Оле, номер 7 - примерите, които даваш са абсурдни за повечето съвременни съсемейства.

Жена съм - готвя с удоволствие, приятно ми е вкъщи да ми е чисто и полагам усилия за това. Съпругът ми също. Някои специалитети ги готви по-добре от мен, домакинските задачи ги вършим заедно, кой когато има желание - не разбирам изобщо къде е драмата в това.

На въпросите ти - гумите на 2те коли сезонно ги сменяме и ни ги балансират в сервиз, мисля че това е и най-удачния и пестящ време и усилия вариант.

Aко спукаме гума на пътя - случвало се е - имаме застраховка, която покрива да ни издърпа пътна помощ до сервиз по наш избор - удобно е! Защо трябва мъжът ми да се мъчи и цапа и да прави ремонти насред пътя, когато има по-лесно и безстресово решение.

За вдигането на капака, ако колата не пали - е, това наистина го прави мъжа ми, той си човърка и в свободното време с удоволствие по колата и отново не виждам, къде е в това драмата. Аз лично на моята кола си следя да има масло, антифриз, кормилна течност и подобни, но да сменям примерно свещи, да зареждам акумулатор или подобни не мога.
Ако се местят мебели или се носи нещо тежко също мъжът ми върши това, аз пък съм по-добра в други неща из къщи, които той избягва или не му е приятно да върши и това също е нормално.

Другите ти въпроси намирам за леко абсурдни на фона на съвременното градско ежедневие - защо по дяволите му е необходимо на някой, освен ако не му е това професията да работи с моторна резачка, да поваля дървета, да зида и да прави кофражи при екстремни условия, да кара и да поддържа камион? !??
Намирам включването наистина за неуместно - авторката с нищо не е индикирала, че живее насред планината или че търси мъж шофьор на камион, дървар или строителен работник... средата и по-скоро, както виждам и сам си се досетил обхваща като потенциални кандидати работещите на бюро от 9 до 5, така че претенциите и към тях за разпределението на ролите са съвсем основателни.

35.   Какъв е проблема, че имаш пари, а никой не те харесва ли? Какво общо с мъжете има това, че си програмист? Далеч не са така всички мъже. За "интелигентен" човек се излагаш доста. Отиди в гората с компютъра, работи на него. Не прави деца, не готви... Ти не си с женско мислене за топлина и създаване на уют. Проблемът ти не е готвенето и чистенето - имаш пари, може да идва някой да чисти. Не можеш да задържиш мъж, не искаш такъв. Но мъжете не са еднакви.

36.   Проблема на повечето феминистки е че са най-обикновени мъжемразки. Всичко останало са празни приказки. Специално за 31 и 34 - прочетете отново коментара ми н.7, специално това, където съм написал, че стоките и храната не се появява магически на рафтовете в магазините. Домът, където живеете и от където пишете не е направен от някой, стоял на компютъра в офиса от 8 до 5ч, същото важи и за повечето други неща, които ползвате ежедневно. Нали се сещате, че не всички могат да са в офиса пред компютъра или да са програмисти като авторката?
31- нима можеш да правиш някои от изброените неща срещу заплащане, слънце мое, ненагледно ?
34, а какво правим с тези като мен, на които това им е точно професия?
Значи според вас не заслужавам да получа топла вечеря след като се върна премръзнал и скапан от работа, нищо че изкараните от мен пари отиват за семейството ми и най-малкото се съобразявам с жена ми, когато решавам да си купя нещо по-едро специално за мен?
Ами с този акъл не се чудете после, че мъжете ви пренебрегват, изневеряват и изоставят в крайна сметка. Най-добре феминистките се взимайте една друга и всичко ще ви е точно....
от н. 7

37.   32, говорим за високо образована РАБОТЕЩА жена! Не се прави на дебил, тя СЪЩО носи пари, значи ти СЪЩО ще чистиш и готвиш! Точка!

39.   Привет колежке,
Без да се обиждаш, не мога да си представя връзка с жена, имаща твоето отношение. Как може да поставяш всички мъже под общ знаменател? В България само сме три милиона и половина. От толкова хора, ще има всякакви. Съжалявам, но ми звучиш като онези мъже, които се оправдават, че всички жени били златотърсачки и видиш ли, не ги оценявали. Явно ти си имаш някакъв типаж и те привличат мъже тип доминантен мачо, който иска жена-домакиня. В което няма нищо лошо, много жени са щастливи с тази си роля. Но ако ти не си, а те привличат такива мъже - ами работи над себе си, разбери защо се получава така и се променяй. Тогава ще ти се промени и типажът за мъж.
Аз лично мога да готвя по-добре от всяка жена, с която съм излизал. Мога да си позволя и готова храна. Имам пералня, миялна машина и мога да си пусна веднъж седмично прахосмукачката. Харесвам интелигентни, еманципирани жени. Важно е жената до мен да ми бъде горе-долу равна по интелект, интереси и социален живот. И да ми бъде приятел и партньор, не слугиня. Не държа да ми е перфектно сготвено и изчистено, но държа тя да има време и енергия да си говорим, да правим секс, да излезем за по бира.
А ако приемаш секса като робство, имаш проблем. Между двамата партньори е съвсем нормално да има привличане. И двамата да го искат. Най-нормалното е двамата да си доставят удволствие. Ако не обичаш секса и го приемаш като задължение, най-добре потърси специалист и смени мъжа.
Успех и се надявам да промениш нагласата си!

40.   Аз пък съм напълно съгласна с Номер 7. Не помня дали в този форум съм разказвала историята, която ме отказа завинаги от феминизма. Значи, студентска компания сме и обикаляме Рила с раници и палатки на гръб. Нощуваме където замръкнем. В дружината сме само две момичета - аз и една Калина. Останалото - момчета, които по милост са ни взели с тях на летуването, защото много им се молихме и обещахме да не създаваме проблеми. Първа вечер. Ще правим лагер. Разтоварваме багажа, мъжете започват да носят дърва за огън и да разпъват палатките. Ние с Калина лягаме на поляната да си правим плаж. Момчетата ни казват: Мацки, идете ей тук по тази пътечка до изворчето да налеете вода, защото няма нито какво да пием, нито с какво да се измием, нито с какво да си сготвим. Ние се правим на умрели лисици. Пак ни повтарят: Момичета, скоро ще се мръкне, от едната страна на пътечката има пропаст и ще е непроходимо. Ние пак си правим оглушки. И накрая наистина падна мрак. Цялата компания - в това число и аз и Калина - цяла нощ стояхме гладни, жадни и мръсни. Защото ние - двете жени - не си свършихме работата. Мъжете осигуриха покрив над главите ни, огън, храна, но ние вода - не. На следващия ден първото, което двете шматки направихме, беше да отидем за вода. От там насетне до края на летуването перяхме дрехите на мъжете, приготвяхме храната, миехме съдовете и т. н. Просто разбрахме, че в една общност всеки има своята роля и тя е изключително важна. Ние физически не сме в състояние да носим камъни за огнище или пънове за огъня, но можем други, също толкова необходими, неща. Мисля, че с този мой спомен напълно аргументирам позицията си, която ме приближава към мнението на Номер 7.

41.   Н 3 си е просто строителче, толкова си може.
Чичото н 40 искрено ме разсмя :) Ако ме видиш на живо в нормалното ми ежедневие и през ум няма да ти мине, че ходя на дълги и екстремни походи из планините (не в България). Няма нещо което да не мога да направя на подобен поход (включително катерене и самозащита ако се наложи). С костюм за сума която вероятно ти е годишният доход сядам зад волана на работен бус (за изцяло мъжка, тежка работа) и свършвам каквото и когато се наложи.
Но!!! У дома няма "женска и мъжка" работа, може би защото сме повече от строители като теб и н 3 ;) а и мъжът ми просто няма такива комплекси, ТЕ ТАМ е разликата!!!

42.   Единствено се сещам за репликата на един професор от университета:
,, Жените станаха феминистки и сами се прецакаха. Сега, не стига, че работят от 8 до 17часа, но и като се приберат имат домакинска работа."

43.   36, слънчице, и да не може 31 дама да ги направи, ще си ПЛАТИ на някой да й направи нещата! Няма нужда да спи с този някой! Ама като загряваш като албански реотан, даже не е ясно загряваш ли въобще...

44.   Да, такива сме - пълни изроди! Ние сме виновни за еманципацията ви, за това, че имате детеродни органи, за глобалното затопляне, за всичко! Или казано на разбираем за теб език "System could not find C:/woman/housekeeping/activities.exe." Не си губи времето с хора и върви да си програмираш някой съвършен мъж! Ти го можеш! :)

Като започнете с тези гневни тиради все едно вие си нямате недостатъци. Ама не прочетохме нищо за твоите. Ако ти остане време покрай програмирането на идеалния мъж, напиши и нещо за недостатъците си! Всички знаят, че ги имаш - просто ги признай и ще ти олекне! Не е в стила на гордите амазонки, воюващи с гадните мъже, ама все пак изненадай ни!

45.   Е, стига с тази еманципация, вече. Еманципирана жена означава жена, която иска да гради кариера за сметка на семейството и която вече не е способна да даде любов и топлина, защото е изкоренила тези качества от иначе женската си природа, а не жена, която просто работи. В действителност, една голяма част от жените работят за да изкарат пари за семейството си, а не за кариерата, в която повечето не са вманиачени. Да имаш образование не е еманципация, едно нормално личностно развитие. Аз поне така виждам нещата. И не може всяка една жена, която изявява мнение, да бъде определяна като феминистка. Убедена съм, че една част от жените не са запознати подробно с феминизма и дори не ги вълнува, а и в сайта много рядко съм виждала жена да се самоопределя като такава, така че определението е неуместно.

Black Sabbath

46.   44 еманципацията, та еманципацията! Ми нали искате жената всичко да може, бе! Да работи, след раждане да си гледа децата и продължава да работи ако може от следващият ден, да работи и в дома (прислугване на някой пръч тип "строител-общак" да изглежда като фотомодел... е, на ви, де! Само че, ти примерно какъв точно си около такава жена, а? ! Защо да и трябва някой като теб?
Да и помпиш гумите на колата ли? Хахха Да зидаш дувари ли?
Че тя може и ще си плати за това, но ти къде се сложи ми обясни и какъв точно би бил в живота на такава жена!
Търсиш си подчинена, слабохарактерна, мечтаеща да прислугва на някое строителче и готово. Всеки на мястото си в крайна сметка.

47.   Н. 41, първо имаш предвид н. 7, т. е. мен ( има лека разлика в цифрите). Второ, доста далече съм от просто строителче, инженер съм по професия и образование, работата ми е високо квалифицирана, при това е на моменти изисква доста усилия, във всякакви метеоролог. условия и е наистина добре платена. Нека да не си ги мерим доходите, въпреки че дълбоко се съмнявам да изкарваш повече от мен. Не ми прави сравнения с един планински поход, където си за кеф и се съобразява с времето и настроението си.
Като не ви трябва мъж, а някакво подобие на такъв, където да се подчинява и да прави всичко което искате от него, не е трудно да си намерите. Много ги има такива, даже става модерно в последно време. Само където някои от вас се сещат след време и почвате да изневерявате на идеалния си съпруг с някой точно като мен. И да не ви харесва, женската природа понякога надделява над феминистките глупости. Хайде сега почвайте пак със змиите и гущерите по мен

48.   Н 47, аз съм 41 и 46, хайде върни се и прочети отново коментарът ми под н 41! Някъде да съм споменала какво работи моят съпруг, че веднага се сложи за някой над? Не, уверявам те, че не си! А за похода беше насочен коментаръ към чичо, който се опитва да мине за леля.
Когато всеки се ориентира около своето си ниво и капацитет, когато всеки е наясно със себе си (какво търси и какво предлага насреща) когато всеки се научи да се обича такъв, какъвто е и излекува комплексите си, тогава ще бъде ок в кожата си, тогава ще е способен да обича и уважава и друг/и.
Ти не спря да се хвалиш, че можеш да помпиш гуми и зидаш дувари т. н. аз пък ти казвам, че на такъв мога да си платя за работата. С мъжът в живота ми сме РАВНИ! Повтарям, че няма твоитеи подобни комплекси и изобщо не го притеснява (даже му е кеф) да сготви или друга "женска работа". В същност обикновено вършим дом. работа заедно на джаз с обща чаша хубаво червено вино!
Не съм претендирала за това какви пари изкарвам (съжалявам, че и там съм "боднала" ) идеята беше (пак не схвана заради твоето ниво, не моето) че изобщо не ми пречи да изцапам или дори скъсам скъп костюм или си разваля прическата и да свърша "мъжка" работа ако се налага като за тежките за мен неща си плащам.
Така че, прочети ме отново и прочети себе си, виж се сам как и на какво реагираш"обиден" там ти е и... проблемът.
А авторката очевидно е високооразована жена с възможности и да си плаща за "мъжките работи" няма нужда да си взема у дома безплатен работник и в замяна да му бъде безплатната прислужница-стереотипът ТИ за българско семейство.

49.   21 съм.
Гледам много сте се развихрили в коментарите. Аз пък ще кажа, че познавам жени които предпочитат да си вършат домакинската работа, а мъжът им да носи парите, и нямат комплекси, че са "слугини" или "робини". Не бих се оженил за някоя която поставя кариерата си на първо място. На първо място трябва да е семейството. Напоследък клоня повече към Ориента отколкото към великата ви Европа, защото ми писна от трети полове, феминизъм, хомосексуализъм и други европейски "ценности".
Успех!

50.   Май не вдявате какво точно се опитвам да кажа, за това ще го напиша максимално просто. Когато единия си скъсва г*за от работа и се връща скапан вкъщи, а другия си е бъркал в носа цял ден в офиса или магазина докато си е редил пасианси, редно е втория да свърши поне едно 90% от домакинската работа. Останалото са ала бала, кой с какво екипче за колко пари ходи из гората, кой за какво е учил и какви изисквания има. Моя зад*ик е облечен в анцуг за 10 лв от втората употреба през повечето време от годината, нося работна шуба за 35 лв, ама това не ме слага по-долу от госпожата с екипчето. Аз също мога да си платя на който поискам да ми зида дувара, да ми кара камиона, да ми слугува вкъщи и прочее, ама също мога да си платя и на платена ку*ва, нали. На нея няма да и търпя настроенията, капризите, няма да я боли главата, да не е на кеф, а и може да е различна всяка вечер. Ама не е в това въпроса, все пак партньорството е нещо много далече от това всеки да гледа неговия си кеф, да внимава да не се мине и да издокара другия. Спирам до тук, поне за сега. Продължавайте със змиите и гущерите....

51.   Чичо, не си инженер! Доскоро дори пишеше думата погрешно, та аз те поправих в една история. Дори мога да намеря коя е, ако упорстваш. Уважавам всяка професия, просто не се представяй за такъв, какъвто не си!

52.   Това все едно аз съм го писала.Понякога като гледам как живеят родителите ми и си мисля,че цял живот ще си остана сама.Не мога да ис представя как аз ще стоя в нас и ще слугувам на някой , както много от моите приятелки правят.Като гледам как живеят родителите ми и съжалявам майка ми .Тя готви,чисти , пере,гледа деца,ходи на работа и куп други неща.А баща ми не съм виждала да пипа прахосмукачка или да пуска пералня през живота си .Дори понякога като се наяде и не си вдига масата.Много от семейните ми приятелки са по същия начин, когато си дойде принца от работа ,те трябва да са сготвили,сложили масата и да са изчистили.Аз никога не съм си представяла да живея такъв живот .Това да гледам второ дете в къщата ми създава допълнително напрежение.Според мен мъжа и жената трявба да са равностойни и да разпределят задълженията си по равно и както мъжа,така и жената трябва да работи.

54.   50, не, ти не вдяваш! Еми, албански реотан, сър. Авторката и ние сме високо образовани и работещи НАРАВНО ПО СТРЕС И ЗАПЛАЩАНЕ с мъжете си. 50:50! И съответно, домакинстването е 50:50! Ама какво изобщо споменаваш 90:10, като авторката НЕ Е в категорията 10, а в 50!? Логиката май...

56.   Аз съм от ромски происход и жената пазарува и готви. Не работим защото няма работа но не разбирам от готвене и не знам как да гледам деца затова тя се занимава с тези неща. Това е женска работа. Имаме две деца и може да имаме трето. На 21 съм тя е на 20. Ние сме мюслимани и при нас е така.

57.   до 52: Изказваш се така сякаш да пуснеш пералнята е някаква огромна тежест и недуобство. Аз съм мъж на 30, живея сам от 10 години и пускането на пералнята ми отнема около 2 минути (да вкарам дрехите и да сложа прах за пране), след това, като е готова, още 5 минути да простра. Общо 7 минути. "Ужас" ти казвам, защо да не си намеря една жена да ми го върши това "тежко" задължение? Ахахах...

А в моето родителско семейство впрочем, баща ми пуска пералнята и прахосмукачката повече от майка ми. Въпреки това, майка ми пак беше недоволна в детството ми обаче. Защото "трябвало" да готви. А всъщност баща ми дори не я караше да готви, тя си гответеше, защото така е правила нейната майка. Като баща ми ѝ каже "няма защо да готвиш, ще ядем еди какво си от магазина", тя беше "ама как така няма да готвя а??? ". Т. е. хем се оплакваше, че готви, хем не можеше да не готви.

Та и вашето положение е такова. Копирате моделите от родителите си, но не искате да го правите. Ами не го правете. Понеже не може да осъзнаете, че проблемът е във вас го проектирате върху мъжете. Мъже, които ще перат и прахосмучат – БОЛ! Абсолютно съм сериозен. Но вие виждате само тези, дето ще ви ползват за "секс робини и домашни слугини", защото търсите потвърждение на модела си на мислене, а не мъж.

58.   56, а ти какво правиш по цял ден щом нито работиш, нито помагаш в домакинството?

59.   56, и как пазарарувате без пари? А ти какво правиш по цял ден!?

61.   Ми ок, така да бъде, печелете колкото мен и тогава аз също ще пера и ще готвя. Ама леко се съмнявам даже и прехвалената програмистка авторката да успява поне малко да се доближи до моите доходи. Иначе когато и двамата работят горе долу еднакви работи, и съответно изкарват равни доходи няма лошо да се дели и домакинството. Не че нещо, ама съм го написал още в първия си коментар н. 7
51, опитай пак, че нещо не те разбрах. Май всичко, което не ви харесва е на ЧИЧО, нали?

62.   Ето затова се чудите защо жените се омъжват за чужденци при сгоден случай. И не парите са причината. Причината е, че българският мъж масово гледа да си намери на първо място слугиня. Той не иска жена му да му е равна, да расте и да се развива, а напротив - иска да си има напълно подчинена женичка, която, ако не му отърва, да смени лесно и да зареже сама и без доходи, защото времето, в което е могла да си подсигури такива, го е прекарала в прислужване.
С мъжа ми работим едно и също, срещнахме се на професионално събитие. Никога не бих заживяла с него, ако не ми беше показал, че може и сам да се справя с домакинството. Вкъщи правим всичко по равно, независимо от това, че така се стекоха нещата, че от 3-4 години аз нося повече пари в семейството. Той ме подкрепя, разбира, радва се на моите успехи. Осъзнавам колко съм щастлива, че съм срещнала мъж без комплекси, който не счита за върховно постижение да пусне прахосмукачка за 15-20 минути. Понякога работя до късно и в това време той е сготвил, чака ме да вечеряме заедно. Никога не е поискал от мен след тежък работен ден, който е завършил със стоене пред лаптопа до 21-22 часа, аз да се прибирам и да му прислужвам. Голям човек е, може да си сготви и да си нареже салата сам. И не виждам нищо ненормално в това. Ако пък той работи до късно, на мен не ми пречи да му сготвя и сервирам, и да го чакам да се прибере. Или да си купим готова храна.
От друга страна, в семейството ми майка ми винаги е била прислужница на баща ми. Тя така и не получи професионална реализация и при всеки техен скандал бива заплашвана, че ще я изгони от къщи. Той периодично я бие. Опитвала съм да се меся, но става по-зле. Израснала съм в атмосфера на постоянно биене на баща ми в гърдите, че той изкарва парите в семейството, а реално, защото само на неговите доходи разчитахме, сме били лишавани от доста неща, които сега считам за нормални - пътувания, нови дрехи, малки ежедневни радости.
За да има едно нормално, здрааво семейство, в което и двамата партньори са щастливи, те трябва да допринасят за благоденствието в него по равно. Има жени, на които им харесва да са домакини, но ми прави впечатление, че масово се вменява някакво чувство за непълноценност, ако жената не желае да бъде домашната слугиня. В много европейски държави този проблем е решен - веднъж в седмицата идва чистачка. Защо да си развалят почивните дни хората, за да прекарват цялата събота в чистене? И това е правилното. Единствената причина да не си намеря чистачка и аз е, че ме притеснява, че държа ценности и документи вкъщи, и ми е трудно да се доверя.
Не става дума за никакъв феминизъм относно това една жена да бъде не самодостатъчна, а равна на мъжа си в интелектуален и финансов аспект. Комплексите на голяма част от коментиращите обаче явно идват в повече.
Още от времето преди да срещна мъжа ми, правеше ми впечатление, че много мъже биват раздразнени от факта, че изглеждам добре, умна съм и същевременно имам собствени доходи, с които мога да си позволя всичко, което част от тях не могат. Ами, съжалявам, да сте се трудили повече и да сте били по-упорити, вместо да завиждате.

1-50 от 62