Имам симпатии към друг
Здравейте на всички!
Историята ми е следната, имам си приятел от 2 години, живеем заедно, всичко беше наред преди, обаче сега той започна да ме командва, да ми забранява всичко, дори с приятелката ми да се виждам, караме се често и то за глупости, той не иска дори да ме изслуша когато искам да поговорим..
Записах се на един курс, там срещнах момче на моята възраст, симпатично, запознахме се и от онзи ден си пишем.
Всеки ден си пишем, разказвам му за моя приятел, имаме много общи теми на разговор, обаче той иска да се видим след някой друг ден, мисля да се видя с него, но не знам с приятеля ми какво да правя, обичам го и не искам да го оставям, но другият ме разбира..
Моля Ви, дайте ми съвет!

Коментари

1.   Обективният съвет е един - остави сегашния си приятел. Кой е той, че да ти забранява? Бягай, докато можеш, ще става все по-тежко.

2.   Ами като не се разбирате с приятеля ти, защо още си с него? Нещата не звучат добре, ама вие все искате някой да ви тъпче, унижава и да ви забранява? Аз бих на твое място щях да зарежа приятеля и да започна от нулата. А с другото момче като за начало да изляза... Но ти си знаеш. После да не плачеш само.

Julian

3.   Офффф как ще търпи да те командва някой? Имаш си глава на раменете, използвай я и се махай от този! Ще става по зле, ако не си тръгнеш от него, той не те обича.

4.   От авторката
Здравейте
Еми обичам го, но си мисля, че обича бившата си и тази мисъл също ме побърква, прави ми забележка ако кажа на някой " здравей" искам да го променя по някакъв начин, поне на първоначален етап..

7.   Май сте избързали да заживявате заедно.

8.   Някои хора бягат от трудностите, но не знаят че именно те ги карат да стават по-добри и по-отговорни.
Значи, когато нещо не ти отърва, ще бягаш при други мъже?
Като не те изслушва, ми напусни го, защо си с него?
Не ми казвай, защото го обичам, ако го обичаше нямаше да търсиш съвети от непознати, нямаше и да излизаш с мъже, които очевидно не са ти приятели.
Имаш ли деца от него?
Имате ли брак?
Ако отговорът на въпросите ми е НЕ, то значи не се оплаквай и не прави к... ски номера, а ми си изяснете дали ще продължавате връзката.

*Пебълс

9.   Авторката:
Благодаря Ви

10.   Най-голямата грешка е да мислим, че ще променим някого, авторке. А за отношението, което търпиш, ТИ носиш отговорност ПРЕД СЕБЕ СИ!!!
ж30

11.   Не мисля, че все още обичаш приятеля си, щом се появява това другото момче.