Сериозни проблеми с паметта
Здравейте. От няколко години насам имам серозни проблеми с паметта, а съм само на 18 години. Много трудно запомням общо взето всичко. Това ми пречи и на ученето, отчайвам се, защото дори и да седна не мога да запомня абсолютно нищо. Прочитам две изречения и след малко вече не помня какво съм прочела. Трудно се сещам дори за събития от вчерашния ден. Дайте ми някакъв съвет. Искам поне да мога да уча, но нищо не става. Когато се опитам да се сетя за нещо, все едно в главата ми се появява една черна дупка. Винаги забравям, когато някой ме помоли да направя нещо. Съвети, моля. :(

Коментари

1.   Прочети за гинко билобата и нейните свойства. Би трябвало да ти помогне

2.   Диагноза не мога да ти сложа, но не подценявай състоянието си. Посети ЛЛ, да ти пусне някои изследвания. Не се оставяй да те забаламосват като ти неглижират заболяването.
Хайде, и после пиши тук.

3.   Моят съвет е да започнеш да си водиш дневник. Това е едно много просто упражнение за трениране на паметта. Задължително обаче пиши на ръка, а не на компютър. Купуваш си една голяма тетрадка и всяка вечер записваш в нея мислите си, чувствата си и въобще преживяванията си от деня. Нашият мозък е като мускул. Ако не бъде натоварван ежедневно, той губи форма. Писането на ръка изисква двойно усилие - първо ситнтезираш мисълта си, а после я превръщаш в графични знаци върху хартията. Аз съм напълно сигурна, че само до месец ще усетиш значително облекчение на проблема ти. А и знаеш ли колко ще ти е забавно след няколко години да си четеш днешните преживелици? Т. е. нищо не губиш да опиташ, а ползата може да е голяма.
С този съвет преди година помогнах на едно момиченце на мои приятели, което страдаше от тежка форма на дислексия. Сега е отличничка.

4.   Здравейй! Сега като проечтох и аз от скоро съм така. Момиче съм на 17 години и до 10 клас ми нямаше нищо запомнях даже много. Сега напоследък от няколко месеца имам чувството че ми има нещо на мозъкаа забравям даже понякога как се пише някоя дума или като цяло не мога да се изкажа, защото не св сещам за подходящата дума и мисля скоро да отида на преглед препоръчвам и на теб. А да те попитам спазвала ли си някакви диети и хапваш ли редовно хляб като цяло как се храниш?

5.   Здравейй! Сега като проечтох и аз от скоро съм така. Момиче съм на 17 години и до 10 клас ми нямаше нищо запомнях даже много. Сега напоследък от няколко месеца имам чувството че ми има нещо на мозъкаа забравям даже понякога как се пише някоя дума или като цяло не мога да се изкажа, защото не св сещам за подходящата дума и мисля скоро да отида на преглед препоръчвам и на теб. А да те попитам спазвала ли си някакви диети и хапваш ли редовно хляб като цяло как се храниш?

6.   Посъветвай се с лекър и психолог.

7.   Невролог на първо време...