Обичам го, но се влюбих в колега
Здравейте и от мен! Не знам как да започна точно за това ще кажа само, че моята връзка от 5 години няма как да я коментирам надълго и нашироко, така че направо на проблема.

Аз съм студентка, той сега си завършва магистратурата. Живеем заедно от 2 години, а сме като цяло заедно от 5. Имали сме трудности, но ги преодоляваме, защото държим един на друг. Всичко доскоро беше в границите на нормалното, докато аз не останах да живея сама (наложи се той да замине за др. град нали учи, пък аз съм редовно в друг), въобще стана голяма каша. Казвах си, че лека-полека ще свикна да живея сама. Не е страшно. Чуваме се всеки ден, виждаме се всеки уикенд. Нещата и животът просто си тръгнаха поинерция. Докато...

Започнах втората си година. Вече познавах много от колежките и колегите. Имах по-близки взаимоотношения с някои и мисля, че не е нужно да обяснявам много, всеки е бил студент, а ако не това поне ученик е бил(има прилики доста). От миналата есен се сближих повече с един колега. Преди това си говорехме само за изпити и др. неща, свързани с ученето. Но тогава изведнъж някак почнахме да се търсим и за кино, разходки, кафета... Той е коренно различен от мен по характер - весел, с фантазия, откровен до болка(това му е запазена марка), приятен за компания като цяло и има един израз " душата на компанията". Сега да не ме помислите за някоя меланхолична кучка :) Не, не мисля, че съм такава. Просто съм малко затворена, вглъбена, срамежлива и с доста на моменти мекошав характер.

Та мисълта ми е такава, че от дума на дума станахме неразделни - в университета и извън него. Смях, купон и разнообразие- добре дошло, та аз живея сама! Прибирам се вкъщи - празно, самотно студено... Дойде момент, в който излизах сутрин в 9 и се прибирах вечер в 1часа... Да спя само...

Естествено почнах да имам някакви чувства към този колега. Не мога да говоря за голяма любов, нито за изневяра, защото нищо не е имало (той знае почти всичко за мен и за това, че съм обвързана).

От тук произтича моя проблем - мисля постоянно за него. Кога ще го видя, дали ще си изкараме добре като се видим, и по-често гледаме да кръшнеме от лекции само двамата да идем на кафенце, да хапнем...
Много пъти съм си мислила, че ме използва малко или много. Помагам му много с материали и др. неща, върша услуги, но и той на мен...

И ето го същинския проблем - вече не мога да се контролирам много- като вървим някъде все искам да го хвана за ръка, да му кажа, че го харесвам малко или много... Но се сещам за приятеля си и сърцето ми се свива... Не мога да го направя! Никога не съм, та сега ли?
Но лошото е, че си въобразявам, че и той има нещо към мен - търси само мен от всички колеги, излиза само с мен като дойде в града (той е от др. част на страната). Споделя ми разли лични неща... Погледи, ала бала и вече съм долу. И това се превръща в проблем, защото хем искам да сме само приятели, защото ни е добре така, хем искам и нещо повече...

Доста объркано, нали? Може би, защото живея сама? Може би, защото с моя приятел често напоследък се караме? Може би, защото съм млада и ми се иска да видя нещо различно? Или защото търся нови емоции? Не знам... Главата ми ще експлоадира...

Благодаря, че изчетохте това. Олекна ми. Имах нужда да споделя моето притеснение, че се влюбвам в един човек, който може и да не подозира за това, а лъжа друг, който ми е доказал, че ме обича...

Всичко хубаво ви желая! Много щастие и късмет!

Коментари

1.   Недей така, мила, не бягай от питомното за да гониш дивото. И аз така за малко да направя и ме опариха набързо. Емоциите са първите 3 месеца, любовта рядко идва после. Така че помисли какво ще загубиш заради едната емоция... Ако го обичаш приятеля си, запази си връзката. От друга страна, има мъже, които предпочитат по-големи жени или обвързани, защото те самите искат само забавление и не искат да се обвързват. В момента, в който се разделиш с приятеля си, този новия може да побягне като уплашено коте. Наистина внимавай и премисли всичко. Желая ти успех.

2.   Вие жените не знаете какво искате! Хвани си колегата за гадже... и после ще плачеш... ще плачеш и на сън!

3.   Просто ти е самотно и търсиш някой да запълни празнината. Това, което смяташ за чувства е илюзия за чувства. Послушай номер 1.

4.   Аз пък не мога да дам толкова категорично мнение като писалите преди мен! Сърцето не е подвластно на разума и на него не може да се заповядва, колкото и да ни се иска. Удобството на една дълга връзка е безспорно, но аз пък никога не съм бъркала удобство и любов. Първото е просто използване, а второто е това, за което пишат поетите. Човек сам решава кое от двете иска да има във взаимоотношенията с човека до него...

Ако бях на мястото на авторката, колкото и да ми е трудно, бих заела изчаквателна позиция или бих прекратила отношенията си с момчето, с което не се чувствам щастлива. Много отдавна също изпаднах в подобна ситуация и лично аз прекратих взаимоотношенията си с постоянния си партньор преди да си позволя и най-лек намек за чувства към другия, защото обратното за мен би било предателство най-малкото на доверието на човека, с който съм била до този момент.

Предпочетох да поговоря с него и да се разделим, за да мога хем аз да не влезна в ролята на кучката, хем да дам шанс и на него да намери момиче, което ще го обича така, както заслужава. Авторката просто трябва да изясни за себе си какво иска като усещане от една връзка и да вземе решение, към което да се придържа без изпадане в моменти на слабост. Или/или. Няма средно положение, ако човек държи на достойнстовото и себеуважението си.

Просто трябва да си изясни сама за себе си какви са й чувствата към двете момчета и да действа според това. Ако обича истински момчето, с което е в момента, а не просто е свикнала и й е удобно с него, тогава да остане с него и да му бъде вярна спътница в живота. Ако пък любовта й е насочена към колегата, то по-добре да послуша сърцето си.

Аз лично никога не съжалих, че се разделих с моя приятел заради другото момче, макар че връзката ми с второто не беше дълготрайна. Просто не изпитвах нужда да съм с първото. Вярно, изкарвах си добре, но както се казва "Любовта не е да си намериш някой, с когото да живееш, а някой без когото не можеш да живееш".

5.   и аз имам същият проблем!

по-добре кажи на приятелят си аз го направих и сега ми е малко по лесно в избора ми. помисли дали заслужава да бъде лъган. не отлагай

6.   Недей казва нищо на приятеля си, докато не се изнясните с колегата си. Може и той да има чувства към теб щом те търси постоянно, но може просто да се окаже, че не е той човека и е просто временно увлечение. Ако всички зарязваха мъжете си само заради това, че са се увлякли по някой, щяхме да си ходим сами. Живота не е като в романите, толкова идеален. Жените сме по така, имаме нужда от тръпка, от емоция, подозирам, че от точно това си имала нужда. Недей оставя питомното заради дивото. Бъди по хитра и изчакай да видиш как са нещата.