Кога е времето...
Здравейте! Моля помогнете..
Въпроса ми е кога да разбера, че трябва да сложа край на връзката... Той много се промени почти всеки ден плача... Пт действията му, все аз съм му виновна. Не го ограничавам, преди го правех, вече не го... Просто ми е тъпо, че все аз оставам на второ място, а твърди колко много ме обича. Имаме връзка почти от 3 години... Всичко се промени. Ще помоля за съвети не знам какво да правя, не се интересува много от мен, комплименти не ми прави... , а това ме потиска... Наистина бих се радвала да чуя някоя и друга мила дума от него

Коментари

1.   Първо, знай, че няма такова нещо като идеална връзка. Времето променя нещата. Комплиментите намаляват, а удобството се засажда между двама и често се оказва пречка. Вие свиквате един с друг, появяват се битовизми, тръпката изчезва и отношенията не са като в началото. Това не е задължително лошо. Освен това, той може да ти прави комплименти и да ти подарява цветя, но това не е нищо, ако през останалото време те унижава и те прави тъжна. За мен важното е човек да се чувствам добре с половинката си, такъв съвет давам на всичките си приятели, които са в твоята дилема. Ясно е, че има скука и караници във връзките, но те не трябва да са повече от хубавите моменти. Предполагам, че си млада, не ми звучиш като зряла жена на 30години, така че от връзките ти са очаква да са забавни и удовлетворяващи. Нямаш причина да избираш всяка вечер да плачеш, вместо да си спокойна. Според мен любовта в една връзка е най-важното, но не е единственият фактор. Колкото и да обича сърцето ти, ако се къса всеки ден по малко, накрая ще бъде тотално разбито и ще ти отнеме години да се съвземеш и да се довериш отново. Излишно е да казвам, че това е неприятно. Краят трябва да настъпи тогава, когато си опитала всичко, но не е помогнало. Сложи точка едва, когато си сигурна, че това е правилното решение. Не продължавай измъчени истории, които съсипват психиката ти, вместо да излизаш с приятели, да се разхождаш, да четеш и (дай боже) да се влюбиш силно и да имаш прекрасна връзка, която е добра за теб. Разбира се, преди това се опитай да поправиш нещата. Погледни другата гледна точка и разговаряй. Направи всичко, за което се сетиш. Ако не се чувстваш добре от доста време, предполагам, че е дошло времето. Ако не се усмихваш заради него, колкото плачеш, също.

2.   Щом не се чувстваш добре, прекрати я.

3.   Времето даже е минало мила! Напусни го и намери мъжа който ще те цени и обича.

4.   Все едно чакате някой да ви насъсква едва ли не срещу мъжете ви... Ми поредния задник, когато ти писне ще го зарежеш ако не ще си го търпиш такъв цял живот.

5.   Направи му едно добро като сложиш край на връзката веднага. Ти ми звучиш като една недорасла комплексарка, която иска винаги да й се правят комплименти. Ти ако си пораснала и си знаеш добрите качества няма да настояваш за комплименти. Не си зряла, нито пък разумна.