Външния вид
Често хората казват, че няма нищо по-добро от естествената красота. Разбира се и здравето да е в добра форма, защото щом ти липсва то нямаш нищо, колкото и пари да имаш. Също всеизвестния факт, че за всеки влак има пътници се повтаря постоянно от хората. Нали, щом не се е получило с един човек, с втори, все ще се получи с трети или пък четвърти, но любовта идва поне веднъж казват. Става въпрос за споделената. Защото несподелени всеки човек преживява по-много. Та да си дойда на заглавието. Никога не съм била харесвана, още от мъничка. Роднините са ми казвали, че съм малко като мъж, не са казвали, че съм грозна, явно от неудобство, но никога не са ми казвали "Ех, че си хубаво дете" както на всичките ми братовчеди. После и в училище претърпях много обиди относно външния си вид и с течение на годините и сама се приех такава - грозна. Но нали казваха, за всеки влак си има пътници и някак си вярвах в това, че и за мен ще има човек след време. Годините минаваха, аз пораснах, започнах да се гримирам, не както повечето с много грим, както певиците, ами съвсем нормално, започнах да тренирам за тялото си и да се поддържам във форма, но лицето колкото и грим да има или няма, все си има мъжко грубо изражение и голям нос. Усещах ирония и в приятелите си, с които често излизах. Все ме бъзикаха за предаването пълна промяна, но аз не исках и да чуя, защото грозно лице може да имам, но някак си бях свикнала с това и вече не ми пукаше за чуждото мнение. Имах три връзки, които бяха кратки, защото целта на момчетата беше да ме минат, а единия изживяваше тежък период и се разнообразяваше. Както и да е преживях тези моменти. Преди 2 години човек от миналото ми ме намери във фейсбук. Познавам го от 16 годишна, когато нямах пълнолетие, но тогава сме били на едно здравей, здрасти как е даскалото ме питаше той и толкова. Този път беше малко по-различно. Човека явно прояви интерес към мен. Започна да ми прави комплименти и аз от приказка на приказка започнах да хлътвам. Държеше се наистина различно с мен, поне така изглеждаше. Започнах да настоявам за среща, че съм го позабравила как изглежда използвах като предтекст, но наистина много исках да го видя. Наистина таих надежди, поне за последно да пробвам. След моето настояване излезнахме веднъж и си остана за първи и последен път. Държеше се странно, дори не му беше до закачане или бъзици. Говорихме си за нещата, които сме преживели, поне аз говорих, той каза за майката на детето си, с която отдавна не са заедно, но изобщо не спомена, че има приятелка и са в процес на раздяла. И аз нямаше откъде да зная за това и си мислих, че аз съм причината той да се държи така към мен. Стояхме на една пейка след кафето и той де казваше нещо, де гледаше към парка. А от време на време зяпаше в телефона си, като че ли чакаше някаква новина. А това се забелязва. Мен ме гледа с безразличие някакво, а телефона си с любопитство и надежда. Стоях известно време така, но ми стана много неловко и реших да си тръгна. Казах му, че е най-добре да го оставя, за да му мине киселото изражение и отново да се видим. Той сякаш това и чакаше и тръгна набързо. Няколко дена му пишех как е и той все ми отговаряше с по една две думи - ок, бива, става и толкова. Дори мен не питаше как съм. Изтри си Фейсбука. Нямах ни вест, ни кост както се вика. Преди 4 месеца той отново се завърна в фейсбук. Половин година си беше с изтрит профил. Аз мислех, че ме е блокирал или си е направил нов, но щом си го върна видях, че чак сега се завръща. На другия ден веднага ми писа пак с онова негово начално отношение към мен. Закачки, комплименти и просто човека, когото уж познавах. Бях го питала, защо си бе изтрил фб и то за толкова дълго време и той писа, че бил мн разочарован, мн неприятни неща изживял и че съжалява. Заговорих за виждане отново, но той не беше толкова ентусиазиран и смутолеви набързо, че има мн неща да върши и избегна темата. Забелязвах как коментира снимки все на красиви девойки, едва ли не, че се е влюбил. Слагаше статуси за любов и доверие. Писахме си още веднъж, два пъти и той започна да слага снимки с едно момиче. А казваше, че е необвързан. И това момиче впоследствие разбрах, че е същата, заради която си е трил фб, разделяли се доста пъти, но имали дълга връзка като период. Да, стана ми мн гадно, но какво мога да направя, преглътнах този факт. Преди седмица той премахна всички снимки с нея, пак започна да говори за предателство в стената си и ми писа. Този път реших да се държа по-студено, за да разбере, че не съм играчката, с която може да си поиграе за час два и да си търси другата. Той изглежда разбра моето отношение и започна да говори, че и аз ще намеря любовта, че някое момче все ще ме хареса. Казах му, че не вярвам вече някой да го направи, защото почти всеки който види как изглеждам или спира да ме търси, или си прави думата за неангажиращ секс, поради тялото ми, че било готино и толкова. Демек ставам само за това. Той тогава написа, че не могат всички да са красиви и че и той не бил нищо особено, но жените го харесвали и с това поне имал късмет. По заобиколен начин ми каза, че съм грозна и че не заслужавам неговото отношение. След този ни разговор вече бях сигурна, че този човек гледа визията на 1 място. И вече съм напълно убедена, че ще си кисна все сама, защото за друго освен за секс никой няма да ме пожелае. Всеки гледа лицето на другия да е най-малкото хубаво, прилично. А аз явно ги отблъсквам. Годините рязко си минават и наближавам 30. Щом досега никой не е пожелал да се задържи до мен, като поостарея ли ще се появи, вече е много трудно да повярвам на мъж отново. И приказката, която се говори, че няма нищо по-хубаво от естествения вид не е така. Нямаш ли визия всеки те захвърля като парцал. Ставаш, но само за дадена ситуация. Благодаря на всички, които прочетоха моята история. Искам да Ви попитам дали наистина трябва да мина на някаква пластична или просто да приема живота си такъв, в самота.

Коментари

1.   Здрасти, мини пластична. Понякога (но само понякога! ) целта оправдава средствата. Освен това можеш да подобриш отношението си, ти искаш да се съобразяват с теб и ако не е така си тръгваш или се цупиш, не влизаш в положението на другия, не правиш компромиси и така трудно могат да стане нещо.

2.   Щом външният ти вид ти създава такива проблеми няма нищо лошо да го промениш, за да се почувстваш по-добре и с повече самочувствие. Просто хората сме устроени така, подсъзнателно търсим по-атрактивен партньор. Най-искренно ти пожелавам успех и да срещнеш твоя човек :)

3.   Здравей, мила! Аз имах същия проблем като теб, с единствената разлика, че го реших в доста по- ранен етап от живота си. Случи се без операции и интервенции. Аз съм дребничка 155/42 кг. В тялото съм добре, като изключим ужасното акне, от което вече 17 години не мога да се отърва. Като ме погледнеш в муцуната.. е от някой ъгъл може да изглеждам добре, но имам едни такива тънички устни и една голяма остра брадичка. Нямам хубави вежди, нямам големи и изразителни очи... Нищо особено, освен излъчването, което си създадох.
Повече от половината си живот съм се мислела за грозна. Приятелките ми все хубави, все с гаджета... Аз обаче все сама... Гледах се в огледалото и все нищо хубаво не виждах. И аз така се гримирах, боядисвах си косата, дори ходех с къси поли или големи деколтета. Търсех си самочувствието някъде.
Веднъж ми попадна една книга на майка ми, не и помня името и за какво идеше реч. Попитах я каква е и тя ми отговори, че в нея обясняват как за да бъде човека здрав трябва да приеме тялото си и да ги заобича. Не знам как е посадила тази мисъл в мен, но от там нататък започнах малко по малко да гледам на себе си по друг начин. Забравих за късите поли, грима и деколтетата. С времето се промених коренно.
Не само че имах връзки, но и аз бях тази, която ги приключваше, а мъжете тичаха след мен месеци, дори години.
Странно, аз съм си същата на външен вид, но излъчването ми е друго. Сега съм почти на 30 и аз като теб, била съм ухажвана от много мъже, но най- накрая намерих своя си.
Обичай се мило наборче :) така ще те заобичат и останалите.

4.   Не вярвам, че си чак толкова отблъскваща, колкото твърдиш, мисля че проблема е по-скоро в ниското самочувствие.

5.   Не е напълно вярно, ти сама си виждала всякакви двойки и красиви и грозни. Първо, просто някои имат късмет, други не. Аз съм красива, мъжете ме харесват, но така и не попаднах на подходящия - все раздели и драми. Сега съм сама и не ми пука. Не искам отново да бъда наранявана. Второ, просто мъжете в наши дни не искат обвързване - в по-голямата си част. Чук и бег - това е общата настройка. Все не са готови за сериозна връзка. Не го мисли, не изпадай в мрачни настроения. Живей си живота, бъди по-отворена, мисли и имай добро отношение към собствения си живот. Още си млада, може пък и твоя мъж да се появи отнякъде. Но не чакай, не се фокусирай, не страдай. Няма смисъл. Ти си единственият човек, без когото не можеш - Хорхе Букай.

6.   Аз съм на 25, мъж студент и мога да ти кажа, че се чувствам по същия начин! Приятелка веднъж ми каза, че лицето ми не е привлекателно и трябва да се хвана за първата, която ме хареса.

7.   Аз мисля, че нямаш нужда от операции! Ако съдя по начина ти на писане, мисля че си много интелигентно, свито и добро момиче! Всеки има нужда от любов и човек до себе си, на когото да може да разчита. Но нещата при всеки се развиват по различен начин и време. Не губи надежда и просто бъди себе си, пък ако никой не те пожелае за спътник в живота, то губещите са Те! И не, не съм съгласен, че визията е всичко. Давам пример: Аз съм мъж м/у 20-30 години и имам хубава визия. Харесван съм, но пък съм сдухан (меко казано) и просто нямам усет към тези неща. Поради което, щом това го надуши женският пол и инстинктивно бягат. Освен и аз да се примирят като теб, че все някога ще открия моето момиче, друго не ми остава. Живота продължава и това е!

8.   Благодаря на всички за коментарите. Колкото и да не ви се вярва наистина в лице съм си отблъскваща. Просто самото ми лице е по-мъжко, някак си стои по-грубо и грозновато. Колкото и да го поддържам същата работа. Имаше такъв период, през който уж се приемах, но като се случи и това с човек, който уж ми казваше мили думи - комплименти, а после от него разбрах, че той самия си пада по -красиви жени и още повече се сдухах. Самочувствието идва с времето и с думите на близките. Не е нужно да си харесван от всеки, но щом и о т най-близките ми хора не съм чувала, че съм хубава, значи може би и те ме делят.

9.   Според мен причината не е само във външния вид. Номер 3 го е написала много добре. Изглежда нещо в излъчването и държанието ти отблъсква. Даже самия факт, че непрекъснато мислиш колко си грозна и никой няма да те хареса те кара да се държиш по определен начин и да имаш такова излъчване, което отблъсква. Това което твърдиш, че трябва да си хубав за да имаш връзка не е вярно. Виждала съм много момичета, които меко казано не са особено хубави, но имат приятели. Даже си спомням преди време, че бях на една екскурзия и там имаше 2 двойки. Момчетата бяха много симпатични, а момичетата не изглеждаха никак добре. Но както виждаш тези момчета са харесали нещо в тях и не са гледали само външния вид. Колкото и тривиално да звучи като съвет, наистина трябва да се приемеш и да започнеш сама да харесваш себе си. Да се държиш по-уверено и да имаш самочувствие. Ти си си решила, че си грозна и външния вид ти е виновен за всичко и си живееш по този сценарии. А този човек е усетил, че не цениш себе си и се е държал с теб по съответния начин. Например на мен много пъти са ми казвали, че съм хубава но аз си имах проблеми от друго естество със самочувствието и също дълго време нямах връзка и сякаш отблъсквах хората. Включително един такъв ме разиграваше доста дълго време и не ме ценеше. Започнах коренно да си променям възгледите и да работя над самочувствието си и нещата станаха много по-добре. Хубаво е да си направиш равносметка и на държание и характер, да видиш цялостната картина и ще видиш, че не само външният ти вид е причина за неуспехите ти.

11.   Носа много променя физиономията. Явно той ти е комплекс. Отиди при УНГ пластичен хирург и срещу 1000_1500 лв ще го оправиш. И горе главата!

12.   Жена съм и ти казвам, че няма грозни жени, а има жени, които не са намерили себе си. За да намериш себе си няма да ти помогне пластична операция, а просто да намериш целите си и да ги следваш. Върви по пътя си и ще срещнеш твоя човек. Усмивките също никога не са излишни. Усмихвай се!

13.   Разбирам те. Но според мен не е нужно да се подлагаш на хирургически промени. В нашето общество постоянно се натяква външния вид и неговата важност. Ти самата осъзнаваш, че не е важно как изглеждаш, затова не отстъпвай на своите принципи. Съдбата така ще те изиграе, че ще срещнеш някого, който именно от тези ти операции ще се отблъсне. Мога да ти кажа, че аз съм хубава в лице, в тяло.. но мъжете пак бягат от мен, защото съм много пряма, взискателна, директна и трудно обвързваща се личност. За да имаш куп мъже около себе си сама забелязваш какво трябва-хубаво тяло за секс и малко мозък, за да се водиш по техния. Но за да имаш един мъж, и то в пълния смисъл на думата ти трябва ум, интелигентност, характер, самостоятелен живот, интереси. Ще срещнеш твоя си човек тогава, когато се научиш да живееш и с вероятността, че може би няма да го срещнеш. Но в никакъв случай не хващай някого от няма и как. Ти сама си знаеш какво заслужаваш :)

14.   Очевидно не схващаш, че си попаднала на абсолютен боклук, което не означава, че си грозна, но малко глупавичка и наивна. Нали разбираш, че природата ни създава всеки един различен, защо трябва ти да се подлагаш на физически промени, защото някой си не те харесва. Винаги ще има такива на които ще им изнасяш и такива които няма да могат да те понесат и какво, ти за това ли живееш. Прави си твоите неща и ще срещнеш човека, за какво е цялото това хленчене, тренирай, излизай, търси си удоволствие което е достъпно. И сега пак почни да обясняваш, как носа ти бил под ъгъл и каквото още не е наред и си живуркай с тези мисли.

15.   Номер 3 "Забравих за късите поли, грима и деколтетата. С времето се промених коренно.
Не само че имах връзки, но и аз бях тази, която ги приключваше, а мъжете тичаха след мен месеци, дори години. " - Това повод за гордост ли е?
Номер 12 "Жена съм и ти казвам, че няма грозни жени, а има жени, които не са намерили себе си. " - Това е толкова нелепо, че не си заслужава да се коментира, само да се спомене. Това е същото все едно аз да кажа, че няма непривлекателни мъже, само такива които не са намерили себе си. За съжаление знаем, че нещата и в двата случая просто не седят така, нали?

16.   Сега ще ти кажа нещо, пък ти ако искаш ми вярвай. Въшният вид е адски важен, но НЕ е най-важното. Бившият ми приятел беше грозен, кльощав, с ниско самочувствие. Имал ли е обаче повече връзки, отколкото пръстите на ръцете И краката ми? Абсолютно. Та идеята ми е - наистина хората виждаме различно. И наистина, когато се влюбиш в някого, той се променя изцяло пред теб. Докато бях влюбена в него, го виждах като Бог. После с ужас осъзнах с кого съм излизала. Звучи шантаво, но се заклевам, че е истината. Винаги можеш да направиш нещо, с което да се почувстваш по-красива, но истината е, че наистина всичко идва отвътре. Има ли някоя известна личност, която да считаш за грозна? Без значение мъж или жена. Намери профила им в инстаграм (примерно) и виж коментарите под снимките. Не пишат ли те колко прекрасен е този човек? Пишат. А за теб е грозен. Еми да, понеже външният вид е просто трик на окото. Мислите ни създават нашия свят. Без значение какви са чертите ти, ако сияеш и си истински щастлива и доволна от себе си, не може да бъдещ грозна. Но да, най-трудното е да се приемеш истински. Но просто опитай, става ли? И помни, че всеки се е чувствал грозен, дори и най-красивите.

17.   Разбирам те напълно. Който и каквото ще да ти разправя - ужасно е.. И все ще си бъде ужасно.. При мен поне стана така, че сега на една среща на випуска аз се оказах най-добре. Грозен тин в най-хубавите си младежки години - примирих се тогава, примирен съм и сега, но се оказах най-успял! Естествено голяма несподелена любов. И несподелена, защото просто тя изобщо не разбра за мен, че съществувам, а не разбра, защото с лицето си нямах смелост дори да кажа, че я обичам - предварително убеден, че ще бъда отхвърлен.
И какво му остава на човек? Постигнах мечтата си като професия. Покрай мен интриги, жажда за кариера, власт, надпревара, а аз скромно и тихо - работяга, нищо не ми пукаше, в никакви конфликти и интриги никога не се забърках, никакво самочувствие с това грозно лице - работех си съвестно и това ми оставаше като удовлетворение. И както без никакво самочувствие и никакви надежди за нищо си гледах ежедневието, станах голям началник. И все началник. Пари, жени да искаш - всичко. И какво? С всичко което постигнах в живота си, пак си останах с моето лице и мъката. Това е. Примиряваш се. Задоволяваш се, че си грозен, но поне всички ти се увъртат и нищо непостижимо в живота за теб няма, а мъката ти от огледалото ще си бъде винаги дълбоко в теб. Успех мило момиче! Дано поне и ти след време на среща на випуска, да бъдеш като мен номер едно по положение в живота, а раната от най-хубавите младежки години и от близките никога няма да зарастне..

18.   До 17:
Така е за съжаление, няма как лицето ми да се видоизмени. Колкото и да свиквам е кофти, понеже наистина хората ме отбягват заради въшния вид - лицето. каквото ще да става, такива са хората , посрещат по визията, може да изпращат по ума, но ако първоначално не са те харесали и си оставаш аутсайдер

19.   Навярно повечето жени си имаме комплекси, които сами изтъкваме демонстративно пред огледалото. Аз имам големи изразителни очи, дълги пръсти и по-голям бюст отколкото ми се иска. Никога няма да бъда онова русото фино момиче от списанията и морето. Носът може да се промени, но пропорциите на тялото почти невъзможно. Отстоявай на принципите си и не се променяй според настроенията на някой си мъж. Имай предвид, че когато сме неуверени действаме още по-глупаво отколкото всъщност можем. :(

20.   Моме, знаеш ли какви грозотии си хващат никак нелоши мъже. Ако нямаш някакъв истински дефект, например грамадна брадавица на носа, не ти е лице проблемът, а отношението. Ясно, че е по-лесно да си красив, ама идея нямаш колко красавици кукуват сами, а колко грозотии сменят мъжете като носни кърпи. Аз например бих те опъвал с кеф и то продължително време. Съвсем сериозно си падам по грозновати жени с хубави телца, задължително слабички.

21.   Аз съм смея да твърдя много красива, като малка не бях, но с течение на годините се промених до неузнаваемост. Винаги много са ме харесвали мъжете. И какво от това.... да ти кажа, толкова пъти са ме наранявали, подвеждали и изневерявали, че по-добре да бях сама отколкото да преживея всичко, което ми се случи. Открих мъжът на живота си на 32, сега съм на 33 и съм щастливо омъжена с прекрасно детенце. От време на време се сдухвам, понеже напълнях доста след раждането, но в очите на съпруга ми аз съм най-прекрасната жена. Не е важно как изглеждаш, а какво има вътре, колкото и да е банално. Красотата е едно временно явление и един ден си отива. Важно е какъв човек си и какво имаш до себе си. Аз страдах доста, но живота ме възнагради. Пожелавам го и на теб и съм сигурна, че ще се случи. :)

22.   21 как може да се хвалиш при положение, че хората си изливат мъката. Казваш колко си щастлива на хора, които имат проблеми. Това е избиване на комплекси не на помощ.

23.   Първото, което може да се каже, е, че не бива да си позволяваш да се сдухваш. Той бил ти казал нещо, и ти още повече си се сдухала... Е, трябва да си създадеш вътрешни съпротивителни сили, чрез които да не позволяваш на други хора, каквито и да са, дори близки, дори човек, в когото си влюбена, да ти влияят на самочувствието. Трябва сама да си внушиш, че си симпатична и позитивна личност, и така постепенно ще го внушиш и на околните. В това съм 100% сигурен. Всичко идва от вътрешната нагласа. Така че, ако се научиш да си владееш и контролираш настроението, проблемът е наполовина решен. Другата ти задача е категорично да престанеш да се концентрираш върху външния си вид, върху носа си... и т. н. Защото тези мисли те обсебват и не ти дават да се радваш на живота, а оттам и ти развалят излъчването. Излъчването е много по-важно от това, какви са параметрите на лицето, тялото... По принцип съм противник на пластичната хирургия, но бих приел лека корекция на носа, това не е с фатални последици. И ако имаш торбички под очите, това също може операционно да се коригира, без да навреди. Успех!

24.   Комплекси имаш ти, а ако авторката ме е разбрала правилно какво се опитвам да кажа е най-добре. Няма защо да избиват комплекси или да вредя на някой, който страда, друго съм имала предвид и ако не си го/я видял си е за твоя сметка. Много глупав коментар!

25.   Външният вид е важен и знаеш ли защо? Защото отразява това, което е вътре в нас малко или много. Не говоря за чертите и за "мъжкото изражение", а по-скоро за излъчването. И за да не си помислиш че говоря просто така, без изобщо да разбирам, ще ти споделя че в момента имам огромен проблем с външния си вид- понеже претърпях болест и това ми повлия на външността и излъчването... за съжаление още не съм се оправила, и знам какво е да се чувстваш грозен. Иначе, преди това, бях момиче, което се харесва такова, каквото е, Харесваха ме. Но нещата се промениха, и знам че външният вид е от значение, но и хората са прави, когато казват че всичко си зависи от човека. Защото съм виждала грозни хора с голямо самочувствие! Не е задължително да е чак толкова голямо, ама вземи да го повишиш малко :)) ако си по-усмихната, по-разчупена, ако се чувстваш добре в тялото си въпреки недотам красивото си лице, това ще се усети и разбере. А какво мислят другите, особено пък момчета като това, с което си излизала - просто е маловажно. Надявам се да израстнеш и да осъзнаеш че нещата зависят главно от теб и от твоята нагласа! И в крайна сметка и да не те харесват, не е решението да се сдухваш и да не ти се живее! Горе главата и си живей живота, защото не знаеш колко по-зле може да бъде! Пожелавам ти от сърце да победиш този проблем! П. С. Съвет от мен - не си прави пластични операции. Ако ще те харесват, то ще е заради самата теб и истинското ти Аз!

26.   Ще си кажа като мъж - мъжете обичат да излизат с красиви жени, защото живота е състезание. Красивата жена е като скъпата кола, всички ти завиждат и мислиш, че си по-добър от другите щом ги имаш, това е егото.
Но, да, има но - аз лично обичах най-много едно грозновато и пълничко момиче повече от всичко и с нея бях най-щастлив цели 7 г. Тя имаше нещо друго, което никоя от другите нямаше, не знам какво беше, но бях луд по нея, дори и сега много години след като не съм с нея я помня и обичам, така че не всичко е в красотата..
Дори още след десетки опити не съм намерил жена, която да е по-добра от нея, а съм излизал и с ослепителни красавици, ама не е само до красотата наистина.
Но ако искаш направи си някоя корекция, ако не се харесваш направи така, че да се харесваш.

27.   От авторката:
Благодаря на всички, които отделят по-малка част от деня си, за да прочетете моята изповед. Не съм го решила още това с пластичната, без това ме е страх, просто мъжа, с последния коментар е прав. Всеки мъж се заглежда по красотата. Трудно е мъж да излезе с момиче, за което ще си каже, тая не става.