Еднополови бракове. За или против сте?
Здравейте! Току що прочетох темата "Лесбийка" публикувана в този сайт преди три месеца в отдел "Секс и интимност". Ставаше на въпрос как една майка на 43 г. открива, че нейната 19 годишна дъщеря е лесбийка. Прочетох всички коментари и мнението на коментиращите беше горе-долу около 50% се изказват положително и около 50% се изказват негативно за лесбийството. Аз също имам мнение по въпроса за гей мъжете и за жените лесбийки, но мнението си ще го изкажа ако темата ми бъде публикувана.
Модератори, за втори път ви изпращам тази тема, но първия път не ми я публикувахте. Питам ви защо след като толкова други теми публикувате, които според мен не би трябвало да бъдат публикувани.
Изпращам ви тази тема защото еднополовите бракове станаха законни почти в цяла западна Европа, а също така и в много други държави по света. Какво доведе до този феномен? ! Ние всички знаем, че винаги е имало и ще продължава да има гей мъже и жени лесбийки. Но трябва ли законно да сключват брак. Ето и най-голямата новина: На английската кралица Елизабет един от нейните братовчеди на име Лорд Ivar Mountbatten ще се жени за неговия партньор James Coyle. И двамата са някъде на средна възраст. Интересното е, че Лорд Ivar Mountbatten е бил женен и има три деца-дъщери. Дори кралицата няма нищо против този брак. Е, щом и в английското кралство хомосексуалните бракове стават законни какво ще кажем за останалата част на света. Вие какво мислите драги читатели, за или против на еднополови бракове сте? Кажете си откровенно мнението.
Моля модераторите да проявят разбиране и да публикуват темата. Не виждам с какво тази тема осквернява вашия сайт.

Коментари

151-200 от 221

192.   Безопасността на децата е класическа тънка струна на общественото мнение. Ако искате да събудите смут или истерия — внушете, че децата са застрашени. Това, разбира се, не означава, че никакви опасности не дебнат подрастващите. То само означава, че тези опасности трябва да бъдат реални. А реалността се доказва с факти. Хората, които спекулират с безопасността на децата обаче, не обичат да говорят с факти. Още по-малко да доказват такива. И тази стратегия работи добре.

Още в средните векове успешно е популяризирана тезата, че евреите отвличат малки деца за целите на кървави окултни ритуали. Аналогично за вещите в знахарството жени, които церят без божията (разбирайте църковната) помощ (т.е. вещиците) се смятало, че отвличат деца с нечисти цели.

Поне три са основните вариации на анти-гей аргументите, касаещи безопасността на децата.

Ще направят децата като себе си

Класически мит за гей мъжете, понякога прехвърлян и към гей жените, е че контактът с тях може да „причини” хомосексуалност у самите деца. Няма убедителни доказателства за това, че половата ориентация или идентичност на даден възрастен, дори да е в родителска роля, може да повлияе на тази на детето.

Традиционно двойките, отглеждащи деца, са разнополови. Това е по причина на факта, че в миналото ин виво зачеването ставало единствено чрез полов акт; както и предвид невъзможността двама души от един пол да водят семеен живот, поради наказателните и други форми на преследване спрямо нехетеросексуалните хора, част от които продължават да се практикуват и днес. Тези обстоятелства обаче не са сами по себе си доказателство за вродена неспособност на нехетеросексуалните хора, включително такива, живеещи в еднополова връзка, да отглеждат успешно деца. Подобно твърдение няма подкрепа и в кумулативните резултати от научни изследвания. А такива изследвания има много.

На кого ще казва „мамо” или „татко”

Както казах по-горе, традиционно двойките, отглеждащи деца, са разнополови. Изхождайки от тази перспектива много хора не могат да си представят обстоятелства, при които родителската двойка не е разнополова. Това поражда убеждението, че детето има нужда да казва на някого и „мамо” и „татко”, и че ако не може да стори това, то това е проблемно. Използващите този аргумент рядко дават по-конкретно обяснение защо това да е проблемно и какви точно негативни последствия се твърди че влече след себе си.

Понякога този аргумент се предлага в пакет с откровено сексисткото твърдение, че майките и бащите са носители на вродени черти, които само и единствено те могат да предадат на децата си и отсъствието на единия от двата пола в родителската двойка прави това предаване „невъзможно”.

Емпирични изследвания с деца, отглеждани от еднополови двойки обаче показват, че критичните фактори за добрата семейна среда за децата нямат общо с половия състав на родителската двойка и че позитивните условия, типично асоциирани с двойката майка-баща, се проявяват в същата степен в семейства с две майки и потенциално в такива с двама бащи. Това означава, че на практика твърдението за нужда именно от „мамо” и „татко” не е вярно.

Невротичното търсене на две фигури, които да бъдат „мамо” и „татко”, често пъти е резултат именно на позитивната връзка със собствените родители. Невъзможността на използващия този аргумент да напусне конкретиката на субективните си преживявания и обективно да идентифицира факторите, довели до личностовото му формиране, щастие и добруване, правят трудно приемането на възможността същите грижи, възпитание и любов да бъдат предоставени от двама души от един и същ пол. Аргументът с „мамо” и „татко” е популярен, защото активира емоциите на аудиторията, а не защото е рационален.

Никой не пита децата искат ли да ги отглеждат еднополови двойки

Това е един от най-странните аргументи, с които съм се сблъсквал. И въпреки това съм го срещал нерядко. В общи линии гласи следното: „Отглеждането на деца от еднополови двойки е грешно, защото нарушава правото на избор на децата” или „Ами къде са правата на децата, които може и да не искат да ги отглежда гей двойка”.

Всъщност, никое дете поначало не избира родителите си и това е обективен факт. То важи както за децата заченати чрез естествено или изкуствено осеменяване, така и за износените от сурогатни майки и осиновените, които не са дееспособни (съгласно българското законодателство — такива, ненавършили 14-годишна възраст). Ето защо този аргумент е същностно абсурден. Нещо повече — той може да бъде обърнат: никой не пита децата на разнополови родители дали не искат еднополови. А ако питаме децата за това, защо да не ги питаме и поначало харесват ли родителите си или искат да ги сменят!?

Използващите този аргумент чисто и просто проектират собственото си неодобрение или неприязън спрямо еднополовите двойки и/или нехетеросексуалните хора, като ги приписват на децата, които хипотетично биха изказали същите възражения.

Фактите за еднополовите двойки, отглеждащи деца обаче показва, че половият състав на родителската двойка не препятства основните фактори за добруването на детето, а именно — любяща връзка със значимите за него възрастни; любяща връзка между значимите за него възрастни; и ефективен достъп до икономически и други ресурси

194.   187, Фройд.
189, съгласен с папата, но и той не казва нищо за деца.
191, ако трябва да се избира между циганин и гей, по-малкото зло е гей да отглежда деца, но ако трябва да се избира между нормален и гей, определено първия.

По тази логика кражбата е по-малко престъпление от убийството, значи трябва да узаконим кражбите.

192, фермани нямащи общо с темата не ми се четат. На втория ред ме изгуби.

195.   Никой не пита децата искат ли да ги отглеждат еднополови двойки

Това е един от най-странните аргументи, с които съм се сблъсквал. И въпреки това съм го срещал нерядко. В общи линии гласи следното: „Отглеждането на деца от еднополови двойки е грешно, защото нарушава правото на избор на децата” или „Ами къде са правата на децата, които може и да не искат да ги отглежда гей двойка”.

Всъщност, никое дете поначало не избира родителите си и това е обективен факт. То важи както за децата заченати чрез естествено или изкуствено осеменяване, така и за износените от сурогатни майки и осиновените, които не са дееспособни (съгласно българското законодателство — такива, ненавършили 14-годишна възраст). Ето защо този аргумент е същностно абсурден. Нещо повече — той може да бъде обърнат: никой не пита децата на разнополови родители дали не искат еднополови. А ако питаме децата за това, защо да не ги питаме и поначало харесват ли родителите си или искат да ги сменят!?

Използващите този аргумент чисто и просто проектират собственото си неодобрение или неприязън спрямо еднополовите двойки и/или нехетеросексуалните хора, като ги приписват на децата, които хипотетично биха изказали същите възражения.

Фактите за еднополовите двойки, отглеждащи деца обаче показва, че половият състав на родителската двойка не препятства основните фактори за добруването на детето, а именно — любяща връзка със значимите за него възрастни; любяща връзка между значимите за него възрастни; и ефективен достъп до икономически и други ресурси.

В заключение
Присъщо е на обществения дебат да носи със себе си множество заблуди — не само откровени лъжи, но и логически грешки, които ни мамят с това, че звучат смислено и правдиво, но не удържат внимателен критичен преглед. Съчетани с мултифункционалните приставки на клеветата и стереотипите, подобни лъжеаргументи са особено опасни за общности, уязвими спрямо враждебност и социално изключване. Ето защо участниците в обществения дебат, без значение от коя страна на барикадата са, трябва да са добре подготвени и запознати с тези подводни камъни, да поддържат висок етичен стандарт и да не забравят, че такива дебати, без дори да преувеличаваме, понякога са отговорни за човешки съдби.

196.   Побърка се света ей ... Хетеросексуални двойки масово не сключват брак и си живеят просто така, а хомотата се натискат за брак. И честно се чудя що така!? Имали право на щастие и защо някой си позвозволявал да ги ограничава ... То и един сериен убиец изпитва удоволствие от делата си. Да вземе да ги узаконят? Или да се разреши масовото носене на оръжие (щото в Америка е така)? Така де - как така само едни (та били те и военни или полицаи) ще имат такова право ... В този ред на мисли и пушенето на трева е разрешено някъде, защо и тук да не е ... Иначе всичко си ни е шест в милата ни родина, само едни такива дребни права и свободи са ни погазени

197.   Побърка се света ей ... Хетеросексуални двойки масово не сключват брак и си живеят просто така, а хомотата се натискат за брак. И честно се чудя що така!? Имали право на щастие и защо някой си позвозволявал да ги ограничава ... То и един сериен убиец изпитва удоволствие от делата си. Да вземе да ги узаконят? Или да се разреши масовото носене на оръжие (щото в Америка е така)? Така де - как така само едни (та били те и военни или полицаи) ще имат такова право ... В този ред на мисли и пушенето на трева е разрешено някъде, защо и тук да не е ... Иначе всичко си ни е шест в милата ни родина, само едни такива дребни права и свободи са ни погазени

198.   Мда, не ти е изгодно да четеш фермани ТОЧНО по темата, ама ти е изгодно да пишеш такива! Този ферман е 100 пъти по-аргументирано мнение,за разлика от клишетата ти...

199.   192, това от Дойче Зеле ли го прочете? :)
Ти привеждаш Прозореца на Овертон в действие - чрез полуистини и завоалирани лъжи се опитваш да убедиш хората, че ненормалото е нормално, че черното е бяло и т.н.
И сега какво? Ще правим 60-годишен екперимент, за да докажем влияе ли, не влияе ли хомо-"семейтсвото" върху децата? И кой ще го прави този експеримент - такива като тебе! Дето накрая ще обявят за "резултат", това, което на тях им изнася.
Я ми покажи сред животните 1 /едно/ хомо-"семейство"? При това - с деца! Ще покажеш таратанци - тези три думички са ОКСИМОРОНИ, разбираш ли? И колкото и да се пънеш - такива ще си останат.

Виж, когато човечеството започне да се размножава промишлено, вместо в матки - в казани, и когато всички станем ГМО - тогава може да изгрее слънцето и на вашата улица. До тогава обаче си смотвайте парцалите.

200.   Това е един от най-странните аргументи, с които съм се сблъскваЛ.

Нали беше хетеро жена. Издаде се, че си хомо мъж. Това обяснява защо го приемаш лично и спориш с някакви безсмислени и нелогични фермани. Това, че децата не избират родителите си, не означава, че умишлено трябва да ги осактяваме с гей възпитание. Те и жертвите на убийство не избират убийците си, но не узаконяваме убийствата. Фройд, моето момче, Фройд. Чети, вместо да пишеш фермани. Твоето мнение не е меродавно, защото е пристрастно като на хомо мъж. То и наркоман ако питаш, ще каже, че няма проблем и той да осинови дете. А и личното ми мнение е, че е съм съгласен с Фройд. Но дори и Фройд не е важен, а мнението на децата. В темата се пита за мнението ни и си го казвам, ти си имаш друго мнение - добре. Темата е "за или против сте", не е "убедете на всяка цени, дори и с тъпи нелогични доводи, ако се наложи, само и само да сте прави". Аз съм против и нямам нужда да убеждавам никого, защото за себе си съм си прав.

198, не ми е изгодно да чета нелогични "доводи", да. Това не дискусия, а самоцелно желание да си прав, от което не виждам смисъл.

202.   А за какво ви е този брак?Ако сте мъж и жена и си направите дете,ще имате обща фамилия и общо имущество което ще бъде наследено от детето.А гей двойките не могат да създават.Все пак трябва да се водим от природата,всичко останало е извращение.Като сте "щастливи", ще сте си щастливи и без брак.

204.   Разбира се, че съм против! Едно дете, живеещо денонощно под един покрив с двама педали, които се шибат отзад и се целуват, обарват и опипват пред погледа му, какво друго може да научи от тях, освен и то да стане такъв? !? Децата копират поведението на възрастните, които ги заобикалят, защото са лесно възприемчиви и мозъкът им попива като гъба, затова е важно около тях да има един отбран, сигурен кръг от хора, с които се познават и които могат да ги предпазват от такива поквари и извратении. Гейовете и лесбийките ако щат да се е*ат в гъ*овете, ако щат да си правят оргии, ако щат и да се изколят, то си е за тях си. Те сами се самоунищожават с тези извратенящини, изпогътват се от СПИН, генитален херпес и още куп други гнусотии и популацията им намалява (слава Богу). Така, че не спирайте, гейове, не спирайте – дори напротив, продължавайте в същия дух, мушкайте си се отзад, обрвайте си се, опипвайте си се, тъкмо правите услуга на човечеството и сами си намалявате броя, като най-накрая ще изчезне те напълно и ще останем само ние, хетеросексуалните мъже и жени, които най-добре знаем как да се грижим за децата си, без да ги превъзпитаваме в тези извратени, дегенеративни ценности, които подкопават свещеността и светостта на думата СЕМЕЙСТВО.

205.   Не съм против хомосексуалните. Имало ги е и винаги ще ги има. Нека се женят, омъжват и прочее. Но частта с децата не ми се струва нормално желание от тяхна страна. Бидейки привлечен от другия пол, то ти автоматично и подсъзнателно се отказваш от идеята за деца. Само патриархалното общество е способно да ти втълпи от дете по хиляди начини, че трябва задължително да се възпроизведеш. Семейството само по себе си е патриархална ценност. А хомосексуализмът не се връзва там. Така че пак имаме сблъсък на морални ценности и оттам и странни желания.
Знам много истории за гейове, които са се оженвали и са имали деца. Включително познавам гей, който живее с жени за прикритие. Дали са щастливи по този начин - не знам. Но мисля че е по-вероятно да мамиш човека до себе си, отколкото да си живееш с някой от същия пол.

206.   Номер 192: Хората, които спекулират с безопасността на децата обаче, не обичат да говорят с факти.

Д.Т.: Охо, факти му се приискали. Ето един. Известен норвежки психолог, висш служител на службата за закрила на детето, осиновил две деца, беше арестуван и осъден за педофилия през февруари. А, забравих ли да спомена, че е хомосексуалист-активист?
https://www.abcnyheter.no/nyheter/norge/2018/01/24/195365689/fant-193.000-overgrepsbilder-hos-barnepsykiater

Номер 192: Няма убедителни доказателства за това, че половата ориентация или идентичност на даден възрастен, дори да е в родителска роля, може да повлияе на тази на детето.

Д.Т.: Няма, защото няма достатъчно изследвания сред хомо-осиновителите. Аз предпочитам да не се жертват Х на брой деца, в името на някакъв либерастки експеримент.

192, много говориш, за изследвания, които доказват, че децата нямат нужда от баща и майка, но никъде не видях да посочваш надежден източник.

Обществото е изградено от стереотипи. Детето има нужда от баща и майка, защото вижда, че всички други деца имат баща и майка. Или поне искат да имат. Дете, отглеждано от хомо двойка, ще бъде отхвърлено от останалите деца, поне в България. Това е напълно достатъчна причина нито едно дете да не се подлага на подобен експеримент. Айде, намерете си друг начин да си задоволявате фетишите!

Дядо Торбалан

207.   Правило ми е впечатление, че повечето хомосексуалисти са невероятно натрапващи се. Ето и тук въпросната "хетеросексуална" "жена" изтеряса и започна да убеждава хората в очевидно неверни неща. Все ми е на акъла, че едно дете, отгледано в хомо семейство, ще се развива нормално.

Мнението на детето нямало значение дали иска или не да е част от такова семейство. А какво има значение? Само желанието на хомосексуалиста? Ето това е супер обсебващо поведение и издевателстване над останалите.

Веднъж имах разговор с един гей и той започна да ме убеждава, че всеки на света бил, ама повечето не си го признавали. И по същия начин тръгна като "хетеро жената" да излага някакви нелогични аргументи, с които следваше да повярвам, че всички сме гейове, но не си признаваме.

Ставал съм и свидетел как хомосексуален мъж сваля хетеросексуален и при отказа на последния, беше агресивно и грозно убеждаван, че трябва да спи с мъж.

Не знам какво им е сбъркано, но много от тях с характерно отблскващо и натрапващо поведение. Извинявам се на свестните гейове.

208.   Ще се опитам да го напиша отново, но максимално ясно. Не е ваша работа да се занимавате с чуждите деца, все едно дали родителите им са биологични, приемни, хетеро, хомо или би. Българинът трябва да разбере, че има една граница, която не трябва да се преминава. Ако има доказателства, че децата се отглеждат зле, държавата трябва да се погрижи, а не някакви непознати да раздават правосъдие и да натрапват лицемерния си морал. По конституция всички хора са с равни права, освен това има закони, които третират езика на омразата. Подбуждането на омраза към отделни групи на обществото е криминално деяние. Имайте го предвид!

209.   Не ми пука особено за темата, всъщност изобщо.
'Разлиствам я' от любопитство и ми направи впечатление, че много хора са се загрижили за това как и от какви хора се отглеждат деца, което е много хубаво според мен. Искам да попитам всички тези хора, така както искат да опазят децата от хомосексуалистите, защо не се опитат да ги опазят и от родители, които възпитават с шамари и истерични викове?

210.   208, ами тогава и ти не подбуждай омраза към нас имащите право на мнение. Какво значи децата не били наша работа? Чия работа са? На гейовете ли? Ами точно децата са си наша работа и трябва да ги пазим. Като не са наша работа, дай да узаконим и педофилията. Какъв е проблема?

Разбери, че хомосексуалистите нямат право на деца и това не е омраза, а за доброто на децата. Никой не им забранява нищо, от тях се иска само да не намесват други хора в техните работи в частност и деца. Толкова е просто.

А ония псевдонаучни материали си ги заври където слънце не огрява, защото най-малкото ще му се подиграват в училище на детето и само това е достатъчна причина да му се съсипе психиката. За останалите последици да не говорим. И това ще отречеш, нали? И на това бяло ще кажеш черно. Няма да си признаеш, че такова дете би било обект на сериозни подигравки.

Ама викаш, какво ти пука за някакво си дете, че ще го бъзикат половината му живот, важното е гея да си задоволи прищявките да го играе мама или тати.

Застрами се, нямаш право да осакатяваш емоционално едно дете и да го подлагаш на подигравки и факта, че пренебрегваш един съсипан детски живот, за да стане на твоето на инат, говори, че си много, ама много егоцентричен човек, който няма жалост към чувствата на другите.

Ако за теб желанието на гейовете да имат деца е по-важно и оправдава неблагоприятното развитие на децата в такива семейства, значи си тотално сбъркан и нямам какво повече да говоря с теб.

Не мога да повярвам, че има хора, искащи да градят щастието си на базата на един съсипан детски живот и да смятат това за нормално.

Не мога, омерзен съм. Ей, това сте гейовете - пълни егоцентрици. Все за права ревете, без никой нищо да ви е забранил. Само едно ви отказваме - да намесвате и други хора - но и с това не можете да се примирите.

Дори и за гей парадите вече никой нищо не казва, макар да не виждам смисъл от тях, след като няма хетеро паради, но и това не ви стигна. Трябва постоянно да се натрапвате, показвате и обсебвате.

Поне на децата не посягайте. Поне от това се засрамете, ако ви е останало поне мъничко достойнство.

211.   209, всъщност ги опазваме с помощта на институциите, доколкото това е възможно. То и от гейовете ги опазваме предвид законодателството. Но тук става не дали успяваме да ги опазим, а за грозните претенции на хомосексуалистите да осакатяват съвсем целенасочено и без съвест деца и да смятат това за нормално.

213.   Обратните искат всичко, а са едно голямо нищо. И това и ще получат.

214.   В подкрепа на 210:

Сър Джон пита Джеймс:
- Джеймс, какъв е този шум на улицата?
- Гей-парад, сър.
- Какво искат, Джеймс?
- Еднополова любов, сър.
- А някой забранява ли им, Джеймс?
- Не, сър.
- Тогава защо вдигат толкова шум?
- Ами, педерасти, сър! ...

215.   От Автора. Съвсем наскоро имаше избори за кмет на Москва. И какво си мислите, ами имаше един кандидат-хомосексуалист на име Антон Красовский и зад неговия портрет на един плакат пише: "Свобода любовь". Разбира се, че Москва никога няма да избере хомосексуалист за кмет. Той е самопризнат гей (педераст). Само си помислете с какво нахалство и наглост решава да се кандидатира за кмет на милионен град като Москва. И обещал. че ако бъде избран за кмет ще разреши гей парадите. След това ще иска да разрешат еднополовите бракове за да може той-кмета да се омъжи за своя гей партньор, така както братовчеда на английската кралица направи. Тогава всички хомосексуалисти от цял свят ще се юрнат на туризъм към Москва. Разбира се, че това е само една педерстка фантазия. Само, че Русия нито гей паради, нито еднополови бракове ще разреши. Колкото за лозунга "Свобода любовь" кой им пречи да се любят един-дгуг, дори и гей оргии да правят, в собствените си апартаменти на закрито. Но не, това на тях не им стига. По-късно те ще поискат да правят и ГОЛИ гей паради. Един път вратата на морала отворили се започват да нахлуват най-долните аморални гнусотии. Русия това няма да го позволи и цяла Азия няма да го позволи. Имат всички други права, но право на еднополови бракове и осиновяване на деца от гей партньори нито едно морално общество не трябва да го разрешава. Тези хора, които са за еднополови бракове и за осиновяването на деца от тях ми се струва, че те самите са хомосексуалисти, но се прикриват като н. 192, 195 и 198

216.   След всичко прочетено няма да се върна в България! Имам официална съпруга според датското законодателство, имаме две наши, биологични деца, на които никой никъде не се подиграва. Не бием децата си, общуваме нормално с тях, и фактите са и двамата са хетеросексуални.

217.   216, не разбирам защо някои имат нужда да казват на хората в България, че няма да се върнат. Трябва да те молим да се върнеш ли, трябва да сме тъжни, че сме те загубили ли или това трябва да е намек, че в чужбина всичко е цветя и рози и да руптаем, че сме прецакани, че не сме успели да избягаме?

Ако беше ОК с избора си, изобщо нямаше да изпитваш нужда да го казваш това, а може би и въобще да влизаш в български сайтове. Така написано звучи, като че ли чакаш някакво потвърждение от нас.

218.   Не говорим за загубване, а за обществото и нагласите му. Заминах далечната 1996 година, много лишения сме преживели и много трудности, големият ни син е роден 2000 година и никой никога не се е държал зле с него тук. Обяснявали сме различните модели на семейства, те ги запознаваха с това и в детската градина. Абсолютно добро отношение получавам в работата си, както и съпругата ми. И чета тук едни.хомофобски мнения и ми се изправя косата какво се случва в обществото ни, защо е тази злоба?

219.   218, тук не става въпрос за злоба, макар че наистина има и по-крайни мнения, но те са изключения. Става въпрос за свободата да имаме мнение. Просто според някои хора, вкл. и аз не е добре гейове да имат право да осиновяват деца. И то не заради гейовете, а заради децата. Това е всичко. Не виждам защо трябва да ни бъде лепнат етикет на злобни, само защото не одобряваме дадено нещо. В крайна сметка нито сме си натрапили мнението, нито пък сме против гейовете като цяло, а само против осиновяването на деца.

За мен въпросната "хетеросексуална" "дама" е много по-натрапваща се и лишена от аргументи, ако става въпрос.

220.   Колежке, живееща в чужбина, има още да се шокирате какво е станало с хората в България...
Аргументът за правата на деца, заченати или родени от хомосексуалисти издиша от всякъде. Той допуска,че детето вече СЪЩЕСТВУВА!! Ако последваме "загрижения съвет" на хомофобите, това НЯМА дори да се случи!

Гледай сега, колежке, сеир! Бас ловя, че Омразата ще измъдри аргумент за да изкара, че има нещо по-голямо от ПРАВОТО НА ЖИВОТ!

Ж44, хетеросексуална!

222.   Тъкмо гледам, че някой ми е сложил единичка и веднага предположих, че покрилата се напоследък "хетеро" колежка се включи и се почна с единичките.

Ето това имам предвид. Човек не може да си изкаже мнението и веднага хомосексуалистите започнаха с единички, с епитети "хомофоби" и т.н. И после ние сме били злобните.

Толкова ли е трудно да разберете, че различните хора имат различни мнения? И че не е задължително всички 7 млрд души да мислят като вас? Аз просто си изказах мнението и не съм имал нищо против гейовете. Длъжен ли съм да съм съгласенс теб за всичко и нямам ли аджеба и аз право на мнение.

Айде сложи си пак единичката, че да ти олекне. Ама като те гледам и това няма да ти помогне да ти олекне. Най-добре си изключи wi-fi от телефона и се включи към нета на оператора, че там те дава от друг IP адрес и ще можеш да набиеш още една единичка. Дано поне това ти помогне да ти олекне.

224.   Не говорим за етикети, нито гоня конфронтацията, просто чета едни епитети, които ме докарват до отчаяние, защото все си мисля, че българите сме незлобливи, толерантни хора.

225.   218 съм:Ще говоря от личен опит. 2003 година при рутинно изследване ми откриха рак на гърдата в начален стадий. Наложи се операция по спешност, а съпругата ми беше бременна в петия месец с вторият ни син. Минахме през ада на онкологичното заболяване заедно, но ако нямаш брак тук или регистрирано съжителство, нямаш право да попиташ за близък в болница. Оказа се, че благодарение на брака ни бях в състояние да доплатя за лъчетерапията от нейния здравен фонд. Не искам да си помисля какво щеше да се случи и с мен и с тригодишния ни син, ако нямахме брак. За мен той е синоним на сигурност.

227.   Eдно не разбирам - обратните искат да ги приемаме, да сме толерантни, но само ако сме съгласни с тях! Не приемат ние, болшинството на планетата да имаме друго, различно мнение. Ето това ми се струва извратено и напълно пе.ерастко.

228.   Сега влизам в сайта и прочетох цялата тема с коментиралите и чесането на езиците. Едно само мога да кажа: Пълни глупости!
Аз съм хомосексуална жена, но не парадирам с това. Не искам да парадирам с това и никой не може да ме накара. Твърдо против съм организирането на гей паради, на които впрочем ходят само най- дразнещите "обратни". Които и те не знаят какво парадират и искат. Точно заради такива обществото намразва хомосексуалистите. Защото са дразнещи. Да, дори и за такива като мен.
Аз никога не съм изисквала специално отношение, защото съм лесбийка. Предпочитам хората да се отнасят с мен както като всеки друг. Имам си сериозна приятелка, но никога не навлизам в подробности и демонстриране на връзката ни на публични места. Някак си това си е нещо интимно само помежду нас двете. И трети лица нямат право да ми казват какво аз да правя, с кого да си лягам и кого да обичам, стига да не го правя на публично място, нали така? Същото важи и за хетеросексуалните двойки. Едва ли ви е приятно двама, които се натискат непрестанно по пейките?
Относно еднополовите бракове: За мен бракът е връзка помежду мъж и жена. Аз не бих сключила брак с жената, която обичам. Бих предпочела да се свържем с връзка на доверие или да си направим малък ритуал в тесен кръг, който да бъде нещо като нашето вричане. Не е нужно някакъв си закон да признава, че обичам някого или пък обратното - да ми забранява. Не че съм тръгнала да питам държавата дали мога да обичам някого. Любов има и винаги ще има.
Не искам деца, поне за сега. Децата са за семейните двойки. Ако някой ден реша да си имам дете с жена, то и мъж ще участва задължително. Не само като донор, но и като бащина фигура. Детето ще живее обгрижвано и обичано от трима родителя. Сигурна съм, че по този начин нищо няма да му липсва.
Това са моите възгледи относно "обратните". Давайте, сега вече можете да ме нападнете и мен.

229.   Де да бяха всички обратни като номер 229. Съгласен съм с всичко казано и приветствам такива обратни на драго сърце.

230.   До 228 - не виждаме на какво основание да те нападаме, след като 99% от мненията на хората против еднополовите бракове съвпадат на 99% с твоето.

231.   До 228 Ами аз ще те нападна, защото си предателка на ЛГБТ общността. Никоя толерантна държава не е станала такава без прайд паради. Това е борба за видимост и равноправие, не парадиране. Сигурно не знаеш нищо и за Стоунлоуските бунтове. Същата предателка като циклофреника Куркински. И тъй като много хора питат кои точно права им липсват на гйовете, ще ви кажа какви закони трябва да се приемат, за да бъде ЛГБТ общността равноправна:

-Създаване на клауза „престъпление от омраза”
-Граждански съюз
-Step child adoption
-Юридическа смяна на пола без изискване за стерилизация, както е сега
-Признаване на еднополови бракове сключени в чужбина.

Това като за начало. След 10-20 години може и пълноправни гей-бракове, като в Холандия, Испания, Германия -все високо развити държави на светлинни години пред България.

232.   Не чух аргументи против правото на живот на още незаченатите деца от (какъвто и да е по сексуална ориентация) човек. Чакам.

Ж44

233.   Госпожо 228, вие като не искате деца или брак, другите искат! И това е много по-масовият случай. Вие сте двойно изключение, освен че сте от 10% малцинство. Доста нерепрезентивна сте.

234.   Ти да видиш. "хетерото" се обърна и срещу лесбийките.

236.   Хетеро, аз аргументи съм дал могократно, виж по-горе, но след всеки аргумент питаш пак същото. Не виждам смисъл да ти ги повтарям за 120-ти път, след като не ги четеш.

238.   Номер 232 и др. изложете въпроса си ясно, без излишни емоции. Преди да го публикувате го прочетете и се уверете, че може да бъде разбран. Ще се постарая да ви отговоря, макар и да подозирам, че всъщност не търсите мнение, а конфронтация.

Дядо Торбалан

239.   Торбалане, изложила съм го ясно в 220. Цитирам:
"Аргументът за правата на деца, заченати или родени от хомосексуалисти издиша от всякъде. Той допуска, че детето вече СЪЩЕСТВУВА!! Ако последваме "загрижения съвет" на хомофобите, това НЯМА дори да се случи! "
Има ли по-голямо право от правото на живот? Не! Значи няма какво да се спори. Ясно е, че на никого не може да се забрани да създава деца, защото се нарушава правото на живот на тези деца! Тях няма дори да ги има за да ги питаме или не питаме, които е най-лошо, нали? И на който ги е създал и се грижи добре за тях, никой не може да отнеме биологични деца. Точка!

240.   До 231 - Аз не искам да ми натрапвате пред очите гнусотиите си с проклетите гей-паради. Защо държите да ни отвращавате и погнусявате с тъпи демонстрации. Повдига ми се от това какво сатанинското ляво - либералите правят с целия западен свят и Европа, тези дегенерати унищожават културата, живота и бъдещето ни с гнусотиите си.

242.   Номер 239, ако хомосексуалисти заченат дете, естествено, никой няма да им го отнеме. Поне докато не вършат нищо нередно с него. Разбира се, права над детето имат и двамата родители, така че ако ако в ролята на родител е трето лице родителските права са и негови.
Не съм прочел мнение, което да забранява на хомосексуалистите да зачеват, ако има такова, не съм съгласен с него. Но те не искат да зачеват, не искат да минат през трудностите на бременността, искат дете наготово. Искат го, не защото имат родителски инстинкти, нямат естествено, а за да се направят на нормални. Това е парадоксът, те искат да приличат по всичко на нормалните. И детето е просто още един атрибут от фетиша. Като колан за жартиери.
Прочее, ние оспорваме правото им да осиновяват, а не да създават деца. по-горе съм изложил аргументи в подкрепа на тезата си.

Дядо Торбалан

245.   До номер 231, поддръжничката на LGBT обществото:
Значи аз съм предателка щом съм ДЛЪЖНА да парадирам за някакво измислено равноправие. Много ме дразните такива като теб, превръщате правото на някого да обича някого в политика!
По твоите точки, престъпления от омраза се извършват и над бели, черни, мелези, цигани, жени и прочие. Те продължават да бъдат дескриминирани и жертва на брутални престъпления. Така, че признаването на престъпления от омраза трябва да се признае на много нива. Както в България "признават" малтретирането и убиването на жените от съпрузите им.
- Граждански съюз - Защо искаш специално държавата да те признае? Комплекс за малоценност? Не си лесбийка достатъчно, ако не се венчаеш публично? Не можеш ли да обичаш някого без да го демонстрираш на всички? И да наслагваш обратността си в очите на хората?
- Осиновяване - Сериозно ли? Можеш да си създадеш собствено дете и да го отглеждаш с жената, с която го обичаш, какъв е проблема? Че по документ няма да се води на вас двете? Че на кой му пука за един прашлясал документ? И кой ти дава правото да вземеш едно дете за осиновяване и да го принудиш да живее в среда без мъжка фигура? Нали знаеш, че където и да отиде после ще го подиграват връстниците, че има две мами? Защо искаш да причиниш това на едно дете?
Сами се наслагвате в каузи, за които всички ви мразят. Това със смяната на пола, много жени, които стават мъже губят плодовитост при операцията. Знам само за една успешна в Германия. Същото важи и за мъж да стане жена. Природата не дава да имат деца.
Еднополовите бракове, сключени на територията на ЕС се признават и в България.
Борите се за причини, които не заслужават тази публичност. Кауза, за която си струва да се бориш и спориш е за ДЕЙСТВАЩА зоополиция в България и спиране на изсичането на горите, истинско правосъдие и движение антимафия сред упраляващите. А не кой с кого да има право да се жени и колко поколение да създаде, което така или иначе ще се затрие след години в тази безправна държава!
От номер 228

246.   Номер 233 явно не си дочела коментара ми до край, ама пак пишеш. Моногознайка!
От номер 228

247.   За.Всеки има право да е щастлив и да си устрои живота както намери за добре без да вреди и пречи, независимо от сексуалните си преференции.

248.   Уважаема 228, 218 съм и с риск да те разочаровам хомосексуални бракове в България, сключени в рамките на ЕС, не се признават. Благодаря за разумните мнения за зоополицията, но мисля, че четох, че имате такава. Обръщам се и към Дядо Торбалан. Уважаеми, и аз и съпругата ми сме нормални, раждали жени, вярно хомосексуални, но това не ни прави ненормални. Отгледали сме и още отглеждаме двама сина, които пак казвам са хетеросексуални мъже. По повод прайдовете искам само да допълня, че те са веселие, шоу, забава, поне в Дания.

249.   Какви глупости за Дания чета тук не е истина. Нямала право да попита за близък в болница, мизерно живеела, да доплаща от фондове дето са и само е главата. Напълно безплатно е онкологичното лечение, освен ако не е в група 1, но почти всички имат група две и за болница, операция, личен лекар, специалист по един кви си заболявания лекар не се плаща нищо, нито крона, Регистрирано партньорство има същите права като женен/ омъжена над 4 години на един адрес. Единственста разлика е, че завещание трябва да се направи, ако искаш да осигуриш партньор/ като, децата са защитени от закона.

250.   Номер 248, вие имате сексуална девиация, т. е. не сте нормална. Това само по себе си не ви прави лош човек. Все едно, да твърдите, че човек с ръст 2 и 20 или с ръст 1 и 40 е нормален. Ръстът на такива хора не е нормален. Това не е обидно, докато не решите да се обидите. Всъщност ето я същината на проблема. Войнстващите хомосексуалисти искате да ни накарате да променим дефиницията си за нормалност. А ние не искаме, благодарим много.

Сега за синовете ви. Докато все още ги отглеждате, не можете да ги наречете мъже и в никакъв случай да определите сексуалната им ориентация. Да не говорим, че не е ясно, какви други психически травми са им нанесени от ненормалността ви.

Дядо Торбалан

251.   Торбалане, те си разумен, но има един, който иска да им се забрани да имат собствени деца! Абсурдно!
Не са хич малко, тези които го правят май, дори един познат и то два пъти!

252.   Написах, че настояването на хомосексуалните да имат "собствени" деца е проява на психическо отклонение свързано с проблеми с възприемането на реалността, предвид, че просто няма как да имат собствени деца и модераторите ме цензурираха... май са нещо пристрастни.

253.   От 208. Вие имате право на мнение, а хомосексуалните имат право да живеят, както има харесва, без да се крият като престъпници. Вашето право не е основание да нарушавате чуждите права. С други думи, вашето право свършва там, където започва тяхното. Проблемът е, че преминавате границата, и навлизате в чужда територия, по един доста агресивен и безпардонен начин. Личният и интимен живот не случайно се наричат така, затова не е прието непознати да се намесват в него. Освен това, в моето мнение няма никаква омраза, а просто не харесвам ограничени хора. Вие пък не харесвате мъже и жени, които правят секс със хора от своя пол. Дотук всичко е наред. Едно, че всички сме различни, и второ, че никой не е длъжен да харесва някого. Но когато има език на омраза - да обявиш определени групи от хора за престъпници, извратени и морално пропаднали, не е мнение, а е агресия, която пък води до вербално и физическо насилие. Това нещо е забранено със закони, и вашите действия ви превръщат най-малкото в нарушители. И това го правите от глупост, не от лошотия. Просто не можете да схванете, че хомо и бисексуалните НЕ СА ИЗВЪНЗЕМНИ ИЗРОДИ.

151-200 от 221