Манипулатор ли е
Здравейте, искам да разкажа за моята история. Аз съм на 22 години имам си приятел който е на 26 години. Връзката ни върви добре, ако изключим, че ми влияе на самочувствието. Преди не ми пукаше, не се страхувах, че ще ме напусне, но сега понякога се страхувам. Попринцип съм много самоуверена, но той започна да ми прави забележки по външния вид, че съм била много слаба, че съм можела да ям повечко.. и това ми влияе ацки негативно а пак той се надува постоянно се хвали че разбирал от всичко можел всичко пък ме кара да му помагам дори за изпити и реферсти... Понякога виждам, че гледа снимки на яки мацки с големи цици и дупета.. и пак ми става тъпо.. но се сещам че всеки мъж се заглежда по тях, дори и самата аз.. интересното е и, че ме ревнува когато се обличам яко ми казва че ме ревнува и че не иска да ме зяпат и т. н. Писах доста негативни черти, но искам да отбележа че съм убедена че ме обича, поне така мисля, само тези работи ме дразнят, защото след забележките аз започнах да се съмнявам в себе си, макар че мога много, отличничка съм и освен това и му помагам на него за изпити и курсови работи и всичко.. освен това много много си вярвах и вярвам все още но понякога се замислям, преди не бях така, чувствам се някакси странно всякак съм зависима от неговите комплименти, все едно ме е манипулирал за да бъда несамоуверена така ми се струва
какво е вашето мнение?

Коментари

1.   Е то за такива като него или ще си много слаба, или ще си много дебела, или някакъв друг кусур ще ти намери... Като не те харесва, какво прави с тебе? Я го зарежи и си намери някой, който няма да ти подкопава самочувствието. Хората, които обичат, няма да ти създават комплекси за малоценност.
Много слаба си била! Ами да си хване някоя 80 килограмова и да не се оплаква.

3.   Приятелят ти чалгар ли е? На тази мисъл ме водят вкусовете му: да гледа мацета с големи цици и дупета. Адски безвкусно и селяндурско. Той, че те манипулира, това не е лошо, защото вие само така се оправяте, друг изход няма, обаче явно е някакъв задръстен комплексиран прост чалгар, и не знам, защо въобще си тръгнала с такова парче. Мисля, дори, че ти е под нивото, и точно затова иска да те изработи и да ти подбие самооценката, понеже това е единствения му шанс да те запази за себе си. Такива ми ти работи. Но ако и ти си с вкус към чалгата и към пичове с огромни бицепси и бръснати глави, ако си бленуваш за Кристиано Ронално и мастурбираш, гледайки снимките му, , значи сте си лика-прилика. Не го напускай, ами се остави да те тъпче, поднасяй му биричка, докато гледа мач, слушайте чалга и изпадайте в екстаз от Цеца Величкович.

4.   Определено те манипулира, като се опитва да ти подкопава самочувствието. Един мъж или обича една жена и го показва или не. Средно положение няма! Зарязвай го тоя комплексар.

5.   Аз, мила моя, бях в абсолютно същото положение! Имах същия приятел и се кефя адски, че вече ми е БИВШ! Манипулираше ме. Правеще се, че много разбира, всичко знае и може, обаче ме караше и мен да му помагам на изпити, курсови, реферати и домашни. Беше си тотално неграмотен. Носих го 3 години на гърба си. Обиждаше ми носа, ушите тялото, краката... Заради него отслабнах от 52 паднах на 48 - заприличах на плашило... Нашите не можеха да ме познаят, нямах желание за живот в менх. Постоянно имах усещането, че съм зависима от него и че всичко, което правя е грешно... Аз също съм отличничка. След третата година го зарязах и се съвзех, вярвай ми сега съм друг човек. Аз завърших, а той не успя.
Махни се от този манипулатор, мила...
Животът е хубав, ако отсега се чувстваш така не знам какво ще стане занапред...
Казвам го от изцяло личен опит - стой далеч!