Споделена история от Здраве

Искам да си избеля зъбите
Здравейте! Аз съм на 17 год. и много искам да си избеля зъбите. От няколко години ми са ужасно жълти, а не пуша нито пия кафе. Полэвала съм всякакви пасти и методи за избелване, но нищо не помага. Моля помогнете ми! Дайте ми някакви съвети или рецепти!
БЛАГОДАРЯ ВИ!

Коментари

1-50 от 63

1.   Офф това е проблем, на който можеш да намериш решение в google, ще ти излязат стотици съвети и мнения от различни експерименти.

2.   НЕ, НЕ, НЕ, Не Категорично, 100% НЕ!

В момента емайла ти се намира във възможно най-минерализирано състояние! Това означава че е много устойчив на кицеллино разграждане било то от бактериите които са полепнали по зъбите, или от различните газирани течности. В крайно минерализирания си стаии емайла има точно такъв жълт цвят. Това е много добър показател за оралната ти хигиена!!

При избелването на зъбите, емайла ти ще се деминерализира частично. Това ще го направи по-уязвим към разрушаване от бактериите които живееят в устната кухина. При деминерализация на емайла зъбите побеляват защото започва да прозира дентина-субстанцията която подплатява емайла. Дентина всъщонст е изграден от дентинови призми които формират дентинови каналчета. Именно в тези каналчета вървят нервни влакна идващи от пулпата. При избелването на зъбите тези нервни влакна стават по-чуствителни към температурни промени и затова много често има една много неприянта болка асоциран с ядене/пиене на студени/топли течности/храни.

Моя съвет е никога да не си подлагаш зъбите на такова нещо. Вярно може да изглеждат по-бели но ще са по-чуствителни (само през периода на избелване) и по уязвими към кариеси. Този избелващ ефект е доста краткотраен. При поемане на храни с различни оцветители (както са едно 95% от храните и напитките днес!) зъбите ти бързо ще си променят съвета.

Мии си зъбите редовно и се радвай на здрави и жълтеникави зъби, отколкото на бели и болни! Успех!

3.   Подкрепям мнението на номер 2-явно е стоматолог-и моят лекар ми го каза, но ми изчисти зьбният камьк и зьбите ми станаха по-бели.

4.   Bземи ги измий

5.   Aми аз мога да ти кажа един съвет,
1.купи от магазин един лимон
2.купи си сол или сода някой от двете
3.истискай лимонения сок във една чаshа
4.сложи сода/сол в 4аshата със лимонениа сок
5.разбъркай
6.когато си го разбъркал потопи топка памук
7.след като си го потопил си го сложи на зъбите
8.слагайго тва дни по десет мин.
9.след тиа два дни ве4е shte видиsh резултата

6.   Номер 5 дал/а хубав съвет. Казваш, че не пушиш, не пиеш и си ползвала всякакви методи за да ги избелиш. Това си е ген. Аз също искам да ги избеля, стоматологът ми каза, че още съм малка за да ги избелвам. Достатъчно зряла си на 17 да прециниш кое е по хубаво жълти зъби, но здрави или бели, но "по-уязвим към разрушаване". Но ако много искаш да ги избелиш, от 1-вия път няма да стане аз от 4 месеца ползвам различни пасти за зъби "Blend a med", "Colgate", "Vademecum" всички за избелване аз виждам "лека" разлика. Трябва да имаш силна воля и търпение. Иначе ако искаш професионално избелване при зъболекар чъвала съм че приблизителната цена е 350 лв. Успех

7.   Пробвай съвета на номер 5 наистина действа! ;)

8.   Пробвай съвета на номер 5 има ефект аз сама съм го пробвала и съм доволна! :)

9.   Щом искаш избелване купи си една блажна боя и избелвай колкото си искаш ;)). Избелването е сложен процес и ако следвам логиката, яж много кисело мляко (ако може да е домашно) прясно, сирене, всякакъв род млечни продукти .. Ефектта няма да е кой знае какъв защото както в един от коментарите пише то си е до ген, иначе до 5-6 годинки със сигорност ще има разлика, ако ли не поне ще имаш сдрави кости, но и това не се знае със сигорност всияко мииги реедовно и не се притеснявай на купони не си личи, а да има и едни пасти имислени такива дето се дърът в устата незнам как се казваха питай някой зъболекар ...Но както пише в горните коментари по добре здрави зъби а не на 40 да ти изпаднат и да си на чене, тогава няма да ти е приятно ,....

11.   За съвета на номер 5 - пробвах днес имаше ефект и утре ще пробвам :)

12.   Ще пробвам съвета на номер 5 и ще споделя дали съм успяла

13.   А да попитам за съвета на номер 5 , а колко сол трябва да сложа.... ?

14.   Да и аз съм пробвала много пасти и все нямат голям ефект ! А аз искам да попитам , имам една приятелката ,която е със счупен зъб .Сега зъбът и е облечен ,но много тъмен .Възможно ли е да го избели , въпреки ,че още няма 16 и как ? Ако някой ми каже ще съм му много благодарна ! :)

15.   Към номер 9: не прекалявай с киселото мляко и тези продукти, от които се набавят калций! Получава се пренасищане и хоп - остеопороза! Ако ядеш всеки ден по една кофичка кисело мляко ще си докараш тази беля.

16.   Аз един път седмично ги изтърквам със сода бикарбонат, топвам навлажнени пръсти в пакета със содата и почвам да търкам зъбите. Внимание: казано ми е от зъболекар, но само веднаж на седмица, не повече!
Желая ти успех!

17.   Няма ли някой стоматолог тука да е прочел и да ви е казал, че КИСЕЛИНАТА Е ОСНОВНАТА ПРИЧИНА ЗА РАЗРУШАВАНЕТО НА ЗЪБИТЕ!!!! Не правете експерименти със зъбите си, а отидете да ви изчистят зъбният камък

19.   А до номер 5 - след ефекта да продължавам ли да го правя ? :))

20.   направих го подейства ама эъболекарката ми каза че лимона е мн вреден и да не го правя пробвайте само със содата

21.   Чувала съм , че става избелването и с сперма ! Колкото и налудничево да звучи наистина действа ! Аз лично пробвах и след 2 - 3 седминици имаше видим ефект !

22.   не прекалявай с млякото и сиренето, че се пренасища организма с калций и се чупят лесно костите!

23.   Номер 5 ще пробвам .

24.   кажете по колко сол сода да слагам .... ?!!!

25.   И аз мисля,че съвета на номер 5 е добър и смятам до опитам.Доколкото се отнася за грамажа на солта смятам,че 1 чаена лъжичка е добре!

26.   СЪВЕТА НА Номер 5 ,НИКАК НЕ Е ДОБЪР.Праховете за избелване и содата са абразиви и дерат зъбния емайл.Не си прави експерименти с нещо ,което веднъж съсипе ли се, не може след това да се възстанови.По добре посетете стомотолог ,все пак не сме в 15 век-медицината е напреднала.

27.   27. aз съм пробваада си избелвам зъбите със млко сол... просто слагам мало сол на четата си за зъби и започвам да търкам... след това наистина видях разлка..

28.   Към номер 5, с пъмучето да си таркаме ли зъбите или не .. ?

29.   Аз съм на 8 години и съм пробвал всякакви пасти за големи и малки. Но иищо дори със сода но пак и пак нищ.Помогнете ми моля кажете ми как да си управя зъбите . Но пия само кола и по няои път суде чай

31.   Аз съм на 17 години и имам доволно бели зъби но искам да са още по бели кажете възможно най-добрия медикамент :)

32.   Мед сестра при стоматолог съм. Прави са тези който казват не си търкайте зъбите със сол или сода нарушавате емайла. Киселината на лимона също много вреди. Гена си е ген и е много важен за цвета и здравината на зъбите.
Преди години при нас дойде жена на 82 години /преглеждахме безплатно пенсионери/ нямаше нито един кариес зъбите и нямаха зъбен камък. Попитахме я с какво ги мие тя каза "никога не съм използвала четка и паста мия ги с вода и показалец".
Важно е след всяко хранене да си миете зъбите или поне да изплаквате добре устната кухина. Храната и питиетата също оцветяват допълнително зъбите.
Идете на стоматолог.

33.   И аз искам да си избеля зъбите, но смятам да ида на стоматолог. Не смея да пробвам тези лимони и прочие, струват ми се доста вредни

35.   Номер 5.
Благодаря за съвета, но както и другите потребители тук твърдят, че е вреден съм съгласен.
Аз преди да прочета по надолу коментарите пробвах вашия метод само за малко, около 2 минути най малко. Докато седях с памука на зъбите си и четох другите коментари, изведнъж усетих, че зъбите ми стават по така гъсти на усещане и махнах веднага памука, след това бързо си измих зъбите с паста за зъби.
Въпроса който искам да задам е, дали съм си развалил зъбите макар че са бели, но се опитах да ги направя по бели.
Аз съм на 16 години и съм от София.

36.   Аз мисля, че е до гени и хигиена и подържане. Цигарите, кафето, колата, чая, сладкото, алкохола оцветяват и развалят зъбите. Зъбките е хубаво да се мият 2-3 пъти на ден.
Избелване в стоматологичен кабинет-НЕ!
Моите са много бели. Мия ги 2-3 пъти на ден с избелваща паста.
Чувала съм че със сода веднъж в седмицата трябвало, но не съм пробвала.
Всичко кисело-ябълка, оцет, лимон действа избелващо. Но е пагубно ш ще си имаш проблеми.
Аз познавах 1 жена с бели зъби, по бели и от моите. Никога не си мила зъбите. Пушеше, пиеше кафе, нагъваше сладко и газирано.. така че гените основно играят роля май.

37.   Първо до номер 5 ако пробвате това със лимона и содата или солта трябва да знаете че после зъбите скърцат и болят ужасно много дори като се допирът един с друг зъбите се едно се рушат, венците също стават много чувствителни

... по-добре си ползвай пасти за избелване мий си зъбите след всяко хранене и ще има резултат аз съм пробвала и действа...

38.   Ще пробвам с лимона и содата/солта дано да има ефект.

39.   38, ще има ефект - безвъзвратно ще си изтъркаш емайла на зъбите! Стига с бабините рецепти, хора - имаме чудесни зъболекари, както и специални пасти за зъби. Който редовно си мие зъбите, няма нужда и от тях -те си имат естествен хубав мръсно бял цвят! Снежно белите резци ала Холивут са грозни и изкуствени

40.   Не всеки има възмойност да отиде на заболекар.. ще с лимона :)

41.   40, купи си по-добре специална паста тогава.
ЛИМОНЪТ е киселина и РУШИ зъбния емайл!!!! не прави глупости, ще останеш без зъби

42.   5 Остана ли без зъби??

43.   Смейте се повече! :)

44.   Ходи и си направи няколко процедури за избелване при Стоматолог. Не е хубаво млади хора да са с жълти зъби от естетическа гледна точка.

45.   има един продукт , , White Light'' струва трисет лева, но има перфектен резултат. Аз самата го използвах, номер 5, твоето мнение е лошо, защото киселината унищожава имейл на зъбите ти. Ако не искате да използвате продукти, просто отидете на зъболекар

46.   Само да попитам какво да правя: Зъбите ми жълтеят а ги мия с паста, и дори всеки път проверявам с четка за зъби дали е останало нещо от храненето.
Но зъбите жълтеят. От зъбен камък ли е това или от нещо друго? Почти забравих - носих брекети до преди 5 месеца.

48.   използвай сода и лимон

49.   Има една паста, американска, BreathRX, избелваща. Това е единствената паста, която съм ползвал с наистина видим ефект.
Най-добрият метод за бели зъби е поставянето на луминири, но е доста скъпо удоволствие. След това, може да се яде и пие всичко и цвета не се променя.

50.   Здравейте!
Аз съм почти на 18 години и мойте зъби са жълти.
Преди 2 години изпробвах- избелването с лимон и сода, за около 10 дни. Не постигнах желания ефект, може би защото беше за кратко.
Сега ще пробвам със сол или по-точно ще направя като номер 27.

51.   НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ ПАСТИ ЗА ЗЪБИ В КОИТО ИМА ФЛУОР!!!
http://www.biomedica-consult.com/fluornaprofilaktika.html

52.   http://www. youtube. com/watch? v=u1YdCViaq7I&feature=colike

53.   А защо си мислите, че избелването със специални пасти и при зъболекаря е по-малко агресивно от содата и лимона? За сведение ефекта от содата е химичен, а не механичен, т. е. не се разчита на абразивността за ефект, а лимонът е алкална храна и жабуренето с лимонов сок не е по-вредно от хапването на лимон. А предполагам ви е ясно защо сестра, която работи при стоматолог, препоръчва единствено избелване в кабинет. Ако искате, пробвайте с хлордиоксид / с търговското име ММС/. На мен ми е супер- и за избелване и за устна хигиена и здрави венци и зъби.

54.   моля ви дайте ми някакъв безопасен метод за избелване на зъбите на 19 съм наистна се нуждая от съвет в аптеката в която ходя аптекарката ни е близка на мен и семейството ми и ми каза 4е пастата за зъби която е с полиране избелва зъбите до пълен блясък мисля днес да отида и да я пробвам ако някои знае безопасен метод за избелване да ми каже! все пак не искам да ми се развалят зъбите ако използвам това което каза номер 5!

55.   Аз ще пробвам метода на 21 хареса ми идеята как не се сетих досега. Чао

1-50 от 63