Полудявам ако видя някой да бие жена.
Спомням си, че веднъж като бях в 7 клас, някакъв започна да бие жена си на улицата. Просто си вървяха и изведнъж се скараха и онзи започна да я удря. Тогава бях 14-годишен и нямаше какво да направя срещу един възрастен мъж. В същата година видях още един подобен случай. Някаква жена излизаше от магазина и клошар я нападна. Започна да я дърпа и скубе, а тя викаше за помощ. Нещо ми стана, откачих. Аз, едно лапе, се нахвърлих върху клошаря. Изненадващо, той се уплаши и избяга. Почувствах се горд. Жената ме прегърна. Никога не съм се чувствал по-горд. Сега съм на по-голяма възраст. Вече без да се замисля бих скочил върху някой ако нападне беззащитна жена. Правилно ли мисля или съм се вкарал във филм и се изживявам като рицар на бял кон? Какво мислите?

Коментари

1.   Да бъде защитавана е унижение за всяка жена. Това я засрамва защото доказва че е неспособна да се грижи за себе си и също така потвърждава тезата която злепоставя а именно "жената не е равна на мъжа". Никога поради никакви обстоятелства не помогай на жена. Така възможността и да докаже че е равна на мъжа, повечето жени днес се борят именно за това

2.   Аз си мисля, че историята е измислена.

3.   Де да имаше повече хора като теб. За съжаление, баща ми биеше майка ми, когато бях по-малка. С времето започнах да го приемам за неща нормално. Но изобщо не е. Просто вече съм свикнала да виждам такива неща постоянно и може би не ми прави впечатление толкова.

4.   Че се изживяваш като рицар, изживяваш се, но какво лошо има в това? Особено щом си защитил жената. Малко са хората като тебм, повечето гледат сеир или се правят, че не виждат.

5.   Мисля, че да помогнеш на човек, особено жена не е срамно, а похвално! Трябва да има повече хора като теб на този свят!

6.   И аз съм такъв,не го мисля просто като видя че някой идиот тормози дете,жена,по слаб мъж или животно директно му скачам даже и аз сам да отнеса боя.Не се изживявам като никакъв просто ми завира кръвта и полудявам от гняв.Съвсем нормално е ,обратното не е нормално да стоиш и да зяпаш или да избягаш като мишка!

7.   Според мен това е нормалното. Браво! А израза "да се вкараш във филм" има друго значение.

8.   Мъж съм, но се разграничавам от коментар 1, дори мисля, че е срамен за мъжете. Още прочитайки темата, бях убеден, че ще има хора, които ще те упрекнат, че помагаш на жена.

9.   Според мен номер 1 е саркастичен, но може и да бъркам.

Нормално е да реагираш по подобен начин и е похвално, защото много хора биха предпочели да гледат отстрани, но има и една друга реалност - немалко жени посягат първи на мъжете и никой не се намесва, но когато мъжът реши да се защити и да отвърне, веднага се появява някой да ги разтърва.

Black Sabbath

10.   Аз като момиче, не жена, искам да кажа че хора като номер 1 са всичко грешно с движението за равни права на жените и мъжете. Аз мисля че авторът би помогнал по същия начин и на беззащитно момче или мъж, който няма физическите възможности да се защити. Номер 1 иска да ми каже ме ако някой види слаба жена, нападната от мъж, който физически от всякъде е по-силен от нея, хора като автора да я оставят сама до си се оправя... що за глупост от номер 1 нямам думи просто.
За мен трябва да има повече хора като автора, а не такива, които да седят безучастно.

11.   Номер едно е много голям глупак, да жените обичаме да се чувстваме независими но всяко живо същество когато е в опасност се моли някой да му помогне, като ЖЕНА, която е била преследвана, нападана, обиждана и в опит за изнасилване, смея да кажа, че е най-отвратителното чувство когато ДРУГИТЕ САМО ГЛЕДАТ и не правят НИЩО по въпроса. Винаги помагайте било то на жена, мъж, куче, котка, дете и т. н.!

12.   Какво прави историята ти в раздел Любов и изневяра?

15.   Аз мисля, че е правилно да се намесиш за да отървеш тормозения от насилника, но не смятам, че като цяло съвременните феминизирани жени които в голямата си част презирам го заслужават. Бих се намесил в такава ситуация и бих спрял насилието макар и с нежелание и със знанието, че вероятно помагам на недостоен човек, но като християнин аз съм длъжен да го направя.

16.   Аз имам един въпрос. Изпитваш ри също толкова силна ярост, ако видиш да бият мъж? А дете? Отговори си на този въпрос и ще разбереш, дали имаш болезнено развито мевство за справедливост или просто си самец, който си търси женска.

Дядо Торбалан

17.   Номер едно, направо съм в потрес. Трябва да се помага на всеки човек в беда, независимо от годините, пола и положението. Ако видиш някой по силен да напада някой по слаб, няма ли да се намесиш? Аз ще се намеся веднага. И също ако мен ме нападнат и минеш ти и не ми помогнеш, а ме оставиш да ме пребият, не си с нищо по различен от нападателя.