Дневникът на една ''любовница'' .
Една сутрин се събудих от дълбокият си детски сън и осъзнах, че реалността няма нищо общо с моите представи...
Излизайки от една тежка, физическа и психическа любовна връзка.. намерих сили, да замина и да си търся късмета.. бях си същата, усмихната и готова да даде съвет дори на онези които не ме харесваха! Но... загубила вяра в голямата и безболезнена любов!
Обичала съм и още обичам първите си трепети.. първите си стъпки към разочарованието.. преди 10 години исках да имам само един мъж..! Опитах всичко да ме обикне и да ми даде шанс, но той търсеше силни емоции, неангажиращи отношения.. бяхме деца и му прощавам!
На кратко за себе си..
Аз съм една безкрайно наивна жена.. търсеща любов и шоколад във всичко което ме заобикаля!
Мечтата ми е да продавам в магазин и да имам един добър и чаровен мъж.. да се прибера вкъщи и да мога да заспя спокойна с избора си!
Да се будя.. и да се гордея всеки ден за това си решение!
НО... УВИ.. Бог все още ми изпраща поредния урок!
От 1 година.. всеки ден е борба за душата и сърцето ми!
Срещнах го на новата си работа.. големите му очи забелязах още първият ден.. но никога не съм правила крачка към него!
Той се доближава до мен все повече.. и чувството е като огън, който те изгаря до основи.. но тъпото сърце бие все по-лудо!
Досега не съм успявала да го контролирам.. както казах обичам драмата и трудните неща!
Има втора жена.. и има право но още..!
Не желая да намесвам религията.. и да се оправдавам.. не търся и съжаление.. но мисля, че е крайно време една от нас (а ние сме много) онази грешната.. прокажена за обществото любовница, да напише писмо и до така милата и добра съпруга!
Сега може би няма, да ме разбереш и надявам се никога да не ти се случи да търсиш моята история.. но те моля седни тихо на дивана.. отвори сърцето и главата си и прочети!
Сигурно и ти като мен безброй пъти си се представяла като принцеса.. имайки добър и грижовен мъж и баща на децата си!
Поздравления, ако си го срещнала..
Ако не си.. ще го срещнеш.. но се моля да го познаеш и да имаш силите да се бориш за него!
Навярно в теб сега бушува гняв и любопитство какво още има да напише една безсрамна жена!
Да ти кажа отсега.. нищо съществено..
просто един текст идващ от душата ми.. крещяща за малко спокойствие.. и мир!
Може би никога няма да намеря..
но и никога няма да спра да го търся! В този ред на мисли...
имам въпрос към теб.. ти как се чувстваш когато си сама.. или когато за стотен път си му звъннала на работа само за да успокоиш болните си мисли, че може да ти изневери?
Помниш още, че и ти беше на моето място нали?
Тежко е знам.. аз те разбирам.. но ти мен не би могла....
Когато се прибере.. усмихваш ли му се.. мислиш ли, че той има нужда от усмивката ти?
Имаш ли представа как се чувства?
Питала ли си някога, но истински готова да чуеш отговора му?
Не те обвинявам, не прибързвай с изводи.. често нищо не е такова каквото изглежда!
Не си мисли, че се правя на Дева Мария.. и го обожавам или оневинявам!
Не го и съдя! Нито теб! Нито себе си!
Искам само да знам.. можеш ли да си спомниш защо си го избрала и кога голямата любов се превръща в мания?
Мислиш ли.. че го притежаваш или.. че той теб?
Въпросите ми към теб валят без отново да имам контрол на мислите си! Съжалявам.. съжалявам, че те разбирам толкова и пазя честта и семейството ти повече от всеки друг!
Знаеш ли, че когато дойде при мен.. аз съм тази която гледа телефона и му припомня, че трябва да купи сок за малката му принцеса и да се прибере вкъщи при теб?
Моля те не ме съжалявай.. нито се опитвай да разбереш думите ми! Просто опитай да осъзнаеш, че ти си човекът който дори да не може да търпи сцените и драмите му.. ще остане при теб!
Опитай, да го върнеш обратно вкъщи.. но не по-задължение.. а от нетърпение да те види и да ти разкаже как е минал денят му!
Питам се още.. когато те пожелае ти искаш ли го?
И знаеш ли, че той прави любов с теб?
Знаеш ли, че чака с нетърпение да му кажеш.. обичам те и ти вярвам и след това да заспи сънувайки те!
А знаеш ли, че аз го срещам във всеки мой сън?
Мила, добра и безгрешна съпруго..
Не ти се извинявам.. и не търся милостиня ти...
аз съм създадена да обичам.. и ще го правя докато имам сили да дишам!
Не се притеснявай.. аз не го държа на сила.. нито със добри креватни техники!
Той е моят най-добър приятел.. и аз ще направя всичко възможно завинаги да остане такъв.. дори ако трябва да го изритам обратно при теб! Вземи си го.. аз не съм го избирала!
На мен Бог ми го изпрати.. и това беше най-големият и истински урок в живота ми!
Надявам се.. да ми е минало изпитанието.. и скоро да имам честта да съм като теб!
Желая ти сили.. пожелавам и на себе си..!

Коментари

1.   Здравей, доста е объркано, неясно, хаотично, липсва му ясна структура и ред, но това е ок, разбрал съм, че една жена се ръководи именно от такива чувства и емоции. Нека синтезирам и обобщя - ти си в ролята на любовница на женен мъж (една от многото доколкото разбирам), искаш ти и той да имате свое семейство, но той си има негово и ти ревнуваш от жена му. Странното е, че казваш "На мен Бог ми го изпрати", аз като християнин запознат с Божието Слово знам, че Бог не одобрява връзки тип любовница с женен мъж и знам, че Бог има интегритет на характера тоест Той казва и прави каквото мисли и мисли каквото казва. Съответно Той не би ти го изпратил. Всъщност на много места в Словото Божие има предупреждение да не се действа според страстите и чувствата а според това което е правилно. От това следва, че това силно твое увлечение не е пратено от Бог а е резултат на емоции, страсти, съблазън.

2.   Много наивно - първо е много вероятно съпругата вече да знае или да се досеща. Просто предпочита да си затвори очите, дали заради деца, дали защото така е свикнала, дали защото е на негова издръжка и не смята, че ще се справи сама... и за двамата най-вероятно така е по-удобно да съжителстват

Второ, даже да не знае и да научи от теб, защо смяташ, че това ще ти помогне? Проблемът ти не е в другата жена, проблемът ти е в мъжа, който смяташ, че те обича - мислиш, че така ще го притиснеш да вземе решение ли? Ами на него, така си му е добре, защо да си рабутва живота - получава всичко в момента, без излишни усложнения. Чакам с нетърпение да чуя какво се е случило след като си пратила прословутото писмо до съпругата :) Мисля, че ще е доста отрезвяващо преживяване за теб самата.

3.   В случай че не сте забелязали има графа проза, литература и измислени истории. Тука се публикуват реални истории.

4.   Кому е нужна тази псевдопоетичност? Интернет е преизпълнен с подобни патетични "откровения на въздигнатата чрез любовта си любовница". Преди години, когато за първи път се срещнах с такова "писмо", млада и зелена, непознаваща жанра и аз се трогнах. Сега вече виждам тук най-вече самооправдание и позьорство. Не съдя никого, грешим всички. Но да украсяваме с патетични слова точно най-грозните си постъпки е цинично и вулгарно.

Alpha, ж. 29

5.   Дрън-дрън,ярина!

6.   Чалгата ти е промила мозъка.
Там се идеализират същите "ценности"
Точното определение за теб е Drama Queen ако ме разбиш

7.   Наивно и пошло писанийце.. но най-вече жалко! Дано се издигаш в собствените си очи...

8.   Голяма драма.

9.   Ако има нещо, което ужасно ме дразни в тези истории е наглостта на авторките им. Четете, моля.. "Аз съм тази, която го напомня да купи сок на малката си принцеса"Да се смееш ли, да плачеш ли? Ако не е нейната височайша милост той няма да помисли да се погрижи за детето си, разбира се. Филма се прожектира само в нейната глава. Абе, момичета, хайде вземете го проумейте накрая-употребяват ви за единия секс и разбира се, че ще му гледаш телефона и ще го напомняш семейните му задължения-осмелиш ли се да му критикуваш семейството, веднага ще те постави където ти е мястото. Пробвай-ако не ми вярваш.

10.   С една дума, малката: слез на земята и спри да сънуваш! Нито мъжете, нито жените са предмети, които могат да бъдат притежавани, "изритвани"(цитирам теб), разменяни, използвани и въобще манипулирани така, сякаш нямат мнение, ум и душа. Вероятно се изживяваш като една Ана Каренина, но истината е, че те чука мъж, който след като си вдигне ципа се прибира у дома да си почине на спокойствие и ако си мислиш, че докато сърба супата, която жена му е сготвила, вижда миражи с теб в главната роля, то явно имаш нужда да прочетеш не само Толстой, ами и всички онези нещица, които си пропуснала в училище. Ядоса ме (и нарочно съм язвителна) не с моминската си наивност, а с предположението, че бракът е затвор, от който няма излизане. Ако един човек не се чувства добре във връзката си, то слага край на тази връзка и се ориентира към следваща. Ако се чувства добре, то дори да си позволи за разкош някоя русокоса наивница, пак се прибира при добре познатия му уют. Естествено! Да не е луд! Решила си, че е страшно романтично да си любовница и да кършиш ръце над "съдбата", "фаталните срещи", "гибелните чувства" и прочее глупости, с които ви пълнят главите сриалите. Истината е проста: мъжете лягат да спят там, където има храна, секс и спокойствие. И от всичко на света най-много мразят да си развалят рахата. Всякви видове лигава емоционалност и несръчни опити за поезия ще отблъснат който и да е нормален мъж. Хубавото на сайтове като този е, че дават възможност на ученичките да постигат душевен оргазъм, като си изливат фантазиите без това да създава проблеми на хората, които ясно знаят разликата между забавление и ангажимент. За да не съм голословна, ще кажа: аз съм съпруга на мъж, който винаги е бил харесван от жените, а и той ги харесва, така че вероятно топва чушката тук-там, срещу което аз нямам нищо против, понеже си зная човека - в петък вечерта ще те замъкне в някой смрадлив мотел и ще ти изтърпи сантименталните брътвежи, заради хубавото дупе, но в събота ще стане, ще окоси тревата, ще напазарува за седмицата и ще отидем някъде на излет сред природата, за да се отпуснем истински. И ако му звъннеш тогава, докато си пие бирата, ще му стане неприятно.

11.   Въобще не зная дали да отговарям на подобни коментари!
Но ще опитам, да ви светна в едно нещо...
Научете най-важното правило на сайта цитирам :
"2. Хейтъри не се толерират!
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие! "
Само да подчертая, че не ви търся съчувствието.. задръжте си депресивните и комплексарски мозъчета!
Нещастните съпруги... не ви се получава иронията;)!
Поплачете си вкъщи.. и в събота си чакайте, да ви окоси* тревата..! :Д
По никакъв начин.. не съм тук с цел да ви обидя или да ви върна със същото.. но.. ми идвате в повече!
Ако сте толкова щастливи и идеални.. какво по дяволите търсите в подобен сайт!? Аз каквото имам за цел.. го постигнах.. написах това което усещам.. и това което не се споделя със всеки!
Благодаря! Хайде със здраве!!

12.   Аз три пъти препрочетох коментарите и никъде не видях някой да те хейти и обижда. В други теми има далеч по-обидни коментари, в твоята тема модераторите са допуснали съвсем прилични коментари. А що се отнася до съчувствието-повярвай, много трудно е да съчувстваш на жена, която се бута където не и е мястото. Ще го разбереш най-добре когато се омъжиш. Защото да знаеш-винаги ще има по-млади и по-хубави. Никнат като гъбки, все по-млади и красиви. Тогава ще го усетиш на собствения си гръб. Никак няма да ти е добре. Основен закон-не прави на другите това, което не искаш да се случи на теб. А, между впрочем №10 ти е казала голяма истина-бракът, особено пък в днешно време не е затвор. Винаги можеш да си вземеш шапката и да си идеш. Който седи при жена си-значи наистина иска да седи при нея. Бърз пример-братът на моя мъж нямаха дълго време деца с жена си, преминаха през много премеждия, но бяха бетон. Тя накрая роди момиченце. Хепиенд, черешката на тортата-да ама не. Влюби се в друга, не го спря нищо-нито дългоочакваното бебе, нито общите имоти, нищо-разведе се и взе другата. Не се сърди на хората, които са ти писали-не са те излъгали. Милион пъти е за предпочитане горчивата истина пред захаросаната лъжа. №9 съм

13.   Дошла си тогава да прочетеш хвалебствени коментари за мелодраматичните си излияния ли? Те пък за беда не се харесаха. И не иде реч за нещастни съпруги, които веднага позеленяват от яд и завист. На мен лично естетическото ми усещане се гърчи от тоя патос и наивитет.

15.   Номер 10 затвори страницата с коментара си. По-точно няма как да се каже.
Не се сърди, авторке, съжалявам че си попаднала в тази ситуация, но фактите са си факти. Малко по-грубо го е казала номер 10, но е истина от началото до края. Сигурна съм, че някой ден ще го разбереш истински, след 10 години брак, че това са само забежки и те преминават. На него ще му мине, а на теб не съвсем. Споделя ти, казва ти мили неща и ги мисли вероятно. Но когато се виждате по график нещата избледняват по-бързо и естественият развой е да спрат в един момент. Това може да е 2, 3 години, но той ще си остане в уюта на дома, а ти ще си загубила години, в които е можело да създадеш семейство с друг.
Моето мнение е, че извънбрачните връзки трябва да са равностойни - женен с омъжена. Така всеки дава и получава еднакво. Така и двамата не са сами на Коледа, а не единият да страда и да фантазира. Истината е, че ти му липсваш, когато не се виждате, но не както той на теб. И е нормално, той е ангажиран, смее се с детето, с жена си, вечерят, правят планове за бъдещето на детето си. А ти си сама, всяка нощ. Не се обричай на това. Спаси се, колкото и да си влюбена.
Най-сърдечно ти желая да се влюбиш в друг скоро и да си пълноценно щастлива!

16.   Абе хора :Д кой казва,че търся коментари.. :Д споделям историята си ..както всички вас ! Пиша и аз на другите..когато имам какво да кажа .. не че някой ми е искал мнението де .. :Д анонимен сайт .. и всички станахме големи съдници и философи ! Пак повтарям.. това е историята на живота ми ! Не съм се натрясла в ничии живот на сила!
Прочетохте ли , че скъпият ми възлюбен може да има четири жени ? :Д Или , че настоящата е бивша от отбора :Д ама не вие сте си настроени да хейтите..
Интересно ми е .. ако на вас се случи...дали ще го раздавате така морално

17.   И аз след коментара на авторката се чудя, изобщо каква е целта на излиянията й? Но животът ми е показал, че обикновено жените, които се навиват да са втори имат някаква потребност да бъдат мачкани и обиждани и с всичките си изповеди целят все това. Явно им харесва такова отношение и си го търсят, то ако им харесваше да са уважавани нямаше да са втори.
Авторке, колкото и да ти харесва да си жертва, ние няма да те направим такава. Оправяй се сама със съвестта си.

18.   А какво търсиш, споделяйки пред публика? Т. е. какво очакваш, че ще се случи, като публикуваш нещо в сайт за споделяне?
Тук, не си разбрала явно добре, не иде реч за това, че някой те осъжда морално. Нито си първата, нито единствената, нито последната, дето спи с женен мъж. Просто го раздаваш доста нахакано, ама с претенцията за една едва ли не духовна извисеност. И благородство! Кой, ако не ти, ще му напомни на този полудял от любов по теб и забравил за всичко на света прекрасен мъж, да вземе сокче на принцеската. Бляк.

19.   И да не ви се вярва има такава любов!
Връзка която е изградена на един единствен миг.. за следващият не се знае!
Тук съм.. за да пиша, без да ме е страх, че думите ми ще останат не разбрани.. защото ми е все тая какво ще напишете.. важното е аз да излея душата си!
И съм сигурна, че ако дадете ред на онези които само прочетоха.. ако и те като мен имаха смелост тук да пишат.. щеше друга песен да запеете!
Аз съм едно наивно момиче знам!
В реалния свят съм съвсем далече от нахакана и нагла!
Историята ми ще се запази в този сайт.. и един ден.. може би като я прочета.. и аз същото ще кажа!
Моля за разбиране, дами!
Уважете личните истории на хората..
Истории които не се казват всеки му!
Не разбрани от много..
Аз обичам този мъж.. и знаете ли защо...
Защото любовта за мен е свобода!
Обичам да се чувствам така.. дава ми стимул.. и желание да се боря и надграждам като характер!
Защото.. с тази любов пораснах.. и научих всеки ден да благодаря, че се събуждам.. здрава и обичана!
Научих, че щастието се крие в нагласата.. в това да повярваш, че си щастлив.. и да се радваш на малките неща в живота!
Първата ми любов беше бурна.. луда.. и безгранична... но ме научи само да се боя от хората! С него не е така..
Може и да не ме обича по-същият начин както аз него.. но със сигурност ме цени като човек!
И със сигурност знам, че ще изживея всеки миг даден ни от Бог.... като за последно!
Така както никой никога неможе да обича.. дотам докъдето никой не стига!
Има моменти в които ми е трудно да съм такъв мечтател.. но винаги събирам сили.. и отново слагам усмивката и продължавам! Така трябва! Ще дойде времето в което няма да има място за розовите очила.. но тогава поне ще си спомням.. и това ще ми дава сили!
Има хора които са родени.. просто да обичат..! Без значение кого.. как.. колко.. докога!
И като заключение на философските ми мисли.. ще кажа, че аз можех да играя в тази връзка! Отдавна можех, да отворя уста и да създавам поводи за проблеми в семейството му!
Но никога не съм.. и няма да го направя!
Можех и отдавна да сложа край.. с ултиматума коя избира!
Но не виждам смисъл.. той няма да се промени!
И с мен и без мен.. той няма да спре да търси любов извън дома си!
Затова... си живея живота... и се наслаждавам на привидно щастливите двойки! За чиито проблеми.. знаем само ние! Вторите :Д.. аз не се определям втора.. пета.. десета! Аз съм онази при която идва.. когато се чувства горд със себе си.. и бърза да ми разкаже. Онази с която иска да сподели проблемите си.. да потърси съвета ми! Той е моята противоположност и аз винаги се нуждая от мнението му!
Аа и да.. аз съм тази която го връща вкъщи щастлив!!!
И тази която му казва да отиде!!!! ;)
Аз майка на чужди деца не ставам.... ;) нито го искам за съпруг!
Но за приятел... бих направила всичко! ;)
Живи и здрави!

20.   Хубаво е "философските размисли" да бъдат изразявани подобаващо. Неграмотните писаници на заблудена тийнейджърка не са философски размисли.

21.   Ох, айде пак - ти сега сериозно ли си мислиш, че с жена си не споделя? Ни проблеми, ни поводи за гордост? Не си втора, поредна си. Разнообразие, което прави домашната гозба още по-вкусна. Вкъщи се връща задоволен, но не мисли, че си единственото нещо, което го прави щастлив.

Ред сме дали на всички, които искат да те поощрят, но не смеят. Да заповядат. Аз нямам против да пея, ще попея и тая, а ако трябва, и друга песен.

Сполай ти, влюбена девойко. Пожелавам ти относително безболезнено приземяване.