Защо никой не ме харесва
Здравейте! На 15 съм и се чувствам много задръстена един вид, защото не мога да си намеря гадже заради ужасният недостатък, че съм дебела... На Опитвам да отслабена, но просто не ми се получава, не знам защо, просто толкова се мотивирам и на следващият ден CRUNCH, Моля ви помогнете ми как да се въздържа, не искам вече да съм задръстена искам да се променя, ако не заради гаджето поне заради себе си, защото ми писна да водя този ужасен уседнал начин на живот... Благодаря предварително!

Коментари

1.   Здравей,

Опитай се да си наложиш дисциплина или посети специалисти по здравословно хранене, които да ти изготвят подходяща за възраста ти диета. Запомни - в никакъв случай не следвай диети, които си намерила в интернет, или някой ти е препоръчал - може да си увредиш още по-сериозно здравето.
След това се опитай да си намериш някаква възможност да спортуваш (бягане, каране на велосипед в парка, леки фитнес упражнения в домашни условия). Вярвам, че ще успееш. И да не ти пука какво мислят останалите (приятели, познати, роднини) относно това, което си или което правиш. Бъди мотивирана и дисциплинарана!

2.   Виж, не гледай, че хората около теб на 15 правят секс и "много се обичат". На тази възраст и аз си мислех, че ще умра без гадже, но истината е, че сега е момента да си живееш безгрижно. Ако ще правиш нещо го прави за себе си, другите неща идват след това. Аз лично бих ти препоръчала да спреш сладкото и мазните/тестени неща т. е. боклуците, с които всички се тъпчем. Опитай се да се храниш по-здравословно, не прави грешката да започваш диети, ще съжаляваш повярвай ми. Тръгни на фитнес или лека атлетика, плуване, каквато си избереш. Ако нямаш възможност можеш да правиш упражнения вкъщи, в интернет е пълно с клипчета. Препоръчам ти и зумбата като вариант, ходене пеша, вместо да взимаш асансьора се качвай по стълбите. Надявам се да съм помогнала. Успех!

4.   Трбва ти надзирател. Човек, който ще те следи когато бъркаш в хладилника и ще те контролира. Освен това ще ти казва да правиш упражнения и ще следи за тяхното изпълнение. Ако не намериш надзирател, алтернативата е да се запишеш на някакъв спорт или друго с двигателна активност, и там треньорът ще изпълнява ролята на надзирател. А за останалата част - контролът на храната, трябва ти друго редовно занимание, далеч от хладилник и други хранителни източници. Може би някакъв курс, работа, организация, пансион. Мързелът е велика сила, а храната е опиум за емоциите. Трудно е сам човек да се пребори с тях, когато има пари.