Искам дете
Здравейте! Аз жена на 28 години, Живея с мъж на семейни начала от 3 години. От първия си брак имам 2момичета на 10 и на 7 години, които са при баща си, а мъжът с който живея има 2момчета от първия си брак на 16 и на 11, те са при нас и едно момиче от втория си брак, която е при майка си. Аз искам да имаме дете, но той не иска на 41 години е. Много искам да имаме дете, но той казва пе не му се занимава, че му е минало времето че вече децата му са пораснали. Казвам му че искам да имам от неговата кръв, знае пе много го обичам и искам от него дете, но той не и не. Всеки ден мисля за това не ми излиза от ума. Казах му пе ще го напусна казва че не може да живее без мен че ме обича но не идкс дете. Какво да правя, чуствам се непълноценна, че не не сме семейство. Повечето семейства си имст дечица и искам. Струва ли си да го напусна поради тази причина. Иначе съм щастлива с него, много се обичаме. Но много исксм да си имам детенце

Коментари

1.   Оле, малееее.... с този правопис тежко им на децата, извинявай за въпроса, но от български произход ли си?
С толкова деца и да искаш още и не вярвам, че финансово, ти специално си добре.

2.   като чета историята, ти децата за нищо ги нямаш. нека подредим фактите: започнала си да раждаш на 18, имаш 2, за които не се грижиш, мъжът ти също има 2, а ти искаш още 1.
По принцип е нормално да имате общо дете, но имате ли достатъчно средства, място, изобщо условия за отглеждане? Работиш ли, ще вземаш ли достатъчно майчинство или ще питаш по форуми кога НОЙ превежда маЕчинските? и щом не се грижиш за двете деца, които вече имаш, каква е гаранцията, че ще е различно с третото?
всичко това се отнася до техническите подробности. Има и вариант човекът просто да не иска още 1 дете и ти можеш или да уважиш решението му, или да се разделите ако толкова държиш на детето, а не на мъжа

3.   Повечето семейства имат дечица и са щастливи.
???
Той има 3 деца от предните си два брака, а ти имаш две деца от бившия си съпруг. Това прави общо 5 деца. Реално искаш 6-то дете, което да е ваша отговорност, но този път обща. С раждането на ново дете, другите 5 не се затриват от картинката, дори и те да не са винаги наоколо. Вие пак трябва да отделяте средства и внимание за тях, дори да ви гостуват два пъти месечно. Искаш трето дете за теб и четвърто за приятеля ти. Това е огромна отговорност. Колкото и да сте добре финансово и с времето, има много важни въпроси за обсъждане и много камъни по пътя. Не намирам създаването на нов живот за рационално тук. Щом той не желае това бебе, дори и да забременееш, изобщо няма да сте изпълнени само с щастие и след раждането няма да е приказка.

4.   А ти защо си дала собствеите си деца? Как не те е срам да ги оставиш заради някакъв си мъж че и да си искаш дете от него? Ами ако се разделите? Ще му го тропосаш на него, та да е сам с три деца? ! Да не е луд! Но ти определено ти си. Ти не си майка, за да искаш да бъдеш пак!

5.   Напусни го! Пълно е с мъже, които искат деца, противно на това, което се носи като мит.

10.   Поради каква причина двете ти дъщери живеят с баща си? Да не би да са „решили ” те така? Ще предизвикаш смут с това обяснение и живо се интересувам аз лично, щом като имаш две деца, защо не гледаш тях, а са при баща си? И как ще те възприеме мъжа, с които живееш сериозно за общо дето когато не гледаш своите? При раздяла евентуално ще му го подариш детето и на него и пей сърце -към следващия татко. Ето ти едно основание защо не иска дете от теб.

11.   Вие имате деца. Той не приема ли твоите за негови и ти неговите за свои. Разликата ви е голяма. Разбери го.

12.   Направо ме потресе. Зарязала си и двете си деца при баща им. Сега искаш трето от този мъж. Ако се разделиш с него, и третото дете ли ще му оставиш, а ще раждаш четвърто на друг мъж. И как си представяш да издържате общо толкова деца. Сега са 5. А ако станат 6 ? Или ти не плащаш издръжка на децата си ?

13.   Отивай и си прибирай децата щом искаш да имаш дете! Какво правят при бащата, а ти си вееш парцалите че и да правиш още мислиш.

14.   Щом искаш деца, като заначало започни да гледаш тези, които вече имаш!

17.   Потресена съм. Вие сте създали сума ти нещастни деца и искаш да създавате още?

18.   Не му се сърди, ти не си непълноценна или лош родител. Аз го разбирам едното му детенце след 2 - 3 години ще е независимо, не мь се почва напчовека от ново. Разбирам и твоето желание да имате нещо красиво и общо, но вие двамата имате вече 5 дечица и те изискват доста време и средства. Ти знаеш сама, че детето не задържа мъжа ако не вървят нещата.
Дали да го оставиш? Това е твое решение, ако вярваш че ще срещнеш друг, който ще е по-добър от него и ще иска да имате съвмесно поколение ок, действай.

20.   Жена на 28 и вече животът ти е пълна бъркотия.
Кой каквото и да ти говори тук, ако ти не осъзнаеш, че не енормално майка да зареже двете си дъщери при баща им, нищо лично срещу бащите, но две дъщери на тази възраст, пък и не само дъщери, е редно да бъдат с майката, а същата да си "живее" неосъзнатия живот със също толкова неориентиран друг мъж, нищо добро не те чака.