Подведе ме, че е щял да ми предложи
Здравейте! Ще го карам накратко въпреки че историята си е дългичка. С приятеля ми сме заедно от началото на годината. От различни градове сме, но се познаваме от много години, защото аз имам роднини в неговия град. Виждахме се рядко, след което заживяхме заедно за 3 месеца и всичко беше чудесно, но той замина за чужбина. След 4 месеца се върна, но в неговия град. Аз съм си в моя все още, защото работя в момента и чакам да си изкарам парите за семестъра и за сметките за януари и напускам. Планираме да отида при него съвсем скоро. Преди 2 седмици имах рожден ден. За празника отидох при него да се видим, защото майка ми е тук вкъщи и не иска той да идва, и за да си спестим нерви аз отидох. Видяхме се за 1-ви път от 4 месеца. Празника не мина кой знае как, защото аз пристигнах вечерта и бях изморена, защото не бях почивала 16 дни. Той ме пита какво искам да правим - дали да сме вкъщи или да излезем да хапнем навън. Предпочетох 1-вото, защото бях много изморена. Хапнахме вкъщи, поговорихме и си легнахме дори раничко преди 00:00ч.. Снощи приятелят ми беше на банкет с бившите си колеги. Там беше една жена, която му е приятелка и колежка, към която той е имал доста симпатии, но тя е семейна. Имаше малко каши в началото на връзката ни заради нея, но той ме уверява, че го интересувам само аз. Гледах снимки във фейсбук, имаше и с нея, разбира се. Реагирах остро и глупаво, изревнувах, защото просто тази жена я чувствам катои заплаха. След дискотеката, той ми се обади в 5 сутринта, за да говорим малко и да ми каже, че постъпвам глупаво. За това съм съгласна. Но стана дума за рождения ми ден, на който не получих дори и цвете и ми стана обидно. Той сам подхвана темата и сподели, че е мислил, като излезем навън да ми предложи брак, защото с мен искал да си изживее живота. Ако не съм вярвала да питам най-добрия му приятел, който и той беше там, но не питах. Днес го попитах вярно ли е това, което ми е казал снощи. И отговора беше "Ами, да, аз имах такава идея и наистина го искам, но не беше сега момента, развалила съм момента". А да вметна, че не е купуван пръстен. В крайна сметка това просто са били негови мисли, които той изкара така, че всичко е било планувано, а аз съм го развалила, като съм искала да се приберем вкъщи, а той ме попита какво предпочитам и аз предпочетох вкъщи. А то и да бяхме излезли - пръстен нямаше да има. Честно казано никога не съм се замисляла за това, защото сме от скоро заедно. Обичам го, знам, че и той ме обича. Вижда се в очите му. Почти всяка жена мечтае да се омъжи за мъжа, когото обича. Както и аз. Но просто не се бях замисляла за това, че би било скоро и когато ми го каза това по телефона си дадох сметка, че наистина явно иска да е с мен, и че е глупаво това, че ревнувам от други хора, които очевидно не са фактор вече в живота му. И когато го питах вече на трезво - вярно ли е това, го извъртя. По-голяма обида не са ми нанасяли в живота. Имала съм и други приятели, но това е единственият човек, когото съм обикнала и искам да съм с него и занапред. Но просто това ме очерни. Той ми каза "не трябваше да ти казвам просто, извинявай" и то след като му казах колко много ме е наранил. Каквото и да съм направила, не заслужавам да ме подвежда за такова сериозно нещо. Чувствам се разбита. На 24. 12 ще се видим за 2 дни. Не знам как да реагирам. Моля Ви, успокойте ме. Дайте ми добър съвет. Зелена съм, нямам опит в живота, само на 22г. съм, но мечтая да имам семейство. Той е на 30г. Тази болка не стихва, чувствам се като боклук. Сигурно бъркам - кажете ми къде. Имам ли право да се сърдя? Насадиха се в мен очаквания, боли ме ужасно. Това е подигравка в моите очи.

Коментари

1.   Чакай малко, чакай сега... На 22 години си и съжаляваш за "проваленото" предложение на несериозния ти приятел? Недей, няма смисъл. Така не се прави... А и от цялото това, аз разбрах само някакви глупави подстрекавания на спорове с несериозно отношение. Той е на 30 и се държи така? Вметнал е просто, че е щял да ти предлага? !
Моля те, преосмисли нещата, не се фокусарай само върху предложението, помисли логично и може би ще разбереш, че май скоро няма да си с този човек....

2.   А да си се замисляла че този ти говори ама пълните глупости? Утре ще ти каже, че например ще ти вземе кола. После ще се окаже, че не ти е взел кола, защото си кихнала. А неговите най-добри приятели да не мислиш, че ще ти кажат истината? Те са си негови приятели, не твои
Сама си се оставила да бъдеш манипулирана, нищо повече
Баба Торбалана

3.   Глупости.
Мои много близки приятели се сгодиха след жесток скандал. Може би най-сериозният във връзката им. Момчето отдавна искаше да ѝ предложи брак и събираше пари за пръстен, всички го знаехме. Предложи ѝ без пръстен, само с реч и притеснения в същия ден, в който се бяха скарали. Казал ѝ, че не иска да я губи и затова няма да чака повече. На приятелите си не го обясни така, сигурно за да изглежда по-твърд.
В училище все лъжех, че съм с моя приятелка, когато тя беше с гаджето си. Приятелите правят такива неща. Много по-зрели сме, но и днес да ми се обади и да ми каже, че двете сме заедно у нас, ще потвърдя, че е така и няма да питам.
Сигурно е казал това за предложението в яда си с цел да те нарани. Да се почувстваш виновна, че сте останали вкъщи, а не сте излезли. Да се почувстваш зле, че си имала пристъп на ревност. Да си мислиш, че си лоша и разваляш всичко. Няма как да развалиш каквото и да е било, когато партньорът ти те обича искрено, верни сте си и нямате съмнения, че искате да сте заедно още дълго време. Утре ще ти каже, че е щял да организира романтичен уикенд в хотел, но не го направил, защото си казала, че не харесваш котки. И не мисля, че мъж, който наистина иска да направи романтично предложение, в пристъп на яд ще си изпее всичко. Нали така ще развали изненадата.

4.   Така, не искам да бъда критична, но връзка от 1 година - какво очакваш?
1 - Да ти предложи романтично

2- Да ти каже че иска дете от теб/Да свършва в теб с цел.

3 - Да се държи като собственост с теб.

4 - Всичко да е цветя и рози.

Хората изпитват различни емоции - пияни, разтроени, чувствителни...
Не му се сърди, нито пък го обвинявай - не бъди егоист.

5.   ""не трябваше да ти казвам просто, извинявай" и то след като му казах колко много ме е наранил. " Ами той ти е казал истината, защо не я приемаш. И аз искам да имам Мерцедес, но няма кой да ми я даде. Още не го познаваш, а за пръстен си мечтаеш!? Първо го опознай и тогава се доверявай. Ако вече си му дала онова което той желае, не чакай отплата от такъв, просто те е използвал.

7.   Момиче, махай се. Наистина си прекалено зелена, а к той се държи неадекватно за тази възраст. Представи си как би те манипулирал като съпруг.

9.   Аз съм в почти същата ситуация. Мъж на 39 съм и доста си приличаме с приятеля ти. Първо, че връзка от разстояние не може да бъде никаква връзка. Отишъл за 4 месеца на гурбет и се прибрал в тях си. Аз ако имах чувства към жена, първо нея бих искал да видя. Ама щял-ама не щял да предлагал? ! Или искаш и действаш или не. Преди 17 години започнах работа на едно място. Всичко вървеше добре. До като на 3-4 месец след започването не се появи "ТЯ"! Дъщерята на шефовете. Не беше кой знае каква прелест. Баща и говореше доста обидно и пренебрежително а майка и се опитваше да не взима страна. Та щерката имала доста разюздано поведение преди години и избягала в шопия. Там се оженила веднъж. Родила момиче. После се развела заради друг. След което родила момче. И накрая избягала в родния си град само с момиченцето което беше на 4 годинки. И се появява около мен, майка си и баща си с някакъв друг. Започнаха чести посещения и от там аз хлътнах по нея. Постоянно се въртеше около мен, било за съвет или за компания. Минаха години така. Аз се надявах, че може да станем по-близки, но по едно време се появи нов човек до нея. С пари. С апартсмент. С доста стабилни доходи. Без значение, че е с 12 години по голям от нея и прилича на амеба. Смаза ме. Опитвах да започна нови връзки за да я забравя. Нямаше ефект. А тя и до ден днешен не спира да се допитва до мен. Да си предлага помоща. Та до момента в който реших, че трябва да я намразя за да създам мое семейство. На 33 се запознах с една особа с която си пасвахме до 10-11 месец от връзката. И директно и казах, че не искам да си губим времето в гаджосване. Или се хващаме здраво един за друг или довиждане. Мечтата ми беше да имам дете което да обичам с цялата си душа. И тв се съгласи. До момента в който не разбра, че е бременна и всичко се обърна нагоре с краката. Да бързам да забравя онази хубостница. Да не остарея прекалено за да имам дете. Аз се нанизах на плажен чадър който ми го отвориха из отзад! Не си много голяма или остаряла за нова връзка. Ама този човек не стои здраво стъпил на земята зад думите и действията си. Директно го попитай в очите как мисли, че може да продължи тази ваша връзка.

10.   Супер несериозен ми се струва за 30 годишен.

11.   И аз го определям, като не сериозен. И ако не се бяхме виждали 4 месеца, намаше цяла нощ да прекарам с бивши колеги, а ще искам да съм с теб. И друго предполагам, че ти си работила 16 дни без почивка, за да може 2-4 дни да си вземеш свободни и да сте заедно.
А ако все пак ти предложи брак, по-добре откажи първо не се познавата достатъчно добре и второ не знаеш, когато завършиш университета дали няма да мислиш различно.