Чувствам се виновна за катастрофата на приятеля ми
Здравейте.
С приятеля ми бяхме заедно 4 години и 3 месеца и няколко дни.
Връзката ни никога не е била идеална, но по една или друга причина аз наистина го обичах и мислех, че той изпитва същото към мен. Винаги се събирахме и не сме били сърдити повече от месец.
Той ми беше първо всичко - първа целувка, първи секс, първо влюбване. Правех всичко за него - бях му вярна, грижех се за него винаги, помагах му, подкрепяла съм го във всичко, което е правил, никога не съм отказвала интимности, което според него е плюс при жената.. Леко съм ревнива от време на време, но заради него се оправих, по едно го задушавах, защото наистина го обичах.
Обичах го страшно много, но винаги се съмнявах, че той нещо ме лъже или разиграва. Още от самото начало имах такова съмнение, но бях прекалено заслепена от чувствата си, които до този момент никога не са били толкова дългосрочни. Семейството му от самото начало не ме харесваше, защото съм кариеристичен характер и много уча, а те искат жената да е домакиня и майка. Не мога да кажа, че въобще ме няма с тези неща, но винаги съм била по-научно настроена от цялото ми семейство.
През втората година на връзката ни се появи ТЯ - любовницата, която ме тормозеше, а той нищо не правеше, виждаше как се измъчвам и колко ме боли, че така се случва. Тръгнах си, но пак се върнах и ми стана много болно, защото много го обичах.
Това продължи някъде около година, където тя се занимаваше с него и той всеки път ми казваше, че я е оставил, докато не беше така. Това лято разбрах, че е спал с нея и сърцето ми се сви. Ревах цяла вечер заради това. Майка ми ми беше казала, че той може да е спокоен тип, да е противоположен на баща ми - типичен психопат, но с такъв мъж не може да се живее и ще страдам от него. Майка му също много се месеше в отношенията ни и мога да кажа, че беше наистина тежко положение. Някъде от 2-рата година от връзката ни постоянно плачех, даже този януари бях в депресия и свалих няколко килограма и семейството ми много се притесни за това какво се случва с мен. Само майка ми знаеше за тези проблеми.
Снощи исках да се разделим, говорихме си два часа и след това той просто ми прати сърцица и още беше на линия. В разговора си говорихме за нея и как мен много ме боли и не можем да продължаваме така, как аз няма да забравя нещата, каквото и да стане. Негови приятели го карали да ме зареже миналата година по не знам как причина. Той го направи даже. Той ми се извиняваше много пъти, бил много виновен и т. н. 10 минути по-късно майка му ми писа от профила му - не знам какво си му казала, но той излезе от вкъщи и взе колата, много беше ядосан (той не се ядосва лесно впрочем). След няколко минути един негов приятел, който живее до мен ми се обади да ме пита дали знам къде е. Казваше ми също, че дано съм била доволна, че съм го зарязала. Беше взел колата на един негов роднина и след около 30 негов приятел ми звънна да ми каже, че го е намерил на изхода на квартала, където живее, блъснат и едва го извадили лекарите. Беше се обадил вече на бърза помощ и на пътна полиция. Иначе бил жив, исках да говоря с него, но лекарите го преглеждали. Звъннах по-късно и ми обясни, че бил да операция и положението било много тежко. Сигурна съм, че майка му ще ме обвинява за това, но мисля че и тя би направила нещо подобно. Майка ми много тъпи ме е виждала как страдам от неговите действия и от нещата, които ми причинява психически, някои обиди и т. н. Само да кажа, че той е Зодия Водолей, а аз съм Дева, ако има значение.

Коментари

1.   Това не си ти, а карма. И го е заслужил.

2.   Последното не трябваше да го казваш, голяма глупост. Отдавна е трябвало да се разделите. Любовта е дадена, за да са щастливи хората, а не да страдат. Но много често, заради прилепване към някой/някоя, са точно нещастни. Надявам се, приятелят ти да се оправи и ти да не чувстваш вина и никой да не те обвинява. Той не те обича, само е слабохарактерен.

3.   Човека бере душа а ти си зодия Дева. Добре.

4.   Не се обвинявай! Според мен ти нямаш вина, така е трябвало да се случи, дали заради въпросната дама или заради неговото държание, или заради намесата от родителите--съдба! А за Катастрофата - ти ли го накара да влезе в колата, ти ли си натискала педала на газта? НЕ! Може би е повлияло, но аз винаги си казвам че това е събда, така е било писано!

5.   Не си виновна. И определено се отърви от него. Това е човек, с когото цял живот ще си нещастна и ще се чувстваш виновна без вина. Поинтересувай се как е - така е редно, но дотам. Продължи живота си и бъди щастлива!
Ж31

6.   Кармма се нарича това. :) А ти вместо сама да се правиш на парцал, а той да те стъпква, се радвай, че всичко се връща. ;)

7.   Не се обвинявай, ти си жертвата в случаят.
С този тип, нямаш бъдеще.. предателите и лъжците, трябва да бъдат отсеяни, а това с колата е по негова вина.
Айде, дано новата година ти донесе, някой който да те уважава. Лек ден и горе главата.

8.   Прилича ми на сюжет за чалга песен. Тъпо скалъпена и захаросана историйка.

9.   На мен на разиграване на театър ми прилича с цел да те накарат да се чувстваш виновна. Това за зодиите е глупост, но както и да е. На твое място бих отишла в болницата да го видя дори да съм убедена че е театър все пак сте били заедно и трябва да те е грижа

10.   Голяма драма, голямо чудо! И наистина какво значение имат зодиите накрая, че не вдявам? Понякога вие жените се вкарвате в такива филми, майка ми, майка му, той, приятеля му, любовницата.... А всъщност нещата са толкова прости - Една връзка се състои от двама. Без значение от родителите и на двамата. Всичко си остава помежду тях, без значение от приятелите. Появи ли се Любовница - нещата приключват ВЕДНАГА!!! И после на другия не бива да му дреме кой се поболял и кой катастрофирал. А вие само ревете - обичам, обичам. И точно заради тази си слабост ще страдате! Може да не ми побликувате коментара, но в него казвам самата истина. И вие го знаете!

11.   Здравей! Не прави тази грешка да се обвиняваш за катастрофата. Така е трябвало да стане и е станало, никой няма вина. Колкото до майка му не обръщай внимание какво ще каже. Много неща могат да се измислят от някой и да започнат да говорят. Ти сама знаеш, че не си го накарала по някакъв начин да го направи така, че не се обвинявай. Важното е, че е жив и не се е случило най-лошото. А колкото до раздялата това решение, което си взела е правилно. Не можеш да продължаваш да измъчваш себе си заради човек, който не те цени и не и не знаеш нищо.

12.   В случая ти звучиш като добро момиче и просто се опитват да ти вменят вина. Както кратко каза някой по-горе - това е карма, а не е твоя вина. Ти единствено показваш че си добра душа като дори при това положение изпитваш вина, което е нелепо и несправедливо. Била си потърпевша от този човек, и мен ако питаш късно си си тръгнала. Живота е пред теб. Каквото боли ще мине.

13.   Зодия Дева - дамен гърдите много ме кефят, малки стегнати, не обичат да им говориш мръсотии, и не се кефят да правят свирки.

С почти всяка жена можеш да обсъждат зодии. За тези които се чудят какво да разговарят.

14.   Авторката съм.
След като стана това нещо, на следващия ден пътувах и му писах да го питам как е, защото беше на линия. Отговори ми с многоточие и аз продължих с въпросите - същото. Беше ми видял сторито в месинджър.
Днес също му писах да го питам как е - само ме е сийнал.
Имам съмнения, че ако нещо беше наистина станало по-сериозно от това, майка му щеше само мен да обвинява. Неговото семейство е така - всичките са им лоши, само те са идеални, а далеч не е така. Знам в коя болница е, но няма да ме пуснат да вляза без майка му, с която въобше не искам да говоря. Мисля да оставя всичко така и вече да не се занимавам.

15.   Хвана ме яд и нямаше как да не коментирам. Момиче, ти добре ли си? Ти най-малко имаш вина за всичко. Кога жените ще се научите да си цените живота и да не ви пука толкова? Радвай се, че така е станало. Карма.

16.   Хаха, уж бере душа, пък си влиза във фейсбук, сериозно? ! :)
Мисля, че изобщо не е имало катастрофа, просто е искал да те сплаши.
И, защо майка му да пише от неговия профил на теб, вместо да му спуква телефона от звънене, като е толкова притеснена за сина си?
Не е добре скалъпена историята, съжалявам мила.
Точно той ще се "самоубива", дето ти е изневерявал многократно с една и съща мацка - сори, не вярвам.
Далеч от такива типове!!!