Любов срещу вяра
Най-примитивната религия създава навсякъде конфликти, дори и в личен план.. Какво става като християнка хареса мисюлманин или обратното. Техните ще искат да си смениш вярата с мисюлманска а след това и националността и децата да са мисюлмани. Който си фантазира друго да отиде малко в Турция да погледа как живеят там жените. Ако ги види по улиците, обаче, защото аз не видях. На 10 мъже има 1 жена по улиците, яко опакована, да гледаш само един чувал със забрадка. И никога сама. Конфликтът на цивилизациите не е измислен, той съществува. И не сме го създали ние, ама е глупак този който не го разбира. Ние българите сме много толерантни, за нас и вярята няма значение. За тях обаче има. В Анадола убийствата на честта са ежедневие. Ако чужденец погледне туркиня или обратното - завършва със смърт. Пък вий си живейте с розови очила и си давайте задниците и вярата. А пък турските сериали, са субсидирани. Видях къде ги снимат и нямат нищо общо с реалността, те са пропаганда. Ходил съм и в Европа, разликата е огромна. А в Турция има само джамии на всяка крачка, към 3000 в Инстамбул, над 70 000 в цяла Турция, и като заквичат от всякъде, което правят постооянно... това за мен не е свобода

Коментари

151-200 от 250

163.   това име хората от Северо Западна България сами са си го измислили, и да - част от България е, в която преди са се изливали много пари заради интересите на братушките. Сега там са останали не много работещи хора. Това обаче е край с бъдеще, има инфраструктура, мястото е стратегическо, така че ще се оправи, но това е бъдеще.
Човек трябва да е мобилен, да търси хляб, където има. Никой не е завързал никого никъде - даже цяла Европа е на разположение.

Но пак да се върнем на турците - за тях няма човек, който да каже и една добра дума.
Като изкарат едни знамена, едни чудесии, а не се гледат колко са бедни и нещастни.
Забелязала съм и друго. На най-толерантни се правят хората, които в живота нямат взимане -даване с тях. Ако ти влезне такъв в семейството, сред приятелите, имаш работа с тези хора, знаеш за какво става дума и се пазиш.

164.   №161 За твое сведение "дали сме азбука на 1/4 свят"глупости
Кирил и Методий известни още и като Солунските братя, са византийски дипломати. Кирило-методиевото дело във Велика Моравия /днешна Словакия/. Азбуката е славянска не българска и не ние сме дали на славяните азбуката.

165.   164, съчувствам ти:) Сега г-н Професорът ще се нахвърли и върху теб. Как смееш да мърсиш Българщината с такива скверни слова? Св. Св. Кирил и Методий да са от гадната Византия, която също ни е поробвала... Ей... безсрамен човек! Позволява си да чете:)

P.S. Господин професор, къде са публикувани трудовте Ви, за да ги прочетем и да се ограмотим?

Б.

166.   Номер 162 , това че турското правителство ви е помогнало не оневинява турците разбираш ли? А това че ходиш по турски екскурзии не говори добре за теб и то никак! Аз пък ще ти кажа друг случай.. Както каза номер 163, единствено хора дето не са имали вземане-даване с тези турчаля само те ми ги защитават... Ама то си има предостатъчни факти, казах ви сумати фактологии ви изтъкнах, какво още да ви кажа за да проумеете че турците са лош народ! Те са анти-Българи, ходете в която държава си искате, почитайте чужденците но защо точно турци? Задавам този въпрос за 10-ти път и отговор няма... защото самите вие не можете да ми кажете! турчина уважава само хора които му играят по водата и които приемат така наречения ужасен ислям. Всички останали които вярват в друга религия и принадлежност, за тях са нечовеци и трябва да умрат! Абе предостатъчно знам за турците по дяволите... излишно е да се спори щом става дума за този въпрос!!!
Номер 130, е коментарът в който съм описал цитати от корана, ха направи си труда да го прочетеш и ела пак ми спори, че турците били "праведни"
ПРАВЕДЕН ТУРЧИН НЯМА !!!!!!!!!

167.   много сте назад с материала едно 7 годишно мюсюлманче мое съседче говори свободно англииски, арабски и италиански. много по образовани и любознателни са. колкото до посолствата на България в чужбина пълен отврат. да и между другото всички мюсюлмани са запознати с библията по добре от много християни в България. Уважавам умните и начетени хора независимо какви са. българите сме завистливи, мързеливи и прости по рождение затва няма да излезем от блатото.

168.   Ееее № 165 те византийците по отдавна са ни убивали и изнасилвали и ослепявали до толкова отдавна не можем да помним.

169.   :)))) Вярно, това е било преди хиляда години чак... А и Волен и Скат ТВ не говорят за византийци, а за турци...

Б.

170.   Номер 167 смешен си! ходи си в турция бе, какво правиш в България?

"да и между другото всички мюсюлмани са запознати с библията по добре от много християни в България. "

- да, много са запознати, сигурно ще кажеш че и уважават библията а? ..

"много по образовани и любознателни са"

- Защо ли тогава цял свят, определя турците като най-простия народ? - може би щото са много любознателни и умнички горкичките а?

Борония, крайно време е и ти да се разкараш както и всички турски поклонници, от темата! какво очаквате? да ме убедите в налудничевите си теории, аз със хора отричащи факти от историята ми, не искам да говоря!!!

171.   164, именно заради България е създадена и разпространена кирилицата. Кирил и Методий първоначално са започнали работата си в България, в днешна Македония, поради което и макетата разправят, че е тяхна.
Ето точно това имах предвид като говорех за нихилизма.
Нищо не сме направили, нищо не сме постигнали, ние сме едни парцали, една битка не сме спечелили (и това съм чувала от горди нихилисти), всичките сме едни болкуци, които не заслужават да имат дори страна. Как е възможно такива нещастници като нас да кажат дори една дума с/у великите турци, които пишат на латиница!
Доволни ли сте?

172.   Пак питам? Защо не се обединим да работим в интерес на Родината си и на БЪлгарската ценност, а спорим кое как е било??? Браво на вас... заслужавате медал да ви накача! Ако някой турчин или циганин чете как се караме тук, бъдете сигурни че ще търка доволно ръчички! Мед ще му капе на сърчицето, че Българите се испокарват помежду си... ето за това България е на този хал. Ако бяхме очи в очи бих ви плюл! Но нищо, така или иначе гневът на България и Национализма, един ден ще се стовари върху вас! Аз вече съм ви отсял, защото вие немате нищо общо с Българизма. Нареждам ви като врагове на България, вие сте по големи врагове дори от самите турци!!!

173.   Ако не са били светите братя Кирил И Методий, сега немаше да имаме роден език! Ако не са били Българските Революционери, сега щяхте да носите фес, и да бъдете турци... КАК НЕ ВИ Е СРАМ БЕ???

174.   170 къде съм споменала турците казах мюсюлманите. но за българина мюсюлманин=турчин. както казах по рано са били назад ся нии сме на опашката

175.   172 сега си избърши плюнката от монитора и обясни след като не съм българка а родена в българия с българско гражданство /просто с различно от твоето мнение/, защо ти като "по-умен" не ме спечелиш на твоя страна а плюеш монитора си и се мъчиш да обиждаш. Българка съм знам успехите и неуспехите в българските битки. Но да ми казваш, че византийските дипломати Кирил и Методи са написали азбуката за България. Поне обясни ЗАЩО или си го учил в първи клас и си го приел като истина. Те византийците толкова много са обичали българите /с които постоянно са воювали и са искали да ги научат да се молят на гръцки/, че са решили да им помогнат.

176.   144, сложи се фес! Ти не заслужаваш да си Българин! Когато турчин уважава Българка, аз трамвай ще стана! Каквото искате това мислете! Хайде ходом марш към любимата ви анадола. Тук място за предатели НЯМА!!!

177.   Дали ще е мюсулманин или ще е турчин, той е една и съща боза! доколкото знам другото име на турците е мюсулмани, и обратно! Не ме интересува тяхното развитие и това колко са напред бе хора, разберете го!!! Какво ме топли мен тяхното ниво. Аз съм Българин и моята Родина е България!!! Точка по въпроса! дори най изпадналия да съм, аз гордост винаги ще имам, защото на Българите се гледа с много по добро око отколкото на турците - мюсулманите!!!

178.   163, лошо съм видяла и от турци, и от българи, да не уточнявам от кои повече. А ти?
Европа е на разположение, но излизането на някой навън не решава проблема, който е вътре.
161, толкова си се настървил, че не виждаш, че никой от нас не плюе родината си, нито е казал, че не се гордее. Ако това, че смятам, че в страната има по-важни проблеми, е плюене- ОК, ти пък ако мислиш обратното, значи си сляп. И последно- много от хората, които са напуснали и работят навън го правят, за да помагат на близките си тук, т. е. паричките се изпращат и харчат в България. Само един пример ще ти дам- Гърция. Всички знаем колко жени работят там за семействата си тук. И гръцките парички влизат и в твоето джобче, така че недей да обиждаш хората, ако обичаш.

179.   Господин трамвай мога да те запозная с щастливо живеещи в българия смесени семейства. Който се уважават по между си. Ти къде живееш в българия джунгла няма.

181.   164 кажи това моля те на професорите по славистика. Кирил и Методии са византиици, но тяхната глаголица не е приета, тъй като е смятана за много трудна. Учениците им са създали днешната азбука и са я нарекли кирилица в чест на учителя си. По-късно руския цар ни е помолил да му да дем азбуката си, в църквите се е говорил на стар булгарски, наречен още църковен руски и от цурковния руски е възникнал днешния руски. Извод: ние сме дали азбуката на славянцкия свят. Като четеш чети по-добре.
Лола

П. П. Борония и за теб се отнася.

182.   Лола, не разбирам кое се отнася за мен? Аз по въпросите за Кирил, Методий и азбуката никакво сериозно отношение не съм взела. На практика не съм изразила каквото и да е становище. Само си позволих да се пошегувам със 164, представяйки си как ще го нападне Професор Хейтър.

P.S. Имам добри познати и сред славистите и сред българистите, които безкрайно уважавам. Надали бих си позволила да говоря пред тях по темата, по - скоро бих слушала... с удоволствие и интерес.

Борония

184.   Аз сам турчин. живял сам известно време в българиа, в момента си живея в турция и се гордея че съм турчин. по темата дали ви уважаваме мога кажа че според нашите обичаи, които уважава християните и българите, ние го отхвърляме и даже според нашите закони той тряба да бъде убиван. наистина не ви уважаваме щото вие не сте от нашата религия и това е невъзможно. колкото до другото, спим с вашите момичета чисто ей така, щом 500 години сме го правили що да не го правим пак. християните сте неверници и врагове на нас турците и не искаме нищо общо да имаме с вас. и да ме обиждате истината си е това.

.......................................

Бележка от модератора: този коментар е изпратен от същия потребител, който по - горе в множество коментари се афишира като националист. Сравнете hash - кода и ще се убедите.

Към потребителя: подобни фиктивни постове не се толерират. Съветваме ви да избягвате да го правите в бъдеще, защото единственият ефект, който постигате по този начин е комичният такъв.

185.   Госпоживе Борония, мястото ви тук е излишно. Аз "господин Хейтър" не понасям толеранси и анти-Българи като вас :)

Това се отнася и за всички други които се любувате на "хубавият" народ (мюсулманите)..!
Станете ислямски фундаменталисти като тях, поне ще им доставите максимално удоволствие на турчалята, и ще се любувате взаимно на анти-Българизма и анти-Христа си !!!

186.   Уважаеми професор Хейтър,

Не си ти човекът който ще определя къде е мястото ми и къде не. С дълбоко прискърбие ти заявявам, че нямаш власт над мен. И си поизбърши пяната от устата, че само се излагаш.

Борония

187.   Ще дойде ден в който ще бъдеш изправена пред съда на гордите Българи, госпожо борония, и тогава ще почувстваш дали съм аз човекът който опредлеям къде е твоето място!!!

188.   Добре, добре... Чакам:) И треперя!

P.S. Гледам, след като админа ти направи забележка, си почнал да пишеш от друг ip-адрес. Хитрец!:)))

Б.

189.   Борония, от коментара ти лъхаше съгласие с номер 164, не само шегата ти с професор Хейтоър, който и да е той. Ако съм те разбрала погрешно, се извинявам, Колкото до славистите, аз също имам такива познати и редовно си ги разпитвам, а преди им ходих на лекциите, нищо че не беше моята специалност, просто ми беше интересно :)

Лола

190.   Мене Админите не ме бъркат, нито пък такива като тебе!
Сложи си фес, национална предателка на България. Дано срещнеш турци през нощта и да те изнасилят, за да разбереш тогава на какво са способни!!!

191.   Лола, "проф. Хейтър" съм кръстила за удобство онзи млад националист, който държи авторските права на половината коментари в темата. Всъщност, четейки 164 си представих как ще бъде атакуван от проф. Хейтър и се почувствах солидарна с човека по тази линия. Затова ти е прозвучал подкрепящо:) Всъщност, макар и да имаме различни мнения по османските въпроси, винаги съм уважавала мненията ти и начинът ти на мислене като цяло. А някои коментари направо си ме кефят яко (справка: спорът с Палето;)

Без каквито и да било лоши чувства: Б.

192.   Борония, ти присъстваш в сайта единствено за да иронизираш хората, и да се гавриш с тях. ти си едно безполезно същество, не аз съм Хейтърът а ти си това. Защото ти мразиш всички различни мнения от твоето. ти си втората мартина балева, не знам дали и самата балева не си.... която по същият зверски и арогантен начин отрече ужасните кланета и геноцидът над Българите... ти си същата!!! Презирам такива хора като тебе, и за капак вместо да се засрамиш, ти не спираш да ирнозираш и да се правиш на "умна" ... Момиче, ти си ЛУДА!!!

193.   161, еййй, голямо тупане в гърдите на чужд гръб. Само ти се гордееш, никой друг, щото да се гордееш е много трудно, нали? Дай да чуем тогава с какво биха се гордели тези Революционери с теб? От мен разбрах, че направо биха се срамували. Не тръгвай, обаче, да ми обясняваш как си обичаш родината, как мразиш врага, колко си горд и т. н., с това няма как чак да се гордеят с теб :))) За конкретни действия искам да чуя. И те не толкова са мразели врага, колкото са защитавали родината си. А ти повече мразиш, отколкото защитаваш.

Мел

194.   Мел, мразя тези които които са клали безмилостно моите предци, ти не ги ли мразиш? Ако не ги мразиш значи ти си сляпо толерантна към убийците си... чиста форма на мазохизъм и безсъвестност!!! Да мразя и си имам прични!!! Горд съм за разлика от теб и такива като теб! Казах вече сложете си фес про-турски поклонници такива!!!

195.   Мерси, Борония. Както споменах по-горе и твоите мнения са ми харесвали, като изключим различията си по турските въпроси.
Всъщност преди да замина, нямах особено мнение за турците, защото не познавах почти никого. Въпроса е, че като заминах, за съжаление, трябваше да се сблъскам и с тях. Винаги съм отворен човек и съм любопитна към чуждите култури, а там където съм, не е никак трудно да се запознаеш с такива. Благодарение на това, съм се запознала с поляци, франчузи, латвиици, палестинци, мароканци, бразилци и за съжаление турци. Дори съм се опитвала от всеки език да науча здравей, как си, защото смятам, че е страхотно да поздравиш някого в чужда страна на собствения ми език. И повечето туржи не ми направиха добро впечатление, а съм говорила и с корените жители по въпроса. За това и коментара ми не се отнася до историята, а до това какви са сега. Колкото до историята, и ние сме поробвали и ние сме водили войни и на дали на тези народи им е харесвало. Такава е била ситуацията. Но мнението ми за турците е построено на точно толкова обективни наблюдения, както и твоето.

Поздрави
Лола

196.   Не е тя лудата, какви са тия изпълнения от твоя страна по-горе? Явно е време темата да се прекрати.

197.   до трамвая аз съм 144 женена за мюсюлманин арабин не турчин. да мъжа ми ме уважава и ми угажда за разлика от българина за които бях женена преди. българина детето си не е погледнал злия мюсюлманин го гледа. хаи ся пали господин трамваи.
аиша

198.   Щастливо живеещи в България смесени семейтва... аха, и какви деца ще създадат тея семейства? Българо-мохамедани ли? Какъв би бил техният произход, и как биха продължили те рода си? Ако всички постъпят така, вие обеснявате ли си че Българската нация изчезва? Но вас това не ви интересува нали? За вас е по голяма гордост да смесите кръвта си с едни ислямски фундаменталисти, и да се наречете Българо-мохамедани, пред това да се наречете Българи! И кое е нормалното тук? Някой ще ми обясни ли? Даваш тялото си на врагът си, затриваш християнската ценност, отиваш против делото на Христос... Приемаш аллах и ислямската религия за своя, и мюсулманина за пореден път се кефи, че е притопил и погубил Българската ти нация и култура... Чудесно нали?!...
Колкото до византийци и тем подобни, няма да коментирам, това сумати историци, националисти и всякакви го казват че ако не са били Кирил и Методий, сега вие нямаше да пишете на този прекрасен език (Българският) ! Нямате право да подминавате такъв факт... Сега излиза че турците са онеправдани а византийците виновни, а дали византийци, дали турци... не са ли всички виновни?... не са ли те хората заради които сега сме в това състояние? Не са ли те хората които ни върнаха векове назад, които съсипаха икономическото и духовно развитие на страна ни?... И вие се опитвате да ме убедите в абсурда , да не съм се водил от историята,и да не съм мразел тези хора... а какво да правя? Да им се оставя да ме унищожат, да ги изкарам невинни и да потъпча моят Български дух и произход ли? ... Не, няма да стане! Вече ви казах, който толерира всичко това, който отрича историческите факти, и който има допир с турчин или какъвто и да е мерзавец, да знае че той е мразен от мен, и го презирам повече от самите турци !!!! Аз имам религия, имам ценност и обичаи, които искам да продължа и с които се чувствам Силен и горд!!! Ще цитирам и великият Български Борец Дан Колов... когато искаха да го подкупят, той се обърна и с гордост каза "ЧУВСТВАМ СЕ СИЛЕН, ЗАЩОТО СЪМ БЪЛГАРИН"

П.П. Мисля че казах достатъчно, и само един умствено ограничен човек, би продължил да ми твърди турско-цигански абсурди !!!

199.   197, дори не знаеш да пишеш на родният си език, личи си че буквално си се турцизирала и погубила Българската си ценност... За моя радост, Родоотстъпниците като теб стават все по малко, и народът проглежда... и за вас ще има справедливост!!!

П.П. Нека те "уважава" мюсулманина, а вярата ти къде отива обаче? - пращаш я по дяволите просто така... чудесно.. много добре, чувствай се горда мюсулманка! Всичко добро.

200.   Лола, имам въпрос към теб- това, че на теб турците не са ти допаднали като хора, означава ли, че не са такива, не ги признаваш за такива и ти си нещо повече от тях?
Аз също не харесвам турците като манталитет, изобщо даже, в нито един мой коментар не съм твърдяла обратното. Но това не означава, че ги мразя или че се мисля за нещо повече от тях, както господин националиста.
Да, мразя тези, които са клали моите предци, само че те отдавна са мъртви, господин националисте.
В момента повече ме вълнува, кой убива бавно моите съвременници.

Мел

201.   Всъщност, Лола, оказа се, че даже не са ни и толкова различни мненията, защото се разминават в епохите, така да се каже. Аз за съвременните турци нямам кой знае какво изградено мнение, по простата причина, че не ги познавам. В България практически не съм общувала с тях. Тук, където съм сега, единствените турци, които съм срещала са управителите на общежитието ми. Не ги познавам отблизо, нямам представа какви са като хора. Точно заради нулевия ми опит, не мога да имам сериозно лично мнение. Претенциите ми са само в областта на историята. Всъщност, то и там май не става дума толкова за самите турци. Защото и Османската, като всяка друга империя е многонационална и е търпяла много и различни влияния, когато се е конституирала - и арабски и персийски и византийски... Аз не мразя османците, защото работата ми е такава, че не мога нито да обичам нито да мразя "пациентите", иначе ще стана пристрастна. Това е всичко. В ежедневието ме дразнят неработещи и мрънкащи хора (цигани) и определено не съм фен на изборния туризъм... И дотук. Не се съмнявам, че мнението ти е обективно. Все пак личният опит е незаменим учител.

Борония

202.   Мел, тези които клаха дедите ни са мъртви, но тези които живеят днес са техни внуци и правнуци, техни последователи... те носят турският ген в себе си, защо не го разберете? От къде да им се промени гена, от небето ли? турчина си е турчин, дали сега или преди 100 години... те са ислямски терористи, фанатици и т.н. писна ми да ви го повтарям! как не виждате гаврите които си правят до ден днешен с Родината ни... как не си отваряте очите за всички тези неща... Мел предлагам да спреш да ми спориш, разбрах че си толерантна към убийците ни, СТИГА!!!

П.П. ако днешните турци имаха власт над нас... те ще правят същите изтезания и гаври с нас, и дори по лоши... бъдете сигурни !!!

203.   Мел, не мислиш ли, че омразата е леко крайно чувство и не е помогнало на никого, по никакъв начин? И дефинирай моля те как може човек да е повече или по-малко от друг човек? Просто не искам да им подавампръст, а те да ми налапват ръката. Не съм съгласна на такава сделка и желанието им да ме правят на идиот ме влудява, точно както и високомерието им. Имаше един турчин, който във всеки филм, всеки мач и всичко намираше по някой си турчин, който е бил велик. По едно време почнахме да го иронизираме, и то от всички националности. Той обясняваше колко страхотна е турция, но отказваше да се премести там. Такива хора будят съжаление, защото са загубили корените си. В Турция гледат на тях като на чужденци, а там където живеят, гледат на тях като на турци, и така ги претапят. Нещо, което в България е все още утпия. По-скоро е на път да се случи опакото. И това е което ме изнервя. А най-меизнервя, когато видя надраскани стени на някоя сграда, на която пише цитирам: Балгарино, сабуди се! , Ей това ме съсипва, българин, който не може да пише на собственият си език.

Надявам се, че отговорих на въпроса ти. Ако имаш още, с удоволствие ще ти отговоря.

Лола

204.   Мел, тези които клаха дедите ни са мъртви, но тези които живеят днес са техни внуци и правнуци, техни последователи... те носят турският ген в себе си, защо не го разберете? От къде да им се промени гена, от небето ли? турчина си е турчин, дали сега или преди 100 години... те са ислямски терористи, фанатици и т. н. писна ми да ви го повтарям! как не виждате гаврите които си правят до ден днешен с Родината ни... как не си отваряте очите за всички тези неща... Мел предлагам да спреш да ми спориш, разбрах че си толерантна към убийците ни, СТИГА!!! И разбира се че Българина е винаги повече от турчина... от де накъде турчина ще е равен с мен и ще го признавам за нормален човек?

П. П. ако днешните турци имаха власт над нас... те ще правят същите изтезания и гаври с нас, и дори по лоши... бъдете сигурни!!!

205.   Борония, като видиш, че турчина се забавлява с историята ти и се радва на факта, че е бил властващия народ, и с това, че се впрягаш, защото все пак става въпрос за предците ти, научаваш, че иронизацията е най-доброто, което можеш да направиш. Като ти кажат: Колко години сме ви владели? Отговора ми беше: 495 години, но само защото жените ни са много хубави и на вас сърце не ви е давало да си тръгнете, например.

Лола

206.   Е, Лола, такава простотия определено би ме издразнила и то доста. Аз да подходя сериозно и добронамерено, а да срещам само... националистически изцепки и просташко перчене... Турчинът, който описваш за мен е огледален образ на нашия малък националист от темата. Единият се вживява в ролята на велик пич и победител, другият в ролята на велик страдалец... И двамата еднакво грешат, защото отказват да погледнат по - далеч от носа си, гледат само и единствено от своята гледна точка, при това яко раздута от комплексарщината, която малко или много тресе всички балкански народи... Ето какво става, когато човек не се поглежда отстрани...

Борония

207.   Борония, проблема е, че усещаш, че много турци гледат на теб точно по този начин, просто защото си казал, че си от България. Някои реагират като почват да питат дали знаеш турски, и като им отговриш отрицателно, се чудят как така. Случвало се е да ме заговорят на турски, само защото съм с тъмна коса и като им обясня учитиво с усмивка, че не знам този език, ме поглеждат и казват още нещо на турски и на мен ми остава един привкус на псуване(т. е. за да проверят дали действително не знам турски, ме псуват на езика, като очакват да реагирам). Това са само предположения, но по тона и изражението си мисля, че съм права. Как да ги харесваш такива слънчица?

Лола

209.   Лола, човек не може да е повече или по-малко от друг, но може да се мисли за такъв. Жив пример си имаме в темата. Да, отговори ми.
За нас са кофти хора, за други обаче не са. Ако си мислите, че цял свят не харесва турците (имаше много такива коментари, Лола, не се обръщам точно към теб) това е смешно :) В момента в Турция има повече туристи (предимно от Италия, Франция, Германия, Русия, Китай и Япония, дори и от Щатите) от населението на страната ни. И отношението им към турците не е никак лошо, те няма и да ходят, ако е такова. Напротив, те са хора без предразсъдъци към тях.

Мел

210.   Борония, какъвто и да ме изкарваш, моите грешки са минимални в сравнение с твоите! Вживявам се като какъвто е редно да го правя, и нито ти, нито който и да било, може да ми отнеме това право!!! Адски заблудена си, казаха ти го и други хора тук. Не само аз. Докато не погледнеш фактите от реалната им страна, за мен ти ще бъдеш винаги едно нищо!!!

212.   Мел, говорила съм с иранци. Казват, че когато карат коли, и някой ката като идиот, го обиждат на турчин Проблема в случая е, че не го казва само той като иранец... имам потвърждения от независими източици иранци. Говорила съм и с руснаци: и те не обичат турците, говорила съм и с французи, и англичани и немци... същата история. Даже в езика ни е вплетена тази "лчбов' към турчина: диалект за загубено, погубено на български се казва: потурчено. На немски, когато някой лъже, мами се казва: get?rkt, моля забележи корена на думата. Така че Мел, да, света не обича турците, колкото и смешно да ти звучи и това е просто защото те навсякъде се държат точно толкова нагло, колкото описах по-горе. Предавам ти личния ми опит просто... нищо лично.

Лола

213.   Мел, Престани да ме подчертаваш!!! Българина е и винаги ЩЕ Е нещо много повече от турчина!!!

214.   199 правилното е мюсюлманин а не мюсулманин. 213 българина с какво е повече от турчина. преди години когато приятелката ми замина за щатите и потърси помощ от българи че и се налагаше те и се изсмяха. същите тия турци и шефа и грък и помогнаха. нии сме нациика от дребни завистливи хорица затва турците ни задминаха и се оправиха а нии ще им дишаме праха. не се радвам жал ми е за вашия псевдо патриотизъм по далеко от носа си не виждате

215.   213, подчертавам те, защото за мен мисленето ти е крайно. И аз не искам да споря с теб повече, аз когато споря с някой обичам да има поне 1% шанс другият да ме убеди в тезата си. В случая такъв шанс няма.
Лола, съгласна съм, всеки има своя личен опит. Моят е от видяно и преживяно в самата Турция. Идете, разходете се, вижте, ще останете много изненадани, гарантирам ви.
На мен лично това, че не ми допадат като манталитет по никакъв начин не ми попречи да видя красотата на Истанбул и да я оценя. Знаете ли, че кметът им е засадил за всеки гражданин на Истанбул по едно лале. Е, те са около 12 милиона, смятайте за каква красота става въпрос. Моят кмет засади палми в саксии (защото намаза от това, много ясно), всяка от които струва по около 5000лв. и не приличат на нищо, повече грозят, отколкото да красят. Е, не мога да не уважавам техния кмет повече. И не ме интересува изобщо какъв му е произхода. Ходила съм и в Македония (също на туристическо място) и трябва да ви кажа, че там омразата към българите я усетих в пъти повече. А в Истанбул не само не усетих такава, а и направиха за мен нещо, което знам, че в нашите курорти няма как да ми се случи просто.

Мел

216.   Борония, би ли ми препоръчала автори, от които да чета за българската история и да знам, че написаното е достоверно?
Благодаря ти предварително :)

Мел

151-200 от 250