Той има две лица
Здравейте! Имам сериозен приятел вече от 7 години. В началото на връзката беше добре, но имаше малки лъжи между нас. Преодоляхме ги. Като казвам малки лъжи имам впредвид момичета в телефона му написани с мъжки имена, за които имаше обяснение. За чатове с други момичета, в които нямаше нищо нередно и т. н. След 2-3 години се започна една ревност от моя страна, защото започна работа при една жена, която му звънеше в 11 вечерта по работа, да странно е, но наистина му звънеше по работа. След това се започна и недоверието. Нещата се натрупваха едно след друго, от многото лъжи и обяснения аз започнах да не му вярвам, както е и до ден днешен. Не се отказах от него, в него виждах един вече зрял мъж, работен, честен, мъж на място. Заживяхме заедно преди 1 година, разделяхме си домакинството, просто не мога да се оплача от него, страшно работен и амбициозен. И какво да видя, пак жена с мъжко име в телефона му, оказала се жена на мъжа, с което име я е написал. Както и да е, повярвах му, все пак сега виждам, че е много по-сериозен, сам говори как иска да имаме детенце, мисли за бъдещето ни и съм много щастлива. НО ето и главния проблем.. Той е много нервен човек, не говоря да ми посяга, а по скоро психически ме кара да се чувствам зле. Когато се скараме за дреболия става ад. Хвърчат всякакви предмети, обижда ме, но не с обидни думи, а по-скоро, че всичко било заради мен и моето недоверие. Да, факт е, че моето недоверие го изнервя, но аз се боря с това. Казах му, че ако не ме беше лъгал, сега нямаше да се измъчваме по този начин. Не ми е изневерявал, но психически ме убиваше малко по малко. Понеже имаме котка, тя просто го изсъска, той започна така да я обижда, че не можех да повярвам, а той обожава животните! Та скарахме се преди 1 месец пак за някаква глупост, просто, че си бях оставила якето на леглото и той го хвърли на земята, нищо не казах. Гледахме телевизия, очите ми бяха насълзени и за това си бях сложила ръката на лицето и се започна.. Започна да ме овиква как всеки път съм си криела лицето при спор, как винаги съм се изкарвала жертва, как съм била виновна за неговите нерви, как съм била виновна, че не е спал от нерви и т. н. Не исках да си махна ръката от лицето и той я хвана с такава сила, че се уплаших и го ударих, и той ме пусна. От тогава се чудя дали това нашето е любов.. Казах му, че се страхувам, някой ден да не ме удари, но каза, че никога няма да се случи. Объркана съм.. Всеки ден е бесен за нещо, всеки ден плача тайно и дори някой път прибягвам до хапчета, знам, че той не е виновен за повечето неща, а моето недоверие... Но истинския той е добър и честен човек. Искам съвет, защото не ми е лесно да живея в човек, който има две лица.

Коментари

1.   Има психически проблем. Не е нормално да се държи така и да избухва по такъв начин. А може да има и прпблеми в работата за които да не знаеш.

2.   Хей момиче, чакаш да те удари ли, за да се опомниш?
Нима за последните няколко години не се нагледахме на ужасии, за да ти светне лампичката? Този човек е насилник, сега психически, утре не се знае... Даже вече те е убедил, че вината е твоя. Има оправдание за другите жени в телефона си, но ревността ти е необяснима... Хайде събуди се.
Вината не е твоя, ревността ти е основателна, защото те лъже очевидно, че и се подиграва с теб. Не си го предизвикала ти, той си е такъв.
Не е моя работа, но тъй като питаш не, това не е любов. Прочети за Стокхолмския синдром и после коментирай дали има сходства. Не минимизирай лошите му черти, защото се самозаблуждаваш така. Моето мнение като бивша жертва на насилник, побойник на жени и психопат, от който се откъснах изключително трудно - тръгни си от него докато е време. По нищо не личи да са нормални взаимоотношения това, което описваш. Ще те направи нещастна, а изборът е само твой.
Успех.

3.   Всички имаме различни лица. Всеки от нас си има и добри и лоши страни. Проблема е, че не ти се иска да приемеш недостатъците му и така да обичаш не само хубавата му страна, но и него самия такъв какъвто е. Ако го приемаше, щеше да му се поводиш по акъла известно време и да му намериш цаката. Вслушайте се един в друг, проявете търпение и разбиране. Естествено, ако не е двустранно, няма голям смисъл.

4.   Токсична връзка, туй то! Аз съм в същата ситуация, но имаме и дете.

5.   Само аз ли се изсмях на

''Като казвам малки лъжи имам в предвид момичета в телефона му написани с мъжки имена, за които имаше обяснение. ''

6.   Потърси в google-то „емоционална зависимост“ или „любовна зависимост“ и виж мнения на специалисти. Моето скромно мнение- и двамата имате еднаква отговорност за ситуацията. Нещата са непоправими, няма смисъл да се измъчвате заедно. Съжалявам.

7.   Коментатори, вижте си двойните стандарти! Очевидно са предимно жени. Той, видиш ли бил насилник защото и крещял, но не я е ударил, а тя него - да. После- не е трудно да докараш един нормален мъж до постоянна нервност чрез постоянна ревност, обвинения, очевидно нарушаване на личното пространство чрез ровене в телефона, мрънкане, и какво ли не още. Това се нарича психически тормоз и е не по-малък от физическия. Той очевидно обича писалото горе неуверено пасивно-агресивно същество, щом му трае простотиите. Аз не бих... не знам къде пише, че си длъжен цял живот да се грижиш за личния комфорт на на някой, който те докарва до лудост всеки път. Още повече, че жените съзнателно си затварят очите, че при градацията на скандалите при мъжете има още една финална фаза - физическата атака, която чести при жените липсва и те никога не знаят кога да спрат, преди ад е станало късно. Както казва един ареликански комик - жените никога не питат как се стигнало да там, а даже и като те ухапе змия околните питат - какво стана? Дразни ли я, настъпи ли я? С две думи, от онова, което прочетох, мацката си е създала сама филма, сама си го е режисирала, и сега сама се чуди на реакцията на публиката. Жал ми е за младежа до нея.

8.   Ти нещо си се филмирала:)И жена ми някой път е така, но аз просто излизам за няколко часа навън за да ми мине- обикалям улиците и дишам дълбоко :)Чак е стигала до там, че да анализира кок гледам някой актриси, които разбираш ли, приличали на някоя, която харесвам

9.   Пок съм 7
Забравих и за телефона- винаги го оставям по определен начин и винаги разбирам, че се е ровила в него, след което е все сърдита за нещо!!! Откакто сме заедно съм и верен, но се чувствам перманентно виновен, като последно и заявих, че вече май е все тая дали ще и изневеря- поне обвиненията и да излязат верни:)

10.   Живееш с боклук, честито
А не стига че е боклук, ами те лъже и манипулира
Па ти си седнала да му вярваш

11.   Лелее, толкова сходно с характера и държанието на моя годеник.
Това е много мъчително! Направо е ужас.
Отиди на психолог, мила. Най - малко, ще е по - добре от нищо.

12.   не коментирам чувството, че не можеш да му имаш доверие - щом го изпитваш, значи има защо. но в частта за хистеричния и сприхав характер много ми прилича на съпруга ми, с когото не живея от няколко години. а защо не живея - именно затова. след 14 години подобни сцени започнах да развивам паник атаки. водили сме разговори - на който не му харесвало, знаел къде е вратата и от този сорт...не ме е удрял, но психическият тормоз води до подобен разпад и моят съвет е хубаво да си помислиш дали си струва и дете да създавате и да го обричаш да живее в такава среда. рано или късно вие ще се разделите и ще трябва сама да си гледаш детето. моят съпруг е много добър баща и не се държи детето ни така както с мен, въпреки че е свръх строг с нея и въпреки, че тя веднъж ме попита татко й дали я обича, защото не я гушка и не е мил с нея. но като изключим това, винаги е до нея, и с грижа и финансово и с мисъл за образованието й.

13.   Щом след 7 години сте в това положение, как очакваш по-нататък да се подобри? Като не си щастлива в една връзка, по-добре е да я прекратиш.

14.   Абе откъде ги намирате тия психари, че и ги търпите на всичкото отгоре. Що за глупост е това?