Време за мъже
Привет,
Аз съм момиче на 21, пиша тук, за да ви попитам нещо, което много ме тормози. Запознах се с един мъж, помежду ни започна да се случва нещо страхотно, мисля, че се влюбваме, но не това е причината, продаси която се притеснявам. Работата е там, че той е 10 години по-голям от мен и именно това е причината някак да се отдръпвам, подсъзнателно го правя, казвам си, че е твърде голям за мен и това, че сега си прекарваме добре, не означава, че и после ще е така. Страхувам се, че вече е на възраст, в която се предполага, че скоро ще поиска семейство, деца, а аз не знам дали бих била подходяща за подобно нещо. Освен това колкото и банално и глупаво да звучи страхувам се, че ще се влюбя и накрая ще остана изоставена и разочарована. Не знам дали е заради възрастовата граница помежду ни, но много се притеснявам какво ще си помсли за мен, за каква ще ме вземе и т. н.
Смятам, че съм надраснала годините си и може би затова с връстниците ми затова не ми се получава!
Вие как мислите твърде голяма пречка ли са 10 години и може би въпросът ми е насочен предимно към мъжката част, как би ви се струвала връзката с 10 години по-малка от вас, когато видимо имате повече опит, работа, самостаятелност... докато другата страна, така да се каж, тепърва тръгва по този път?

Коментари

1.   Който се бои от мечки, не ходи в гората!? Хем си търсиш мъж, хем те е страх да не бъдеш после изоставена. Това никой не може да ти го гарантира. Ами ако ти намериш друг, по добър от този, няма ли да изоставиш по възрастният, той няма ли да е прецакан? Не е ли по важно, че сега се разбирате добре, а какво ще се случи след време - това е Божа работа. Живей за мига, животът е кратък и докато умуваш, току виж и твоите годинки са вече изтекли. В идеална възраст си за семейство и майка, а ако донорът е качествен, не се чуди а действай!

2.   На 19 съм. Ако имам връзка с някоя 10 години по-малка от мен, ще бъда педофил...
Но ако съм по-възрастен, и момичето е на поне 18г., не бих имал проблем.

3.   Не разбрах какъв ти е проблемът - страх те е да не те изоставят влюбена или че ти е време за мъже, а не за обвързване? А може би и двете?
Да, той може и да иска само забавление. Напълно възможно и често срещано е. Но имай предвид, че е възможен и обратният вариант - той да иска семейство и да "инвестира" в теб, а ти да го разочароваш.
10 години са голяма разлика - да, но има много успешни семейства с такава и по-голяма. Ако бяха 20 години, щях да съм скептична, но ако всичко друго е наред, тези 10 години не са причината за "вето".
Мисли, чувствай, решавай! И хубав живот - пред теб е!
Ж31

4.   Проблемите почти никога не възникват в главите на мъжете, а в тези на жените. Те са тези, които се влияят от чуждо мнение и ненавиждат тези от собствения пол. Кажете ни какви са вашите цели в живота и какво ви е семейството, и ще ви отговорим на въпроса: какво вероятно, ще последва за вас. Нормално е мъж на 31 да иска срещу доброволното си "заробване'" да се сдобие със жена и поколение. След женитба жената получава всичко, дом, семейство, мъж под ръка за хормонална пълноценност, сигурност и завист от другите моми, поради статуса си на омъжена, а мъжа само семейни задължения, скъсяване на живота и ако жената може да готви- вкусотии. В общи линии това е сделката за продължението на живота.

5.   Той трябва да се занимава със свои връстнички, а не с 10 години по-малки, защото на теб още ти се живее, а той вече иска да се задоми. Може и да се получи, ама трябва да е много търпелив, и да не те пришпорва.

6.   Ако чувстваш че е пречка тази разлика, то тя най вероятно е такава. Довери се на женската си интуиция, тя никога не лъже и не се занимавай с този. По всичко личи че още не ти е до семейство.

7.   Здравей, според мен не си струва да се занимаваш с него, защото разликата ви е доста голяма. Според мен на теб ти трябва някой, който е с 3-4 години по-голям, не и с 10. А и не се знае накрая да не се окаже, че е женен, има деца и т.н.

8.   Да ти имам проблема, човек.

5, на 30 вече не ти се "живее", така ли? На 30 вече се приготвяме да мрем. А да - "живеене" означваше напиване, друсане и ебан с различни.

9.   Много зависи от самите хора. Аз и мъжа ми имаме разлика от 8г. Аз съм на 20, той на 28. Когато се запознахме бях на 17 и от тогава сме заедно. Не е задължително на първия месец да поиска да имате деца. Моя иска да изчакаме, това вече е до разбиране между вас. Естествено и аз искам да си изживея годините, сега уча. Имаме семейни приятели със 17г разлика :д, но си имат дете и си живеят заедно, обичат си се.

10.   По мои наблюдения, когато едно момиче се самоопределя като "надраснала годините си" обикновено се оказва, че тя просто не се вписва особено сред връстниците си. (един хинт да вметна само - не е задължително да пушиш и да пиеш, за да можеш да се впишеш)

Сега този мъж ти се струва атрактивен, но след макс 5-6 години ще ти опротивее. Ти ще си пораснала, връстниците ти също, а той ще наближава 40.
Но ако вече толкова те е треснало да ставаш майка и се мислиш наистина за чак пък толкова "по-зряла" от въстниците си - ами възползвай се и роди едночко от този. Нищо, че аз и много други хора смятаме, че на тази възраст си прекалено малка да бъдеш родител - за бъде човек качествен родител се иска мъдрост, която се придобива чрез житейски опит. Но номер1 пък мисли различно и те насърчава дори. В крайна сметка ти си имаш глава на раменете - взимай си сама решенията, защото твоя живот само ти ще си го живееш, независимо какви мнения имаме ние, някакви си хора.

Все пак се замисли дали този мъж е реално достатъчно зрял за годините си. Обикновено такива като него години наред са имали все несполучливи връзки с момичета на тяхната възраст, които са ги отхвърляли, защото с времето са ги разбирали какви са комплексирани и смотани.
Е този може да е някакво изключение, разбира се. Успех.

11.   Към 8 от 5
Един мъж на 30 вече е по-зрял, той има вече опит в работата, любовта, ще знае какво иска. Пак ще ходи по заведения и прочие, но може би малко по-умерено. Може и повече да предпочита домашния уют. Всичко си зависи от съответния човек. А момичето е на 21 и тепърва се сблъсква с някои неща. Няма да е толкова обиграна като него. Може да се появи разлика в светогледите, желанията и т. н. 10 години не са малка разлика.

12.   Отговора е много прост-не са много 10 г.разлика ,а просто ти си малка на възраст

13.   С приятеля ми разликата ни е 12 г и това никога не е било проблем. Аз бях на 19, а той на 31като се запознахме и вече 3 г сме заедно.
Била съм и с връстници и с 2-3-5 г по-големи, но това в никакъв случай не означава, че сме били един за друг или ще остареем заедно.
Преди мен е бил женен и като му се е родило детенце бившата му си е била камшика, това не ме спря разбира се да остана с него щом човека си заслужава и сме като сродни души.
Сега той и аз мислим за дете и работим по въпроса.
На всеки пожелавам такава любов и човек до себе си.
Общо взето накратко-един за друг ли сте тези 10 г са капка в морето. Успех!

14.   Здравей. Аз съм на твоите години и смятам, че наистина имаш основание да мислиш, че той ще иска деца и семейство вече. На 31 той вече си е поживял и е готов за такава стъпка, може би. Има и изключения разбира се. Имам обаче една приятелка, която е с мъж 10 години по-голям от нея, хвана се с него, когато беше на 18 тя. От няколко години са заедно, тя учи в университет и смята, когато завърши да си имат дете. Той я чака и никога не я използвал, дори мога да кажа, че е като кученце по нея. Тя обаче е с него, защото иска нещо наистина сериозно - почти постоянно са заедно, мислят за общо бъдеще, тя не излиза без него, нито той без нея. Той е част от семейството вече. Разликата в годините обаче в един момент ще започне много да си личи - когато ти си в разцвета на силите си, неговите все повече ще отслабват и може да стане наистина така, че на теб да ти се живее, а той да няма енергия и да иска да си седите само вкъщи или да не ти обръща внимание. Той ще остарее малко по-рано от теб и представи си се разболее и да се наложи реално да си болногледачка. А пък и сега, ако наистина той иска деца и семейство, ти самата не чустваш, че си готова, имаше дори такава тема тук - "Аз съм на 19, той на 32". Смятам, че е най-добре да видиш САМА накъде ще тръгнат отношенията ви и да прецениш тогава. Не прави обаче неща, за които не си готова!

15.   8

Да!

16.   Най хубавата връзка в живота ми беше с последната, която беше със 17 години по малка. Бях готов да се оженя за нея (никога не съм бил женен). Само че и тя като теб беше несигурна. Най много надделяваше мнението на също толкова несигурните й приятелки. Всичките до една бяха долни курви. Докато бяхме заедно всичко ни беше супер. Живяхме заедно в един дом 2 годинию. Пътувахме около света, бяхме постоянно в приключение. Както казва но. 3(рядко умна жена) инвестирах в нея много. Накрая аз се прибрах в БГ и докато й подготвя документите тя също да дойде ( от друга държава беше) се минаха три месеца без да се виждаме. Тя поддаде много в полза на мързеливата си, разкурвалена сестра и приятелките си(дето правеха свирки на непознати в кенефите на клубовете). Не знам как но все се запознаваше с най големите скапаняци и загубеняци. Сега вече 1. 5 години не мога да се взема в ръце. Тя смени няколко от тогава и всеки на всеки изпростява все повече. Превърнала се е супер комплексирания келеш, едно безкрайно изпростяло "wannabe", за което е модерно да пише със съкращения и да иска да е на топа на модата и парите. Нищо от това не се случваше между нас. Води някакъв живот, който останалите хора си мислят за правилен, но за който няма сърце.
Знам я къде учи и в момента е няколко стотин км от мен. Бих могъл да отида и да я видя, но знам какво чудовище ще видя. Сигурен съм че на нея ще й се разтреперят крачетата и ще почне да заеква, но не искам отново да сме заедно, тя просто не заслужава моето доверие повече.

Така, че авторе... НИКОГА не слушай жените около себе си. Слушай баща си, слушай приятелите си мъже. Те могат да видят нещата по-обективно. "Окуражението" ( нарочно наблягам на кавичките) на жените около теб е подвеждащо и ще съсипеш всичко прекрасно в момента. В такива времена живеем че в момента морала е най-малко интересен за възприемане. А без него ВРЪЗКА не може да има.

Моля те! Обещай си, че каквото и да се случва ще държиш на този човек. Ако е с теб вече повече от месец, значи намеренията са му сериозни и няма да те подведе.

17.   Аз съм на 19, а приятелят ми е на 29. Заедно сме почти от него и не мога да опиша колко щастлива се чувствам. Той е прекрасен мъж, здраво стъпил на земята, знае къде се намира и знае какво иска. Дори и за момент не ме е притеснила разликата защото той е всичко което искам. Няма нищо общо с момчетата на моята възраст, които са супер несериозни. А за това, че ще помисли скоро за семейство си права, ние също го обмисляме.

18.   Номер 8
Точно го каза!
Мъж на 39 съм. И ако тръгна с жена на 18-19 или 30, ще гледам какво има под шапката. Бил съм с жена по- голяма от мен с 15 години и с такава по- малка. Разликата е огромна. По-малката се чудеше как да оскубе някого за пари за да си купела марков потник. Докато по-голямата се стараеше да ми отгатне желанията.
Авторке! Ако ще и с 20 години да си по-малка от приятеля ти, изясни си главата. Ако искаш да подскачаш в чалготеките и да се наливаш с алйохол до припадък ; то мъж не ти трябва. Не си мисли, че като ти дойде разума в главата и ще забременееш. Семейството е единственото което ни остава в този прокълнат живот. Не търси решение по нета, а се замисли дали се заслужавате един друг. Избий си от главата клишето"да си поживея-а после деца и семейство". Жена при първо забременяване носи по-голям риск с напреднали години за едно дете. След 33 годишна възраст, процента за синдром на Даун се покачва. Искаш да родиш на 35, дете с малоформации? ! Изясни си главата. Приятелят ти не е толкова голям на години. Важното е да намериш човека който ще те обича и цени. На 21 си! Имаш глава на раменете.

19.   10 години не са много, не се притеснявай.
По-добре стабилен мъж отколкото някой хлапак.

21.   Ако човекът е качествен, няма проблем, макар че наистина разликата ви е голяма. В даден момент това може да доведе до неразбирателства. И все пак, всичко е до човека. Може да е на 30, но с душевност като твоята, така че давай смело, ако виждаш в него качества, не само любов.

22.   Номер 18 правилно ти го е написал!!!

23.   'се стараеше да ми отгатне желанията', точно като майка ми.

Авторке, ако искаш семейство, най-добре ще е да го създадеш с човек на твоята възраст, защото за децата е по-изгодно баща им възможно по-дълго да е жизнен и позитивен. Тези 30 плюс годишните повечето са депресари с болно его, или още казано 'очукани от живота', поради което го виждат като 'скапан', а това много сериозно се отразява на детската психика. Сега някоя кака ще се обади, че е с богат чичко и е много щастлива, е, може и действително да е така, но пък колко да са богатите чичковци. Също така мъжете живеят по-кратко от жените. Мисли.

25.   С такива пенсии не се занимавай!
Младо момиче си защо да се забиваш така, много ясно, че ще иска дете скоро, а ти ще си пропилееш младостта! Недей.