Защо след дълга връзка става това
Помогнете ми да разбера в мен ли е проблема или така става с всяка връзка? Имам връзка с мъжа до мен от доста години. В началото имахме много чести контакти, но с времето намаляха. Вероятно е нормално. Напоследък съвсем изгубих желание да бъда с него. Всеки път, в който той се доближи до мен не чувствам нищо. Просто се моля да ме подмине и да не ме закача. Дори да стисна зъби и да опитам, просто той ме „секва“. Под това имам предвид, че е груб, недодялан, бърза. Бърка ми под бельото и ведната ме натиска с ръка и търка, но не ми харесва как силно натиска и чак ми задърпва кожата върху клитора нагоре, оголва го и ме боли. Просто става една борба да не ме пипа както не ми харесва. Опитах да му кажа, но той прави скандал, че го критикувам и никога не се поправя. Казвах няколко пъти, но продължава така недодялано да ме пипа. Обясних му, че много повече ще ми хареса ако само леко ме докосне с пръст и погали, не е нужно да мачка, да втрива, да е груб. Отделно, колкото и да се мие, отдолу винаги ми мирише (не е обрязан). Забелязвам, че като се къпе само оставя водата да тече отгоре или ако изобщо го измие е с душ гел от гъбата, с която мие останалота част от тялото си и леко задърпва кожата назад.
В комплект с всичко това идва и агресия, ограничение от негова страна. Само да направя нещо както не му хареса, да речем готвено или ако изпусна нещо на земята и т. н., той агресивно стиска челюст, прави ми груба забележка и ме контролира. Ако си взема телефона и се усамотя и правя нещо като четене на нещо или друго, прави така че да ме заговори за някакви маловажни неща, с цел да му обърна внимание и ако едновременно с това ровя в телефона, започва да ме обвинява, че си имам „своя телефон“.
Не зная защо така се случи. Дали прогледнах и не го харесвам вече или той с годините ме накара да не го харесвам. Започнах да гледам снимки на други мъже, но не реални, а разни актьори и си мисля понякога, ето този е красив и ми харесва, но защо не изпитвам това към мъжа до мен!?
За първи път ми се случва това.
Когато се сетя за него и в съзнанието ми се нареждат неща от рода на лоша интимна хигиена, постоянно приемане на алкохол всяка вечер и лош дъх, мрънкане за всичко, заяждане и стискане на челюст в моменти на гняв, постоянно плюене по хората и обсъждане, никога не се усмихва и не е позитивен, а когато се стигне до интимни контакти е груб и недодялан и не ми харесва, моял се да приключим по-бързо.
Изобщо дори да бях влюбена и да бях с някой супер красавец, дали щеше след 10г примерно да имаме същия романс и влечение? Нормално ли е с годините да угасва и да остава уважение и обич само...

Коментари

1.   Здравей. Не знам на колко си години, но не, не е нормално. Аз лично на твое място ще си бия камшиците много бързо. Възможно е след години да има уважение и разбирателство... но аз тук не го виждам. Той човека ти се сопва за най-малкото нещо, а иначе очаква ти да му правиш свирка като виждаш, че не се е измил като хората, нали? Я му я направи както на него "не" му харесва, кой знае как ще реагира. Човек, който не си взима забележки или пък ти вика, че си изпуснала нещо... не е за теб. Голяма работа, че си изпуснала нещо, ами случва се. С яденето е същото, случват се фалове. Идеални хора няма. Не знам, но според мен си заслужаваш нормален партньор и мисля, че и ти самата не се чувстваш добре в тази връзка вече. И мисля, че след като мислиш как би било с друг е време да промениш нещата. Надявам се да намериш най-доброто решение за себе си, просто си помисли какво искаш и какво не и ще стигнеш до решението :) Заслужаваш повече. А и светът не свършва с един мъж. И аз бях така, но още в началото прекратих връзката, просто... не мога да съм с някого когото не мисли за мен и не поправя след забележки. Просто съм такава.
Поздрави,
Ж32.

2.   Е, какво уважение и обич към такъв неандерталец. Чак ми стана жал за теб като го прочетох. Ти защо стоиш с него? Деца имате ли? Той ли те издържа? Поведението му е отвратително, напусни го докато не е започнал да те бие или още по-лошо. Как ще го харесваш след като не се поправя и е толкова груб? А и не разбира от дума... бягай час по-скоро или започни със скандали за нещата, които не ти харесват иначе няма да разбере.

3.   По начина по който ти описваш случката, някой би си помислил че той е виновният...

4.   Не разбрах само защо се занимаваш с тоя овчар? Вероятно си грозна и смяташ, че няма особен избор.

5.   " Имам връзка с мъжа до мен от доста години. " -ако нямате деца, слагайте край на връзката, така се мъчите и двамата!

6.   Тръпката не е вечна, особено ако не се полагат грижи за нея. Всяка връзка има спадове и всяка връзка има слаби моменти в интимен план. НО, вашето не се случва във всяка връзка и не е нормално.
Не е нормално партньорът ти да те отблъсква по всеки параграф и не е нормално да продължава да е груб, ако теб те боли и не ти харесва.

7.   По принцип това го има и в моята връзка. За 5 години заедно има много неща в него, които ме дразнят. Разхвърлян е, дразни ме когато спи следобед като някаква бабичка, как се тръшва тежко болен когато е настинал, как бавно яде закуската си и ми пречи да чуя новините, как всичко чака на мен и никога не изхвърля боклука, не си вдига чинията от масата, оставя кръгчета от потни чаши върху масичката.. Безброй неща.
Вечер ми пречи да спя, защото прииждат в моята половина от леглото и реално от 2 метрови легло аз спя на 1 см от ръба заради него.. В секса също има какво да се желае, иска веднага да откликна, бърка в пижамата и граби ли граби, върти зърната ми сякаш иска да чуе радиото в Токио. Понякога тактичните забележки помагат.
Истината е, че никой не е идеален, аз съм дребнава, докачлива, раздразнителна. Всеки има косури. Потърси положителното в него. Опитай са му обясниш какво не ти се нрави. И най изкусни любовник у дома сигурно не си мие краката и не си чисти тоалетната.
Тревата отсреща винаги е по зелена, но реалността е друга. Разбира се ако съвсем не го понасяш може би не е твоя човек.
Два пъти мери и един път режи. Успех!

8.   Аз каквото не ми харесва директно си казвам на моя мъж. Никога не чакам да се натрупа ако трябва да си го измие ходи по няколко пъти, ако той ми каже и аз отивам. За да няма проблеми на момента се боря и си отстоявам моето. Като е мрънкаш или капризен му го припомням, интересното е че слуша. Може би приятеля ни винаги е бил това, което е, но ти си била влюбена и заслпена.

9.   Явно с повечето е така. Като изчезне тръпката, всичко почва да дразни. Решението - раздяла или таен живот :(

10.   "Нормално ли е с годините да угасва и да остава уважение и обич само... "-Лично аз тук не виждам нито уважение, нито обич и от негова, и от ваша страна. Не казвате на каква възраст сте, като цяло недостатъчно информация сте дала, за да добием по-точна представа за ситуацията.
Иначе, като цяло, щом не Ви харесва мъжа ви-просто се разделете с него! Или обстоятелствата не ви го позволяват? ! Очевидно не сте щастлива, не споменавате за брак и деца, явно не сте един за друг и всеки трябва да поеме по пътя си. Не сте длъжна да свиквате с тези негативни качества и неща, които изброихте и да живеете нещастно, защото "човек каквото сам си направи, никой друг не може да му го направи".

The Little Donut

11.   Тоя дръвник от някое село ли го добара?
Ми съвсем естествено е при подобно дългосрочно отношение да ти мине мерака... никой не обича да му е неприятно. Точно обратното - хората с времето би трябвало да се стиковат, да се изучат един друг, особеностите си, и поне да не се дразнят.
Ако нямате деца - бягай от тоя! По-добре никога няма да стане - само по-зле ще става с времето. А и децата ви ще приличат на него, което вече ще дойде "малко" в повече...

13.   Честито! Искрено се радвам за Вас, че най-накрая сте прогледнали за истинската същност на мъжа до Вас. Силно Ви препоръчвам да прочетете тайно от него една книга - "Манипулаторите - Разбиране и справяне с манипулативните хора" от Джордж Саймън. Тя ще Ви помогне да се осъзнаете. Накратко - проблемът не е във Вас, не е и заради дългата връзка! Мъжът до Вас е егоист и манипулатор и вероятно емоционален насилник. Не вярвам, че е способен да обича. Желая Ви сили и късмет!