Защо си падат по по-възрастни жени
Преди да започна да пиша, понеже знам, че ще има коментари, че всеки е свободен и какво ми влиза в работата, уточнявам, че не ми е проблем, а просто ми е странно и любопитно защо се получва така.

Защо напоследък се появяват все повече теми и коментари как много мъже харесвали по възрастни жени? Не е ли по-нормално от биологическа гл.т. мъжете да се привличат от млади, здрави и фертилни жени? На мен лично рядко ми харесват жени на повече от 25-30. Съвсем друго излъчване имат 18-20 годишните. Кожата им е гладка, тялото им е по-хармонично, по-естествено. Една жена на 4- колкото и да се тунингова и спортува, не е като една красива 20-годишна. Поне личното ми мнение е такова.

Вероятно сега ще започнат да ми обясняват клишета как те са по-зрели, "знаят какво искат" и т.н., но това са рационални доводи. Привличането не е рационално. За мен това са чисто психологически феномени. Според мен имат някакви проблеми в детството с майките си. Явно по нашите ширини този вид проблем майка-дете е бил доста разпространен преди 20-30 г., за да има сега толкова много мъже, падащи си по по-възрастни. Значи през 80-те и 90-те нещо яко е куцало във възпитаването на деца.

Не ме разбирайте грешно - не ми е проблем, просто ми е странно, защото за мен най-нормалното нещо е да си падаш по млади, фертилни, здрави жени. И ми е интересно от психологическа гл.т. защо се случва така.

Коментари

51-94 от 94

53.   По-скоро е обратното! Лелките са тръгнали да зарибяват млади момчета. Като гледам колко много жени се хвалят с младите си любовници. Спорно е откъде тръгва инициативата - дали от младите мъже или от зрелите жени.

54.   Аз си падам по по-възрастни жени, защото е модерно. А и защото са богини в леглото.

М23

55.   "Ние възрастните, няма да се върнем на вашият акъл и години, но вие ще дойдете на нашите"

Те и възрастните никога повече няма да имат телата и крастотата си от младини. Ако ще и да се гримират и тренират, не е същото и никога повече няма да бъде. Уви времето е безвъзвратно.

До дядо Тошко

56.   До 50, 51 и 52. Завиждате ми, и то много. Не можете да приемете, че една дама на 50 може отново да се почувства с 20 години по-млада. От години не харесвам чичковци с увиснали шкембета на моята възраст. Безсмислено е да се занимавам с тях, след като младите мъже проявяват все по-голям интерес към зрели дами като мен.

Имам деца, и то 2 - син и дъщеря. Не виждам какъв е проблема любовника ми да е на техните години. Дори децата ми казаха, че изглеждам свежа и пълна с енергия. Така е с младо гадже. Препоръчвам го на всички мацки над 45-50 г.

57.   До 45 - дамата с младия любовник

Нещо не си добре, миличка. Мисленето ти е на като на някоя тийнейджърка. Бих казала, че подобни изказвания от твоя страна са позорни. Явно умствения ти багаж не е много голям.

Ж47

58.   Категорично не съм съгласна с номер 53. По едно време имах регистрация в сайтовете за запознанства и там ми пишеха 90-95% млади мъже. "Искали зряла дама, защото им било писнало от лиготиите на младите девойки". Имах краткотрайни авантюри с няколко младежи, но повечето от тях искаха 2 в 1 - любовница и майка. И сега излизам с мъж, който е малко по-голям от мен.

59.   56, оная работа си е твоя и можеш да си я правиш каквото искаш, а замислялала ли си се, че на младежа му изяждаш младостта, че го лишаваш от възможността да си намери среда и да гради бъдещето си със себеподобни, а не с разгонени лелки в или около критическата. То е ясно, че всеки е малко или много егоист, ама ти си хипер, което пък не е супер, както се опитваш да го представиш. Би ми се искало да ти видя доволната физиономия, когато синът ти цъфне на вратата с някоя твоя съученичка, добре запазена стара чанта от мачкан лак. И още нещо - явно ти трябва вече и диоптър защото далеч не всички мъже около твоята възраст са запуснати и с виснали шкембета, просто ти не можеш да се пласираш при тях защото вече са виждали и 2 и 200 и такива като теб будят само неодобрение или предизвикват насмешка. Най-неприятното на такива като теб е, че умират да се покажат, държат на всяка цена да докажат, че тяхното поведение е правилното, а другите са загубеняци. Познавам такава като теб, но тя бързо се усети, че няма работа с младеж на годините на зет и, намери си мъж на нейните години, носи я на ръце, готви, мие, чисти, а отчитането е с резултат претрити лакти и колене. Аз например съм на твоите години и през ум не ми минава да се захващам с нещо на 25-30, аз ли ще го уча, то ли ще ми покаже как се прави любов - очевидно теб те кефи да те лашкат, а не да те любят. Споко, много бързо ще се търкулят още няколко годинки, нито ще ти е до СПА, нито до секс до сутринта, ще започнеш да се изпускаш, зъбите ще оредеят, диоптрите ще се сменят на всеки 2 години, може да започнеш да недочуваш, ще се изпари свежестта. Не казвам, че и тогава няма да имаш кандидати, но вече теб ще избират, а не ти тях.
Не те осъждам, просто те съжалявам, съжалявам и децата ти, надали се гордеят с такава майка, а баща им е извадил късмет, че овреме се е откачил от перверзната си съпруга.

60.   58, това с лиготиите го разбирай, че младите жени не пускат лесно, понеже при тях конкуренцията от мъже е голяма и трябва да си малко по-мъж от средното, за да те огрее, а не мамино синче, а "зрелите" (много деликатна дума за по-възрастните) пускат по-лесно, защото вече живота ги е очукал и са се разочаровали, а и друго си е да забършат младичко.

А това, че се оказва, че искат майки и любовници в едно обяснява защо не могат да се преборят с конкуренцията за младите жени и опират до по-старички, пардон зрели. Просто не са мъже, а мамини синчета, не можещи да превъзмогнат факта, че вече не могат да се държат за полата на мама и компенсират със "зряла" любовница, която да им е и майка.

Няма лошо, всеки да си прави каквото си иска, просто констатирам фактите. Не съдя никого.

61.   59, изцвилих от смях, като прочетох, че наричаш 29 годишен пергиш "младеж". Какъв ти младеж, дърт пущ :D. Човекът вече си е с изграден характер, вкус и предпочитания. Жената нищо не му формира.

Дядо Торбалан

62.   Абсолютно подкрепям мнението на номер 60. Това е добро обобщение за голяма част от младите мъже в България. Лигльовци и мамини синчета! Затова и има дефицит на истински мъже в момента.

64.   58, и теб те съжалявам, значи напалува се с младите и си седна на г. за, а къде ти беше горната глава (пардон, имаш ли долна), защо се заиграва и авантюризира с младоци? Сами си го правите бе женуря, а после се сърдите, че ви наричали с разни имена. Да, знам, че в сайтовете за запознаства е пълно с какви ли не индивиди, ама процентите ти са казани наизуст, просто си забелязвала само такива и съответно си се заигравала само с тях, за което те не са виновни.
Не му завиждам на сегашния ти с такава жена до себе си, дано се усети навреме, освен ако не е същия неориентиран индивид.

65.   Едно е за какъв се мислиш, друго е как изглеждаш, трето е какъв действително си. Едно е сигурно- машина на времето още няма измислена. Както и елексир на младостта. Въпреки всички усилия и хвърлени пари от 40-50 жена 20-30 годишна не става. И Шер вече го разбра и слезе от сцената. Едва ли някоя от прехвалените възрастни любовници е нещо повече от нея. Късно е баби и лели да се правят на тинейджърки Но пък никога не късно да станеш за смях Потърсете снимките на херцогиня Алба в нета да видите каква прелест е 85 годишна до 25 години по-млад мъж, който съвсем не млад все пак. Че нашите презрели палавници не могат да оставят на младежите и нейното наследство. :)))

67.   От 63 (цензуриран) Лелко, за пореден път показа, че освен шизофреничка, си и модераторка. Съжалявам всички наивници, които ти се връзват на измислиците.

68.   До 56
Всякакви извращения има на днешно време, не си открила топлата вода. Забавното в твоите мнения е как мислиш, че си направила голямо геройство като си с млад мъж. Нито си първата, нито последната. В твоите очи си герой. Децата ти просто се примиряват, защото си им майка и да не се карате. Ако беше моя майка, нямаше да те погледна. Щеше да ми е неудобно да виждам как се излагаш, как някакъв те прави на маймуна. Щеше да ме е срам от теб, защото в преследване на някаква твоя мечта, щеше да изпадаш в някакви умопомрачения. Да се развяваш като млада мома с мой връстник и аз да съм ОК с това- няма начин! Щях да се чудя как си паднала толкова ниско, и дали няма да направиш някоя щуротия. Като единствено дете щеше да ми е супер болно да не общувам с теб, но не бих понесла да гледам как затъваш. Така че твоето не е геройство. Ами просто те е свалил, поддала си се лесно и така. Младите мъже се озорват да свалят някоя на техните години, защото тя ще иска да я впечатлиш, да се откроиш от мнозинството. А пък за жена на твоите години, ами не се иска много зор. Работя с доста жени на твоята възраст, и голяма част са доста сдухани, меко казано. Проблеми със съпрузите, децата. Обаждат се болежки разни. Гледат сериали и си мечтаят за романтика и страст. И е много лесно някой момък да ги свали, защото са лесна мишена.
Прочети няколко пъти мнението на номер 59. Доста поучителна история. Някои хора и на 100 да станат, не се наиграват. Мислиш си какво толкова-правим секс, глезим се, живея си живота с младо гадже. Но ако наистина вникнеш в написаното от 59, примера, който е дал... Твоята гледна точка е безкраен купон, ами на близките му?

69.   Торбалане, пергиш или непергиш младежът спокойно може да е син на хвалипръцката и не се заблуждавай, че на 30 години човек е вече оформен характер и не подлежи на промяна - съдя по себе си и по тези около моята възраст. Разбира се не е задължително промяната да е само в положителна посока, но такова е очакването.

70.   До 56-"една дама на 50"-ти си всичко друго, но не и дама. А мацка си била преди 35 години. За тебе си има друго име. Аз също, както предполагам всеки познавам една като тебе. Завалийката, беше втасала и разплута отвсякъде, но си имаше свои си начини да омотае някой млад глупак-е, за кратко, разбира се-не са много мъжете, които ще откажат да се позабавляват с някоя лесна жена. Толкова беше си повярвала и беше изтрещяла, та все повтаряше същите думи като 56"Никоя млада не може да ми стъпи на малкия пръст"Щеше да е много смешно, ако не беше толкова тъжно. И какво се случи-ами едно към едно както го описва 59-започна да се изпуска, опадаха и зъбите-за сведение 53 набор е. Не, не искам да обиждам жените, които са на тази възраст, не-знам, че има перфектно изглеждащи жени на тези години. Но тази е смляна от аборти, па и от бой от мъжа си-когато зачуеше нещо, не и прощаваше. Не че я оправи де-такива нямат оправия. Най ужасното е, че още върти опашка и търси някой балък да и върже. Ама отдавна няма. №56, даже и на теб не пожелавам подобно нещо. Никой не ти завижда, никой не злобее срещу теб. Просто това са неумолимите закони на живота и не се е родил още тоя, който да излъже времето.

71.   Номер 60 - Колко много злоба в поста си имаш! "Младите жени", които се изживяват като принцеси със златни путки, които очакват да им ходиш по-гъза не си струват усилията. Един истински мъж не би се занимавал с такава, само някой с много ниско самочувствие, който му добре да бъде третиран по-такъв начин. Истинските мъже се насочват към истински жени а не към отвеяни принцеси или "млади жени" с изкуствено напомпано от грим самочувствие.

72.   Спор няма, че младите жени са по-атрактивни. НО човек не е само животно, а и цивилизовано живот. Особено един мъж, държи повече на това, че е цивилизован. В днешно време приемаме това за даденост, но сам се сещай какво става с нещата дето ги приемаш за даденост...

Та, в контекста на цивилизованост, младите жени са с много по-нисък коефициент от възрастните. Една по-възрастна жена идва от друго поколение, което имаше култура, и полови роли. Т. е. имаше понятие като жена, и какво тя трябва да представлява - социално, като майка, като партньор и т. н. Една млада жена НЯМА такива понятия, защото те израснаха "свободни" от традиции, и от там - култура. Но какво се получава като се освободиш от културата? Животното...

Прибави с това огромните претенции на младата жена, защото нейният сексуален пазар е най-висок, и като теглиш чертата, един рационален мъж, поне ако иска връзка, не еднодневка, е нормално да се насочи към по-възрастна жена, дори само по-необходимост, но и емоционална съвместимост.

73.   Грешката на (почти) всички ви пишещите е, че обобщавате нещата и по този начин ги опростявате, което е признак на доста ограничено мислене. Нито всички млади са лигави, не стават за нищо и пр. нито всички възрастни са умни, културни, че и върхът в секса.

74.   № 72 - че той човекът си е животно. Макар и обществено по думите на Аристотел - Зоо политикон. В секса, както разбирам тук иде реч точно за това, човек е подчинен на същия инстинкт като останалите видове. Разликата може би е, че те не правят секс само за кеф, нито са извратени като някои хора.

75.   Предполагам, че зависи от възрастта и на двамата партньори, а не от разликата в годините. Аз съм на 48, а съпругът ми на 39, т. е. по-млад е с 9 години. От 6 години сме заедно, втори брак ни е. Никога не съм почувствала някакъв дисонанс на база възраст. Имаме общи интереси, които не виждам той как би споделил с момиче на 20-ина години с редки изключения. Обичаме класическата музика и театъра, четем много, харесваме историческия туризъм, планинари сме... ами виждам дъщерите на приятелките ми, те имат напълно различни представи за добре прекарано време; мъжът ми би избягал, ако някоя го замъкне в чалготека или пък не може да проведе с нея смислен разговор, без значение какво има в деколтето. Но, ако аз бях на 30 години, а той на 21, тогава проблемът щеше да е огромен - на тази възраст жената вече е зряла личност, а момчето си е още дете. Никаква връзка не бихме могли да изградим. Нямаше да е сполучлива и връзката между мен и мъж на 60 години, защото все още съм доста енергична и уседналият начин на живот не е за мен. Така че, аз не се хваля с млад мъж, а само казвам, че хората имат физическа, но и психологическа възраст. Сексуалното допълване е съществено, разбира се, но ако и в този план нещата са наред, разликата в годините от един момент нататък не се забелязва. Никога никой мой или негов приятел, роднина или колега не ме е питал по-млада или по-стара съм от мъжа ми, просто ни възприемат като семейство и това е. Но с мъжете под 30-35 години определено имаме културни различия и напълно не ме привличат. Парадоксът е, че те ми се лепят и то постоянно. Миналото лято нямах мира от един момък на 26 години. Без никакъв успех, естествено. Така че аз също нямам отговор на въпроса с какво младите момчета са привлечени от жени на моята възраст. Гледам си снимките от гимназията, от университета, от първата ми работа, от рождени дни някога.... ами хубаво момиче. А си седях сама у дома. Сега, когато съм на средна възраст, няма отърване от ентусиасти. Не, не е в жените проблемът!

76.   Колкото и да не ви се иска да го приемете, наистина е хубаво да бъдеш с млад мъж! Злобата ви не ме вълнува особено. С приятеля ми си изкарахме страхотен Великден, направихме маратони всеки от почивните дни. Дай Боже всеки му с младо гадже.

Дамата на 50 с млад любовник на 29.

77.   75, няма как да не се съглася с написаното от теб, но ако си направиш труда да прочетеш 76 и предните и коментари ще разбереш, че "Не, не е в жените проблемът! " не е съвсем точно - аз мисля, че по-точно е да се каже, че И в жените е проблемът, а още по-точно в жените като 76. Ти казваш "Обичаме класическата музика и театъра, четем много, харесваме историческия туризъм, планинари сме", а тя говори единствено и само за гушкането, секса и джакузито с младото гадже. Аз и без това не си падам по каки, но от такива като 76 леко ми се повдига, а такива като младото и гадже не допускам в близкото си обкръжение. Моят проблем е, че нямам какво да си кажа с такива мъже и жени, а в една връзка, каквато и да е тя, чисто сексуална или
просто приятелска, без комуникация нещата умират, в крайна сметка хората би трябвало да се различаваме от животните точно по способността да комуникираме и не на последно място да се контролираме - има разлика в реакциите на неволно настъпана змия и неволно настъпан човек. 76 е по-близко до животните, целият и живот се е свел до "едене, пиене и тия три неща", но който, колкото го може - нека си квака, ама да си квака от собственото блато.

78.   Към авторката: в социалните мрежи ли се запознахте? "Евала ти правим"-и аз чакам някоя да ми пише, че иска млад любовник-на 36 съм вече, но изглеждам като на 20! Радвам се, че си щастлива! Подкрепям те напълно! А нямаш ли съпруг? Знаеш ли колко много красиви жени минават покрай мен всеки ден-на спирката, на улицата-никоя не се интересува от мен-все се питам "Защо? " А където ходите двамата, ти ли поемаш разходите? Гаджето ти работи ли? "Адът-това са другите"! Затова те хулят! Явно не им стиска! И аз си мечтая да си хвана някоя жена на 40-50 г.! Но да не разлайвам кучетата-винаги на неин терен! Все още нямам никакво гадже! Ще се радвам да ми отговориш! Остави ги другите-те просто не те разбират!

79.   До 76. Не ти ли писна да се хвалиш с младия си любовник във всички теми? ! И само да те питам: Той още ли е с теб? Или вече те е сменил с някоя друга лелка? !

80.   "79. До 76. Не ти ли писна да се хвалиш с младия си любовник във всички теми? ! И само да те питам: Той още ли е с теб? Или вече те е сменил с някоя друга лелка? ! "

Тази ""дама"" (два чифта кавички са), май въобще не е дама, ако наистина беше дама няма да го натъртва постоянно. А пък за някакви маратони - никакъв шанс!

П. П. с това джакузи, да не е "жакузито" на Митьо Пищова?

81.   Естествено, че още сме заедно с младия ми приятел! Той често ми повтаря, че ме обича. И че съм най-прекрасната жена в живота му досега.

Колкото и да злобеете, няма да ми промените възгледите. Най-хубавото нещо е да си имаш готин млад любовник. Приятелките ми казват, че съм се подмладила, откакто съм с млад мъж до мен.

Дамата на 50 с млад любовник на 29

82.   Защо да не е дама? Какво ви бърка толкова, че жената си е хванала младок? Или и вие искате, но не ви връзва, хейтърки?

83.   Към 81
Оспамила си всички подобни теми. Май искаш да убедиш себе си, че всичката ти е наред, затова го правиш. Навсакъде пишеш едно и също, дума по дума. Акцентираш на секса и почивката, и колко те боготвори. Един истински щастлив човек ще го напише веднъж и край, а не поне в 5 подобни теми и то едни и същи думи и изрази, до запетайката еднакви. Как пък навсякъде пишеш всичко дословно, все едно го копираш от една тема в друга?Напълно еднакви са ти мненията, а съм чела поне 3-4 подобни теми.Или си търсиш внимание, или искаш да убедиш себе си.

84.   До 83. Мое право е да пиша в която тема си пожелая. И нямам потребност да убеждавам себе си за нещо. Имам си хубав млад любовник и не виждам защо трябва да го крия. Все повече имам чувството, че ми завиждате и искате да бъдете на моето място. И да - чувството е уникално. Нямам търпение да се видя с приятеля ми след няколко часа.

Дамата на 50 с младото гадже на 29

85.   Здравейте, аз съм жена на 50 г и се чувствам много добре в собствената си кожа.Хубава жена съм ,грижа се за външността си и смея да твърдя , че мъжете доста се заглеждат по мен.Имала съм няколко връзки с по-млади от мен мъже , в които се чувствах много обичана и желана.Връзките ми продължиха с години.Просто по-младия мъж издържа повече в сексуално отношение.Зависи много от мъжа.И при младите и при по-възрастните съществуват абсолютни дървета.Жената,като навърши 50 г усеща,че старостта наближава и иска да се почувства млада . Затова ме привличат по-младите от мен мъже,тези между 30 и 45 год,, защото повечето знаят как да зарадват жена като мен във всяко отношение.За неориентираните мъже между 19 -28 години няма какво да говорим.Те са абсолютни егоисти ,които мислят предимно за себе си .Мъжете на моят възраст и малко по-възрастните не могат да издържат на секс ,както по-младите .В това е истината .Жената на 50 г е една хубава разцъфнала роза и знае какво иска и какво харесва и затова сме магнит за по-младите мъж.ако жената е запазена и красива ,за кифлите не става дума.

86.   На дърт гъз - зелен бъз. Българска народна поговорка.

87.   До 84
Аз съм почти набор на любовника ти, а не на теб. На 28 съм.Просто ми става гнусно като си представя мой връстник с жена колкото майка ми. Но и двамата ще сте на един акъл, за да се харесате. Лудост при лудост отива.

88.   hash: 3da7111930, номера 81,82 и 84.

Само като напише: "Дама" и става ясно от коя е! Кога намираш време да пишеш от толкова лица, вместо да правиш "маратони"? Въпросът е към тази дето си мечтае да е дама и с млад тъпкач.

89.   До 85. Свалям ти шапка, миличка! Сигурна съм, че има много такива дами с нашето мислене. И затова си имаме готини млади гаджета, докато злобарите тук ни завиждат и искат да бъдат на нашето място!!!

Дамата на 50 с млад приятел на 29

90.   85 и 89
Дай боже да има повече жени като вас! На 39 съм и обожавам телата на жени над 40! На такива които стоят в такива сайтове прикрити и не опитвали с "какичка" , не можеш да им го обясниш. Да продължават да оплождат "десислава" и "левислава" а хората над 40 да се наслаждават на секса. Какво им се вържете?
Дядо Тошо

91.   До 81/89-"Често ми повтаря, че съм най прекрасната жена в живота му"-това от младия любовник към дъртата разпоретина. Ако ти си най-прекрасната отказвам да мисля и да си представям какви са по-малко прекрасните. А дърво де....

92.   Вече съм спокоен, че не съм от малкото млади мъже, които си падат по какички и лелички.

М20

93.   92, дамата на 50, още ли не разбра, че коментарите имат хаш и се разбира, когато си пишеш сама на себе си коментари от името на друг? Започна да става жалко и грозно вече.

94.   Защо атакувате дамата, лузъри? Аз лично уважавам много такива жени. Няма нищо лошо, че си има младо гадже. На Запад това е въпрос на престиж и се смята за голям успех.

95.   до 94

Абе да си има жената, няма лошо. Ама да си пишеш сам на себе си коментари, много ли е престижно? И да се натрапваш във всеки удобен момент?

То и да караш БМВ е престижно, ама ако тръгна във всяка тема да спамя колко съм готин, че карам БМВ и да си пиша сам коментари и да си отговаря, в един момент ще стане жалко вече.

Да си имаш млад любовник е едно, но да крещиш за това на целия свят през 5 мин е съвсем друго.

96.   94 - То лошо няма, но в колко теми ще повтаря едно и също като папагал? Във всяка тема чета за възрастта й и младия й любовник.

97.   "hash: 3da7111930
12345 (4 гласа)
92. Вече съм спокоен, че не съм от малкото млади мъже, които си падат по какички и лелички.

М20"

Сега за мъж на 20 ли се представяш? До увяхналата, където си фантазира!

98.   97, специално се върнах назад в темата за да видя хашовете си - емииии, не са еднакви, значи конспиративната ти теория не важи, което говори добре за сайта - все пак той се крепи на гаранциите за анонимността на участниците.
И не, не се заблуждавай, че съм лелката с младото гадже, на нея съм и казал каквото имам да казвам.

51-94 от 94