Толкова ли е трудно да кажеш " Насилих се да те обичам, но не успях, нека всеки тръгне по своят път"
Поредното разочарование, ден в който ми преседна буца на гърлото и не виждам цветовете такива каквито са. Болката не спира, задушава ме, но не ме убива. Обичам, много обичам, но не стига. Любовта е за двама, не можеш да обичаш вместо другия. Разбирам, не съм достатъчно добра за него, и в това няма нищо лошо. Просто се чудя защо някои хора остават с човек, когото не обичат. Виждат, че другия страда и проси обич, но стоят и ровят в раната. Тя става все по-дълбока и кърви. Толкова ли е трудно да кажете, че просто не е човекът за вас? Да го пуснете, да го освободите от това бреме. Не е ли жестокост да обещавате неща, които никога няма да изпълните? Един ден горящи от страст, на другия сковаващи като лед. Не е ли садистично? Просто много обичам, привързах се, мечтах и загубих. Всъщност аз винаги губя, просто така се случи. Понякога мисля, че не заслужавам любов, а само болка. Знам, че много хора са така. Просто не разбирам защо един човек остава с вас, ако не ви обича? Да губиш времето, да крадеш чувствата, да рушиш и да чоплиш вътре в сърцето. Какъв е смисълът? Преживявам поредното разочарование и чакам да мине и този ден. Надявам се да се събудя и болката да я няма. Аз да съм друга и да не ми пука. Вярвам, че някой ден и това ще стане. Просто исках да го кажа да излезе от мен. Знам, че нищо няма да се промени, той е ок аз съм на парчета. Чудя се защо хората са такива, не оценяват нищо само взимат без да дават. И накрая пак другият им е виновен и го наказват с липса на обич и уважение. Аз пак ще стана и ще продължа, и той няма да ме запомни, защото явно съм толкова жалка в очите му. Сигурно и вие сте изпадали в такива ситуации и вас ви е боляло. Ако искате споделете как сте преодолели болката, как се предпазвате от хората, как успявате да сте щастливи,?

Коментари

1.   Колко жалко звучиш, наранената тя, колко е дала, а не са я оценили. Само на мен ли ми е омръзнало от подобни истории в които само другата страна е лоша и виновна, а автора или авторката са чисти като "момина сълза", поне бъдете малко реалисти и нещата няма да са толкова зле. Как се преодолява? Лесно, знам че всичко е приключило и вървя напред, не е въпрос на избор(не трябва да бъде), оставаш и човека за когото става въпрос да продължи е това е.

2.   Айде, поредната, която да затвърди максимата, че обичат само като се държиш като с парцал с тях.

Не си достатъчна за него, по-низша си, грозна, дебела... ще направиш всичко за него, светът ще обърнеш, океаните ще преплуваш...

Ох, завалията, ако реши да те обича... как бързо ще те излекува от болестта ти.

Братан.

3.   Има много примери в които хората си измислят причини да не си тръгнат по своя път и сами да търсят щастието. Никога няма да намерим правилните думи , правилното място и време, няма правило за действие или точен съвет. Понякога колкото повече се отлага толкова по трудно става. Всеки човек има правото да живее живота си по собствените си правила и чувства. Често пъти бездействието е по-лошо от вземането на грешното решение .

4.   И на мен ми се е случвало абсолютно същото.
Станах и продължих.
Осъзнах истината - че той е болен психопат, който не може да обича истински, не е добър човек и определено е било прекрасно, че обстоятелствата са ни разделили и са го премахнали от живота ми.
Той се опитва и до днес да ми прави мизерии, между другото, и да навлиза в личния ми живот, но така и не се получава.
Просто вече съм много по-осъзната отпреди, по-можеща, по-щастлива, по-свободна.
Може би всеки от нас е имал урок за научаване.
И след като си го научим, всичко тръгва нагоре :)

5.   В същата ситуация съм. Момче съм. Аз намам намерение да я оставя. Тя не и пука за мен, но за мен тя е целият ми свят, момичето на живота ми, въпреки че само сме се целували два пъти аз много я обичам и винаги ще се надявам на нещо.

6.   Явторке.. Разбирам те напълно :)) При мен е същото положение.. но с момиче (момче съм)
не мога да проуменя.. бих дал всичко за нея но тя просто ме захвърли.. а вярвах че.. въпреки недостатъците си щях да я уважавам повече от всеки друг.. щях да бъда НАЙ-добрия.. НАЙ-отдадения.. НАЙ-достойния за нейната любов.. и тя за моята.. НО избяга от късмета си.. или изобщо не ме е оценила.. или съм глупак който лесно се привързва.. но ми се стори че.. тя беше идеална.. толкова мила и толерантна (но уви.. превърна се в жестока екзекуторка на чувства.. ) също така може би съм надценил много хората.. че го има "точния човек.. скритата половинка..! "

Любопитно ми е.. разкажи ми за случката ти.. ако мога да знам какво е станало.. ще ми бъде много интересно :) Благодаря

7.   Хубаво му е каквото му даваш, затова не се маха. Харесва себе си, когато си наоколо. Това е моето мнение. При мен нищо не помага и няма щастие. Ако има е краткотрайно и пак е той... Знам, много е трудно, чета какво ли не, опитвам се, вървя по този път. Дано намерим хубавото. :)

8.   Няма значение пола и жените го правят това!!!

9.   Просто хората трудно се отказват от облагите, дори когато им е ясно, че това съсипва някой друг. Егоисти до край. Но разбери, това че правиш нещо за някой, не го задължава да ти отвърне с любов. Любовта не се "купува" по този начин. Но ако не може да ти отвърне с елементарна човещина и да има доблестта да бъде честен с теб, значи е време да бъде изтрит от живота ти.