Момчето на мечтите ми има много красива приятелка
Здравейте! Не вярвах, че ще споделя такава история и навярно след време ще се смея на това, което ще напиша, но все пак искам да го споделя!
На 19 години съм и през годините съм си падала по няколко момчета, но едно от тях винаги изпъкваше. Той никога не прояви интерес към мен, аз никога не му признах, че ми харесва и тайно се интересувах от него и живота му. Пораснахме, и двамата завършихме гимназия, той е студент, както и аз.
Сега, мислейки си за него си спомням колко наивно и по детски съм го гледала като сме се засичали на различни места, как в очите му виждах една чистота и спокойствие... може би това ме е привлякло към него...
Уж го бях забравила, уж си бях казала, че няма смисъл да мечтая за невъзможното и че трябва да отворя сърцето си само за реални взаимоотношения....
Наскоро видях приятелката му. Не я познавам лично, имаме общи познати. Не мога да не кажа, че наистина е красива. Тя е по-малка от него и мен, перфектна фигура, хубава усмивка, има чар и излъчване.. и сме напълно различни...
Просто ме заболя като разбрах, че " неговият тип момиче" е съвсем различен от мен. Не искам да си го призная, но тя наистина няма недостатъци.
И въпреки това се надявам той да е щастлив, дори и никога да не разбере колко специален е бил в моите очи, аз му пожелавам да бъде истински обичан

Коментари

1.   Е пак е нещо.. А я си представи, че се познавате от деца и от малък се опитва да има нещо с теб чааак докато стане на 23, и през всички години двамата много се харесвате и сте си го казвали не веднъж, но по ред причини /страхове, ревност/ ти си го рязала. И в един хубав момент той се хваща с възможно най-уродливата циганка, като много много не се показва с нея и дори много усърдно се крие, а на теб спира да ти говори.. Ама съвсем... Еми вие поне нищо не сте имали, ти просто си си харесвала някой и това е. Виж при мен колко е хубаво положението. Една година... не мога да ти опиша през какви катаклизми мина психиката и живота ми. Ти просто трябва да си харесаш друг и за един ден ще си го забравила.

2.   Абе душа, човек без недостатъци няма. Колкото и перфектна да е, тя също пърди примерно, нали се сещаш?

3.   Няма човек без недостатъци, бъди сигурна. Независимо дали става въпрос за външни или за вътрешни такива. Не се притеснявай, всеки от нас си има по една такава "тайна любов" да я наречем. Та какво биха били тийнейджърските години без такива емоции? След време това ще бъде по-скоро хубав спомен, а не такъв, който те наранява. И също мога да ти кажа, че външният вид, колкото и банално да звучи, не е най-важното, когато става дума за сериозна връзка. Той играе съществена роля в първичното привличане, но когато взаимоотношенията на двама души се задълбочат по-важна става добрата комуникация, доверието, разбирателството, умението да правиш компромиси, иначе как ще се изтърпят. И най-красивият мъж, и най-красивата жена са омръзнали на някого.

4.   По мое нение ти си си създала нереален идеализиран образ на това момче, защото до колкото ми стана ясно не сте общували. Или по друг начин казано той е толкова перфектен, защото ти самата си го направила такъв във фантазиите ти. Получил е всички положителни качества, които ти би искала той да има, но е силно вероятно ако прекараш известно време с него да останеш много разочарована.
Това което ми хареса много е че не си злобна, никога не съм виждала някой да завижда на друг и да го прави без да убижда.
А относно момичето перфектни хора няма, а тя е човек. Когато си мрад си красив без да влагаш кой знае какви усилия, просто си млад.

5.   Сигурен съм че и ти си красива колкото нея. Е може би не в лице, но от вътре!