Не виждам как ще продължим заедно
Здравейте. Пиша това тук, защото нямам с кой да споделя.
Двамата с приятеля ми сме на 20 години. Имаме връзка от 2.
Общо взето всичко ни е наред. Държи се добре с мен, казва, че ме обича и ми е казвал, че мисли за бъдеще с мен. Тази година замина да работи в Англия през април за два месеца. Много тежко ми беше, че замина, но аз нямах възможност да тръгна с него, тъй като съм ученичка (сменях паралелки в предни класове и ме върнаха с 2 години). Юни като се прибра всичко си беше наред между нас. Този път мислехме да заминем заедно и да работим в Англия до края на септеври. Стана така, че нямаше подходяща оферта за лятото, а чак за есента. Аз нямах възможност да тръгна с него есента и той отново замина сам. Прибра се преди 2 дни. Много се радвах, че отново сме заедно до днес. Тук идва и проблема. През юни искам да кандидатствам във ВТУ (аз съм от друг град). Ако ме приемат веднага ще трябва да замина там, за да си намеря квартира и работа. Преди месеци двамата си правехме планове той да дойде с мен и да живеем заедно там, докато уча. А и не сме заедно от малко време, искахме вече да заживеем заедно. Вчера подхванах темата за моето кандидатстване в университета и той ми каза, че не харесвал Велико Търново. А аз искам да уча точно там. И му казах, че в случая ще е по-добре да се разделим. Той препочита да си ходи в Англия от време на време за по 2 3 месеца и после да си живее с искараните пари тук. На мен не ми харесва такъв начин на живот. Имам чувството, че този човек се променни коренно през последните месеци. Преди си говорехме как ще живеем заедно, искахме да имаме семейство някой ден, а сега ми казва, че града не му харесвал. Много отдавна съм му казала, че искам да уча там и никога не е казвал такова нещо преди. После ми каза, че не искал да живее по квартири. В Англия за година работа можел да си изкара пари за собствено жилище, а аз не съм искала да замина с него и според него, това значело, че не мисля за бъдеще с него. Виновна ли съм, че искам да уча и не искам да работя в чужбина? Струва ли си да продължавам тази връзка или вече е изчерпана? Обичам го, не искам да се разделяме, но не виждам как ще продължим след като искаме да живеем по различен начин. Дайте ми съвет какво да правя.

Коментари

1.   И аз не виждам как. Разбира се, че ще се запишеш да учиш. Щом вече не преследвате обща цел- всеки по пътя си.

2.   Добре дошла в света на големите хора.

Където фактори - бол. А хората се променят постоянно.

Направо се разделяйте и всеки да продължава по пътя си, очевидно не го споделяте. Колкото по-рано, толкова по-добре.

А.. и жилище за една година... успех :D

Братан.

3.   Аз също не харесвам Велико Търново - няма много работа, а тази, която има е за мизерни пари. Студентите подбиват заплатите, защото градът е малък. Щом искаш работа и учене София, Пловдив, Варна и Бургас са много по - добри варианти.

4.   Верно, Търново е доста мизерен град. Бил преди векове столица, ок, но днес си е провинциална дупка. Университета му бълва основно селски даскали като останалите фабрики за дипломи. По-добре да бачкам в Англия, отколкото за смешни пари в Търново. Явно няма да я бъде вашата връзка, но нищо- млади сте, ще си намерите други.

5.   Търсиш комерсиални връзки, а не по любов. По добре ки намери чичко паричко, докато намериш истинската любов.

6.   Връзката е изчерпана. Имах сходна ситуация на твоята с един бивш, само се буташе да работи в Англия, като луд бачкаше там, само, за да се връща тук и да не бачка по шест месеца!! Нито вложи в нещо парите, кръгла нула, по цял ден с приятели или на компа игрички. Все апартаменти, коли щеше да купува, бизнеси да прави... Познай нещо дали се случи? И твоя така, за година в Англия щял да си купи тука апартамент ;), мани ги тези празни приказки на 20 годишни! Щом искаш да учиш във Велико Търново, отиди, гледай себе си и твоите интереси, че живота е много кратък!