Не кандидатствайте в Кауфланд!!!
Момче на 20г. Преди месец бях пуснала подобна история и сега искам да споделя какво ми се случи вчера. Почнах в кауфладн някъде месец преди декември и днес щях да направя 3 месеца, а там изпитателния срок е толкова. Аз бях на 4 часа тъй като уча редовно и нямах много възможност да съм на повече часове. Но ми трябваше някаква работа и се хвърлих в този магазин, исках с тези пари да си помагам в университета и да не затруднявам, много родителите. И така след като започнах в началото имах малко притеснения от ваучери и в докато докато свикна правех и грешки. Също бях предимно на каса. Стана това, че вчера ме привикаха въпреки, че не бях на работа и шефа ми се скара защото някакъв клиент се е оплакал, че бил чакал 7-8 мин на моя каса, също е рекъл защо не съм позванила да отворят друга каса. Станах виновна за това, че не съм се обадила, но в този момент работеха още 2 каси и никой не се обади. Просто понякога колкото и да се опитвам да бъда бърза, нещата не става така терминала примерно забива или ако има купони за броене или и много продукти клиента си е взел и докато се маркира, но и все пак това са пари аз да бързам ама въведеш ли нещо грешно от там тръгва вече амалогията. Искат всичко да ти е топ, да следиш внимателно какво маркираш, но и в същото време трябвало да минаваш 40 продукта в минута и да не допускаш много корекции ако маркираш примерно нещо два или повече пъти, правели някви отчети и тава за поправянето също било се считало за грешка. Махнаха ме поради несправяне, обясниха ми че за тези 3 месеца не съм положила усилие да се науча на нещо, винаги съм допускала грешки. Една от колежките (главна касиерка) просто в този момент си каза всичко което съм допускала и подклаждаше огъня.
При нас имаше една каса дет в другаде я няма ( каса само на която може до 6 продукта) ама никой не ми обясни и не знаех за това и не ги връщах хората с повече продукти. Ама дори и след като ми казаха вече станах виновна защо не съм попитала никой за нея. Ама винаги забиват терминалите, клиентите на опашката се изнервят най-вече тия отзад Веднъж една жена много се ядоса почна да ми се кара пред хората на мен всъщност ми стана леко смешно защото ми се изрепчи че чакала 5 минути и си искаше 3 лев ваучер които се предлагат ако чакаш толкова. И тогава пак ме привикаха да ми кажат, че клиентка била ядосана от начина ми на работа. В началото много често като не знаех нещо и питах ама тях и това ги дразнеше, просто първите дни като ме пуснаха сама и бях наистина човек без опит. Не мисля, че е срамно да попиташ ама те после го извъртат, че не се справям и всичко се казва на главните всичко се знае абсолютно. Абе случвало ми се е да се затрудня при броенето на много ваучери и са ми помагали( но тогава още нямах никъв опит, не че в това ти рябва, ама докато привикнеш) и това също ми го спомена, веднъж се обърках при броенето на една сума пари от 200 лв ама втория път ги оправих ама клиента е споменал за това какво се е случило и стана малко кофти( почнаха да ми говорят колко не можели да повярват, как един човек който продължава образованието си не може да се оправи с парите) но все пак ако наистина става постоянно такива неща касата ми, никога нямаше да е точна, винаги щеше да има някви големи суми които да липсват. Гадно ми стана, че се получи така ако не бяха всички тия комплекси, работата не бих казала, че е трудна. Тъпо ми е че също ми рекоха ти за 3 месеца само на каса стоиш още на други места не сме те пускали защото още с с касата не можеш да се справиш(но като цяло има хора там които са само и единствено на каса)Още по гадно е че веднага след нова година още на 2-ри ме привикаха първия път и уж тогава ми дадоха шанс. Ама не съм показала някво подобрение от тогава. И да в тия магазини има най различни видове плодове, зеленчуци което съответно всичко е на различна цена и веднъж се зачудих за едни картофи кои са потърсих ги на екрана ама явно тогава ги обърках кои са и ( и шефа беше зад мен и ме видя и ми вика не мой ли просто да на пишеш баркода, виж не са тези картофи дет ги маркира) и ми минава с номера аз от къде да съм си сигурен, че ти не бъркаш всичко така ( да така прав си е но винаги съм била сигурна за почти всичко което маркирам) Абе то не знаеш за какво ще те обвинят и направят виновен. Веднъж пък стана ещо подобно с едни бири те бяха 6 на брой маркирах кода който трябваше ама нящо ми напрай впечатление, че не се получи и накрая накарах човека пак да ги даде и тогава мина шефа ( и ми вика ти си маркирала само една бира а не всички, пък как стана тъй като баркода на една изобщо не се показваше от никъде и как е сканирало точно този код не знам. Споделям ви това, защото не искам и други хора да попаднат в такава ситуация, наистина не е приятно 3 месеца да се трудиш да се опиташ да се подобриш, колкото се може повече и накрая да те махнат заради някви комплекси. Може да се каже, че ми харесваше там ама явно не е било достатъчно това което правя. Моля без негативни коментари, просто бих се радвала на някой съвет.

Коментари

1.   М32

Ще си намериш по-добра работа. Изглежда това е много токсично работно място.

2.   Ж 20г
Здравей, аз също съм в университет редовно обучение и по принцип работя още от 16 годишна, наскоро по-точно преди 6 месеца смених работата, до тогава не бях работила на такава каса с маркиране и тн, става дума за нон стоп. Беше ми много трудно в началото правех грешки, бях маркирала 1000 и не знам колко кафета без да искам :дд Обаче колежките ми са уникални и никога никой не ми се е зъбил или крещял. Човек се учи докато е жив, няма такъв, който да знае абсолютно всичко, така че те съветвам като си търсиш работа първо да гледаш отношението, няма ли го доброто отношение няма смисъл да работиш на нокти и да се нервираш и да ходиш с огромно нежелание на работа...

3.   Звучиш като интелигентно момиче. Първо, си права, че не е редно да бързаш, защото най-важното в края на деня е да ти излезе касата. Хората ще си чакат като искат да пазаруват от там. Занапред да знаеш, че винаги ще имаш някакви кофти клиенти, и не го приемай толкова навътре - не е в теб проблема, просто някои хора са кофти по принцип или изнервени и гледат на кой да си го изкарат. Другото, което е шефовете винаги искат някакви невъзможни неща от служителите си и твоя работа е да им обясниш, че няма как някои неща да станат. Също - всички допускат грешки, старите кучета просто се правят на ударени и или знаят как да ги прикрият, но ти като неопитен човек си се спекла и не си знаела как да се защитиш. В крайна сметка - да не ти пука много много, ще си намериш нещо по-добро.