Той не иска да плаща нищо
Моля дами, които са в сходна ситуация като моята да отговорят какво мислят. Имам си приятел от 5 месеца, който наистина обикнах. Аз не съм и никога няма да бъда меркантилна жена или да търся мъж заради парите. Пари си изкарвам защото работя и винаги съм имала всичко, което съм искала благодарение на мен. Да обаче наскоро неговите прояви ме накараха да се чувствам адски неудобно, дори ме карат да се чувствам като мъжа във връзката. В началото не беше така, но с времето се промени. Какво имам предвид. Отиваме да вечеряме да кажем един път на две седмици, понеже не излизаме много, защото той обича да си стоим вкъщи. Излизаме и сядаме в най-обикновен ресторант. Прекарваме си страхотно, не съм забелязала нищо странно в поведението му освен това, че като дойде сметката той ме чака винаги аз да платя. Дори не си прави труда да предложи, нямам нищо против, харесва ми, че по някакъв начин разчита на мен, но започвам да се чувствам неудобно, защото това може да прерасне в нешо по-голямо. Сега от както сме под карантина той не работи нищо и чака на мен понеже аз работя. Държи се прекрасно с мен и с моите родители. Той е всичко, което искам и не искам да се разделяме заради такава простотия, просто сме още в ранен стадий според мен за да сме чак толкова близки, че да имаме общи пари един вид. Ето и друг пример. Отиваме на кино като съм закупила предварително билети по интернет. Сядаме в киното и чак тогава той се сеща, че иска пуканки и нещо за пиене. Моли ме да отида и да купя съответно с мои пари. Знам, че звуча ужасно дребнава и егоистичното ми държане ще събуди гняв и хейт у някои от вас, но явно съм такава. Постоянно се виня, че се дразня от тези неща, които прави и не знам как да постъпя и как да повдигна разговора

Коментари

51-52 от 52

52.   Не ти трябва, дори сега да ти е приятен, с времето ще се отвратиш и за всичко ти ще плащаш.

53.   Моментално го зарязвай. Той ще иска да го издържаш цял живот и те изпилзва за пари. Казвам ти го от личен опит. Такива мъжр обикнивено даже изневеряват на гаджетата си, щото имат много свободно време и нисък морал.

51-52 от 52