Баща ми си има приятелка за , която не ми казва .
Здравейте, момиче на 12 почти 13 съм и съм дете на разведени родители. Нашите се разведоха, когато бях на 8 и още тогава знаех, че всеки ще продължи напред. Баща ми си има приятелка от поне 3 години / оттогава аз знам /, но не ми казва за нея. С майка ми сме си говорили, че ако си намери приятел или излиза с някой да ми каже , но ако не е сериозно да не ни запознава. Как разбрах, че баща ми си има приятелка ли. Забелязах разлика в поведението му, спряха гостите с преспиване след 1 вата година, винаги и е подредено и изчистено, винаги има нещо за ядене, а баща ми не е от най чистниците , а за готвенето той може да си прави по малко неща отколкото аз. Нямам фейсбук, но веднъж в едно междучасие мой приятел скролваше и хареса снимка на нея / тогава не знаех коя е / и написаното беше нещо от сорта на, , Хайде на купона, , и имаше тагнат човек със същото име и помолих момчето да види на кой е профила и какво да видя профила на баща ми. Ако започна да повдигам темата баща ми я сменя моментално. Моля споделете мнение и опит, ако има такъв.
Приятен ден.

Коментари

1.   Я остави баща ти на мира. Голяма досадница си.

2.   Е и? Длъжен е да ти се отчита за личния си живот ли? Много естествено, че няма да стои цял живот сам, нито да те информира с кого се среща или живее. След някоя година като си намериш гадже, ако вече нямаш, едва ли ще тръгнеш да му разказваш с кого си и какво правиш.

3.   Може баща ти да не е сигурен все още в нея и да я опознава и за това да не ти казва.

4.   Ми кажи му в прав текст това, което пишеш тук и му обясни че го намираш за нормално и хубаво, дори би се радвала да имаш още братя или сестри, защото си достатъчно голяма вече и ако приятелката му е съгласна и разбира се ти искаш може да се запознаете, така няма нужда да се крие.

5.   Темата е неловка. Това е нов човек, ти си още малко дете, трудно е и не е наложително да ти се представя, а и може и да се разделят и по-добре да не се привързваш. Не съди татко си.

6.   Кое те притеснява, че не ти казва или че има приятелка. Просто му кажи, че много се радваш, че не е сам, че е чисто и сготвено и ще се радваш да се запознаете.

7.   Към номер 2 ясно , че няма да стои сам цял живот , но щом е решил да отиде на родителска среща с нея и да я запознава с учителите ми , явно я приема на сериозно . Това , което написах се отнася за номер 3 .
Към номер 4 не веднъж съм започвала разговор по темата , но той винаги сменя темата .
Към номер 5 не мисля , че 3 години са малко . Запознал е родителите си с нея / моите баба и дядо / и племенниците си / мои братовчеди / с , които се виждаме 2 или 3 пъти годишно . Може би понеже са по големи .
От авторката .

8.   Аз съм бил на мястото на баща ти и аз така правех.
Не е нужно децата - особено в твоята възраст да се товарят с проблемите на родителите си.
Ето - виждаш - като си разбрала каква драма изживяваш. Баща ти е предпазлив - има опит и знае, че не всяка връзка е успешна. А децата нямате такъв опит и преживявате - в повечето случаи - излишно.

Твоята работа е да си гледаш училището, приятелствата, даже първата любов, а не живота на мама и тате.

9.   Ми то малко бащи запознават детето си с новото си гадже, защото детето през повечето време е при майка си. Виж ако майка ти си намери няма как да скрие дори и да иска. Ако спиш петък и събота при него и я няма тя сигурно си е у тях тогава

10.   Не укорявай баща ти, вероятно се притеснява как ще реагираш на новината за новата му приятелка, не иска да се настроиш против нея или против него и затова не те запознава. Освен това може още да не е сигурен дали с жената са сериозни приятели, може и тя да се притеснява от запознанството с теб (децата инстинктивно са на страната на майка си и против новата приятелка на баща си, дори да е свястна). Остави го той сам да прецени кога е подходящия момент да ви запознае, а междувременно може да му намекнеш, че нямаш нищо против както той, така и майка ти да излизат с нови хора и да си подредят живота, за да са щастливи, и че ти ги подкрепяш. Така ще покажеш, че си вече сериозна млада госпожица, а не малко ревниво дете, и ще ти се довери повече.
И си гледай училището, че ти предстои кандидатстване, и момчетата около теб. Колкото по-далеч от личния живот на вашите, толкова по-добре за теб.

11.   Баща ти мила си има свой си живот. Всеки човек има нужда от лично пространство. Той ти е баща, не любовник и не е длъжен да споделя с теб личните си контакти.
Ако ги споделя, това говори за голяма близост...
Аз така правих с дъщерите ми, докато не стигнаха го леглото ми. Сега вместо да обслужвам майка им, трябва да ги задоволявам и трите.
Това ли искаш?

12.   Толкова уроди се навъдиха, че допускам 11 да прави точно това което твърди.