Връзка с голяма възрастова разлика
Здравейте,
От една година имам връзка с мъж, който е по-голям от мен с 20 години. Чувствам се щастлива и удовлетворена от тази връзка. Въпросът ми е защо много хора се месят в живота на другите и какво ги бърка кой с кого има връзка, каква им е разликата в годините? Защо някои хора "съдят" такива жени като мен, които са избрали съзнателно това? И щом аз не преча на никого, защо обсъждате, обиждате и клюкарите?

Коментари

1.   Оле. Има значение. Казвам ти го като човек имала връзка с човек 15 години по-голям. Не са хубави тези разлики. Но щом се обичате, пробвай, не те виня. Хората говорят от опит и може би са прави. Замисли се и излез от розовия свят, това е съвет, иначе не те виня.

2.   Много зависи ти на колко си и дали реално този мъж може да ти даде това, което ти трябва.

3.   Най-вече защото завиждат!
И аз имах такава връзка (в момента не сме заедно по съвсем други причини). Е, казвам ти, такова щастие и такова съзряване не бях и сънувала, че ще преживея.
Някои казваха, че връзката ни няма бъдеще, понеже аз като съм станела на 40, той е щял да бъде на 60.. Познавам хора и на 70, достатъчно енергични, за да гледат семейство - карат ски, въртят бизнес.
Всичко е толкова относително, и най-вече - каквото ти си го направиш.
Аз бях безумно щастлива. Съзрях и като човек, и сексуално. Почерпих толкова много житейски опит. Сега гледам по съвсем друг начин на живота. Мъже до 40 ми се струват някакви недорасляци. Повечето са толкова лигави и слаби, зависими я от родители, я от работодател, или пък с прекалено самочувствие, без никакво покритие, че направо ми се отщява.

4.   Защото си в България, тук в Англия където съм се виждат под път и над път такива двойки, дори с деца и се възприема за нормално, просто манталитет

5.   А ако ти си пълноценна и обичана жена, и най-важното: ако смяташ избора си за правилен, защо реагираш така, сякаш се обиждаш на околните за тяхното мнение, виждане и прочие? Възможности:

а) търсиш подсъзнателно одобрение от околните и всъщност ти се иска връзката ти да е винаги добре приета;

б) подсъзнателно и ти осъждаш или си осъждала връзките с по-възрастен партньор, и въпреки че си открила чудесен човек сега, те човърка мисълта, че другите не са окей с това, защото според теб, дълбоко в теб има леко колебание в това отношение.

в) не си се научила да приемаш околните и техните виждания (и мнения, и избори, а изискваш те да приемат твоя изборр и партньор.

Помисли кое от трите е (честно пред съвестта си) и проблема ще отпадне наполовина. А ако поработиш върху това, ще отпадне и целия проблем.

6.   На мен не ми пречи. Избягвам да съдя другите, имам си достатъчно недостатъци.

7.   Авторке, ами ти защо я пусна тази тема? За да научат още повече хора, че спиш с чичето и да те обсъдят и те ли? Знаеш ли колко му дреме с действителност на някой, особено пък в тези тревожни времена, с колко годишен си го слагаш ти? Освен на родителите ти.
Стига с това лицемерие и търсене на внимание!

9.   Не обръщай внимание на клюкарите. Такива хора не заслужават внимание и завиждат на щастието на другите. Важното е ти да се чувстваш добре и да си щастлива :D

10.   Важно е да посочиш и двамата на колко години сте за да ти кажем дали е нормално.

14.   На колко години сте? Ако и двамата сте пълнолетни, няма проблем. Ваш си е животът, живейте го както ви харесва, ако обаче ти си на 15, а той на 35, тогава нещата са съвсем различни.

15.   Ние с моя мъж имаме 17 години разлика. Това не ни попречи да създадем щастливо семейство и да имаме деца.

16.   Номер 5 ти е отговорил най-добре особено в точка в)
А номер 7 ти казва много правилно: "Стига с това лицемерие и търсене на внимание!"
Не пропущай да ми публикуваш коментара.

17.   Одобрение ли търсиш, конфронтация ли - не става ясно. А иначе, ако си щастлива, какво ти пука какво мислят другите? Ако си пълнолетна, на никого не му влиза в работата с кого имаш връзка.

18.   намери си някой на твоите години

19.   Стига с това нормално , ненормално. Но. 7 е прав , на никой не му дреме с кого спиш. По скоро се запитай защо пусна темата и какво наистина те гложди.
И аз съм имал връзка с 17години по-малка . Нито на нея й е пречело, нито на мен. Пак бих тръгнал с такава. Разделихме се заради приятелките й ,защото те почнаха да й наливат курвенски акъл ,че тя била млада , а се хванала с чичак.
Онзи ден се запознах с 54 годишен мъж , на който жена му беше на 30. Имаха 3 деца ,а той беше налят с мускули с два спортни мотора. Разлика във възрастта няма. Има разлика в манталитета .

20.   До номер 10
Аз съм на 30, той на 50

21.   Правилно, такива като теб много обичате да сте център на внимание. Досадно е, разбери.

Никой не е длъжен да ти дава одобрението си, но и никой няма да дойде да ти свети в спалнята, така че ако щеш и с извънземни лягай.

22.   Едва ли съдят,по скоро те съветват хората,които са били в такава връзка.Посочват ти негативите,защото една такава връзка наистина има негативи ако мислиш за нещо сериозно.Аз лично съм твърдо против такива връзки с 20 годишна разлика,но не налагам моето мнение на никого.№3 те подвежда-да,знам,че има съхранени и запазени хора и на 70,но за жалост се броят на пръсти.Болшинството са стари и болни,защото никой не е излъгал времето.Но ако ти си решила да "съзряваш"в тая връзка като №3 карай.Докато ти омръзне.

23.   Кой ви съди?
Предполагам, че си вадиш заключение, защото някой ви е изкоментирал, когато сте минали на два метра от него. Имай предвид, че на непознатите реално не им пука за вас достатъчно, че дори да ви помнят на следващия ден. Никой минувач не го вълнува защо сте заедно, от колко време сте заедно и какви са ви отношенията.
Тревожиш се за глупости. Буквално е все тая кой какво си мисли, щом ти не виждаш проблем и се чувстваш добре.

24.   Мацка, аз съм на 40, той - на 20, но ми е толкова неземно хубаво с него, че изобщо не ми пука за мнението на другите!
Свежо, готино гадже, което ме подмладява и разхубавява - това ми е най-важното!
Бъди над нещата, съвет от мен!

25.   Ами ти зи знаеш, но след едно 20 години се готви да бъдеш гледачка на възрастен човек. Ето, не казвам категоричното - болногледчка, да не кажеш, че ти пиша от злоба или завист или нещо такова. Ти тогава ще си на 50, тоест на колко е той сега, а той ще е 70 годишен дядо, който ще има нужда от много почивка и тишина. А ти като 50 годишна дама ще си още в разцвета си, както той в момента е в разцвета си, особено от твоята гледна точка и от тази на жени и момичета, които се привличате от възрастни, нали?

26.   Честно казано първото, което ще си помисля за теб, ако ми кажеш, че съзнателно избираш партньори, които са с 20 години по-големи, ще е, че имаш проблеми с баща си или си дете на разведени родители. Ако не ти е патологично повтаряшо се поведението т.е. по принцип излизаш с мъже /- 5 години и един път си се влюбила в по-голям пък изобщо нищо няма да си помисля. В двата случая обаче не бих ти се месила, нито бих коментирала или давала съвети. Даже не бих казала какво мисля по въпроса, ако не ме питаш директно. В крайна сметка избираме приятелите си заради хората, които са и заради това, че ни е приятно с тях, а не на база с какви хора са във връзка.

27.   Зависи не само и от години ами и как изглеждате.
Пример аз съм на 35 обаче изглеждам като на 25.
Ако се хвана с някоя пикла на 22 може и за връсник да и мина без никой да разбере , даже някои от тях изглеждат по дърти като някви стринки. Обаче пък ми налитат по възрастни към 40 - 45г. разведени госпожи,за такива съм като магнит. Пък лади момичета мятат едни мазни задници клепат се като кокошки и курвеят.
Възрасните богаташи на 60-65 пък праскат яко ученички и малолетни проститутчици. Така е поне от 15г. , Горе долу почти всеки го знае. Гнусни са онези дето се влачат с цигани- ето това не е нормално.
Клюкарите клюкарстват за всичко, ти си им просто едно разнообразие.
Та тебе не разбрах кое те учудва или безпокои.

28.   Защото трябва да се коментира, ако не е възрастта ще е работата му, външният вид, имоти. Каквото се сетиш.
Да не ти пука, връзка като връзка можепда е прекрасна или да не се получи,'но това не зависи от годините, а от индивидите.

29.   До 27

Такива налитат, особено ако изглеждаш по-срамежлив, защото си мисялт, че си загорял и си нещо д прецапат набързо.

До 28

Така е! Винаги трябва да се открие нещо нередно с другия, че ако няма, то комплексите започват да ги болят, като упорити хемороиди.

30.   Поносими са възрастови граници при които той (мъжът) не би могъл да ти е баща, във вашия случай(20г) спокойно би могъл да ти е такъв
Разбира се, че и човешкия фактор го има-характер, как изглежда, здрав ли е, прав ли е:)
Та за мен като жена мах 12-13 г разлика и да е поддържан, а не да изглежда с 20-30 г по-голям
Имам познат приятел, който е на 37, а изглежда на 27 и му се лепят 20 г пикли, така, че и визията е важна

31.   Не ние, ти имаш проблем. Връзките не стават насила в днешно време. Щом искаш да си с него обаче, бъди честна със себе си, без да търсиш одобрение в околните. Наистина ли искаш да си с него? А не заради материални неща и да не си сама? Колкото хора, толкова мнения. Принципно, за мен 20 г. са много, различни поколения, различни приятели, физика, болести... В смисъл такава връзка не е перспективна като сериозна, във времето. Иначе - може всичко.

32.   Няма по-сладка връзка от тази! Аз като бях на 18, бях с мъж на 38, напълно те разбирам и подкрепям. За съжаление пътищата ни се разделиха. Която е нямала такава връзка много е изпуснала.
Ж21