За какво точно са ви деца?
Въпросът ми е и към жените и към мъжете, които си имат за някаква цел в живота да имат деца.

Защо?

1. По какъв начин е отговорно към отрочето ви? Бъдещето не пренадлежи на вас. Светът се променя към все по-зле. След десетилетие ще са предимно необразовани роми в родината ни (и българи такива).
2. Защо буквално най-животинският инстинкт за продължаване на поколението ви е висша цел в живота?
3. Въпрос към жените особено:
Защо нямате други цели освен тази? Нали трябваше след всичкия този феминизъм на 20 век да покажете колко сте силни и равни на мъжете?

Коментари

51-61 от 61

62.   Има понятие естествен подбор - оцеляват по-жизнеспособните. Та според него такива като теб изчезват. Така че няма нужда да питаш и разсъждаваш - яж, спи, ходи до WC и осмисляй съществуването си. То и на училище няма смисъл да ходиш след като така и така ще умреш някой ден.

63.   Абе 36, деца никой не си прави, защото преди еди-колко си века еди-какво си се е случило и след еди-колко си години еди-какво ще се случи. Нарича се любов!

66.   Аз също нямам деца за сега,но въпроси и от мен.Мили жени наистина ли обичате мъжете до себе си или имате деца, защото„трябва” и защо използвате децата си като оправдание,че сте качили килограми или имате неугледен вид?Ж26

67.   Така ако ваще бяха с мисленеро като на повечето коментирали, сега нямаше да имате живот и да пишете малоумни комвнтари. Дори не изчетох всички коментари защото ЛИЧНО ЗА МЕН подчертавам го, са пълна простория и тва е написано от хпра където са супер нещастни и егоестични. Айде лека ви вечер

68.   здравейте,
децата освен всичко са и осигуровка за майката. при развод в западна америка , може да си докараш много прилични доходи до живот !!!

м 46

69.   Ако се проведе едно проучване, ще се окаже, че голям процент от българските жени не са родили, защото са горели от желание, ами защото са били притискани дълго време от роднини, партньор, или от фактора - " защото така трябва", за да запушат хорските усти. Тъжно е.
Питам се, защо едва ли не си "длъжна" да родиш, след като стигнеш някаква възраст, а ако евентуално не искаш, се гледа на теб с лошо око, сякаш си неспособна да бъдеш полезна по други начини на себе си, или обществото .. Повярвайте, виждала съм жени, родили без желание.. и гледката не е особено приятна, нито пък е приятно да растеш нежелан, просто защото някой е решил да упражни репродуктивните си функции. Ние не сме добитъци за разплод, мислете с главите си когато създавате други хора.

70.   69 - ами няма как да мислят с главите си, когато се поддават на зова на ДНК-то си. Много малко хора наистина се замислят защо правят каквото правят - повечето си карат по инерция и нападат злобно всеки, който има нещастието да ги провокира да поразмърдат мозъчните си гънки.

71.   Ще опростя изказа си, защото нямаш интелекта да смелиш казаното инак. Ако трябва, дори ще повтарям. Чети бавно, ако можеш да четеш.

1. Светът се променя към по-зле, защото такива същества като теб се множат (не ти конкретно, теб кой би те искал), а съвестните хора не искат да раждат. Отгворните хора създават семейство, когато са стабилни самите те. Това е "отговорност" към "отрочето", простаче невъзпитано мъничко. Съдейки по нивото ти на ум, ти не си повече от въпросните мангали.

2. Четеш ли още? Или друг ти чете, защото си неграмотен? Както и да е, нататък. Хората имат и други цели, семейството не е най-висшата задължително. Хубаво е обаче да имаш близки хора. Дребно и асоциално приятелче като теб би знаело какво е да имаш близост, ако някой някога да те бе харесвал. Личи обаче как липсата на дори елементарна фамилна среда ти се е отразило на обноските, образованието, евтиния цинизъм и умствено развитие. Надявам се не си в "специалния" спектър, но баш на това мяза.

3. Incel alert. Много жени отказват да раждат и градят кариера. Не си докосвал жена явно още от майчината гръд (или бащината, в твоя случай). Семейните ценности по цял свят се потъпкват, хората са длъжни да оцеляват в една строга и индивидуалистична среда, после защо се развиват зависимости и се стига до самоубийства. Въпреки това, все някъде се намира някоя скромна шепичка хора, които искат да си съградят нещо свое. И после се появяват кучи изпражнения като теб, девственяко, които ругаят семейства и невръстни дечица. Само защото никоя жена няма да пусне на едно тъпо, грозно, импотентно, смотано инселче. Като теб.

Тананикай си зад екранчето, толкова можеш, девственяче. И не, нямам намерение да градя семейство с деца (преди дребното ти мозъче това да реши). Просто ме е гнус, когато нещатсници като теб ругаят нещо толкова чисто и мило като семейството. Не е наша вината, че теб тати те е обарвал.

73.   1. За да изпитаме безусловна любов
2. За да станем най-висши създатели- тези на живот
3. За да станем свидетели от първа ръка и съзнателно как се сътворява, изгражда и израства (физически, емоционално, ментално и духовно) едно човешко същество от 1 зигота до 1 човек....
И още много причини, но тези би трябвало да са ти предостатъчно.

Не ми се слиза на нивото ти да отговарям на твоите 3 "въпроса", затова ще го направя частично и индиректно в "подписа" си:

отговорна, образована и интелигентна Ж46 с изградена кариера и едно неповторимо слънце на 17 месеца

74.   Първо, да имаш или да нямаш деца е въпрос на личен избор и второ, как реши, че щом някой има деца, това е единственият му смисъл в живота? Има хора, които имат страхотен живот, кариера и деца! Не е казано, че живееш само за да оставиш поколение. Жена съм и нямам деца, имам всякакви приятелки и такива без деца и такива с професия и 1 дете и такава с 3. Всяка от нас си е преценила какъв и е приоритет в живота. И точно за това са се борили феминистки те през 20 век, да имаме право на избор, а не задължително да сме само съпруги, домакини и майки.

75.   В повечето общества хората имат деца защото така е прието, а не защото изпитват силно вътрешно чувство да станат родители.
Преди време баща ми каза че по негово време било немислимо да нямаш деца-еми значи е било стадно мислене.Значи са ме създали не само защото са искали, но и защото така е било прието.

В по-развитите общества обаче никой не те критикува ако по една или друга причина нямаш деца (не искаш или не можеш).
В един друг пост някой беше написал че ако нямая деца си "вън от играта". Е га ти и смешката-каква игра бе? Няма такъв филм!
Никой няма да те осъди на оня свят ако си нямал деца, а ако си правил злини на други хора. И без това има достатъчно хора които искат и имат деца, за да критикуваме хора които не искат да имат деца. А по-хуманно ли е да съждадеш деца, но да ги захвърлиш за осиновяване защото нямаш пари да ги отгледаш, или да ги раждаш за да цоцаш социални помощти? България сама си унищожи раждаемостта след като хората нямат нормален доход за да оцеляват. После няма на кой да се сърди че младите бягали навън и нямало раждаемост.
То и без това в близко бъдеще планетата ще е тотално пренаселена и се предвижда остър глад поради недостиг на реколта да изхрани всички на планетата. Тук в БГ този глад отдавна е настъпил

51-61 от 61