Жени vs. крийпи
Това е абсолютно реална история. Пътувам в един от студентските автобуси в София. Две приятно изглеждащи момичета на видима възраст 19-20 до мен. Гледат телефона на едната и обсъждат някакво момче. Едната:
- Ти виждаш ли го как пише? ! Слага всички припинателни знаци!
- Ох, да, това е много крийпи!
- Да, супер крийпи е!

И така, драги потребители на сподели. нет, съдейки по заглавието и изложения кратък диалог по-горе сигурно си мислите, че съм някакъв задръстен зубър, на когото не му върви с жените. И ще сте прави, хаха :)

Трябва ли да почна да гуворъ кат полоидеот че да не съм крийпи и да ме харесвът жените? Но не, дори да започна да говоря така ще си личи, че е поза. Трябва ли да СТАНА полу-идиот, че да ме харесват?

Коментари

1.   Не трябва да ставаш полуидиот, ако не искаш такива полуидиотки. Има и нормални жени, но те не изглеждат като кифли и не привличат вниманието.

2.   Изобщо не се налага да ставаш полуидиот, бъди себе си. Когато ми пише едно момче, първото нещо, което гледам е как пише. И повярвай ми, много лошо впечатление ми прави, ако е неграмотен, пише на латиница и не използва никакви препинателни знаци. Ако е грамотен, определено имам желание да продължим разговора, защото това ми прави хубаво впечатление и много малко момчета пишат грамотно. Смятам, че едно умно момче, особено такова, което иска да впечатли момиче, ще се постарае да пише нирмално и грамотно. Въобще не е странно, даже неграмотното трябва да в странно. Това, че повечето хора не използват препинателни знаци и не уважават езика, не означава, че трябва да правим като тях. Свестните и нормални хора ще го оценят, другите не ти трябват.

3.   ТРЯБВА да станеш НЕ САМО полу-идиот, а ПЪЛЕН идиот, за да те харесат. Сори брато, тва са жените. Тъпи, безмозъчни патки, които припадат само по "лошите момчета", т. е, батките от фитнеса с надуваемите мускули, татуировките, бръснатите тикви, ръце, крака, гърди, вежди (пък кой знае, може и гъз) и без нито ЕДНА мозъчна клетка. Буквално не знаят азбуката и колко е 1 1, ама знаят да се пъчат с надуваемите си, изкуствени мускули и да се правят на гоУЕЕЕмите мъже и ебачи, а пък всъщност са си педали. В днешно време така са се зомбирали тия тъпи патки по тия телефони, sms-и, messanger, и др. глупости и са привикнали към техните съкращения, емоджита и др. простотии, че са ги приели само тях за правилно писане и изобщо на говорене а всеки друг начин на говорене, който е различен от техния (без съкращения, емоджита, сърчица и др. лиготии), на тях им се струва неразбираем, и трябва да им говориш като на бавно развиващи, каквито и са. Намери си свястно, добро интелигентно момиче (и да не е тъпа кифла като тия от автобуса), с която си имате общи интереси, и ще ти провърви със сигурност, гарантирам ти.

4.   За мен млад човек, който не говори и пише правилно на родния си език е наистина полуидиот. Ако ще да изглежда като Мис/Мистър Европа.

5.   Крийпи означава, че даденото поведение не е много нормално. Примерно страшни ревнивци, параноици и някакви обсебени.Тук в дадения разговор явно е от значение какво точно пише въпросния. Не знаеш това, а си вадиш изводи по някакви три подслушани изречения.
Иначе прави доста грозно впечатление писане с правописни грешки и лигавене от страна на мъж. Ти звучиш като малко комплексиран, че чак и тема си пуснал за 3 подслушани изречения. Като не те кефят момичета като тези, ами намери други.

6.   3, ако даден мъж харесва жени като фолкпевици, с пълни със селфита социални мрежи, разголени снимки, то и той ще е на същия акъл като идеала си за жена.

7.   Много хубава тема, ще люспя семки на нея... :D

8.   ПрЕринателни. Зубър, пък неграмотен.

9.   В моето обкръжение, хората ценят смислените разговори, препинателните знаци и богатият речник.
Заобгради се с хора на твоето ниво, а не с идиоти.

10.   Извинявам се, но ми изглежда, че двете "дами" от автобуса са полуидиотките в историята. За да те харесат те - да, и ти трябва да станеш такъв.
Но не ли по-логично да се оглеждаш за момиче, което съответства на твоя интелект?
В момента вероятно ти е по-трудно да срещнеш такава, защото (предполагам) не си много нахакан. Е, интелигентни момичета също не са. А все някой трябва да подеме инициативата, нали :)
Споко, ще намериш такива момичета, просто може да стане малко по-бавно :) Но за хубавите неща си струва да почакаш.
Ж32

11.   Просто трябва да намериш себеподобна. Независимо дали става въпрос за правопис или нещо друго. Трябва ти жена, с която да имате сходни възгледи и мислене.

12.   Хора всякакви. Приеми, че е така и си подбирай средата. Не виждам драма.
(ж)

13.   В интерес на истината, на мен също ми се е случвало да си помисля, че е крийпи, когато момче спазва пунктуация и т.н
И то не защото съм кифла или каквото там беше изброено в по-горните коментари, ами по простата причина, че в днешно време дори момичетата не държат на пунктуацията в социалните мрежи, освен в случаите, в които не са копирали някой философски статус от някъде.
Това дори не е ''крийпи', а по-скоро странно, но предполагам, че много зависи от социалната среда.
Живи и здрави :D :)

14.   Е, защо една жена, която изглежда красиво непременно е тъпа? Аз например изглеждам много добре, имам големи гърди, това тъпа ли ме прави не разбирам? Хората свикнах да не пишат със знаци, да не пишат правилно...

15.   А, това ще да са провинциалистки! Защото никой кореняк софиянец или шоп не говори така! Говори "некой", "некакъв", никога не казва "кучито лай", а "кучето лае"! Когато гледам интервюта на хора по телевизията, веднага си проличава хората от кой край са! В Северозапада натъртват на "е", за разлика от другите градове! Студентките са или от Южна, Средна или от Североизточна България! Говорите там коренно се различават! Нерядко софиянците, или шопите говорят и "правиме", "ходиме" и др. което много дразни другите! Най-вероятно бъдещите висшистки никога няма да се впишат в северозападния говор! Така че свиквай с говора им!

16.   Има един особен феномен. Колкото е по-красива една жена, толкова е по-проста.
Разбира се има изключения, но те няма да пътуват в автобуса и обикновено се събират в отбрани общества и никой не ги е виждал или чувал за тях.

Има и друг феномен при милениумките. Вниманието е концентрирано твърде много върху хубавите от тях. За тях има два типа мъже : такива които стават и показват повече самочувствие от самите тях и такива при които самочувствието е по-ниско. Във втория случай младежа попада в категорията "крийпи", т. е. не-буквален превод извратеняк-който-би-точил-лиги-по-тях.

Тук дилемата опира до две неща :
1. Защо автора се обижда от това или го смята за ненормално. Така си върви света и хората винаги са се кланяли на простотията, според Дънинг Крюгер.
2. Авторе, когато младежите като теб придобият съответното самочувствие някак красотата на тези момичета избледнява и тогава няма да им пука за случката и че планетата е направена от лайна. Тогава се осъзнава простотията при жените.

Бъди железен, остави ги да ти се кефят на препинателните знаци.

17.   А какво е крийпи? И наистина при чат няма нужда да се вживяваш с препинателни знаци. Правилен правопис да, но главни букви и без съкращения е излишно напъване - може би крийпи.

18.   Що всяка втора тема в този сайт е за женичките? Тъпи са, знам.

19.   Това звучи адцский крийпии!!!
Трябва да се превърнеш в маймуно-мангал и да започнеш да издаваш всякави нечленоразделни животински звуци и ще пожънеш голям интерес и внимание от подрастващите 17-23годишни женски същества.
Айде наслука крийпи крийпи крийййпииииии.....

20.   3 еми сори брат ама не позна. Аз съм жена и най -противното нещо за което се сещам е, да дойде някакъв лигльо да ми се прави на bad boy, на такива не отделям от времето си нито секунда. Един мъж, както и една жена трябва да имат определени качества в себе си, за да изградят пълноценна връзка с когото и да било, за мен външния вид е важен защото съм естетет, но човека отсреща трябва и да знае как да се изразява правилно, да може и да мисли, да не куха черупка с амбиции за повече лайкове в инста. Умът, външния вид, модела на мислене, жестовете, дори тембъра на гласа са определящи фактори при избора на партньор. Разбира се красотата е в очите на наблюдателя, но един повърхностен ум би бил интересен само и единствено на негово подобие. А теб те съветвам да провериш какво е сапиосексуалност.

21.   Тема, като повечето тук, доказваща колко много са глупави жените, в сравнение с мъжете. Впрочем, историята го е доказала отдавна. Колкото до шпацията-путктуацията, то след четирите правила за писане на коментари тук е зададен риторичен въпрпос. И, не е вярно, че момчетата пишат неграмотно, обратното е. Писатели, културоведи и езиковеди над 80% са мъже, още от възрожденска България, което е доказателство за това, кой от двата пола пише и говори по-грамотно от другия, а средата и домашното възпитание е значим фактор за културата и поведението на отделните индивиди.

22.   21 много смело и прибързано изказване за жените по време на възрожденския период, при положение, че по това време за тях все още се е смятало, че единствената им житейска цел е да бъдат майки и домакини. Много жени не са имали нужното образование да пишат, какво остава да бъдат писатели. В световната история има предостатъчно добри и доказали се писателки. Не мисля, че когато става дума за изкуство хората трябва да се делят на пол, а по-скоро на такива с потенциал и такива без. Колкото и да си учен, ако нямаш и капка талант няма как да преуспееш. Малко известни, но все пак има жени будителки как Станислава Петкова и Рада Казалийска. И не жените определено не са по -глупави от мъжете, защото това не се определя по полова принадлежност а по интелектуалните възможности на съответнитния индивид.

23.   21, някой май трябва да се върне в часовете по история. Припомни си кога са възникнали класните училища, първото девическо училище и като цяло цялото Възраждане. Жените тогава са били предимно майки и са се грижили за дома. Така е било по целият свят.

24.   22, в какъв смисъл изказването ми е смело? Трябва да ме е страх да изказвам мнението си ли? И защо да е прибързано, след като исторически факти го доказват? Не само през възрожденския период се е смятало, а и днес още се смята, че е в женската природа жените да бъдат майки. Колкото до домакини, то това е за да бъдат и те с нещо полезни в семейството, защото мъжката работа не е за жени, ако искаме да е качествена. Да, много жени не са имали нужното образование да пишат, но дори и да го имаха, пак не могат да се мерят с мъжкото творчество. Дали въобще има "добри световно известни писателки" и едва ли биха се сравнявали с Достоевски, Чехов, Дикенс, Толстой, Юго, Марк Твен. И писателите фантасти с най-голям успех също са само мъже. Няма нужда да ги изброявам, сама ще си ги намериш. Жени будителки като Станислава Петкова и Рада Казалийска, може и да е имало, само че, никой не е чувал за тях, а и те толкова ще да са били "будителки"! Права си, че колкото и да учиш, ако нямаш талант няма как да успееш. Точно тук трябва да се спомене пола, който има съществено значение и половата принадлежност определя интелектуалните възможности, защото мъжките индивиди имат възможност за съхранение на много по-голям умствен багаж от женските. Мъжете притежават и вродена интелигентност, която липсва при жените или е незначителна. За това всички майстори-занаятчии са все мъже, които освен физическа сила притежават умения, които жените нямат. Правен е експеримент в университета в Бъркли по заръка на феминистките, където още от най-ранна възраст са взели 20 момчета и 20 момичета, като са ги хранели с еднаква храна, възпитавали са ги еднакво, обучавали са ги еднакво и проследявайки развитието им установили, че на момченцата нищо не им паднало, а на момичетата нищо не им пораснало. Половете си останали два, с различни предпочитания. При доставяне на играчки, кукли ,пушки и камиончета, момчетата грабнали пушките и камиончетата, а момичетата куклите и парцалките. Как мислиш, дали половете нямат значение и са с еднакви интелектуални възможности? Откривателите-гении са все мъже. Женските постижения за развитието на техническия прогрес са капка в океана. И от тук какво следва? Кой пол е по и най? Днешното полово равенство е насилствено наложено от архитектите на НСР. Половене никога не са били равни-равностойни, поради различната им физиология. Природата е предоставила върховенството на мъжкия пол, колкото и феминистките да беснеят. А, феминизмът е много повече вреден за жените от колкото за мъжете, защото жените никога няма да издържат на темпото на мъжете при съревнованието и винаги ще бъдат осмивани, поради неспособностите им да работят в мъжка професия. Сега да видим кой какво харесва? Либидото е основен фактор и докато го има, както казват половете ще се привличат взаимно. Авторът иска да бъде харесван от противоположния пол, но е добре да знае, че женската лукавост и простотия е ненадмината. Днес жените се заблуждават, че мъжете искат женско внимание, както някога и ще ги ухажват за да ги спечелят, но само за секс. Женската стойност отдавна е девалвирала и рядко се намира жена, способна да е стопанка на дом, който мъжът е изградил за нея, за да го обича, роди, отгледа и възпита в човешки добродетели децата му в него!

25.   24 хаха голямо самочувствие вероятно без покритие. в какъв смисъл смело ами мисля, че нагледно съм ти обяснила, но явно загряваш по -бавничко. Спокойно няма от какво да те е страх живеем в демокрация и имаш право да изказваш мнение, колкото и далеч от истината да е то. Какво питаш дали имало добри писателки ли разбира се че да, това че ти не ги четеш поради сексистки убеждения си е твой личен проблем. Агата Кристи една от най-продаваните авторки за всички времена над 100 милиона копия майстор на заплетените мистерии Мери Шели, Вирджиния Улф, Джейн Остин, Емили Дикенсън, всички до една талантливи майстокри на перото. Защо да не се сравняват всеки има свой собствен вкус, авторите които си посочил до един са талантливи, но това няма ак да е показател че тези дами не. са Щом аз ги знам тези будителки значи някой все пак ги знае, а паметта на човек и делото му са живи докато някой го помни Закостенялото ти мислене за пола можеш да се опитваш да го натрапваш на някой недостатъчно осведомен, за да слуша подобни безмислици. Това с детските играчки е меко казано смешно да го изтъкваш като довод, но ти си знаеш. Отново откривателите са повече мъже защото жените са били дискриминирани и неограмотявани. Мария Кюри има две Нобелови награди в областта на химията и физиката, но не очаквам човек като теб да има съвестта да ги уважи. Тези глупости с природата си изтъркаха и обикновено се изпозват от мъже които нямат какво друго да кажат. Феминизмът няма как да е вреден за женити говори за себе си явно някак се чувстваш неудобно от присъствието му, но няма как просто няма да общуваш с такива хора света е голям различни хора различни идеали. Автора ще бъде харесван само и единствено ако покаже характер и качества поради които някоя жена бе го харесала. Мъже които винят целия женски род че са отхвърляни често не стигат до друг резултат.

27.   25,олееййййй,такова дълго изречение не бях чел никога през живота си:)))

П.П.,това автоматично потвърждава думите на 21,че жените наистина са по-глупавият пол.