Бившият ми има ли право да ме съди, ако го направя? (Проблеми с полицията)
Привет! През лятото имах връзка с мъж от друг град, беше сериозна и смислена връзка, и двамата се обичахме, но нещата приключиха злощастно и почти в зародиш поради някои събития, които отключиха мои токсични качества и неговото охладняване към мен. Разбрахме се да си вземем почивка от съвместното живеене, като това не беше раздяла и прекъсване на връзката, а просто време да подредя някои неща в живота си, той от своя страна минава през труден период (малко след като започнахме да живеем заедно научи, че майка му умира от рак) и се разделихме с добри чувства на гарата. Да, но като се прибрах някои въпроси не ми даваха мира и всичко прерасна в пиянски психо-тормоз от моя страна по фейсбук и по телефона. Лошо е, да, но дълго време бях трупала огнетение и злоба от студенината му, докато опитвах всичко за да му показвам обичта си (непрекъснато му правех комплименти, масажи, показвах му нежност и милувки и му правех френска всеки ден), а и той каза доста неща с които ме засегна по телефона, които преди не ми е казвал, сравнявайки ме с бивши и т. н. Както и да е, стигна се дотам да ми каже, че е записал неща, които съм му казала по телефона с диктофон, които били подсъдими (аз не помня да съм казвала нещо "подсъдимо"), а и имал доказателства против мен от други хора на които съм прилагала подобни кибер неща (това е вярно). Щял да отиде в полицията ако продължа да му пиша и да се занимавам с него по какъвто и да е начин. Спрях за известно време. В което ми липсваше изключително много, след като изтрезнях. Един ден пак започнах да пия и реших, че няма право така да ми извива ръцете. Той е бившият ми приятел и е мъжът, който отне девствеността ми, естествено че имам право да му пиша! И започнах да му пиша от друг профил, като той само четеше и нямаше опция да отговори, но четеше всичко. Писах му къде неща, които могат да се определят като "тормоз", къде неща (вкл. голи мои снимки), компрометиращи най-вече мен. Той чете така 2 месеца, докато не получих обаждане от някакъв "доктор", явно психолог, който каза, че бившият ми е подал жалба срещу мен още предния месец и ме попита на този адрес ли живея, аз казах - да. Каза, че ако сега спра няма да има последствия за мен, но ако продължа да го правя, щели да дойдат полицаи и т. н. От тогава не съм се занимавала с него по абсолютно никакъв начин, колкото и да съм се напивала. Колкото и да ми е липсвал. Колкото и да са ме раздирали някои въпроси. Не разбирам, мъжът който толкова много ме обожаваше и който искаше да живея с него, който толкова ме издигна на пиедестал, с когото освен всичко имах приятелство и интелектуална връзка, а сега, няколко месеца по-късно, не мога да се свържа с него, сякаш не съществува! Все по-силно искам да му пратя покана, от една страна има много мисли и въпроси, които ме раздират, от друга когато това утихне в мен ми липсват адски много моментите с него и той като приятел и като мъж. Не е честно някой да ти отнеме девствеността и да не можеш да се свържеш с него. Въпросът ми е: Някой, който разбира от правни въпроси, може ли да ми каже, наистина ли ще имам проблеми с полицията ако му пратя покана и му пиша пак, могат ли да ме вкарат в затвора или лудница? От друга страна, бившият ми има ли за какво да ме осъди с резултат, при положение че съм го псувала, кълняла, обиждала, но не и заплашвала със саморазправа? Моля ви, разберете ме, а не ме осъждайте, това е единственият истински мъж в живота ми и преживях изключителни неща, имам чувството за неизживяна любов! И от друга страна му държа огромна обида за нещата, които каза накрая. Знам, че темата ще се стори измислица на мнозина, но е истинска - аз съм си лудичка. Благодаря на отзовалите се! :))

Коментари

1.   Не ти трябва психолог , луда си :)

2.   И двамата сте постъпили лошо. Твоето е по-разбираемо, все пак става въпрос за доста първи неща и не знаеш как да реагираш. Била си емоционална явно доста.
Ама той..... че и записвал, заплашвал?!
По принцип може да има право, но се съмнявам. Все пак това е мъж и ще го е срам да вика полицая , защото не може да озапти бивше гадже. Даже е смешно като се замислиш да вика някой все едно е малко дете.
Редното е било да седнете и да говорите без всичките тия чатове, драми и т.н. Забрави за тоя човек, просто се измъчваш сама. Използвай болката, обидата за нещо градивно, не да се саморазправяш. Махаш с ръка и било каквото-било. Да, трудно е, но е постижимо. Колкото до полиция и съдене- ако искаше, милион пъти щеше да е направил нещо. Може да ти е гледал сеира с тия чатове.
Живей си живота заради себе си, не заради тоя или някой друг. Като му кажеш или напишеш пак нещо, нищо не се променя, само си човъркаш раната. Гледай напред и горе главата!

3.   "Аз съм си лудичка" ... баш си социопат! Да, има вероятност да те вкарат принудително в лудница ако сметнат че, си опасна за него, за обществото и/или за себе си!
Да, може да те вкара в затвор ако заведе дело той, по принцип от което казваш няма достатъчно мотив държавата да те съди, но ТОЙ с добър адвокат може!
Не знам защо още не си е извадил ограничителна заповед срещу теб, предполагам ти дава шанс да си продължиш живота без "черни" петна в досието, но ти си толкова сбъркана че, не включваш.
Имаш нужда (задължително) от психиатър, не психолог, а ПСИХИАТЪР!
Помогни си сама докато още можеш...

4.   "Докторът", който ти се е обадил, е бил някой негов приятел, подучен от него...с надеждата да те вразуми.
То не си "лудичка", а си направо луда за връзване и това твоето се нарича "столкинг".
Зо да не е честно да ти е отнел девствеността и да те разкара после? Ако погледнеш обективно, даже много е издържал... Забрави го начаса и си гледай живота, той не те иска в неговия.

5.   Здравей, недей да му пишеш, защото дори и да не те съди, ще го отблъснеш още повече.
Съветвам те да идеш на психолог, за да ти помогне да овладееш негативите в поведението си.

6.   Влез в лудница и се лекувай!!!!Това твойто е психотормоз!!!!!

7.   Тълкователно решение N:32 от 2.Vl. 1969 година, ОСГК на ВС

По дела за непозволено увреждане, образувани по искове за присъждане на обезщетение за неимуществени вреди от жени, спрямо които има отказ да се сключи брак, не е необходимо да са живели съпружески. Достатъчно е само да са мянифестирали пред обществото такова поведение и връзки, които по недвусмислен начин показват, че те проектират да сключат брак. Необходимо е обаче да е дадено сериозно обещание за встъпване в брак и от мъж, които е могъл да го изпълни.
Измамата не е съществен елемент от състава на този деликт.
Обезщетение за неимуществени вреди може да търси всяка жена, ако са налице всички предпоставки на отговорността.
Неоснователен е този отказ, който не се дължи на причини, които го оправдават от житейска и морална гледна точка - който не се дължи ня основания и факти, които по преценка на съда оправдават несключването на брака.

PS: Ако го намериш цялото и прочетеш ще ти стане ясно, че само заради това че е отнел девствеността ти и да не го беше направил, той те е подвел измамно и за съда не е необходимо да имаш доказателство като годеж примерно, достатъчно е да е имал сериозни намерения, както визираш. Дори болестното ти състояние което се отключило, може да да е следствие на неговите действия или бездействия и това съда взема най-вече под внимание.

8.   Библия

Второзаконие 22:28

Ако някой намери млада несгодена девица и като я хване да лежи с нея, и ги намерят, тогава оня, който е лежал с нея, да даде на бащата на момата петдесет сребърни сикли, и тя да му стане жена, понеже я е обезчестил не бива да я напуска през целия си живот.

9.   Това, което ще се случи е, че ще те предупредят от полицията да спреш. След това ще изпратят жалбата в прокуратурата и ако те преценят-ще бъде заведено дело, най-вероятно за ограничителна заповед. Ако не бъде заведено от държавата, той ще има право да заведе частно дело - едно за ограничителна заповед и едно за обида. И двете ще ги спечели. Ти ще покриеш разноските за адвокати - по 600 лева грубо за неговия и твоя, т. е миниму 1200 лева на дело. Ако има няколко заседания - по още 100 на заседание. Т. е 2400 лева до тук за адвокатските хонорари. Освен това, ще ти бъде наложена глоба - 1000 лева за обида, която да платиш в полза на държавата и още поне 200-300 на бившия. В лудницата няма да те вкарат, но може да ти назначат психиатрична експертиза, която струва около 200 лв. Те се провеждат много некадърно, така че нищо няма да установят. Иначе ти нямаш психично разстройство и не си за лудница. Имаш личностно разстройство - форма на психопатия, вероятно от клъстър б. Не те познават, но определено си и хистерична, което е често част от този вид личностни разстройства. Те са патология на характера, а не психична болест и за тях не вкарват в лудница. Хистерията е вид невроза - лека форма на заболяване, често срещана, отново не е нещо сериозно, като за лудница, обаче трябва да го лекуваш все пак. И да обобщим - няма да те вкарат в лудницата, но ако не се лекуваш и не спреш, ще заплатиш няколко хиляди лева съдебни разходи и на по-късен етап, ако продължиш да се влошаваш, сигурна съм, че ще стигнеш и до затвора. С най-добри чувства - иди на психотерапевт. Всички сме с проблемите си, никой не е идеален, но твоите избиват вече и влияят и на други хора. Все пак няма нищо непоправимо. И запомни - той нищо не ти е отнел, ти си му дала. Не живеем в 12ти век, моля те. Намери някое момче, ама след като се излекуваш от хистерията и спри да занимаваш човека. Колото и да се е издънил той, ти си се издънила много повече, нищо не ти дължи, ти го тормозиш. Осъзнай се за твое добро.

10.   Номер 4 "Зо да не е честно да ти е отнел девствеността и да те разкара после? Ако погледнеш обективно, даже много е издържал... Забрави го начаса и си гледай живота, той не те иска в неговия. "

Той не е искал да ми "отнеме девствеността и да ме разкара после", а искаше да остарее с мен, щеше да е до края! Той настояваше да живея при него, аз се дърпах. Живяхме като мъж и жена. За това, че докторът е номер с негов приятел и аз си го помислих в първия момент, но той каза точния ми адрес, а приятелят ми няма откъде да го има, така че смятам че беше служител на МВР. Ама толкова не са го взели на сериозно, че цял месец ме е търсил по телефона, вместо да ми пратят ченгета на място. =))) А той самият (бившият) е отишъл в полицията от чиста злоба и женомразство, ей така, да си го върне, не щото съм много опасна. )))

Авторката

11.   Спри да се занимаваш с детинщини, така не само, че няма да си го върнеш, а и ще си затвърди мнението, че си откачалка. Запази връзката с него като хубав спомен и гледай напред. Не е важно кой е първият, а кой е последният.

13.   Ако трябваше да се съдя с всеки бивш, който реши да ме търси...
Разбирам желанието ти да си излееш душата, да ти олекне. Жените сме по-емоционални, повече искаме да има диалог. Мъжете са повече по бягащата и дръпнатата част. Разбирам желанието ти, но си прекалила, спор няма. Но пък и тоя не е цвете. То заплахи, то полиции, то съдилища... Чак и е намесил страничен човек, негов приятел най-вероятно, който да се представи за доктор... Та това са неща между вас двамата, смешно е да иска помощ от странични за връзката хора, само защото не може да се разбере с теб. Все едно, ако си имаше някоя, да се крие зад гърба и докато тя се разправя с теб. Това е страшно унизително за някой мъж, все едно е дете.
Няма да направи нищо, просто ти е гледал сеира. Можел е винаги да те блокира, но допълнително е подклаждал гнева ти с тия заплахи и т. н. Един съвет- не си давай данните на хора, които не са се легитимирали и не си проверила информацията, особено по телефона.

14.   Ти си психопатка, съвсем честно и добронамерено те съветвам да отидеш на псхихиатър, тук психолог няма да свърши работа. Това, което правиш, се нарича тормоз и за него може и да те осъди. Аз поне бих го направила, защото очевидно не разбираш от дума и не схващаш, че човекът няма интерес към теб. Не знам колко години трябва да минат, за да стоплиш, че всичко е приключило.
А на това "Не е честно някой да ти отнеме девствеността и да не можеш да се свържеш с него" много се смях :-) Всичко е било по взаимно съгласие, и двамата сте пълнолетни, човекът нищо не ти дължи.
Толкова ли нямаш живот, работа, приятели, семейство, хобита че си се вкопчила като удавник за човек, който не те иска? Достойнство очевидно нямаш, от тактичност си напълно оперирана, но няма ли друго в живота ти, с което да го запълниш?

15.   Няма нужда да те записва с "диктофон", операторите и без друго разполагат с всички проведени разгови на клиентите си. И да, подсъдна си.

17.   Насочи си емоцията към други неща, но не с такова настървение. Може да има последствия, ако не спреш. Приеми, че е човек от миналото ти. Тегли му една мислено и гледай напред. Не си усложнявай живота.

18.   А мога ли да те попитам за какво ти е да се свързваш с човек, който толкова категорично не желае да си му в живота?
Изливането на чувства не го е върнало, клетви и тормоз не са го върнали, голи снимки не са го върнали... Какво следва да направиш ако имаш отново комуникация с него?
Подозирам какво, защото съм била на мястото му. Ходила съм в полицията и в прокуратурата заради такъв тормоз. И се случи същото нещо, казаха ми, че ще го предупредят по телефона на еди коя си дата и ако след нея отново ме потърси, ще имам основание за искане на незабавна защита. Така се казва в България ограничителната заповед.
Наистина ли искаш той да стигне до там, да пожелае полицейска защита от теб? Малко ли ти е в момента унижението? Ако, да, продължавай да четеш и ще разбереш какво ще стане, ако пак го потърсиш.
След обаждането от полицията моят психопат реши да инсценира, че е умрял. За съжаление, това не е шега. Разлепи некролози в моя квартал. Аз ги видях, но не го потърсих. Беше ми кристално ясно, че това е поредната му психария. Все пак отидох до блока му, видях, че там няма некролози и се убедих, че е така. Две седмици по-късно ми написа, че съм коравосърдечна кучка и ми пожела да умра да в канавка. Нищо не отговорих, както ме посъветваха от полицията. Малко по-късно пък ми написа, че се извинява, че ме обича и не знае какво прави, а още по-късно, че щом не ми пука ще се самоубие вече наистина. Обадих се на инспектора в полицията и тогава вече получих 3 месеца незабавна защита. Повече не чух този човек никога. Знам продължението от инспектора и общи познати. Бившият ми е платил 800лв. глоба, това е най-малката възможна, глобата стига до 5000лв. и са го накарали да ходи 3 месеца на психиатър и да се подписва всяка събота в районното. Понеже се криел от призовкарите, те отишли в работата му да го търсят и всички са разбрали какви ги върши. Напуснал, защото заради мен, разбираш ли му излязло име на психопат. И после познай как си е намерил нова работа с такова свидетелство за съдимост. И в чужбина не могъл да замине, заради терапията и подписите, на които трябва да ходи.
Ако искаш това, действай, продължавай с тормоза.

19.   Миличка, виж сега. Много внимателно чети! Твоят приятел в момента прави най-доброто което е по силите му, за да ти помогне. С психически нестабилен човек не се влиза в диалог. Комуникацията тук е изкривена и тя не води до нищо смислено, но може да навреди, да отключи агресия, автоагресия. Така че той е постъпил абсолютно правилно и сама прецени резултата. Ето, ти търсиш помощ. Ето, ти сама осъзнаваш, че имаш проблем с алкохола. Ето, искаш да промениш живота си, да бъдеш по-здрава и спокойна, да бъдеш с любимия си човек, все хубави неща. Явно е умно момче.
Разбира се, че не може да те съди, ти не си го наранила физически, а и най-малкото няма свидетели. Ако си го заплашвала с убийство обаче, може. Законът е такъв. Заплахата с убийство е наказуема. Сега, всеки нормален съдия ще прецени, че пияна жена ги говори от сто нагоре всякакви глупости и ще отчете това. Т. е. в случая порокът ти, който иначе ще ти съсипе здравето, работи в твоя полза. Но аз дълбоко се съмнявам, че целта на приятеля ти е тази.
И стигаме до момента какво да направиш? Спри да пиеш. Алкохолът е депресант. Минимални количества повишават настрението, хората се развеселяват, но по-големите количества, особено ако се пият системно, те в карват в депресия. С всички произтичащи от това последствия. И най-страшното от тях е изкривеното възприемане на реалността. Консултирай се с психиатър не защото си луда, както ти казват тук, а защото човекът ще ти предпише подходящ антидепресант. Малко по малко, когато оздравееш, ще погледнеш на света по друг начин. Ще започнеш да се държиш по-зряло и отговорно, ще се усмихнеш, ще се радваш на малките неща и ще видиш как и отношението на околните към теб ще се промени. Същия съвет го дадох на най-добрата си приятелка, която също залитна и беше станала нетърпима. По едно време просто спрях да си вдигам телефона, нямах сили да й понасям истериите. Но тя се усети навреме, вече е добре и отново си гостуваме по вилите и си разменяме рокли. Когато я отрязах от комуникация, тя изведнъж се усети, че нещо не е както трябва.
Затова аз наистина съм впечатлена от приятеля ти. Той ти е помогнал, въпреки всичко! За това се иска ум и любов. Спри да пиеш, погрижи се за себе си, иди на лекар и всичко ще си дойде на мястото.

20.   Така, аз не знам още колко дни трябва да се изчака в този сайт да си получи човек отговори на темата, затова ще напиша развръзката - писах му, пратих му покана. Написах съвсем уважително, смирено (непресторено) писмо, че желая да проведем един зрял, трезвен разговор, не като бивша, а като някой от когото ти си много по-голям, по-мъдър и по-успял и от чиито живот бе някога важна част, но той изглежда от 10ина дни не си е влизал във фейсбук, което е странно. Днес му прозвъних да видя само, телефонът му е активен, написах му СМС - Моля те за един зрял и трезвен разговор. - Защото аз това искам наистина... - Авторката

21.   Сигурна съм, че всички вие сте супер уравновесени, винаги сте постъпвали зряло, разумно, неемоционално, особено в първите си връзки и любовни трепети. Да... Направо ви повярвах. Ама нали трябва да сочите с пръст някого какъв психопат бил, колко луд бил. Нито съм го заплашвала нито съм му посегнала. Да, напсувала съм го и съм казала някоя грубост пияна по телефона след като ме е сравнил с някоя бивша или предизвикал с нещо. Голям праз. Дайте да съдим всеки който ни е напсувал. А той - голям мъж - да записва с диктофон и да тичка в полицията за некво момиченце, е много нормален. Много е добре това. Ми аз като се скарам с някой и го предизвиквам по телефона да го записвам с телефон и да го заплашвам после със съд! Не, не го искам обратно, нито мисля че е възможно да си го върна хаха. Не с тази цел съм му пращала голи снимки, той гола си ме знае как изглеждам, ама к'во да ви обяснявам... Много ясно че няма как да имаме връзка отново. До полиция, записи, заплахи от негова страна, както казах вече, се стигна, защото той е женомразец, озлобен е към жените и просто винаги е проектирал някви неща върху мен и е искал да си отмъсти. Той даже като бях девствена ме виждаше като някоя по-мръсна и ми нямаше доверие, кво да говорим за другото...

22.   Авторке, зарежи тази идея за разговор, човекът явно не иска. Разбирам желанието ти, но си прекалила. Мъж не бива да се притиска, защото още повече бягат. Ако искаше да си говорите, щеше да го направи. Разбирам какво е да не искаш да загубиш някого, страха да не е повече част от живота ти, но понякога е за добро. Само си причиняваш болка ти, тоя си гледа кефа и това е. Стягаш се и продължаваш. Ако случайни ти искат данните по телефон, караш ги да се легитимират и проверяваш информацията. И наистина отиди на психолог, психиатъра е вече друго. Имаш нужда да си поговориш с някого, а не от хапчета и т.н.

23.   Болна била авторката, ами то обществото ни е болно, затова такива деца произвежда. Как тези които пишат по темата и имат дъщери, са толкова егоцентрични и защо морала удря дъното относно чистотата и девствеността която се тъпче и погазва достойнството на жена и честта на семейството й.

Защо драскат врели некипели ,онези които отглеждат безотговорни момчета мамини синчета, които гледат да си задоволят нагона и после се правят на ущипана мома.

Нима обществото ни е нормално и крадецът вика, дръжте крадеца, от години нещата са изродени и хората криво гледат и криво съдят.

24.   Авторке / 20, наистина ли мислиш, че с теб е възможен зрял и трезвен разговор след всичко, което си сътворила? Приеми, че човекът не желае да комуникира с теб, уважи желанието му и продължи нататък. Какво не ти е ясно и какво очакваш от този разговор? Какво ще му кажеш, което той не знае?

25.   23, правилно забелязваш, болно ни е обществото, но е отровено от феминизма. За каква девственост говориш, като девствени фертилни жени има една на 10 000? Я виж какви ги дрънка авторката, мъжът бил женомразец??? При такава проклета и пияндуреста жена всеки мъж ще стане женомразец. За каква чест на семейството дрънкаш бе 23, семейство в истинския смисъл на думата вече няма. Има феминистична мръсотия, която отнема правата на мъжа юридически и той е принуден да раздава собственото си правосъдие. Жена, която се блещи на мъжа си в къщи и изземва правата му като глава на семейството, щото видите ли и тя била равноправна заслужава участта на авторката. Нито една жена мислеща се за равна с мъжа не заслужава мъжко уважение. Това, че жената се напивала и псувала не я прави равна на мъжа. И да! Мъжът спокойно може да осъди жената за психически тормоз, законът му го осигурява, вместо да я пребие от бой, което също тя заслужава, защото мъж жена не пита, а жената е длъжна да се съобразява с мъжа, защото стои по-долу от него в природната йерархия, нищо че по конституция му е равна.

27.   По спокойно 25, не съм жена която подкрепя феминизма, имам съпруг и не мисля че съм му равна, удоволствие е за мен да съм жената в семейството, затова не слагай всички под един знаменател и не се впускай чак толкова да защитаваш блудството и разврата на мъжа в този случай извън брака.

28.   Ако ма мъжа главата е Христос, няма как жена му да е феминистка.

29.   Много мило, че си отделил толкова време за толкова думи...
Щеше да е излишно, ако преди 12 години имаше "топки" в гащите и просто ми кажеше в очите "извинявай"!
/спокойно няма го тормозя, тоз път "таз путка" от началото-докрай все е "блял", психарско е го тормозя само заради "едното желание" към мене, пък и аз се промених :)/
ти просто не изпита "жал" към мене :)