Влюбена в арабин, сгоден за друга
Здравейте :)
Нямам намерение да се оплаквам и жалва, по-скоро да споделя част от опитът си. Малко информация за мен - млада българка, от съвсем нормално семейство, град София.

Преди няколко години срещнах моят арабски принц. Влюбих се, ужасно силно, но той не проявяваше никакъв интерес към мен. Прецених, че след време ще ми мине както всяко временно увлечение.

Той обаче ме провокира да се поинтересувам от арабската култура. Исках да го опозная, макар и индиректно. Постепенно научих езика, пътувах известно време, посетих държавите, които наистина харесвах (в по-мирно време) и накрая.. реших да сменя религията си. Последният акт, не беше продиктуван от желанието ми да бъда с този мъж. Знаех, че той няма никакъв интерес! Исляма ми даде ясно усещане за мен самата.

Родителите ми, не говориха с мен две години, баща ми се отрече от мен и ме изгони от нас. Бях подготвена за подобна реакция, имайки предвид ненавистта на баща ми към всички турци, араби, "резаняци".

След повече от 5 години, отново срещнах въпросният мъж и не му казах за промените в живота ми. За сметка на това, той не беше пестелив на думи и ми разказа за престоят си в неговата държава, показа ми снимка на годеницата си, разказа ми колко прекрасен човек е. Заболя ме ужасно много, а смятах че съм го превъзмогнала.

Обичта ми към него е почти платонична, единственият контакт помежду ни е една целувка, която се случи малко преди заминаването му. До тогава имахме изцяло приятелски отношения и не съм се надявала на нищо повече. За мен това беше достатъчно, дори прекалено много!

Не знам защо така ми натежа тази наша среща. Не разбирам и как още съм силно влюбена в него след толкова години. Опитвала съм да опозная и други младежи, съзнавам че привличам мъжкото внимание с младост, интелект и красота, но наистина не мога да отворя сърцето си за друг.

Желая мир в сърцата ви!

Коментари

1.   Ти си за мен паранойчка - човекът не иска нищо от теб!
Иначе, проблемът не е голям, та те могат да имат по 4 жени! Чакай го да се ожени за номер 1, 2 ще му изберат също и кой знае, ти може да станеш 3 или 4. Наложници също могат да имат.
Само ако не си девствена, гледай преди това да си си направила пластика и да си. Успех

2.   Арабите са такива - пленяват те и после айде чао. Как да кажа... харизматични са, въпреки че за мен са черни и грозни, но не мога да съм сигурна, че и аз няма да се влюбя някой ден в такъв. Страшно ми харесва културата им, арабските танци и прочие. Прочела съм десетки книги за Арабския свят и знам както ужасите в религията им, така и доброто. Било е пълна глупост да смениш религията си - разбирам родителите ти. Защо не посетиш психолог?

3.   Чисто и просто една несподелена любов. и българин да беше се си тая. радвам се че си намерила подходящата за теб религия дано наистина си я приела защото ти харесва а не за да му се харесаш.

4.   Да не се прекалява, викам аз... арабите са друг свят, а религията им за нас жените е смърт направо!!!
има и любов от пръв поглед. така е. вярвам ти.
с времето отшумява. спокойно. може би просто не си срещнала ВСЕ ОЩЕ подходящия пъртньор и си фантазираш разни работи... не е лошо. нито се подигравам на това. но да си сменяш религията...
осъзнай се
между другото, някои от коментарите към твоята история ме възмущават! за всеки неговият проблем е много голям и много болезнен.
хайде да покажем поне малко уважение, викам аз!!!!! ! като не харесва на ннякой, да не коментира и това е.
като не одобрява - да се съобразява как се изказва, защото може споделящото лице да седи на компютъра си и да чака отговорите на другите хора...
нали така? !
тия пък дето критикувате, като че ли вашите истории са някакви... супер, е?
ако бяха толкова супер, нямаше да сте в нета, викам аз! ...
между другото, аз ненавиждам мохамеданите. но авторката е българка и християнка, да му се не знае! еми помогнете й, не я закопавайте (до отидеш на психолог и тем подобни... )
влюбило се момичето. коя любов от страни не изглегда глупава???

5.   4 тъи като явно не си разбрала авторката е приела исляма и то не заради мъжа а защото и е харесала. не е глупава любовта й просто е несподелена.

6.   Номер 4 съм. към номер 5.
да, права си. просто докато четях историята, ми се обадиха по тел и... се изложихме леко. ок.
----------------------------------------------
към авторката.
как можа да направиш подобна щуротия? нашите прадеди и прабаби са мрели за да не си сменят религията, а ти - като пълна откачалка, си тръгнала да ставаш мохамеданка?!!

И кой мислиш че ще се омъжи за теб - питам между другото просто! - християнин или мохамеданин? нали знаеш, че за мохамеданите е най-важно родителите да одобрят жена им? и че тази жена трябва да е девствена и т.н.

А пък ако те вземе някой мохамеданин - е там ще разбереш защо българите са мрели преди векове само и само да не си сменят религията...
отвори малко история, почети малко книги, свързани с тези теми - по принцип за начина на живот на мохамеданите, по цял свят...
явно си ученолюбива. тогава да ти препоръчам подходяща литература???????????????????????????

7.   Номер 4 аз съм 5. мога да ти препоръчам подходяща литература. аз също съм българка и съм мюсюлманка, омъжена съм за арабин и нямам никакви проблеми. има много което не се знае за исляма а и ние имаме мюсюлманина за синоним на турчин.

8.   Сигурно звуча много тесногръдо, но на мястото на вашите и аз бих те изхвърлила от вкъщи, задето си приела исляма. Напразна ли е била всичката пролята кръв от нашите предци? Изглежда, че да. Сменила си си религията, боже мой! Защо не се ограничи само до гледане на "Листопад" или каквото и да е там?
---Джеси---

9.   Аз пък съм женен за чехкиня и не бих я заменил за никоя българка!!!

10.   Няма нужда да коментирам избора си на религия. Щастлива съм от решението, което направих, защото намерих спокойствие и баланс.. с цената на много, разбира се.

Прочела съм достатъчно литература, от всякакъв характер преди да се реша на огромната промяна в живота ми. Бях разубеждавана от патриоти, историци, дори друг мюсюлманин ми обясни, каква голяма грешка правя.. на последното не можах да повярвам.
Не мога да съдя никого, за упреците към мен.

Желая щастие и благоденствие на всички ви

11.   До номер 9: Абе, пич, стана ни ясно, че си женен за чехкиня и не би я заменил за никоя българка. Трябва ли на всяка история да го пишеш?

12.   11 Хахахахах, остави го човека да се похвали :)

Авторке, много ми стана мъчно за теб. Нямам какво да ти кажа, освен, че си една много силна и свободна жена. Иска ми се да имам част от твоята смелост и воля.

Много обичаме да сочим с пръст, да плюем, да съдим другите. Защо не погледнем нашият живот първо? Всеки сам определя как да живее, в какво да вярва, кого да обича.
А тези, които много жалят прадедите ни и религията колко често ходят на църква? Колко пъти са чели библията? Какви познания имат изобщо за християнството? Защото съм се нагледала на вярващи..
Аз съм атеистка, но не се меся във вярванията на другите. Всеки сам решава в какво да вярва. Важното е да вярва.

А иначе много се радвам, че си се докоснала до един друг свят и си разширила хоризонта си. А за чувствата - няма какво да правиш. Само се надяваш да отминат.. Но това не става нито на сила, нито с друг мъж..
Може би грешката ти е, че не си разкрила чувствата си към него. Едва ли годеницата му изпитва тази обич и е направила толкова много заради него.

Успех.. Надявам се и аз да намеря скоро вътрешния мир и покой :) Пожелавам ти една много силна, красива и споделена любов в най-скоро време! :))

13.   Как е свободна жена. не знаеш ли как се държат тея хора с жените си. като с робини
след някоя година ще има история МЪЖА МИ МЕ БИЕ И МЕ КАРА ДА ПИЯ ВОДАТА СЛЕД КАТО СЪМ ИЗМИЛА КРАКАТА МУ ама кел файда тогава

14.   Хеи 13 не те знам в коя година живееш. свободна е и още как защото свободата е право на избор. а тя е направила своя избор. а за това как се държат с жените си много по добре от много българи.

15.   От номер 12 много ограничено мислене. Свободата е най вече състояние на духа. А тези българки, които сами си избират мъжете и години наред живеят зад котлона и по цял ден ядат кютеци, по-добре ли са? По-свободни ли са?

16.   Тук идеята е че като се ожениш за българин шанса да ядеш бой и да ти падат сълзите в поредния манджоляк е 50 на 50. А като се омъжиш за мусюлманин е на 100 процента защото за тях е нормално.

17.   16 всичко е до човек не до религия и да ти кажа все пак не е нормално за никоя народност или раса да бият жените си. то си е до възпитание наи вече. в Курана е писано че даже и една жена да прости на мъжа си че я е ударил което не е желателно, то бог нчма да му прости.

18.   Към авторката, за мен това е една чиста и прекрасна любов от теб, незнам защо не му признаеш чувствата си? Аз съм женена за арабин, ако искаш мнения може да ми пишеш, ще ти дам мейл. Пожелавам да си изживееш любовта, прекрасно е.

19.   И аз се нуждая от помощ18 Може ли мейл и за мен. От 14 г съм в отлични отношения с палестинец, но поотделно си имаме семейства. Не зная какво да правя занапред. Не искам да го загубя, но не е добре да продължа по този начин. Искам да останем само приятели, но той не иска. Иска да се оженим, но аз не мога. Не иска да ме остави, аз също. Но не издържам на невъзможността да съм постоянно до него. Постоянно е в мислите ми. И той казва, че се обръща към жена си и тъща си с моето име

21.   Ужас, вържи си камък на врата и скачай на дълбоко.