Забранена любов
Здравейте!

Ситуацията е такава - аз съм момиче на 21г и от половин година съм във връзка с мъж на 25г. Родителите и близките ми не знаят за нас. Причината за това е моя страх, че никой от семейството ми няма да удобри връзката ни. Консервативни са и момчето, с което съм е от различен етнос и съм сигурна, че няма да го приемат. Изпитвам страх, че ще ме отхвърлят, че ще изгубя семейството си. Нямам много приятели, имах трудно детство, преживяла съм доста и в трудните моменти винаги съм била сама. Не мога да споделям, емоционална съм, лесно могат да ме наранят, но почти винаги съм прикривала чувствата си.

Нямала съм предишни връзки, въпреки твърдението на хората, че съм красива и добра. Не ми е липсвало мъжко внимание, но никога не се е стигало до нещо по-сериозно. Имам чувството, че всичко преживяно до този момент ме е увредило по някакъв начин.. но се случи.. Аз се влюбих. Лягам и се събуждам с мисълта за него. Усетих подкрепа и любов, внимание, което никога до сега не бях изпитвала и ми липсваше.

В същото време той обаче ме притиска да кажа на родителите си за нас. Иска да зарежа всичко и да заживеем заедно в друг град. А аз не мога.. не мога да изоставя семейството си в такъв момент (баща ми има душевно заболяване).

Споделям всичко това, може би за ми улекне и да се чувствам по-малко сама. Защото изборът ми е труден и все още не знам какво да правя. Как да запазя любовта си, да изгубя най-добрия си приятел и най-голяма подкрепа и в същото време да съм подкрепа за семейството си.
Моля ви дайте ми съвет! Със сигурност ще се почувствам по-добре! Благодаря!

Коментари

1.   Виж как се използват буквите О и У.

2.   Акцентирам върху думата, която ти самата използва- притиска. След като още живееш отделно и вече си притискана, представи си какво ще стане после. Шест месеца е малък период за опознаване до степен да заживееш без родителите си. Особено ако още не си им казала за връзката си. Пожелавам ти да бъдеш разумна, да не се окаже, че ще те ползват за инкубатор, че ако нещата загрубеят, ще можеш да се върнеш при родителите си. Ето затова е важно да не губиш емоционална връзка с тях.

3.   Бях някога ня твоето място но после разбрах, че половинката не струва 2 стотинки и че семейството е нещо завинаги

4.   Живейте заедно със семейството ти.

5.   Бъди до баща си той има нужда от теб!А на момчето му кажи,че за сега просто няма как да се преместите и ако те обича ще те изчака колкото е необходимо!

6.   Tи говориш само за твоето семейство , но даваш ли си сметка , че и неговото няма да е съгласно . Има и значение кой какъв етност е .Някои неща могат да се приемат , все пак , но други -не .
Той предлага ли ти брак , желае ли да се обвържете или иска да те ползва само за благинките и защото си му удобна ?
След като нямаш опит и си отчаяна , че не си имала други връзки ,не се ли хвърляш прибързано ? Може би си въобразяваш разни неща , защото ти се иска да ги има , а то ги няма . Последното би важало и за всеки мъж , независимо от етноса .И , накрая -хората не могат да се разбират със собствения си род , защо мислиш че няма да имаш трудности с другия етнос ?
Все пак , кажи кой какъв е ?
След като има проблеми в собственото ти семейство ,твоят избор ще създаде допълнителни проблеми .

8.   Ром или от турски произход?
Не бързай, повечето любов и идват и си отиват, не взимай първия срещнат. Внимавай като избираш човека, млада си недей да живееш още с мъж, живота е дълъг, по живей си безгрижно и сама първо.

9.   Изчакай поне година, преди това си е рано. Аз го направих след 4 години и не съжалявам. Спестих си бая вмешателство.

10.   От авторката:
Благодаря за бележката от номер 1. Едва сега виждам грешките си и се извинявам. Бях много афектирана, докато изливах душата си!

Благодаря и на всеки друг, който е отделил от времето си, за да изкаже своята гледна точка! Помагате ми изключително много!

11.   Авторке ситуацията е сложна, и трябва да дадеш повече детайли или да помислиш преди да вземеш решение.

Предполагам че ти си от по-консервативния етност, а не той. Има няколко момента тук - ако семейството наистина те обича, те биха искали ти да бъдеш щастлива, независимо с кого.

От друга страна, това че той те притиска не говори добре за него, но може да има причина. Може да се чувства сякаш не искаш да бъдеш с него в крайна сметка заради семейството си, затова да настоява за промяна, в опит да разбере дали наистина държиш на него.

Но ако всъщност той е от по-консервативния етнос, това е лош знак. Повечето помаци и турци например имат определени виждания за връзките и семейството в които мъжът е контролиращата страна. Така че имай предвид и този вариант.

12.   Здравей нашата история е същата като вашата обаче мен още в началото ме игнорираха. Тя ги остави следствие на което отново се върна при тях. Съветът ми е да не позволяваш на никой да ви се меси любовта се среща един път нас си ни разделиха напълно но година правиха интрига след и след и след знаеш ли колко много ме яд на нея че не се изправи и отново ми го причини. След всичко аз и се карах не и вярвах всичко тръгна на аут защото позволихме да ни се месят аз виновен че я накърних но майка и е основния човек за всичко разделиха ми разбираш ли! Не слушай хората бъдете си вие успех!!!

13.   Циганин ли е.!?
Стига се се правили на коректни. Научете се да назовавате нещата с истинскиъе думи и тогава искайте съвети.
Ако е мангал значи ти си пълна глупачка решила да досъсипе живота си. Говори много лошо ьа теб, неависимо кой какво ще ти каже.
Даже коментарите са излишни.

14.   От авторката:
Съзнателно не акцентирах върху етническата принадлежност на нито един от двама ни, защото смятам, че не това е най-важното в случая. Нима любовта към ближния и тази към родителите не е по-важна? Да, родителите ми са консервативни, но аз съм им дете, все пак. Рано или късно биха се примирили с моя избор. Акцентирах върху конкретната ситуация, в която един от родителите ми не е в добро здраве и дали човек, който твърди, че ме обича, би ме заставил да избирам между него и семейството. Разбирам и ценя всяко ваше мнение! Самият факт, че напълно непознати хора отделят от времето си, за да напишат коментар ме зарежда.
Хора с подобно мислене като номер 13, не държа в обкръжението си. Тук всички сме еднакво свободни да споделяме нашите мисли и чувства и затова дори и неговия коментар бих уважила.

За хората, с подобно светоусещане ще кажа, че и двамата с приятеля ми сме образовани, напълно нормални млади хора да...неговите родители ме познават и подкрепят нашата връзка.

Аз взех решение за себе си и се надявам да е за добро! Бъдете здрави! Няма нищо по-важно на този свят от това! :)

15.   По-добре обясни на него ситуацията. После говори с вашите и ако не те разберат значи не са се замислили за твоите чувства. Мисля, че няма от какво да те е страх.
Все пак, ти сама каза че той те притиска, което не е хубав знак.
-Феникс

16.   Авторке, имаш комплекс за малоценност!

Щом не правиш разграничение между нормален човек и циганин, тежко ти. Образовани сте били! Представям си ви. По-скоро ти си на неговото "образователно" равнище.

Любов може да получиш и от куче. Също и обич, подкрепа, вярност...

Пренареди си приоритетите. Ако няма нормални мъже в обкръжението ти, трябва да чакаш още. След време може да помислиш и за друг град. Но повярвай, този дръпне ли те с него на някъде, картинката във взаимоотношенията ви ще се промени.

Позор си.

17.   Авторке, ти така или иначе избираш между него и семейството си. Той може да не постъпва по най-правилния начин, но ти с поведението си до момента все едно си му заявила че не го обичаш. Нормално е да се опита да изясни отношенията ви по някакъв начин, кофти че става чрез ултиматум. Иначе ти родителите си цял живот може да ги гледаш, обаче кога ще остане време да живееш твоя живот? Помагай им в границите на разумното, не отвъд.

18.   Според мен момичето е туркиня, а момчето е българин. Тя се изказва твърде интелигентно и скромно, Той иска да живеят отделно, от което семейството й.е скандализирано, защото в мюсюлманските сем възпитанието е консервативно. Защо я нападате? Тя дори да иска, не могат да се оженят, защото религията ще се окаже проблем, единия ще трябва да прави компромис.

19.   Авторке много си инатлива. Виж колко коментара те питаха да си кажеш твоя и неговия етнос за да ти дадат правилни съвети. Какъв съвет искаш без хората да знаят вашите данни. Ами щом за любовта етноса не е от значение тогава въобще не искай съвет. Ако приятеля ти е негър от Руанда или пък сирийски арабин от нахлулите вече и в България бегълци не му мисли повече. Не казваш и какво ви е образованието; абе всичко е тайна но искаш съвети. След като е забранена любов защо въобще си написала историята.

20.   Авторката както каза вече, взе своя избор. Имаше достатъчно компетентни хора, които ми дадоха полезни съвети! :) Весели празници и бъдете добри!