Идеи за подарък, жест за извинение към мъж
Здравейте, жена съм на 23 години. Човекът, който е моят живот, е на 30 години. Бяхме заедно 8 месеца. За съжаление преди 3 седмици се разделихме. Не беше заради нещо сериозно, не е имало изневяра или нещо такова. Просто през последния месец аз се отнасях зле с него, имах големи финансови затруднения, които повлияха много на настроението ми и отношението ми към него. Държах се ужасно, наговорих му много гадни неща. След което на него му писна и се изнесе от нашата квартира. През цялата ни връзка той беше този, който постоянно правеше подаръци и жестове към мен. Цветя с повод и без повод, любимият ми шоколад и още куп неща. Винаги е показвал, че държи на мен и ме обича. Както и много ми е помагал. Но аз се отнесох неблагодарно към него. Никога не съм правила никакъв жест към него, колкото и да е жалко, признавам си го. Не оцених това, което имах. А го обичам страшно много. Не желая дори да чувам за друг мъж. Готова съм на всичко, за да си върна моят мъж, най-милото ми същество. Два дни след раздялата ни аз отидох до работата му, за да поговоря с него и да опитам да му се извиня. Но тогава той все още беше афектиран и разговорът не даде никакъв резултат. След това си писахме доста пъти. Показва, че се интересува от мен. Но за събиране така и не е станало въпрос. А и аз не искам да го притискам. И сега да пристъпя към съществения въпрос. Всеки Божи ден мисля и се чудя как да му се извиня. Не искам да му се натрапвам и да отивам да говоря отново с него. Искам да му дам свобода. И понеже наближава Коледа, искам от сърце да му направя някакъв подарък, жест, за да му покажа колко много държа на него. Не искам да е нещо натрапчиво. Клишета като дрехи, парфюми, часовници също не мисля, че са добра идея. По-скоро искам да бъде нещо сантиментално. Нещо, с което да го зарадвам. Както казах никога не съм му правила никакви подаръци или жестове. За което адски съжалявам и не мога да си простя, че се държах по този начин. Затова сега съм решила да си променя отношението към него. Да зарадвам човекът, когото обичам, защото той го заслужава истински. Попринцип знам какво харесва. Едното му хоби е да ходи за риба, а другото - да ходи на фитнес. Но не мисля, че е добра идея точно по този повод да му подарявам въдици или нещо такова. Не разполагам с кой знае какви финанси в момента, тъй като съвсем скоро започнах нова работа и все още не съм си стъпила достатъчно на краката. Сумата, която мога да отделя е около 50-60лв. Много мислих и единственият вариант, който ми дойде на ума, е да му взема ваучер от някой магазин за дрехи на стойност 50 лв. Да купя и един буркан Нутела, това е любимият му. Както и да оставя някакво послание от сорта на ,,Весела Коледа". Да ги сложа в подаръчна кутия и да му ги оставя у тях във входа. Не знам дали е добра идеята, но смятам, че от вас също бих получила добри идеи. :) Той също го е правил това за мен. Бяхме се скарали точно преди рождения ми ден. И на сутринта ми беше оставил пред вратата торта с послание. Беше много мило. Но не съм сигурна дали идеята с ваучера е добра, защото пак се свежда до дрехи и материални неща. Също така можете да дадете идеи и относно посланието, което да му напиша. Приемам всякакви съвети. Забравих да вметна, че не очаквам на 100% да се съберем, все пак не знам какво се върти в неговата глава. Може да е решил окончателно да приключим. Но това е без значение, дори и да не даде желания резултат, поне ще знам, че съм опитала. А и все пак идеята ми е да го зарадвам. Очаквам вашите идеи, благодаря предварително.

Коментари

1.   Според мен подаръкът трябва да е персонализиран. Може например да направиш фотокнига с ваши снимки и да напишеш кратки истории до тях. Бъди креативна и му подготви оригинален подарък. Нутелата може да е допълнение. Друг симпатичен подарък е някакъв забавен коледен пуловер. Обедини трите най-добре и той ще бъде впечатлен.

2.   Най-големият подарък за него , поне според мен е да не го търсиш повече.

3.   Ти си голяма рядкост:) не само, че си осъзнала грешката си и си си дала сметка за твоята "греда", а и се усеща едно примирение към обстоятелствата..искаш да го компенсираш дори и да не се върне при теб. Ти наистина го обичаш;) според мен ще се съберете отново, просто му дай време ... лошите думи избледняват с времето. Може би тази ситуация е била необходима за да осъзнаеш колко истинска е връзката ви, а и той да получи в бъдеще още по мотивирано и хубаво отношение от теб;) можеш да му подариш гравирана гривна в хубава опаковка И един буркан нутела с хубава червена панделка. Не бъди отчаяна, но покажи че съжаляваш.

4.   Ами остави го да се съвземе. Живота не е песен и отношенията са трудни. Какво харесва?

5.   Идеята ти е добра, но не си струва. Той трябва да търчи подире ти и да се опитва да те връща , а не ти. Може и този подарък да изглежда жалко и като отчаян вик за внимание, тоест да те съжали и да се чувства задължен да ти подари нещо или да излезе пак с теб. Този твой подарък е всъщност ти да се почувстваш добре, не той конкретно. Ще ти създаде напразни надежди за нещо. Просто му пожелай весели празници.
Най-големият подарък, който можеш да направиш на някой бивш , е просто да го оставиш да си живее живота без да се появяваш и напомняш. А твоята идея за подарък е точно напомняне и желание да те забележи.

6.   Здравей, най-големите подаръци са тези, които не се опаковат :) Ваучер? Ти, сериозно ли?
За едно бивше гадже, точно за Коледа, налепих послание на А4 разлепени по стълбовете пред дома му :) Живееше в Швейцария и това беше тегаво начинание, така че за теб ще е по-лесно.
Друга идея е ламинирани стръкчета от мястото на първата ви среща, вода в малко бурканче от любимата му река, камъче от любимата му планина или пък всичко заедно в подаръчна кутия.
Спри да мислиш материално, помисли емоционално и веднага ще намериш най-подходящия подарък. Успех <3

7.   От авторката
До номер 3: И аз между другото се сетих да му купя гравирана гривна. Но не съм сигурна дали ще му хареса. Никога не е носил гривни, а и не е ставало въпрос дали са му по вкуса или не. И да, наистина съм се примирила със ситуацията, въпреки че вътрешно сърцето ми се къса заради това, че се държах по този начин и нараних човек, който ме обича.
До номер 5: Напротив, аз съм тази, която трябва да се опита да оправи нашите отношения. Все пак аз бях тази, която се държеше зле с него и най-вече неблагодарно. Решила съм го твърдо, че няма да се откажа толкова лесно, бих дала всичко от себе си, но ако той е категоричен, все пак нищо повече не бих могла да направя по въпроса.

8.   От авторката
До номер 3: И аз между другото се сетих да му купя гравирана гривна. Но не съм сигурна дали ще му хареса. Никога не е носил гривни, а и не е ставало въпрос дали са му по вкуса или не. И да, наистина съм се примирила със ситуацията, въпреки че вътрешно сърцето ми се къса заради това, че се държах по този начин и нараних човек, който ме обича.
До номер 5: Напротив, аз съм тази, която трябва да се опита да оправи нашите отношения. Все пак аз бях тази, която се държеше зле с него и най-вече неблагодарно. Решила съм го твърдо, че няма да се откажа толкова лесно, бих дала всичко от себе си, но ако той е категоричен, все пак нищо повече не бих могла да направя по въпроса.

9.   Само си представи ситуацията.
Получава подарък от жена, с която е разделен от месец и са се нагрубили доста. Първо, ще му стане супер тъпо и ще се почувства неловко. Второ, ще си помисли, че така напомняш за твоето съществуване и дори и на празниците не можеш да го оставиш сам и да му залипсваш. Че по някакъв начин форсираш нещата и искаш да поддържаш едни отношения, които вече ги няма. Че все още таиш надежда и затова му купуваш нещо, все едно този човек е още част от живота ти и никога не сте се карали и разделяли. Леко налудничаво е да купуваш подарък на бивш. Един мъж лепне ли ти прякора бивша, такава си и оставаш.
Просто му пожелай, ако се сетиш, да си изкара добре тези празници, или мислено му пожелай. Не се излагай с този подарък, защото така и няма да страдаш напразно. Животът не е романтичен филм все пак, такива жестове рядко водят до живели дълго и щастливо.Ще ти рече едно благодаря, реагира остро или ще се почувства задължен да направи нещо и той. Ще излезете един-два пъти някъде, преспите, но проблемите пак ще се появят с или без подарък. Щом с някой се е стигнало до раздяла и мъжът не си мръдва пръстта, значи не те иска. Ако мъж те иска, ще преобърне земята да те върне и да се помирите. Самият факт, че нищо не прави, е страшно показателен.
Опитвам се да ти спестя напразните надежди. Разбирам, че си емоционална, но не е добра идея.

10.   Той не иска да я види, тя се чуди какво да му подари... Каквото и да му купиш, все е тая. Да си го оценила когато е бил с теб, не като си го загубила.
Изглежда жалко и отчаяно. Ти самоуважение нямаш ли? Че си нямала уважение и благодарност към него стана ясно. Само че си сгрешила много, като си го приела за даденост я си си въобразила, че ще те понася вечно. Човекът има достойнство и те е зарязал, опитът ти да се извиняваш и сдобряваш също е без резултат. Не разбираш ли, че не желае да е с теб и не му липсваш, иначе щеше да се е върнал? Като ти кажат веднъж край, значи край, до там. И най-малко му е нужен твоят подарък. Аз на негово място щях да ти го върна неотворен по куриер.
Както са ти написали и по-горе най-добрият подарък е да го оставиш на спокойствие.

11.   Единственият смислен коментар, а именно 3, е с най-нисък рейтинг. Чудя се какви хора пишат тук... Авторке, моето предложение е да направиш за любимия си човек нещо с ръцете си. Не да го купиш, а ти самата да го направиш. И нямам предвид да му разкопчаеш панталона, както тук някои ще си помислят. Лично направена от теб торта с изписано отгоре със сметана "Обичам те", ще се оцени много по-високо от всякаква Нутела. А и ти самата може да направиш течен шоколад, не да го купиш от магазина. Не си малка и вече по трудния начин си научила, че не може само да вземаш, безусловната любов е само на майката към детето й и то не винаги. В останалите отношения любовта се крепи на взаимни жестове и внимание.
Неотдавна колега на моя съпруг имаше юбилей и той ме помоли да се погрижа за колективния подарък от името на фирмата. Предлжих да му подарят картина. Разтърсих се по галерии, познати художници и накрая избрах един пейзаж на варненски автор. Мъжът ми страшно го хареса, просто не можеше очи да откъсне от картината, докато беше у нас. Свързах се отново с художника и купих още едно негово платно този път като коледен подарък за мъжа ми. Нямам търпение да му го подаря и да го зарадвам.
Но най-романтичният жест го направи, всъщност, той. За моя рожден ден преди 5 години засади в двора на вилата ни три овошни дръвчета - череша, кайсия и праскова. Беше ги украсил с панделки. Каза: "Всеки път когато хапнеш плод от тези дървета, знай, че това е моята сладка целувка по устните ти". Дръвчетата вече раждат и при всяка черешка си спомням думите му и ми става хубаво.
Направи нещо с ръцете си, авторке. Това показва отношение.

12.   Може да опиташ да му направиш торта или нещо сладко, което харесва, защото това показва, че си положила усилия да направиш нещо мило за него. Колкото до подаръци - може да му купиш книга за пътешествия, персонализирана карикатура (оригинална идея е), ако е почитател на бирата - гравирана халба за бира, подаръчна кошница с неща, които обича, бутилка вино с персонализиран етикет, луксозен химикал, ваучер за масаж, ако харесва книги - може електронен четец, хубав портфейл, масажна възглавница и т.н. Има много начини да бъдеш креативна и да го зарадваш, важен е жестът! Успех!

13.   Можеш да му напишеш послание с извинение в картичка. Любимият му шоколад или нещо такова, заедно с фотоалбум или кутия с любимите ви забавни моменти написани и завити като коледни късметчета...Искрено ти желая да се съберете отново. :)

14.   Ваучер ми се струва много безлично, честно казано. Аз съм подарявала само на деца, за раждане и за първия учебен ден. Като цяло за неща, за които идея си нямам от какво може да има нужда детето или на какво ще се зарадва.
Ама ти би трябвало да познаваш този мъж и да знаеш какво би му харесало. Нали идеята е и нищо да не стане да му остане нещо за спомен, щото до сега не си се сетила. Е, тва ли измисли? Ваучер? !
Ето пример за послание към ваучера: Освен, че не те оцених, не те и опознах. Весела Коледа!

15.   Да ти кажа честно, забрави!
Нали знаеш приказката “След дъжд - качулка!”, та и ти така!
И една друга подходяща за случая ти “Сто пъти мерѝ, един - режѝ!”
Някои решения просто са необратими, приеми го!

16.   Можеш да му подариш нещо по-персонализирано. Има различни сайтове и страници, които рисуват по поръчка не само върху платно, но върху дрехи, чаши и обувки. Рисунката може да е на нещо, което той харесва.

Можеш да му купиш красива дървена кутия и вътре да оставиш различни негови снимки (не ваши), да помолиш приятелите му да напишат по нещо на гърба на снимките, на които те също присъстват. В кутията може да има още бонбони, листчета с пожелания, мнения и спомени.

Може да му направиш персонализиран адвент календар от картон или кутия (изработват такива и по поръчка) примерно с бири (да се вижда само капачката), различни сладки, малки подаръчета или каквото там измислиш.

Гравирана гривна, стъклена играчка за елха, кожен портфейл, чаша.
Допълнителен подарък може да е не просто буркан Нутела, а сладки или торта домашно производство, направени с Нутела и украсени.

17.   Мисленето ти е детско. Ако искаш да си го върнеш, просто намери начин да говориш с него, да му се извиниш, да му кажеш, че си осъзнала, че си объркала, буркан с нутела, ще умря о т смях, честно.

18.   аз ако съм на негово място не бих приел нищо повече от теб честно, такаче си спести цирковете

19.   стискам ти палци да не ти се поличат нещата, смятам че достатъчно те е търпял и няма вече какво ново да види от теб, сега е момента ти да слезнеш на земята и да се осъзнаеш че не си единствената на тази земя, неказвам че пича може да намери нещо по добро но просто от теб повече няма какво да види сега е ред на следващата да му къса нервите тва е

20.   Това с ваучера не ми изглежда уместно, още повече, когато искаш да се извиниш. Малко е тип "не знам какво ще ти хареса, не ти знам влусовете, ето - купи си".

Сега покрай Коледа има много страници във Фейсбук, където продават най-различни коледни, но сантиментални неща - дървени картички със снимка и пожелание, елхи, коледни топки, все със снимки.

21.   Не го прави! Това отблъсква. Можеш да ме су обадиш по празниците, да му дадеш един вид зелена светлина, че си добре разположена към него, но без обяснение в любов и подобни. Ще чакаш. Ако иска да е с теб, ще бъде. Ако ли не, никакви подаръци няма да го върнат, напротив, даже ще влошиш нещата! Това е все едно козлетата да носят течен шоколад на Кумчо Вълчо. Ще се смили ли над тях, хаха? !

22.   7 от 5
Ти по време на връзката ви не си ценила човека, та сега ли като вече работите са свършени? Каквото и да кажеш и подариш на този човек ,ще му остави горчив вкус в устата. Закъсняла работа както се вика. Уважението се паказва докато е време, после е късничко и безсмислено.
Подир мъж не се тича, жалко е и леко унизително. Имаш желание този човек да те забележи, да му се навреш в полезрението и да ти обърне внимание. Това целиш с този подарък. Разбираемо е, но не е правилно. И да го направиш, няма да спи пред вратата ти, пее песни под прозореца или обяснява в любов. Най-много ще ти благодари или направо върне подаръка, защото ще е разбрал мотива ти.
Ако цениш човека, дай му време да си събере мислите, да е сам, уважи желанието му да не сте заедно. Уважи личното му пространство. Твоето натрапване с този подарък само ще го озлоби още повече. Аз така реагирам когато се е случвало бивши да се опитват с приказки и жестове да залепят счупеното. Жестовете се правят когато си още с човека, не после. В следващата си връзка бъди по-различна.

23.   Извинявай, че ще бъде груба, но в твоя случай се сещам за поговорката "Сетила се Мара да се ...".
Първо му се извини, оправете си отношенията, ако вече не е късно и тогава мисли за подаръци - ако не стане преди Коледа, през януари и февруари поводи много.
Ако съм на негово място, все още обиден и афектиран от случилото се, най-малкото ще се почувствам неловко, да получа подарък от неблагодарната и неоценяваща ме бивша, кандидатка за настояща.
Аз лично, в този случай, бих ги върнала или изхвърлила, макар да обичам да получавам подаръци.
Нека мъжете да пишат какво мислят!
Успех все пак с каквото и да си решила!
Ж 42

24.   А бе, хора, не разбирате ли, особено жените, че животът не се върти покрай авторката, чувствата и желанията и? Човекът ясно и недвусмислено и е дал да разбере, че НЕ ИСКА да е с нея. Щом си е взел решението никакви дрънкулки, торти и курабийки, нутели, чаши и пр. няма да го върнат при нея. По-скоро би постигнала обратния ефект. Досадно, нетактично и нахално е някой бивш, който не желаеш, да се натрапва , да ти напомня за себе си и да ти разваля празника.