Не знам какво да правя за напред с живота си
Здравейте, на скоро завърших висшето си образование, което не ми е мечтаната работа, не ми се започва като знам как стоят нещата там, изобщо не ми харесват много неща. Животът ми е едно дъно, а съм толкова млада, всички казват, че съм в най-добрата си възраст, а нищо не ми е наред. Нямам работа, не знам с какво искам да се занимавам, нося се по течението. Не искам да е така. Нито приятел имам, изобщо голяма скука. Сигурно аз съм си виновна, но не знам наистина как да променя това положение. Мисля си да запиша друга специалност, но това щв ми отнеме още много време, поне 5г., което означава да завърша на 29. Или пък да започна работа някъде, въпреки, че не ми е на сърце, с надеждата да ми хареса? Какво мислите? Има ли други в моето положение. Всякакви съвети ще са ми полезни.

Коментари

1.   Теглиш тиндер, разбираш, че си привилегирована и се наслаждаваш на стотици отчаяни мъже които те искат, нищо, че ти не си голяма работа

3.   Номер 1 много майсторски, изчерпателно в два реда описа какво са сайтовете за запознанства. Но ето че все пак за някого са полезни. Значи си изпълняват предназначението. Поне за някои.

4.   От опит ти казвам -записвай да учиш нещо ,от което ще си финансово удовлетворена след това ,за мен до 30 г човек трябва да учи,да се образова ,да учи езици и след това да мисли за семейство ,деца и т.н
На 29 ще си в разцвета на силите си !

5.   Към 1 и 2, разсмяхте ме искрено, последното нещо, до което бих прибегнала е тиндер, и не, не съм закъсала за мъжко внимание, не си търся мъж, хаха, а и изобщо темата беше в друга насока. Няма нужда от излишна ирония.

6.   Втора специалност? Наистина ли искаш да пропилееш и остатъка от най-хубавите си години. Чуеш ли за някой, че е с "две висши" обикновено все нещо му куца. А който е с 3, нещата са съвсем видими.

7.   Момиче, работи!

Каквото и да е, просто да си сред хора!
Живи хора!

Народът на времето го е казал: "Залудо работи, за лудо не стой".

8.   Тръгни от това какво искаш да правиш. Не е нужно да учиш 4 години, има магистратури, курсове, кратки обучения. Някои места наемат новаци на стаж и ги обучават в движение. С този праволинеен начин на мислене може пак да се вкараш в тъпа схема, ако посегнеш към стандартната подготовка - цял бакалавър. Мисли с главата си, не с мнението на тези около теб, вече не сме 20ти век и не се налага да имаш диплома, освен ако не искаш да си лекар или адвокат.

9.   Е добре де, защо ги пускате тези теми в любов и изневяра, като уж друго търсите да споделите

10.   На много хора, живота им мина в учене и накрая пак са на иляду лева заплата.... Мой приятел от детството е зам шеф на енергото в областен град.И личния автомобил се принуди да си продаде и живее на квартира.Сега е на 38г. работи и учи висше задочно.Аз съм с основно и имам повече от него. Жените обаче по-бързо остаряват от мъжете.До 30г. да учиш и после? Ще бързаш да хванеш някой и да надуеш стомаха, понеже биологичния часовник те притиска.След година любовта излита, откривате маса различия и ставаш самотна майка на иляду лева.Съвета ми е заминавай за чужбина и още сега си търси половинка, която ще имаш достатъчно време да опознаеш и нищо да не стане, пак имаш още време пред себе си.

Поздрави

11.   Тази история сигурно я чета за 100 път тук. Записваме нещо, каквото ни приемат или нещо модерно, виждаме, че не е за нас или няма перспектива, но продължаваме напред, абе после ще го мисля, какво да си развалям рахата с работа или някакви други усилия и бам ставаш на 25 и се чудиш какво да правиш.Започвай работа и това е.

12.   И какво като завършил на 29? Аз записах на 27 в Англия, в курса ни има хора от всякаква възраст, дори един човек на доста видима възраст (мисля беше на 60). Има хора, които на средна възраст решават да си сменят професията. Дай сега като си завършила едно нещо и край, повече нищо друго не можеш да правиш :) я дай по-ведро и да не ти пука толкова за хорското мнение

13.   Номер 6,какво им куца на хората с две или три висши? :D Интересно ми е как се възприемат