Какво мислите за Чувствителните мъже?
25-35г.

Смятам се за нормален мъж, спрямо не този форум, а спрямо ежедневни обстоятелства, но с допълнителни "екстри" описани по-долу.
Въпроса е ясен, ще се опитам да обясня степента на чувствителност в определени ситуации:

Виждам малко кученце в зоомагазин. Нещо дращи по стените или се радва на гледачката му. Разплаквам се.
Виждам малко детенце тамън проходило, прави някакви смешни работи. Разплаквам се.
Гледам филм, в който има тъжна тежка ситуация пр. The Fault in Our Stars (2014). Разплаквам се.

В случаите на филм или истинско изживяване по някакъв начин някакси се поставям на мястото на човека усещащ болката. Някакси го мога и го искам за да усетя нещата истински, и като го направя усещам Много тежка болка в душата и ми избиват сълзи.
В други ситуации като например тези, които казах с кученцето или детенцето, го свързвам със себе си като аз самия съм бил дете. Сещам се за някакви ситуации, тежки тъжни, пак усещам тази болка и сълзите идват.

Разбира се, не всеки един филм, или ситуация в живота, или всяко детенце или кученце ме разплакват, но като се отпусна да усетя ситуацията или като се замисля, да навляза дълбоко, да, тогава се случва.
Мисля, че мога това нещо да го спирам, но някакси все едно изживявам нещо различно и го оставям.

Коментари

1.   Харесвам чувствителни мъже, това е повече мъжка черта от колкото другите мислят, но не харесвам токсичните мъже и филмарите.

2.   Няма никакви проблеми в това, стига ако ти думнат един шамар да не ревеш, че тогава вече имаме пробойна.

Емоциите са нещо, което се контролира, както с всичко друго и можеш да поработиш върху това колко да са изявени. Ако ти е проблем.

Всяко нещо, ако е прекалено, не става. Същото важи и тук.

Братан.

3.   Просто имаш силна емпатия /възможност да усещаш чуждите чувства и да реагираш адекватно на тях/. Това не е лошо, всъщност е хубаво. Това означава, че ти ще си онзи, който ще помогне на страдаща опечалена, докато другите мъжкари ще се въртят неудобно към вратата, опитвайки се да избягат от плачещата жена, защото ги кара да се чувстват неудобно. И въобще ще си по-адекватен в подобна ситуация, защото вътрешно разбираш какво му е на човека отсреща. Бонусът е, че и филмите ти действат така - мозъкът не прави разлика между измислица и реалност. Но всички сме така иначе филмите нямаше да се гледат въобще.

Не се чувствай зле, няма нищо лошо! Поне в това, което си описал - ако стигнеш до някакви крайности, вече картинката е друга.

5.   Емпатия се нарича. Аз също съм такъв. Емпатията е сила, която ако я впрегнеш, можеш да покориш света с нея, а може и да те унищожи. Лично аз съм осъзнал, че не мога да се боря с нея и не искам. Тази способност ми помага в изкуството- в рисуването, в писането на различни текстове, в качественото общуване с хората, в това да усещам неща, които никой не може. Да усещам красотата много по-силно от другите хора, музиката, величието, мириса на дъжда, ватъра, люлеенето на дърветата, гръмотевиците. Емпатите са хора, които реално живеят в друг свят или по-скоро го виждат по начин, по който никой друг не може.. и трябва да са много благодарни за това. По никакъв начин не искам да живея в свят на сиви, студени хора. Като казвах унищожи.. имам предвид, че чувствителните хора усещат силно както красотата, така и лошото в живота. Ние можем да излетим в космоса от нещо, което другите просто ще ги накара да се усмихнат и можем да стигнем до дълбините на ада, заради ситуация, която другите биха я приели съвсем нормално. Та.. аз просто съм изключил всякакви глупаци от живота си, стремя се да живея в самота, да излизам само с качествени хора, да прекарвам време в планината и така. Просто сякаш имам специален чип в главата, с който избягвам определен тип хора, които ми влиаят негативно, просто на секундата. Трудно е да кажа как точно съм овладял тази сила, но с времето човек опознава себе си и започва да се научава. Това е дарба със сигурност!

6.   Към 3. от автора. Може да съм чувствителен, но съм мъж. В коментара ти улавям нотка, може и да греша, но все пак ще спомена, че в този контекст, който обясняваш, не искам хората да ме приемат за даденост и да не могат да живеят без тази моя "екстра", да очакват, че аз ще направя дадено нещо само защото имам склонност към такива изживявания, а по-скоро бих искал ако е възможно да ми е плюс.

Иначе нормално бих се почувствал използван.
Това вече не ми харесва...

7.   Тити ти ли си?

Митака

8.   Проучвания правят,че колкото по-чувствителен е един мъж,толкова по-добър е той-смисъл,че е с добри намерения към околните около него.