Безизходица
Когато в къщи ви неглижират и не ви дават нито уважение, нито внимание, нито секс, но нямате никаква възможност да си тръгнете, защото никога не сте работили и родителите ви не ви искат, какво правите?!
Цял живот домакиня и майка, сега вече одъртяла, незадоволена, поругана и оплюта..., как да си спася почти сринатото, психично здраве??
Мъж само за секс не ща, още по-малко - вибратор...
Вероломните коментари запазете за себе си...и без това ми е достатъчно гадно!
Благодаря на отзовалите се!

Коментари

2.   Единственият вариант, който ми хрумва, е да си намерите нискоквалифицирана работа (чистачка, санитарка, пощальон и т.н.). Ако сте в по-голям град, продавачките в големите магазини взимат прилични пари. В 98% от случаите не се изисква опит, само средно. Дори може и да послъжете, че сте работила нещо такова някъде си, голям праз. Това е първата стъпка да се откачите и да станете независима от хората, които ви притесняват. Друг начин няма.

3.   При така описаната ситуация, ако приемем, че е истина, че си "одъртяла, незадоволена, поругана и оплюта", едва ли спасителят ще дойде на бял кон да те измъкне. Имаш 2 варианта: търпиш както си търпяла досега или се хващаш в ръце, решаваш в какво си добра, намираш си работа и си вземаш живота в ръце. Не обяснявай колко е трудно и как не можеш, просто за себе си вземи решение и го следвай с всички плюсове и минуси.
П. С. Нека някой пак да дойде и да каже колко е хубаво да си домакиня. Не на мен, на авторката да го обясни.

4.   Не съм във Вашата ситуация и е нелепо да давам съвети от страни, защото само Вие си знаете колко Ви е тежко.

И все пак, от скромния ми опит - ново "Аз" най-неусетно се изгражда с нови навици.
Бих Ви препоръчал (много субективно) танци (на школа или от самоучители в ютюб) или нов чужд език (с безплатното duo lingo при начален руски или pimsleur от Замунда ако знаете английски). И двете предложения подобряват самочувствието само след месец два занимания.
За насърчаване, бих използвал романи при които главната героиня се преборва сама да намери мястото си в типичния патриархат. Идеи за такива ще да има в групата Какво Четеш във ФБ.

Относно работата. Защо не опитате с програмиране. При желание за учене работа се намира. Ако не знаете английски, пробвайте първо с него.

Всички сме донякъде жертви на съдбата, времето в което живеем и хората около нас. Свалям Ви шапка, че търсите изход от тази ситуация.

Успех!

5.   търсиш таланта в себе си и спокойно не си само ти в това положение или подобно. Винаги в отчаянието идва решението. Почети мотивационна литература в читанка без пари тренирай интересувай се от Фън шуи примерно рисувай или качвай клипове в ю туб, търси си спонсор или подходяща партия за теб никой не обича лешпери.

6.   Започни работа и както дойде...