Той се самоуби заради мен и всички ме мрязят!
Не знам кога обикновеният ми живот тръгна с толкова рязък завой надолу. Ако дам данни и вие ще ми скочите, но всичко стана преди няколко години в Кърджалийско. След много настояване от негова страна, тръгнах с едно момче, което щеше да навърши 20. Аз бях 7 години по-голяма. Двамата бяхме християни ако има значение, но в нашия край живеем мирно всички, а след случката неговите приятели да не говорим за по-вярващите мюсюлмани още толкова ме намразиха. Заклеймиха ме като "курва" и "убийца". С това момче аз не съм се забавлявала просто, а наистина имах сериозна връзка. Но той беше много лабилен и чувствителен, тоест за най-малкото нещо реагираше крайно - заплашваше с убийства и самоубийства. 3 години беше занимавката и на мен ми писна. Просто чувствата бяха изчезнали. Ако знаех, че ще направи това, щях да стоя пък да ме пребие или убие, ако поиска. Не го е правил, не беше лошо момче, но отбелязвам. Беше лабилен. А може и аз да съм виновна. Оставих го и казах "сбогом, край". А той ми отвърна след множество молитви и ревове, че ще разбера аз какво е неговият край и сбогом, като за пореден път мислех, че драматизира. Е вечерта остави пост във ФБ след като махнах общите ни снимки, той качи една с плашещ текст. Направо ме обвиняваше, че съм жена без съвест и ще видя какво означава да съсипеш нечий живот. Аз го разбрах като заплаха спрямо мен и си казах ОК тогава. На следващия ден навсякъде гърмеше полиция, медии, линейки. Беше се обесил на видно място. На майка си оставил писмо, в което буквално описва, че аз съм причината и им иска прошка, но бил толкова наранен, с наранена чест, че това бил изходът. За един ден моите профили бяха напълнени с псувни, обиди, смъртни заплахи. Майка му ми се обади ревяща и ме кълнеше да изживея всичко това аз, а ако не на моето дете да се върне един ден. Баща му бил решил да ме гърми, едвам го спряха. Приятелите му, общите ни приятели пускаха постове с названия "вещица", "курва", "убийца", "умри". Махнах всичките си мрежи, смених номера. Само нашите ме защитиха, дори аз не се защитих и цялото градче застана на нож срещу тях, почна се, че са подкупили полицията за моята вина, че искат кръвнина, да се махаме или ще избият всички. Заминахме не само в друг град, а в чужбина в последствие. Аз самата чувствам вина до ден днешен и няколко опита правих, но ако има Бог, явно е решил да живея. От многото приятели ми останаха може би 2 и дори те не ме подкрепят съвсем и подпитват до ден днешен. Разчу се пак до градчето ми за моите опити и се почна с постове, от познати разбрах, че имало Бог, щяла съм един ден да си платя греховете. Една негова съученичка даже тия дни, тя му беше близка качи клип, в който казва - "добрите хора Господ ги прибира, а вещиците и да опитват, не умират". Не съм му изневерила, не съм го зарязала от раз безпардонно, да до ден днешен ме боли и го обичах. С какво греших? Тоя тормоз продължава дълго, а терзанията в мен още толкова. Някой бил ли е от тази страна? Аз убийца ли съм? Другото, което е, че само баба ми остана жива, искам да я видя, но тя самата не ме зачита. Трябва от Испания да се върна да я видя, още един живот не искам да ми тежи. Нашите са тук с мен. Те искат да продължа напред, но нищо не помогна. Към днешна дата всеки ден съм на силни хапчета, не съм правила още опити, но за да работя и живея ми трябват постоянно успокоителни. Наркотици дори съм си купувала, от скъпите. Смятайте от хапчета морфин до кока. Всичко да притъпи болката. Защото съм убийца. Никой дори не е пожелал да чуе моята версия. Колко пъти съм искала да се разменя с него, не знам защо го направи. До ден днешен знаят историята ми в цяло Кърджалийско и съм мразен човек, аз не се прибирам освен до София ако има нужда от нещо. Но и тук не намирам покой. В Мадрид. Пропаднах. Мечтая просто да умра. Отделно, че нямаше какво да сигнализирам срещу случката тоест относно тормоза, всички знаеха и съжаляваха него и семейството му. Не мен. Няма лично на кого да кажа. Тук на психолози и психиатри съм, оправдават ме, но това им е и работата. Как една жена, наречена с най-лошите имена да продължи да живее с гузна съвест? А дори не знам къде сгреших. Колко хора късат, щях да остана до него като приятел. Но той избра да постави "край" буквално на себе си и преносно на мен! В Испания аз все още съм убийца. Не съм от най-вярващите, но съм мислела в манастир да постъпя, ако това може да ме спаси. Друго не остава. Както казах всеки, който знае независимо от етнос, религия или липса на такава, приятел негов или не. Заклеймиха ме като "убиец" и "боклук". Може ли някой да ми сподели на мое място бил ли е? Как се спасихте? От собствената си вина...

Коментари

51-56 от 56

59.   "След много настояване от негова страна, тръгнах с едно момче"....! Любов насила не става, как е възможно да се обвърже с някой само защото бил настоявал... Според мен чувства от твоя страна не е имало в никой етап на връзката ви. И ако той е бил 20 годишен сантиментален младеж, то ти на 27 не е трябвало да се държиш, като на 17. Вината ти се състои в това, че поддържайки една безперспективна връзка си помогнала на това объркано и депресирано момче да затъне още повече, това май и ти го осъзнаваш, нали? В началото на поста ти спомена, че сте християни. Не сте, нито той е бил, нито ти си. Християните не се самоубиват и не заблуждава съзнателно другите. И все пак смятам, че при теб нещата та не са загубени все още.

60.   Подтикването към самоубийство се преследва от закона! Авторката по никакъв начин не е извършвала такова действие! За разлика от нея всички, които й въздействат психически като я обвиняват (без доказателства и без ПРАВО!), подлежат на съдебно преследване! Смятам, че по случая е редно да се сезира прокуратурата и всички участвали в този психически тормоз да получат адекватни наказания.

62.   До 55. Когато човек е в депресия, мисли, че винаги ще бъде сам. Изпадала съм в подобни ситуации в живота и си мислех, че самотата ще продължи вечно. Има толкова много хора, които са изпадали или са изпаднали в твоята ситуация. Вероятно, защото не си нахален, защото ти пука, защото си по-умен и често търсиш причините у себе си. Няма да бъдеш сам. Много си млад още!
Може би трябва да отидеш на място, където има повече жени. Например, запиши се на езиков курс. Дори няма да ти се налага ти да заговаряш жените, ще бъдеш един от малкото мъже там и жените сами ще те заговарят. Или се запиши на фитнес. Промени живота си в посока да увеличиш вероятностите да срещнеш жена, която да те привлича. Има и сайтове за запознанства в Интернет, но всеки ги възприема различно. Пожелавам ти скоро да срещнеш любовта!

63.   60, какъв закон, какви прокуратури, какви 5 лв.? Човешките лични взаимоотношения невинаги имат общо със закона. Много неща са неморални, като това да лъжеш момиче, да спиш с него и повече то да не чуе от теб, но по закон не са наказуеми. Авторката е постъпила НЕМОРАЛНО и нечестно с покойното момче и да, донякъде тя има вина за смъртта му, макар и да не го е подстрекавала директно към самоубийство.

64.   Не си виновна ти, но са оставили много траен и тежък отпечатък върху теб и близките ти. Време е да престанеш да носиш този товар. Замини във възможнон най-далечната държава, промени името си, нека никой не те познава, прероди се.
Когато се чувстваш зле, дай си кураж и желание да се хванеш в ръце и просто прави добро. Стани доброволка, помагай в някоя организация, за да те успокои.
Не оправдавам родителите на момчето, мъката им е огромна и писмото ги е настроило срещу теб. Едва ли те искат да приемат, че синът им е имал психични проблеми и е чувствал липса на любов, която може да има заради травми от детството, когато ти не си била в живота му. Ти просто си удобната жертва, която да отнесе всички гадости, за да изчисти образа на другата страна.

Не се вини, че си жива. Явно Господ има планове за теб. Сега е моментът да си докажеш, че си силна и да помогнеш на семейството ти, защото и на тях едва ли им е лесно.
Дано да четеш, дай някакъв знак, че четеш тук и че си жива и здрава.
Намери в ютуб канала на Милена Голева - възхителна, интелигентна жена, която има много видеа за обидата, прошката, чуждата отговорност, щастието на другите. Дай и време, гледай и клиповете и прави месец-два медитацията за прошка. Силно се надявам, че ще има ефект при теб и ще направиш крачка напред.
Успех!

66.   Авторке, ще те поздравя задето си решила да се разделиш със бившия си. Всеки себеуважаващ се човек не би стоял със някой който ще му трови живота и здравето. По-добре да си необвързана отколкото да си със хора които да те карат да се чувстваш нещастна. Стояла си със него защото той те е манипулирвал , цялата тази драма той я е разигравал за да те накара да не скъсаш със него и да го търпиш. Това момче както го описваш е очевидно че не било добре със главата. Че и да се самоубива защото си е вметнал някакви глупости сам на себе си... абе родителите му те наясно ли са били със психическите му проблеми, обърнали ли са му внимание? И те имат някаква вина защото ако му бяха обърнали внимание навреме и бяха опитали да поговорят със него като със голям човек можеше и още да е жив но можеше и той да си действа както той си знае. Или може би са се опитвали да му помогнат но той да е отхвърлял тяхната помощ. Може и да не са си свършили добре със неговото възпитание или някакви семейни проблеми да е имало и оттам да са тръгнали неговите отклонения във психиката. Всичко може да е
Болката на семейството му е напълно разбираема - при загуба на близък човек хората които са го обичали и са му били семейство някак си се опитват да се справят и да продължат напред но времето не винаги лекува. Неправилно е теб да те нападат, че и да ти посягат на живота защото първо не си го убила ти, второ не си го карала и не си му намеквала да се самоубива, трето не си му изневерявала или да си му правила мръсно, но когато човек страда и се поддаде на негативните емоции като гняв и отчаяние е способен на жестокости, отмъщение, понякога и глупости. Не, не ги оправдавам задето се нахвърлят върху тебе но представи си че човек когото обичаш почине - и на тебе би ти било супер неприятно и ще искаш възмездие за който му е причинил болка
Относно хорските приказки - абе ще ти кажа че хората така сме устроени че да си правим изводи за другите и да ги съдим. Такива сме си - обичаме да осъждаме и хулим останалите. Ние виждаме което искат да видим и ни покажат, без да чуем цялата история и как се е стигнало до определена трагедия и ето ти цялото съдене, плюене и погрешни заключения и представи за типовете отношения и ситуации.
От поста ти се разбира че си затънала. А приятелите ти като са ти приятели много тъпо постъпиха че така те отрязаха- не пожелаха ли да погледнат извън кото приказват хората и да се опитат да те изслушат та тогава да му мислят? Те щом те изоставят във момент на трудност не са ти били истински приятели.
За хората ко да се каже, не можеш да ги спреш да говорят. Те пък щото много знаят, да те оплюват защото избра да се съхраниш като човек пред да стоиш със него и да се съсипваш и да го търпиш. Те замисляли са се какво ти е било на тебе във връзка със психически нестабилна личност и че подлагайки те на тормоз с нищо не помагат? Не, по-лесно е да се сочи със пръст. Каквото и да правят човека няма да се върне от смъртта. Да, неприятно е но най-добре ще е за всички да продължат напред а семейството му да намери сили да излекува раните си въпреки че подобна загуба в определени случаи не се преодолява. Недей започвай война със обществото защото ще си навлечеш още неприятности и ще те изкарат че си еди-каква си а може и да свърши още по-зле за теб
Ти във случая си жертва. Единствената ти вина е че не си скъсала със него по-рано и че се чувстваш виновна за смъртта му - но и да му бе извикала сто психолога той ако не пожелае да се промени много далеч няма да стигнеш. При такъв психически и социален тормоз е нормално ти в един момент да рухнеш защото такова нещо не бива да се търпи. Но недей да мислиш и ти да ходиш във гроба отсега - страдайки и обвинявайки се сама себе си той от отвъдното сигурно те гледа и се радва че е успял да те пречупи и да ти вгорчи живота. Живеейки със вина си е наказание - болката и гузността ще те ядат малко по малко и ти накрая можеш съвсем да се побъркаш и да откачиш или да извършиш някоя простотия. Така не се живее и не е живот
Единствения начин да се оправиш е да започнеш на чисто. Не се връщай във България. Забрави за тези хора и си дай шанс да бъдеш щастлива. На психолог тръгни ако не можеш сама да се справиш. Наркотиците и изкуствените вещества които си вкарваш във организма само ще ти объркат химията във мозъка и ти вредят затова се опитай да ги спреш. Натрупай малко щастливи спомени и им се отдай за да избуташ лошите. Пътят ти обратно към себе си ще е труден но не и невъзможен ако и ти го пожелаеш
Надявам се че помогнах

51-56 от 56