Непознатата аз....
Здравейте!
Ще започна оттам, че съм момиче на 20 години.
Към края на миналата година с родителите ми бяхме на сватба. Ресторанта беше голям и имаше пет сервитьора.
С напредването на вечерта забелязах, че един от сервитьорите ( ще го нарека Г. ) ме гледаше доста, но не обърнах внимание. Обаче после момчето дойде да ми донесе поръчката и ми подаде ръка да се запознаем. Звучеше възпитан и наистина приятен. По - малък е от мен с една година. После излязох да изпуша една цигара и той явно ме е видял и дойде при мен. Почерпих го цигара и просто ми каза, че съм му направила страхотно впечатление откъм визия и че съм изглеждала много приятно момиче. Благодарих му за комплиментите и ми стана наистина приятно, защото имам приятел от 5 години и в началото той също ми правеше комплименти и ми се радваше, но с годините явно доста от тези приятни неща в нашата връзка охладняха доста. Сега няколко месеца по - късно се чудя дали това момче ме помни от тази сватба, понеже го видях точно три пъти след събитието и той все не ме вижда. Първия път говореше нещо с приятелите си, а втория път гледаше нещо в телефона с приятелите си отново, а третия път беше миналата вечер, когато бях на заведение с моите приятелки и той мина под заведението с двама негови приятели. Не искам да ме разбирате погрешно. Обичам си моя приятел, държа си на него наистина много и не бих му изневерила. Бях изпратила покана във фейсбук на Г. и той не ме прие първия път незнайно поради каква причина. И днес отново му изпратих покана за втори път и ако пак не ме приеме, просто ще я откажа, както и ще се откажа от намерението си да му припомня кяо съм и че се познаваме от по - рано, както и да направя някаква крачка и просто да се сприятелим и да бъдем приятели.
Какво бихте ме посъветвали да направя, предположение, че това момче наистина ме загледа и ми каза, че изглеждам добре и съм приятна, но не се е опитвал да ме сваля по никакъв начин. Харесвам такива хора, които не се опитват да постигнат нещо, а просто се държат възпитано и добросърдечно. И точно такива хора искам да имам в обкръжението си, които да се държат добре и да бъдат истински.

Коментари

1.   Ти този сервитьор не го търсиш само за приятелско общуване и общи приказки в компания. Това е повече от ясно. Твърде възможно е той да те е забравил, това, което го е казал на теб да го е казвал и на други клиентки, в момента да има приятелка и т.н. Като обичаш приятеля си и държиш на него, както пишеш, помисли дали ще му хареса да предлагаш внимание и приятелство на мъж, който си видяла бегло няколко пъти? Ако той направи същото с някоя сервитьорка, които го обслужвала преди половин година в някаква си кръчма, няма ли да ти е неприятно? Щом всичко с този Г. е толкова невинно, колкото го представяш, той знае ли за него и поканите ти във Фб?
На твое място не бих изпратила повторно покана във Фейсбук, след като не са приели първата. Изглежда натрапчиво и нахално.

2.   Ами просто сервитьорски трик. Все пак е мъж, направила си му впечатление и се е загледал. Но сервитьорите така правят-може да си флиртуват на воля с клиентите ,дали заради бакшиш, или просто да убият скуката от работната смяна.Но най-вече заради бакшиша.
Сто процента не те помни, ти просто си била приятно лице на някоя негова смяна преди сумати време. Такива е виждал много. Не че , ако те помнеше ,не би имал нещо против лек флирт или секс, но това си е част от професията им-да угаждат на клиентите , да се мазнят за пари. Извън работата си ще е коренно различен човек,който не е длъжен да се мазни на клиенти.
Доста тъпо е да търсиш някакво сервитьорче, което ти е направило комплимент преди месеци,като си имаш приятел.Хем това го правят редовно , хем не значи нищо. Ама жените обичате да ви шарят очите, да ви свалят някакви като сте обвързани. Та този е нормално да не те помни, защото даже не те е познавал никога. Ти си била поредната гостенка на някакво си събитие.

3.   Чак сега прочетох, че става въпрос за края на миналата година, когато нищо не работеше, включително и ресторанти. Освен, ако не е било нелегално парти, историята просто е фейк.

4.   Ох милата.. Обърнали и малко внимание и пеперудите тръгнали. Обичам си приятеля, ама тръпката си е тръпка

7.   Какъв е смисълът на заглавието?