Има ли право да ми държи сметка с кого излизам?
Здравейте!
От няколко години не съм имала повод да пиша във форума, но наскоро ми се случи да преживея една интересна ситуация и ми се иска да получа второ мнение, особено ще ми е любопитно да разбера и мъжката гледна точка.
Запознахме се с едно момче наскоро, срещнахме се няколко пъти и на мен ми допадна до такава степен, че започнах да се влюбвам в него-знам, че е глупаво толкова рано, но не ми се беше случвало отдавна да срещна някого, с когото наистина да искам да прекарвам време. Проблемът е следният - около 2-3 седмици нямаше възможност да се видим и само си пишехме. На въпроса "Ще можеш ли да ме изчакаш? " аз отговорих, че няма проблем, но малко по-късно допълних, че ми предстои среща с друг, което пък за мен изобщо не означава нищо-много пъти съм излизала и без да правя секс, само да се опознаем и да пием кафе. При положение, че не сме се разбирали да е сериозна и моногамна връзка, той няма право да ми се сърди или още по-малко да ревнува от други, нали? И такива изказвания от типа "Ако си решила да излизаш с други, аз приключвам" според мен не са нормални в самото начало?

Коментари

1.   Което е нормално за един , за друг може да е съвсем ненормално. Намери си някой, на който няма да му пука, че се срещаш с други.

2.   Не виждам да ти е държал сметка!!!
Той си е направил извод за себе си, не ти държи сметка, не ти забранява, не те спира.

4.   Да, не са нормални, аз затова и не казвам на никого като ще излизам с мъж, нямаш си на представа колко ми е спокойно и без нерви така, пробвай и ти.
Да не говорим, че повечето мъжленца говорят така, но самите те излизат или поне продължават да си пишат с други жени. Не се впечатлявай и си излизай с когото си решила.
Ж22

5.   Хем уж си влюбена, ама ще се размотаваш и с други. Сори, ама това са мен си е леко поведение. Не си го виждала от 2-3 седмици и веднага се мяташ на друг. Поведение на лека и лицемерна жена.
Човекът, който ще има нещастието да се хване с теб, ще трябва да преглътне доста изневери .

6.   Как се наричат жени, които излизат с няколко мъже ? Ако имаш п-сериози намерения с първото момче не ти трябват игрички с други.

7.   Ако показваш интерес и намерения към него, особено ако си му казала, че се влюбваш, е нормално да е останал с впечатление, че имаш по-сериозни намерения към него.

Ако обърнем ролите, едва ли на теб би ти станало приятно, ако той излиза с друга. Според мен е унизително, защото един вид "ставаш, ама аз ще си опипвам почвата наоколо за нещо по-добро от теб".

Плюс, щом мислиш, че не трябва да си държите сметка, защо изобщо му казваш, че ще излизаш с друг? Предвид, че не сте във връзка и като цяло не му дължиш обяснение? Или си търсила определена реакция, нещо като reassurance, че му пука и те иска?

8.   Здравей,
Има хора, като теб, за които такива отношения не са нормални. Но има хора, за които такива отношения са напълно нормални. Просто хората са различни и ако различията са сериозни, съвместното бъдеще ще е изключително трудно. Ако за теб е нормално да излизаш и с други мъже, когато имаш приятел и дори си започнала да се влюбваш, както се изразяваш, за приятеля ти не е нормално да има връзка с жена, в която всеки може да излиза с други. И след като разбиранията са му такива, напълно правилно ти е казал, че "ако разбиранията са ти такива, то приключвате ...". Евентуално грешката му е била, ако го е казал язвително или сърдито. Но последното е разбираемо, защото всички сме хора. По начина, по който си написала историята ти, ти също си му сърдита и тонът ти е леко язвителен.

Иначе, според мен разликата между вас идва от начина, по който гледате на връзките с другия пол. За теб не е проблем по едно и също време да излизаш с различни момчета, вероятно за да избираш най-добрия за теб. За него - да. И обратно. За него не е проблем да излиза само с едно момиче, докато разбере дали ще връзката с него ще се задълбочи, а за теб е проблем да излизаш само с едно момче.

9.   Напротив, момчето е реагирало съвсем нормално. А ти явно не знаеш какво искаш.

10.   Яко влюбена си, по женски ;)

Явно пичагата се чувства така, както ти обясняваш *кашлюк* лъжеш, че се чувстваш ти реално.

Братан.

11.   Според мен не е ок да влагаш в някого но и да си търсиш опция 2 ако нещо с опция 1 не стане, просто не е ок. Хубаво е, че си му казала. Нормално е той да изревнува, всеки би.. и аз бих ако момичето, което харесвам ми каже - да ще те изчакам 2-3 седмици ама знай, че и търся други варианти, ако нещо с теб не стане. Хубавото е, че той изревнува. Това ти показва, че има по-сериозни намерения към теб! Успех :)

12.   Мисля, че не сте се изяснили дали вече сте във връзка или не. Той очевидно е останал с впечатление, че сте. Помисли дали не си му дала такива индикации. Нормално е да се отдръпне, не иска да те дели с друг.

13.   И аз преди време имах една такава отворена, освободена приятелка, като теб. Разбира се, че я зарязах, но преди това изчуках една от приятелките и, и после и го казах.

14.   Ама как удобно пропускате това:
"При положение, че не сме се разбирали да е сериозна и моногамна връзка"
Срещали са се само няколко пъти, нямат още връзка, не са говорили за нищо сериозно. В такъв случай тя е свободна към момента.
Той ако иска да задълбочава отношения с нея, ако искат да пробват връзка, трябва да говорят за това. Ако все още са в етап опознаване, всеки от двамата е свободен да опознава колкото си хора иска.
Баси емоционалните диктатори се извъдихте... само това липсваше, излязла с някого няколко пъти, без нищо сериозно още, пък вече я прибира в "лични вещи" много сте за психолози!!!

15.   Не е хубаво да правиш така!

16.   Ами щом нямате връзка, може да правиш каквото решиш. То може просто да излезеш и да поговорим с някого.

17.   Има да. Много си зле. Какво го размотава само за да си вдигаш самочувствието. Като не го харесваш чак толкова, че да искаш само него, го остави на мира. Ти явно не му се кефиш, същевременно го държиш на свое разположение и го използваш. Изобщо не е държане на сметка. Той демонстрира сериозно отношение към теб, а ти курвенско и лицемерно.

19.   №10 - Напротив, много добре знае.

20.   Жена съм, много тъпо си постъпила. Правилно си е реагирало момчето, на негово място щях да ти кажа абсолютно същото. Излизай си с други като ти е толкова зор, но с това момче повече шансове нямаш. Направил си е изводите.

21.   Ти не си влюбена в това момче, авторке. Просто ти е допаднал, харесваш го. Сама казваш, че не считаш връзката ви за сериозна. Ако беше влюбена или истински държеше на него изобщо нямаше да ти минава през ума да се "опознаваш" с други мъже.
Представи си обратното положение - момчето, с което си гадже да ти казва, айде да се видим малко по-късно, че съм тука с една мацка на кафенце, на разходка, да се опознаем :))

Хубавото е, че още отначало сте се изяснили кой как гледа на нещата.

22.   Сгрешила си, че си излизла с друг и още повече си сгрешила, че си му казала. Значи той те моли да го изчакаш 2-3 седмици. Е, толкова ли е трудно да не излизаш с друг мъж десетина дни? Още повече, че го харесваш.

23.   Той казва какво очаква от отношенията ви. Ако си на неговата вълна - продължавате. Ако не - приключвате. Всеки решава за себе си. Ако вижданията съвпадат, хората са заедно. Ако не - не са заедно и толкова. Той не ти държи сметка, а изяснява ситуацията. Това е нормално. По-скоро ти му държиш сметка как да възприма връзките си и какво да търси, очаква и търпи въпрки различните си възгледи. Това твоето не е нормално.
ж

25.   "... Започнах да се влюбвам... "

Момиче, ти НЕ знаеш какво е любов. Ако наистина знаеше, не само нямаше да излизаш с друг, но и нямаше да ти мине такава мисъл през главата.
Всичко се връща, знай.

26.   Ясно е, че си за отворените връзки и очакваш и другия да е фен на отворените отношения. Да си гледкате други хора и същевременно да сте ужким заедно.
Като си започнала да се срещаш с някого поне можеш да прекратиш отношения и след това да се мяташ на други. Ама не да се виждате, пишете, и същевременно да се виждаш и с други. Просто това говори за несериозност, леко поведение и е доста неуважително.
Човекът е прав за себе си да прецени с каква се е запознал. Споко, станало му е ясно. Ще знае, че дори и да не се видите за ден-два, ще си има вече заместник.
Честито, изгуби един мъж. После ей такива ревете, че мъже няма, че ви използват и захвърлят, ама сами си го правите.

28.   Значи вече 2-ма човека като са заедно чак трябва да си кажат да не излизат с други ли? Пък ако не ще си излизат с по няколко. Света става много объркан. Интернета промива мозъците на хората.

29.   преди да сме започнали да правим секс, ако ми кажеш това няма да ми стане особено неприятно, но ще си имам едно наум и няма да те взема насериозно повече

постави се на негово място, представи си че ти казва "а, довечера ще излизам с една жена"

случвало се е да имам кратки авантюри, но без излизане, срещи и тн, поносимо е, но като имах по-дълга "връзка" само за секс, в един момент се почувствах много деградирал, щото пречки нямаше за нещо по-сериозно, освен, че беше по-голяма от мен и "ама какво ще кажат хората", въобще гадно беше

от 6 години някъде бройкаджийствам общо взето, и то така се получава де, щото не знам какво стана със света, жените често говорят за любов, ама са пълни темрути повечето и грубо 15-20 процента от младите са лесбийки - тежко е да си мъж, който обича жените в днешно време

30.   Даже и с уговорка да сте в отворена връзка пак има значение, какво правиш и си кого се срещаш. Може да ходиш да духаш на цигани или да си любителка на оргии примерно. И такива ги има. За някои мизерници сигурно не проблем, но иначе така се разнасят зарази. Така че тука трябва да имате и ясна договорка, до къде се простира свободията за да може всеки да си прави сметка, дали го устройва това положение!

31.   След като понатрупа доста подобни познанства и годинки, авторката ще плюе мъжете, че не я търсят за сериозна връзка и семейство, а само за едно-две чукания.