Иска дете
М39 Имам два брака зад гърба си и две деца. Запознах се с жена, с която доста си допадаме и нещата вървят. Тя е на 46г, младолика, спортистка. Всичко вървеше ОК половин година, но после започна да прокарва, че иска дете.Отначало се колебаех, защото не мисля че е добре на тази възраст да ражда, а и дали ще издържи, тя не знае какво означават грижите за малко дете, но пък разбирам желанието и. Два месеца редовен секс и не забременя. Аз се отрезвих малко и отказах да свършвам в нея. Тя се отдръпна и сега сме в малка криза и връзката ни е под въпрос. Как да и обясня да разбере, че на тази възраст не е за сополанковци. А и друго съмнение имам: може би е с мен, по-млад, изчислила го е, не защото ме обича, а защото е искала дете.

Коментари

1.   А защо да не е за дете, трудно е, но не вярвам да не зная какво иска, ако не вземете си едно дете, жените са повече време с децата, на бащите много не им се отразява. Може и да не стане, късно се е сетила.

2.   Нямаш право да виниш жената, че иска да стане майка. Да, малко късно се е сетила, но ако може да забременее, значи природата така е решила. Не си ти човекът, който да определя дали ще издържи или не. Тя няма много време да забременее, така че не й губи времето, ако нямаш намерения за дете.

3.   Авторът пита от неговата гледна точка, вие сте седнали да я жалите нея, че на 46 се е сетила за дете. Късно е, прекалено късно - опасно за бременноста, за раждане, за всичко. И кой и как ще го гледа това дете? Авторът си има две вече. Така че бъди искрен с нея и кажи - не. Не си създавай зорлем проблеми. По-добре без жена, отколкото с жена с проблеми, честно. Намери си някоя разведена на твоите годи с поотраснали деца и не се занимавай с вятърни мелници. Любовта си е любов, но реалността е нещо съвсем различно!

4.   Не можеш да я лишиш от това да стане майка, ако тя го иска, но и ти трябва да го искаш. Плюс това сам казваш, че изглежда добре за възрастта си и едва ли е толкова немощна. Да, дете се гледа трудно, но много жени раждат и по-късно.

5.   Избрала те е за донор. Жените решат ли, че искат дете не мислят за друго. Ти имаш две. Аз на твое място бих внимавал с нея. Един тест на отношенията ви би могъл да бъде да и кажеш честно, че не желаеш деца. Ако продължи да е с теб - ясно, обича те. Но ако се дръпне, значи че просто си търси оплодител...Има много обратни ситуации, където жената има деца от предишна връзка, а мъжа няма - познай какво се случва - тя не желае, но го котка за да ги издържа. Рядко е готова да роди още едно - тяхно.

6.   Само инвитро май. То младите трудно зачеват, пък какво остава за лелките на близо 50. Чиста фантастика е по естествен начин., толкова сте на ти с биологията и двамата.
Рита за дете, за да те върже да плащаш издръжка.

7.   Има време да го изгледа - примерно да стане майка на 47, означава, че на 67 като е, детето вече ще е на 20, при положение, че средно жените живеят до 76 години в България (т. е. детето вече ще е на почти 30), а и казваш, че е в отлична форма, то не виждам причини да не го изгледа. Отделно щом има спортно тяло и навици, то при нея възрастта е с -10 години като жизненост. Да си направи едни основни прегледи на всичко и ако няма вредни навици и всичко е наред, действайте. Спокойно, ще се справи и физически, и психически. Но ще трябва ако забременее, да се изследва плодът за някои болести.

8.   Ако беше с теб само за дете, спокойно можеше да те лъже че, взема контрацептиви и ако забременее да се раздели с теб без даже да разбереш.
Но ти имаш абсолютната свобода да не искаш да ставаш пак баща. Просто и го кажи. Едва ли и без това ще забременее щом досега не е... Едва ли си първият с който опитва да стане майка, не вярвам на тази възраст изведнъж да се е присетила че, иска дете.
Но ако поемеш ангажимента, това ще значи да ходите по лекари, в последствие може би за ин витро т. н.
Ако ти не искаш, като трябва се разделяте, пък си е неин проблем нататък дали ще търси друг.

9.   Когато някой започва врузка трябва ясно да си даде сметка какво иска и какво може да предложи. Ако не си готов да и дадеш каквото иска, какво изобщо правиш с нея?
Да, 46 г. Може да не е идеалната възраст за дете, но... Нормално е всеки човек да иска да стане родител. Егоистично е, човек, който има деца да упреква желанието на друг също да има деца.

10.   Щом наричаш децата "сополанковци" си тръгни от тази жена и не и губи времето.

11.   Младолика ще е още една-две години, после ще ви проличи разликата. По естествен път няма да забременее, смятай колко пари за инвитро ще се изръсиш, какво ходене по лекари и болници ще е... ще ти писне и ще се почустваш в капан. Егоистично било да я упреква - той не я упреква, ама всеки трябва да гледа предимно себе си. Няма да се хвърля като пожарникар да спасява всяка загубена лелка, я. Той деца си има - направил си ги е овреме. Вие тука на човека вина му вменявате. Зарежи я тая.